Jump to content

Jak to robią najlepsi...

Elosawa
 Share

Recommended Posts

Cześć

Jeżeli można powiedzieć, że jakiejś zawodniczki nie lubię to właśnie jest Petra. Swego rodzaju charakterystyczne napięcie, siłowy styl wynikający z naturalnej bazy. No i kobieco 100% nie mojej bajki.

Co nie zmienia faktu, że jest zawodniczką wybitną po każdym względem znakomitą.

Bardzo jest ciekaw pojedynków Pań Vlhovej i Shiffrin w konkurencjach szybkościowych bo mam wrażenie, że u Shiffrin trening poszedł w tę stronę.

Pozdrowienia

5 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Jeżeli można powiedzieć, że jakiejś zawodniczki nie lubię to właśnie jest Petra. Swego rodzaju charakterystyczne napięcie, siłowy styl wynikający z naturalnej bazy. No i kobieco 100% nie mojej bajki.

Co nie zmienia faktu, że jest zawodniczką wybitną po każdym względem znakomitą.

Bardzo jest ciekaw pojedynków Pań Vlhovej i Shiffrin w konkurencjach szybkościowych bo mam wrażenie, że u Shiffrin trening poszedł w tę stronę.

Pozdrowienia

Hej,

Ja właśnie lubię taką jazdę jak ta Petry, ona jedzie jak chłop, a nie jak jakaś lalunia 😉

Również czekam na pojedynki tej dwójki.

Pozdro✌️

Ale po ostatnich zawodach można zauważyć u Petry jakby to określić, nabrała troszkę lekkości w jeździe, wiadomo jest to wysoka babka i nigdy nie będzie ta jazda taka lekka i zgrabna jak u Michael'i czy też jej "podobnych" zawodniczek.

Ale kibicuję Petrze (ciekawa będzie rywalizacja - bo i Ona nie boi się prędkości, jest tak samo uniwersalna alpejką) - bo to sąsiadka zza miedzy, która pokazuje że nie tylko "alpejskie" kraje są godne zaszczytów w  PŚ. Też chyba poniekąd wskazuje kierunek - gdzie my "górale niskopienni" mamy szansę na niezłe wyniki w narciarstwie alpejskim, raczej w konkurencjach stricte technicznych, Maryna zdaje się nas w tym także utwierdzać, a narybek zdolny w naszym kraju jest, tylko nam pozostaje trzymać kciuki i mocno dopingować.

pozdrawiam.

• Like 1

35 minut temu, Marcos73 napisał:

Ale po ostatnich zawodach można zauważyć u Petry jakby to określić, nabrała troszkę lekkości w jeździe, wiadomo jest to wysoka babka i nigdy nie będzie ta jazda taka lekka i zgrabna jak u Michael'i

Jako esteta powiem tak Petra jeździ doskonale ale "Miśka" do tego dodaje niewiarygodny wręcz kobiecy powab. Obu Paniom życzę sukcesów i równie mocno kibicuję.

• Like 2

3 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

Jako esteta powiem tak Petra jeździ doskonale ale "Miśka" do tego dodaje niewiarygodny wręcz kobiecy powab. Obu Paniom życzę sukcesów i równie mocno kibicuję.

Masz rację, ale co mnie denerwowało u niej to ewidentne (co jest oczywiście prawidłowe) inicjowanie skrętu na zewnętrznej nodze - na filmiku w zwolnionym tempie widać jak unosi nartę wewnętrzną w każdym skręcie. Wcześniej akcentowała to zbyt mocno i brzydko to wyglądało - ponadto mega siłowa jazda była. Ale często oglądam jej przejazdy z synem - bo w jej przypadku można dobrze zaobserwować jak powinna wyglądać sylwetka podczas jazdy sportowej, zauważ przy gigancie jak świetnie widać dociążenie narty przez przechylenie głowy na zewnątrz skrętu. 

pozdrawiam

• Like 1