Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

To masz trzy wyjścia:

1. Kimasz w Polsce i tam śmigasz na narty,

2. Szukasz noclegu w Czechach w mniej znanej miejscówce,

3. Jedziesz na całość w mniej znany ośrodek (np. polecam Dolną Morawę, już chodzi całość).

 

Na pewno pod względem narciarskim będziesz miał lepsze warunki niż w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla początkujących idealna jest Hala Szrenicka .

Tyle że trzeba się na nią dostać. Można wjechać nową 6tką i wręcz dojść do Hali, jesli sobie nie radzą. No ale to już malutka wyprawa ....

A wyjście idealne to zamieszkać w schronisku na Hali ... tyle że warunki trzeba zaakceptować a priori, inaczej mogą być kwasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w zeszłym roku w Zieleńcu. Tam to wgl jest porażka pod względem tras ja bym to bardziej nazwał oślą łaczką niż stokiem narciarskim...

Ja bym chciał uzyskać jakis kompromis oni pewnie za wiele nie będą jezdzic możliwe, że znudzi im sie po 1 dniu. Dlatego szukam też takiego ośrodka abym i ja mógł w miarę pojezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla początkujących idealna jest Hala Szrenicka .

Tyle że trzeba się na nią dostać. Można wjechać nową 6tką i wręcz dojść do Hali, jesli sobie nie radzą. No ale to już malutka wyprawa ....

A wyjście idealne to zamieszkać w schronisku na Hali ... tyle że warunki trzeba zaakceptować a priori, inaczej mogą być kwasy 

 

Zgadzam się.Tylko czy Hala już działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieleniec idealny do nauki ale kolega zdaje się jeżdżący, o już widzę że zajął stosowne stanowisko co do Zieleńca.

Biorąc pod uwagę początkujących to na Halę Szrenicką trzeba wjechać ale i zjechać. Fest wyprawa ale faktycznie urokliwe miejsce jeślinie wieje za mocno.

W Karpaczu mogą zacząć od sławetnej kanapy Winterpoolu a potem piąć się już w górę w stronę Kopy.

 

Ja bym i tu i tu zajrzała, w końcu nie są to jakieś wielkie odległości a i na czeską stronę również jeśli miałabym nocleg w okolicy.

 

Zgadzam się.Tylko czy Hala już działa?

 

Teraz to tam tylko Puchatek działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierz ich do Karpacza. W pierwszym dniu, pokarzesz im jak wsiadać na szóstkę Winterpolu, zjedziesz z nimi raz i pójdziesz sobie na Kopę. Jak się spodoba, to będą jeździć. Jak nie, to włóczyć się mogą po Karpaczu, lub siedzieć w basenie u Gołębiowskiego, jak setki innych. A Ty się wyjeździsz do bólu. ;) 

 

Pozdrawiam, radcom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem w Szklarskiej w ostatnich dniach, niestety żadna trasa nie jest otwarta, z prostej przyczyny - w ogóle nie ma śniegu.

Pozostają wędrówki po szlakach, bądź wjazd kolejką na Szrenicę i możliwe chodzenie do Hali Szrenickiej, Łabskiego, Śnieznych Kotłów.

 

Co ciekawe, poza trasami na Certaku w Harachovie leżało trochę naturalnego śniegu, a odległość między górami (Szrenica-Certak) jest niewielka (ok.5 km).

 

pozdrawiam @rco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby nie krzesło na Szrenicę, Szklarska byłaby naprawdę dobrym miejscem do jazdy, długie nartostrady ( Lola 4,5 km-malo jest takich nartostrad w Polsce, w zasadzie chyba tylko kilka), Ściana - mój ulubiony stok, na Hali dla początkujących ale też można polatać... do tego Snieżynka i Puchatek dla dzieci, ale to krzesło to jest makabra, 2-osobowe wyciagi to zabytki, o 1-osobowym w Karpaczu nie wspomnę - w Szklarskiej powinna być gondola albo przynajmniej 6 osobowa kanapa żeby obsłużyć narciarzy, jeśli sie to nie zmieni dalej będzie tak jak jest czyli tragicznie - płacisz i stoisz w kolejkach... :(

Szlarska to ogólnie porazka ,szkoda w ogóle o niej sie rozwodzić.Kto choć raz był nawet w jamniejszej miejscowości narciarskiej austrii czy włoch  wie ze szklarska nie jest warta komentarza,no chyba że ktoś ma sentyment do lat 60 tych to baardzo przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające dla mnie jest to, że Czesi w Harrachovie w identycznych warunkach pogodowych mają stoki przygotowane do jazdy, a Szklarska Poręba jest martwa.

W grudniu w Karkonoszach szalał tzw. "halny". Niestety wiatry fenowe to "pożeracze śniegu". Kiedy wieją w Karkonoszach, po czeskiej stronie panują niższe temperatury i wiatr jest słabszy (wyższe ciśnienie). Nad grzbietem Karkonoszy wiatr dramatycznie zwiększa prędkość, a temperatura rośnie (niższe ciśnienie). Stąd taka różnica w warunkach.

Nie żebym tłumaczył tych nieudaczników ze Ski Areny - w tym wątku kilka razy pisałem o beznadziejnej polityce zarządców "kurortu". Tym razem przyroda dopomogła zamknąć sezon na minus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnienie interesujące, jednak na skiinfo można porównać warunki pogodowe w obu ośrodkach. Są identyczne!

Szklarska: http://www.skiinfo.p...?epochDay=16087

Harrachov: http://www.skiinfo.p...?epochDay=16087

No tak, tylko ze tak jak pisał Ronin to co się wydarzyło w grudniu, wydmuchało i wypłukało po naszej stronie wszechno. Po czeskiej zostało tyle by można było coś na tym zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko napomknąc chciałem, że u Czechów aż tak różowo wcale nie jest. Rokytnice zamkniete, w Harrachovie tylko 1 trasa czynna (a i nawet tej o mało co nie zamknęli, bo jeszcze tydzień temu było tam czarno na maksa), nawet w Szpindlu szału nie ma... Śnieg udało się utrzymać miejscowo tylko tam, gdzie przymroziło. Lipa wszędzie i tyle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Czy ktoś "z okolic szrenicy" wie może jak (a może czy) się rozwija sytuacja? Miałem tam jechać w sobotę na tydzień grupowego śmigania z instruktorem, a tu bryndza. Czy waszym zdaniem jest szansa na to, że zdołają nastrzelać z armatek na tyle by się dało jeździć (również po Loli), czy raczej - choćby nie wiem jak się starali to co najwyżej puchatka uruchomią? Bo jak się okaże, że zapłacę za turnus, a warunki się pojawią wtedy gdy będę musiał wracać, to mnie skręci. Jako plan "B" rozważam Jańskie Łaźnie - internet mówi, że tam jest teraz całkiem całkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...