Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Paradoksalnie, mimo że jest tyle narzekania, nikt właściwie nie pochwali tego ośrodka...to oni nie mają nawet cienia motywacji, żeby coś zmienić bo...........od tłumów tam pęka w szwach :D Oni ciągle mają masę klientów. Dlaczego mieliby poczuć strach i motywację do zmiany czegokolwiek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie zaglądam na sronę Sudetylift i nie mogę wyjść z podziwu, że Fis stoi. Jaką w takim razie ośrodek ma alternatywę dla zaawansowanych miłośników białego szaleństwa? Slalom na puchatku pomiędzy kulającymi się narcirzami którzy zaczynają swoją przygodę z tym sportem jest wątpliwą przyjemnością. Ludzi jak widać na kamerkach jest sporo, część z nich odciążyłaby obłożenie tych popularnych tras i pośmigała chętnie na Fisie ale cuż... to jest Polska właśnie..

na dole fisa wystaje sporo drobnych choinek (czemu nie wycięte?)reszta trasy-miód.środek przejechany ratrakami,góra nieprzetarta,dla miłosników głębokości :). rzesza ludzi jeździ po tej trasie,co prawda nieoficjalnie,ale szczerzy zęby w uśmiechu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samograj z czasem się skończy i zostaną w czarnej d.....e , ja też jeździłem do szklarskiej ale tylko z sentymentu , poza tym nic mnie tam nie ciągnie , i za jakieś 5 lat jak nic nie zrobią to ludzi coraz mniej i co za tym idzie kasy też a jak kasy nie będzie to nie będzie z czego inwestować . Nie wyobrażam sobie aby to piękne i o mocno rozwojowych warunkach miejsce zostało pomijane przez chcących poszusować w kraju .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to na podstawie firmy w której pracuję , jak nie było za dużo konkurencji na rynku to nic nie robiono w kierunku rozwoju , rynek się zmienił i trzeba było zapobiegać spadkowi obrotów ,przetarcie oczu i stwierdzenie jak stoisz w miejscu to się cofasz , dlatego dobrze że uruchomiono kanapę (expres) jakby tego nie było wyobraźmy sobie kolejki do starego wyciągu , dlatego uważam że trzeba wykorzystać czas zysków na inwestowanie a nie spoczęcie na laurach .Dodatkowo na podstawie swojego doświadczenia zarabia się tylko wtedy jak się inwestuje nie mylić z wydawaniem pieniędzy ............................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia dlaczego większość ośrodków w Sudetach aż tak znacząco odbiega jakością od małopolskich ośrodków. Opłaty za wszystko, brak kanap, infrastruktury typu bary, wc. Może to wina lokalnej społeczności, która godzi się na wszystko za dość duże pieniądze, bo nawet ceny karnetów mamy zdecydowanie wyższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia dlaczego większość ośrodków w Sudetach aż tak znacząco odbiega jakością od małopolskich ośrodków. Opłaty za wszystko, brak kanap, infrastruktury typu bary, wc. Może to wina lokalnej społeczności, która godzi się na wszystko za dość duże pieniądze, bo nawet ceny karnetów mamy zdecydowanie wyższe.

Gdybyśmy mieli podobną mapę ośrodków jak chociażby na holidayinfo.cz, to jak na dłoni byłoby widać najmniejszą ilość ośrodków w Karkonoszach w porównaniu z Beskidami, Tatrami i Bieszczadami. Mniejsza ilość = mniejsza konkurencja. Jeśli chodzi o ceny to jest inaczej, w Szklarskiej (87 zł 8.30-16:00) i Karpaczu (55zł 9-16) są niższe niż porównywalne ośrodki w Wierchomli (na 6h 9-15 w cenie 75zł) bądź Jaworzynie (6h 9-15 w cenie 85zł) , ale niestety infrastrukturalnie znacząco odstają od pozostałych. Problemem Szklarskiej i Karpacza nie jest brak konkurencji (w polskich Karkonoszach tej faktycznie nie ma, ale jest natomiast dobra czeska konkurencja), ale Lasy Pań., ekolodzy, zieloni itp. rzucający kłody kiedy i gdzie tylko się da. Przecież sprawa przedłużającej się zgody na wybudowanie Karkonosz Ekspress zakończyła się pikietą mieszkańców w Szklarskiej i pod urzędem marszałkowskim we Wrocławiu. Prawdopodobnie w sądzie nadal jest pozew tych od Istot przeciw budowie Karkonosz Ekspress … Lokalna społeczność także na tym cierpi, wystarczy zobaczyć jak wiele jest ogłoszeń sprzedaży hoteli i pensjonatów w Szklarskiej. Sytuacja nadal się nie zmieniła, patrz zmieniony pomysł gondoli na kanapę w Karpaczu, brak zgody na drugą nartostradę w Świeradowie, brak zgody na nowy ośrodek w Kowarach itd. Jeśli ta sytuacja nie będzie prawnie unormowana, nic się nie zmieni, a niestety niewiele na to wskazuje aby miała się w przyszłości zmienić :( Dlatego w grudniu/styczniu, jak jest zdecydowanie mniej ludzi jeżdżę po polskich ośrodkach, jednak w większości wypadków wybieram czeskie (lepiej utrzymane trasy, większy wybór, lepsza infrastruktura, mniej ludzi, ale koszt jest trochę wyższy, tj. całodniowy karnet 600 Kcz = ok.100 zł). Pozdrawiam @rco

Użytkownik @rco edytował ten post 22 luty 2013 - 11:08 literówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ostatni tydzień ferii (16-23.02.2013) spędziłem z rodziną w Szklarskiej Porębie, w pensjonacie "Górnicza Strzecha". Jazdę zacząłem w niedzielę 14.02 - masakra. Takich tłumów jeszcze nie widziałem - kolejka do kasy na 40 min, do kanapy niewiele mniej. U góry mgła, ludziów jak mrówków, lód i inne okropieństwa. Po trzech zjazdach odsprzedałem karnety i pojechałem smutny na obiad. Ale od poniedziałku zaczęło ostro sypać i padało tak do końca, czyli do 23.02. Ludzi zrobiło się mniej, na trasach mięciutko i banan zagościł na twarzy mojej i syna. Jazda była suuuper. Żeby nie przedłużać - na plus ciekawe, urozmaicone, długie trasy. Dość dobra infrastruktura gastronomiczna, toalety, przedszkole narciarskie, itp. Na minus - płatne parkingi, trasy nie za szerokie, dużo ludzi w łikendy. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ponieważ pojeździłem sobie do woli po dość miękkim śniegu, odsypach i innych nierównościach popołudniowych. Dużo fajnych wrażeń, fajni ludzie na stoku. Pozdrawiam. Tom & Son
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich tłumów jeszcze nie widziałem - kolejka do kasy na 40 min, do kanapy niewiele mniej. U góry mgła, ludziów jak mrówków, lód i inne okropieństwa. Po trzech zjazdach odsprzedałem karnety i pojechałem smutny na obiad. Pozdrawiam. Tom & Son[/QUOTE] ??!! Sam zaczynałem w Szklarskiej swoją przygodę z deskami ale teraz wybieram ośrodki w Czechach . Jak czytam takie teksty to myślę że jak ktoś już ma swoje pierwsze kroki na nartach za sobą i ośle łączki odstawił to wybór ośrodka gdzie do kasy trzeba stać 40minut to nic innego jak masochizm!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielam zdanie biklskiego i tez zaczynałem przygodę w Szklarskiej , jak nic nie zrobią w kierunku potencjalnych klientów to sobie narobią . Jestem pod wrażeniem stoków u sąsiadów po drugiej stronie , pomimo niepogody (aktualnie) radzą sobie świetnie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieustannie wpadam w zdziwienie czytając posty kolejnych osób zaskoczonych sytuacją na SKI Arenie. Przecież tam jest tak od lat - kolejki po 40 minut są normą przy okazji każdych ferii. Czyżby ludzie nie czytali internetu? A może sądzą, że to taki 'czarny PR' konkurencji? Ludzie, obudźcie się! Szrenica nadaje się na urlop, ale nie w szczycie sezonu (ferie, święta) i nie w weekendy. Śmiechem się zanoszę słuchając propagatorów lokalnego patriotyzmu krzyczących: "Po co jedziecie w Alpy, do Czech i na Słowację? Nasze góry dadzą wam wszystko czego potrzebuje narciarz!" Zieloni zielonymi - zawsze będą narciarzom pluli w twarz, ale właściciele SkiAreny też nie robią wiele, by chociaż uczciwie informować klientów o kolejkach i obniżać ceny karnetów o 50% jeśli czas oczekiwania do krzesła jest dłuższy niż 10 minut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie zrozumieć, że zarówno na Szrenicy jak i na Kopie, narciarz jest tylko jednym ze składników całorocznej dochodowości ośrodków. W okresach od kwietnia do końca października, mają większy przerób i nie muszą nic naśnieżać, ratrakować i oświetlać... Pozdrawiam, radcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieustannie wpadam w zdziwienie czytając posty kolejnych osób zaskoczonych sytuacją na SKI Arenie. Przecież tam jest tak od lat - kolejki po 40 minut są normą przy okazji każdych ferii. Czyżby ludzie nie czytali internetu? A może sądzą, że to taki 'czarny PR' konkurencji? Ludzie, obudźcie się! Szrenica nadaje się na urlop, ale nie w szczycie sezonu (ferie, święta) i nie w weekendy. Śmiechem się zanoszę słuchając propagatorów lokalnego patriotyzmu krzyczących: "Po co jedziecie w Alpy, do Czech i na Słowację? Nasze góry dadzą wam wszystko czego potrzebuje narciarz!" Zieloni zielonymi - zawsze będą narciarzom pluli w twarz, ale właściciele SkiAreny też nie robią wiele, by chociaż uczciwie informować klientów o kolejkach i obniżać ceny karnetów o 50% jeśli czas oczekiwania do krzesła jest dłuższy niż 10 minut

Cześć, urlopy narciarskie staram się spędzać co roku w innym ośrodku. W tym padło na Szklarską Porębę. Byłem z całą rodziną (2+2), syn i ja jeździmy, córka zaczynała w przedszkolu narciarskim. Biorąc pod uwagę cenę, jaką zapłaciliśmy za cały pobyt z atrakcjami i warunki noclegowe - wyszło całkiem sensownie. Od poniedziałku do czwartku prawie nie było kolejek do kasy ani do kanapy 6-osobowej (ok 10 min max). Warunki śniegowe były jak dla mnie super - świeży, miękki śnieg. Za to w niedzielę masakra, w piątek już dużo ludzi - w łikendy zdecydowanie odradzam Skiarenę. Pozdrawiam. Tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w szklarskiej istnieją trasy tylko na mapie, których nie zamierzają otwierać to dlaczego nie dorysować kilku nitek tak żeby kompleks prezentował się bardziej okazale...

Hehe, wyślij to najpierw do KPNu z pytaniem czy to prawda że takie trasy wytyczono. Zobaczymy czy wpadną w panikę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w szklarskiej istnieją trasy tylko na mapie, których nie zamierzają otwierać to dlaczego nie dorysować kilku nitek tak żeby kompleks prezentował się bardziej okazale...

no i zrobiło się jakieś 36 km tras. To już blisko alpejskich stacji. Puściłbym coś jeszcze w stronę stoków Łabskiego i na dół do sklepów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...