Jump to content

robert10sz

Members
 • Posts

  82
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by robert10sz

 1. Ale czy parking należy do właściciela skiareny, z tego co wiem to działka miasta. Co do "wszyscy mają trasy otwarte" to powiem że na 100% gdyby ci "wszyscy" mieli park  na głowie to też mieli by w tych warunkach otwarte tylko to co nie leży na jego terenie.
 2. W dolnej części poniżej lini parku nikt nie zabroni, o ile nie są w ruchu ratraki.
 3. Hej, ponoć jedynie tutaj są jeszcze w miarę normalne warunki na dziś, był ktoś i może to potwierdzić ?
 4. Tak czytam i zastanawiam się, czy w Sudetach po naszej stronie jest do czego porównać Szklarską. Może jedynie Świeradów. Resztę dzieli przepaść i jest ich tylko kilka. Wybór jest przy tym prosty.
 5. Nie będzie tak źle, ta górka też ma swój mikroklimat.
 6. ... hehe, trasy na mapie... dobrze że zieloni tego nie zabraniają! Przynajmniej w necie nie mają do czego sie przykuć
 7. Otworzą w końcu Fisa !!!??? O tej porze zazwyczaj był już otwarty. Ktoś coś wie na ten temat?
 8. Czy ktoś na dniach próbował zjechać czarną. Powinno być już ok, ale z doświadczenia wiem że bywa różnie, tym bardziej że kotwica stoi.
 9. Dołączam się do pytania z tym że pytam o Lysą Hore. Z kamer widać że warunki ok, ale jak z kolejkami do wyciągu. W piątek wybieram się na 8,00. Pytam o dzień roboczy bo w weekendy to tadycja że jest ciasno. Pozdrawiam.
 10. ... Natomiast ja również 3/4 lata temu ale w grudniu zabrałem wraz z znajomym dzieciaki na Puchatka. Jak wiadomo nie ma tam szczególnie co robić a akurat uruchomili II sekcje, więc pierwsze co zrobiłem to zapytałem obsługę co się kroi na górze. Odpowiedź była podobna do Twojej " Trasy zamknięte, ale zjechać można" Na górze faktycznie było śniegu sporo, ale to co spotkałem po drodze ( ścianie) przypominało opuszczony/zapomniany ośrodek typu Świeradowiec. Ale co tam, zabawa była niepowtarzalna. W końcu jakaś odmiana. Przy zjeździe do I sekcji spotkałem snowboardzistę powracającego ze Śnieżynki. Na moje zapytanie, jednym ruchem ręki dał do zrozumienia że nic innego się tam nie dzieje. Więc tak jak napisałem w wcześniejszym poście który Ci się nie spodobał, kto szuka przygód tam na pewno znajdzie. Mieszkam blisko Szklarskiej, jeżdżę na Szrenicę odkąd pamiętam. Były lata kiedy jeździło się tylko do Szklarskiej i Świeradowa, różne rzeczy widziałem i słyszałem na temat otwartego wyciągu przy zamkniętych trasach. Ale trzeba pamiętać że na dzień przed otwarciem trasy, to nie to co kilka dni. Dziś dopiero ruszył wyciąg, więc może być różnie. Pozdrawiam gorąco Czarodzieja. Użytkownik robert10sz edytował ten post 12 styczeń 2013 - 13:10
 11. Doświadczenie czarodzieju. Nieraz i nie jedyny próbowałem tego. Użytkownik robert10sz edytował ten post 12 styczeń 2013 - 10:51
 12. Dla odważnych czynna Szrenica II. Nie polecam bez przygotowanych tras, ale... dla szukających przygód...
 13. Myślę że wina za brak otwartych tras nie tylko na Hali, ale i całej Szrenicy, nie leży po stronie inwestora. Nie chcę się tutaj wypowiadać, bo czynników na obecny stan rzeczy składa się wiele. Przede wszystkim, prawie cały ośrodek leży na terenie Parku Narodowego. Więc cóż, cudów nie można się spodziewać. Mieszkam nieopodal, często a nawet bardzo często bywam w górach i wiem z jakimi problemmami boryka się chociażby sam Świeradów Może jest ktoś na forum,(miejscowy) kto zna odpowiedż na owy problem bardziej dokładnie? Pozdrawiam.
 14. A nie mówiłem. To są góry. Tutaj rządzą trochę inne prawa przyrody.
 15. Spokojnie, ta odwilż nie powinna przeszkodzić, bardziej obawiał bym się silnego wiatru. Po za tym jakieś cztery dni temu oglądałem zupełnie inną pogode, miał być mróz. W przyszłym tygodniu można będzie prędzej okeślić świąteczną pogode. Prognoza dłuższa niż trzydniowa jest niepewna. Użytkownik robert10sz edytował ten post 13 grudzień 2012 - 13:01
 16. Norma. Bywało że 11 listopada już jeździło się w karkonoszach.
 17. No to narciarstwo nam się rozkręca !? Ostatnie 4/5 lat to prawdziwy rozkwit tej dyscypliny w amatorskim wydaniu. Ciągnie to za sobą infrastrukture, giełdy sprzętu, szkółki itp. Ale z tego co widzę to nie tylko Spindl przyszalał. Myśle że to spowolni, lub przynajmniej uciszy ski bum.
 18. Chyba już sypią http://www.holidayin...5&frm=info&raw=
 19. I jak tu zainwestować w karnet wielodniowy!?
 20. Miałeś szczęście bo czasami tak jest jak wieje i nie jest pewne czy wszystko działa. Ale za parę minut robi się i tak tłoczno. Dla pocieszenia podam że za trzy dni będzie luz. Koniec ferii. To dopiero będzie jazda. Uwielbiam Szrenicę w marcu i w kwietniu Użytkownik robert10sz edytował ten post 24 luty 2012 - 13:39
 21. :DPs. Zastanawia mnie tylko fakt po co stać godzinę po karnet jak można w tym czasie przejechać na " druga stronę " ( Czechy ), w tym czasie jeszcze kupić karnet i wykonać zjazd [/QUOTE] Przypomina mi to jak czasami wpadamy w kasę pod Szrenicą a tu komunikat "to nieczynne tamto nieczynne" Do wozu i w długą na drugą stronę !!!
 22. Napewno ale sam zobacz takie sceny tylko w Polsce. U sąsiadów jak gdzieś stoję w kolejce to jeszcze nie zdążę wyjąć portfela a już pod okienkiem jestem.
 23. Punktowe karnety sa dobre dla początkujących którzy i tak wjadą/zjadą kilka razy. Dobry narciarz potrzebuje już ich więcej, czasami nawet kilkadziesiat żeby się nacieszyć. Jeżeli chodzi o Szklarską problem w miarę by się rozwiązał gdyby nie było takiej kolejki pod kasą (otworzyć jeszcze jedno okienko), i zredukować pół godzinną dziwną przerwę pomiędzy przed a popołudniem. Takich kolejek nie widziałem jeszcze nigdzie. Nie dziwie się że coniektórzy wolą ją ominąć i kupić karnet ryzykując.
×
×
 • Create New...