Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

planowanie sezonu 2020/21 a COVID

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#41 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4923 postów
  • Na forum od: 01.2017
2480
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 10 październik 2020 - 21:21

Ich wybór. Rodzice prędzej czy później i tak się zarażą. Tego nie da się zatrzymać. To tylko gra na czas, w której wygrają politycy, a my stracimy o wiele więcej niż zabije covid.

https://portal.abczd...-onkologicznych

A widzisz różnicę między momentem? Kiedy jest wolny respirator lub go nie ma. Czas odgrywa rolę. PS ich wolność, a cierpienie rodziców.

#42 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 3352 postów
  • Na forum od: 05.2006
2543
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 10 październik 2020 - 21:29

A widzisz różnicę między momentem? Kiedy jest wolny respirator lub go nie ma. Czas odgrywa rolę. PS ich wolność, a cierpienie rodziców.

Nie widzę. PIS nie kupił wystarczająco dużo respiratorów (jak i olał inne przygotowania) i i tak ich zabraknie.

To właśnie chcą wmówić politycy. Zabrakło, nie udało się, bo nie nosiliście maseczek.

Było pół roku żaby się przygotować i co? I nic. Politycy mają to w dupie. W sumie dla Zusu lepiej jak więcej seniorów umrze.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#43 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 3352 postów
  • Na forum od: 05.2006
2543
  • Śląsk

Napisano 10 październik 2020 - 23:35

Ciekawe podejście do tematu:

Coronaparty i jednocześnie mniej zgonów:

https://www.medonet....l,46187428.html

Co myślicie o takimi modelu?

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#44 Plywak

Plywak

Użytkownik

• PipPipPip
  • 391 postów
  • Na forum od: 04.2012
313

Napisano 11 październik 2020 - 05:44

"Następnie poprosilibyśmy, żeby około 20 proc. populacji się zdeklarowało jako młodzi, zdrowi, prawdopodobni super rozsiewacze, którzy są chętni, żeby się zarazić (wggłącznie z tymi, którzy z nimi mieszkają). "

Myślę, że ciężko byłoby znaleźć tylu chętnych. Obecnie realizujemy podobny scenariusz - przy pomocy otwarcia szkół. Z tym, że nie izolujemy grup ryzyka.

#45 Maciej S

Maciej S

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1200 postów
  • Na forum od: 01.2008
1158
  • Poznań

Napisano 11 październik 2020 - 07:47

Liczba zakażeń tak szybko rośnie, że chyba tylko ogłoszenie kampanii wyborczej może przywrócić sytuację do normalności.

To jest wyłącznie moje osobiste, prywatne, niecenzurowane mniemanie, które prawie na
 pewno jest błędne. Nie poleca się naśladowania, jakiekolwiek gwarancje są wykluczone.

#46 mariusz-net

mariusz-net

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 323 postów
  • Na forum od: 01.2013
438
  • Klucze koło Olkusza

Napisano 11 październik 2020 - 08:37

Tradycyjnie zaplanowany tydzień przed świętami w Włoszech. Zaliczka do przeżycia, liczę też na to, że przed świętami nie będzie wzrostu zachorowań (zakładam, że po świętach i sylwestrze wzrośnie). Urlopu zostało to może uda się wybrać więcej razy.

#47 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7513 postów
  • Na forum od: 02.2008
6725
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 11 październik 2020 - 08:38

Pomijając takie drobiazgi jak np fakt zamieszkiwania w PL sporej ilości młodych w mieszkaniach/domach 3 pokoleniowych, ( to można uwzględnić w modelu) to przy obecnym poziomie populizmu i wojny każdego z kazdym, rząd czy osoby to proponując zostałyby wyzwane od idiotow, polglowkow czy nieodpowiedzialnych morderców. Poza tym prawie nikt nie zrozumialby o co chodzi, bo niestety poziom matematyki w spoleczenstwie jest taki jaki jest i modelowanie procesów to dla wiekszosci jakies kuglarstwo. To też zasługa demokratycznie wybranych rządów....

• SkI-mAn podziękował za tę wiadomość

#48 moruniek

moruniek

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Na forum od: 03.2016
2062
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 11 październik 2020 - 09:13

Mój znajomy poleciał do Egiptu. We wtorek zrobiono im testy na lotnisku w Egipcie. Wynik pozytywny. Trafił do kwarantanny. W czwartek zrobiono im testy wymazowe, wynik w piątek - ujemny. Wyszedł z kwarantanny. Z Urlopu 7 dniowego, wtorek, środę, czwartek i pół piątku przesiedział w hotelu na kwarantannie. Za test wymazowy musiał zapłacić 1000 Euro. Ubezpieczyciel chwilowo odmawia zapłaty - bo diagnostyka nie jest częścią leczenia (miał najdroższą opcję ubezpieczenia od biura podróży, w tym leczenie Covid). 

W całej tej historii, zdumiewa kilka faktów. Po pierwsze jego żona miała na lotnisku wynik ujemny. On i żona przed wylotem zrobili testy w Polsce, które nie są honorowane w Egipcie. Mogli zrobić testy na własną rękę przez lekarza za 240 Euro na miejscu, ale niezależni lekarze nie są dopuszczani do pacjentów na kwarantannie. W grupie ludzi zatrzymanych do kwarantanny, byli też ozdrowieńcy, którzy posiadają przeciwciała (oddawali osocze do leczenia innych) więc nie mogli być chorzy.  

Jaki z tego wniosek? W czasach pandemii, każdy kraj może z dnia na dzień, zmienić zasady gry, zaostrzyć je, wprowadzić własne niezrozumiałe zasady. Należy bardzo uważać i mieć zabezpieczone środki finansowe, na nieprzewidziane wydatki. 

#49 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1603 postów
  • Na forum od: 08.2017
1286
  • Kraków

Napisano 11 październik 2020 - 09:27

Mój znajomy poleciał do Egiptu. We wtorek zrobiono im testy na lotnisku w Egipcie. Wynik pozytywny. Trafił do kwarantanny. W czwartek zrobiono im testy wymazowe, wynik w piątek - ujemny. Wyszedł z kwarantanny. Z Urlopu 7 dniowego, wtorek, środę, czwartek i pół piątku przesiedział w hotelu na kwarantannie. Za test wymazowy musiał zapłacić 1000 Euro. Ubezpieczyciel chwilowo odmawia zapłaty - bo diagnostyka nie jest częścią leczenia (miał najdroższą opcję ubezpieczenia od biura podróży, w tym leczenie Covid). 

W całej tej historii, zdumiewa kilka faktów. Po pierwsze jego żona miała na lotnisku wynik ujemny. On i żona przed wylotem zrobili testy w Polsce, które nie są honorowane w Egipcie. Mogli zrobić testy na własną rękę przez lekarza za 240 Euro na miejscu, ale niezależni lekarze nie są dopuszczani do pacjentów na kwarantannie. W grupie ludzi zatrzymanych do kwarantanny, byli też ozdrowieńcy, którzy posiadają przeciwciała (oddawali osocze do leczenia innych) więc nie mogli być chorzy.  

Jaki z tego wniosek? W czasach pandemii, każdy kraj może z dnia na dzień, zmienić zasady gry, zaostrzyć je, wprowadzić własne niezrozumiałe zasady. Należy bardzo uważać i mieć zabezpieczone środki finansowe, na nieprzewidziane wydatki. 

Ehh to tylko dowodzi jak ta cała pandemia jest poj***na...

Bardzo mi się podoba podejście Spiocha i jestem takiego samego zdania. 

Też ma historyjkę około-covidową. Przed zabiegiem pojechałem do innego szpitala, specjalizującego się w chirurgii i traumatologii (Krynica Zdrój), na konsultacje. 

Akurat na dyżurze był chirurg, potwierdził diagnozę z SOR w Gorlicach i mówi. "Panie ja bym mógł pana dzisiaj operować bo nie mam co robić, ale musi pan zrobić test PCR". 

Zrezygnowałem bo w Gorlicach, gdzie finalnie byłem operowany zrobiono mi na poczekalni test kasetowy - wynik w 1 min. Podobno mniej dokładny, ale mnie to wali, chciałem mieć zabieg a nie wozić się po szpitalach. 

Koleżanka mamy, miała zaplanowaną operację na "sprawy kobiece", właśnie w Krynicy. Zrobiono test i wynik pozytywny. Ani nie ma zabiegu, ani nie może pracować. Musi siedzieć na kwarantannie. Objawów brak.

Obecną sytuację pozwolę sobie podsumować poniższym kawałkiem. 

#50 Chertan

Chertan

Użytkownik

• PipPipPip
  • 414 postów
  • Na forum od: 02.2017
832
  • Gaj pod Krakowem

Napisano 11 październik 2020 - 10:07

Takie 1000 euro za test to niezły sposób na podratowanie budżetu w Egipcie. Podwójny zarobek na turystach, bo za żarcie i kwaterę też pewnie zapłacić trzeba

#51 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 836 postów
  • Na forum od: 12.2018
1988
  • Kraków

Napisano 11 październik 2020 - 10:26

Takie 1000 euro za test to niezły sposób na podratowanie budżetu w Egipcie. Podwójny zarobek na turystach, bo za żarcie i kwaterę też pewnie zapłacić trzeba

to ktoś ich naciął. Po pierwsze w Egipcie raczej podają kwoty w USD, po drugie oficjalnie drugi test kosztuje 140USD. Ludziom na kwarantannie hotel i żarcie opłaca hotel / Państwo/

#52 Ziemowit1

Ziemowit1

Użytkownik

• PipPip
  • 231 postów
  • Na forum od: 02.2020
211

Napisano 11 październik 2020 - 10:37

Tradycyjnie zaplanowany tydzień przed świętami w Włoszech. Zaliczka do przeżycia, liczę też na to, że przed świętami nie będzie wzrostu zachorowań (zakładam, że po świętach i sylwestrze wzrośnie). Urlopu zostało to może uda się wybrać więcej razy.

Nie byłbym taki pewien czy narty w tym kraju to super pomysł. Włochy wystrzeliły tak samo jak Polska: https://www.worldome...country/italy/. Obejrzałem ostatnie odcinki polskich youtuberów mieszkających na północy Italii i mówią o tym, że władze planują blokadę niektórych regionów.

#53 Ziemowit1

Ziemowit1

Użytkownik

• PipPip
  • 231 postów
211

Napisano 11 październik 2020 - 10:51

to ktoś ich naciął. Po pierwsze w Egipcie raczej podają kwoty w USD, po drugie oficjalnie drugi test kosztuje 140USD. Ludziom na kwarantannie hotel i żarcie opłaca hotel / Państwo/

Naciął to zdecydowanie zbyt łagodne określenie. Bardziej pasuje OKRADŁ w biały dzień na kwotę 4460zł pod osłoną egipskiego prawa. Nie dość, że cena za test z sufitu to jeszcze wyniki były błędne, więc testy prawdopodobnie robiono tandetnym badziewiem, subiektywnie obstawiam test paskowy za dolara chińskiej produkcji.

#54 mariusz-net

mariusz-net

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 323 postów
  • Na forum od: 01.2013
438
  • Klucze koło Olkusza

Napisano 11 październik 2020 - 14:48

Nie byłbym taki pewien czy narty w tym kraju to super pomysł. Włochy wystrzeliły tak samo jak Polska: https://www.worldome...country/italy/. Obejrzałem ostatnie odcinki polskich youtuberów mieszkających na północy Italii i mówią o tym, że władze planują blokadę niektórych regionów.

Pewny nie jestem ale stawka (zaliczka) niewielka, a wygrać można tydzień na nartach :-)

#55 tomkly

tomkly

Użytkownik

• PipPipPip
  • 502 postów
  • Na forum od: 12.2017
1114
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 11 październik 2020 - 19:26

Warto obejrzeć w całości:

• moruniek podziękował za tę wiadomość

#56 Ziemowit1

Ziemowit1

Użytkownik

• PipPip
  • 231 postów
211

Napisano 11 październik 2020 - 20:49

Warto obejrzeć w całości:

Streścice to, bo 1.5 godziny materiału zniechęca. Wstęp do dyskusji ciągnie się za długo.

#57 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 457 postów
  • Na forum od: 01.2006
290
  • Poznań

Napisano 12 październik 2020 - 05:22

też planuję tydzień free ski we Włoszech przed świętami zobaczymy co z tego wyjdzie. Cenowo podobnie jak w zeszłym sezonie przynajmniej na razie.

#58 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPipPip
  • 457 postów
  • Na forum od: 01.2017
1115

Napisano 13 październik 2020 - 22:24

Testy są jakie są - większość testów ma tzw. Znany błąd pomyłki. Czasem jest to 15%.
Tak było z moją córką- testowała się najczęściej z naszej rodziny, bo chyba już 6 razy z okazji tego, że połowa jej koleżanek już była chora....
ostatnio właśnie parę koleżanek przetestowało się pozytywnie - takim 15 minutowym testMe, ale następny test potwierdzający za parę dni był negatywny.
Cena jest za to z księżyca ....

Streścice to, bo 1.5 godziny materiału zniechęca. Wstęp do dyskusji ciągnie się za długo.

Sądząc po miłym uśmiechu tej pani widać, że nie miała do czynienia z tragedią przez którą przeszedł nasz znajomy na początku pandemii.
Jego ojciec trafił do szpitala w złym stanie... zero kontaktu z rodziną, zero wiadomości o stanie zdrowia i zakaz przyjścia na pogrzeb.
Ból utraty nie do opisania.....
Numery statystyczne nie opowiedzą cierpienia jakie towarzyszyło pandemii.
Ale nie słuchałam „prawdy”....tej pani.
  • sstar podziękował za tę wiadomość

#59 moruniek

moruniek

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Na forum od: 03.2016
2062
  • Rajszew

Napisano 14 październik 2020 - 12:41

Testy są jakie są - większość testów ma tzw. Znany błąd pomyłki. Czasem jest to 15%.
Tak było z moją córką- testowała się najczęściej z naszej rodziny, bo chyba już 6 razy z okazji tego, że połowa jej koleżanek już była chora....
ostatnio właśnie parę koleżanek przetestowało się pozytywnie - takim 15 minutowym testMe, ale następny test potwierdzający za parę dni był negatywny.
Cena jest za to z księżyca ....

Jasne tylko, że tam na 168 osób w samolocie, pozytywny wynik testu miało 140 osób. Nie jestem lekarzem/biologiem, ale statystyka nie jest mi obca. Moim zdaniem jest to niemożliwe. Być może zamiast testować ludzi takim testem, należałoby wszystkich skierować do kwarantanny, zrobić test wymazowy i po uzyskaniu wyników negatywnych, wypuścić z hoteli. Poinformować o tym jasno w regulaminie wycieczki. Wówczas wiesz jaki produkt kupujesz i z czym się to wiąże.

• sese podziękował za tę wiadomość

#60 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Na forum od: 02.2007
1792
  • Wrocław

Napisano 14 październik 2020 - 14:53

A propos testów - cena testu PCR w prywatnej placówce wynosi 400 - 600 zł, NFZ płaci laboratoriom za test 280 zł. Nie znam się na obliczaniu kosztów procedur medycznych, ale zakładam, że rzeczywisty koszt takiego testu to 100 zł.

W tym tygodniu prawdopodobnie pęknie 4.000.000 wykonanych testów w PL (tych oficjalnych-  odnotowywanych przez sanepid i MZ). Czyli   4.000.000 x 100 zł... Włos się jeży na głowie... A ile to będzie $ w skali całego świata? 

I mówimy tylko o wydatkach na same testy. Do tego dodajmy wydatki na maseczki, leki, środki dezynfekcyjne, respiratory i tysiące innych około covidowych rzeczy i usług. Ile tego będzie? Tryliony? Tryliardy? A może kwardryliony $? 

Wiem, że wszyscy drukują pieniądze na potęgę i że cały świat ponosi te covidowe wydatki na kredyt (niespłacalny)

Z drugiej strony się zastanawiam, czy w warunkach bezcovidowych solidarne  uruchomienie tak wielkich środków pieniężnych przez praktycznie cały świat nie pozwoliłby ostatecznie zmierzyć się z takimi problemami jak głód, brak wody pitnej, zanieczyszczenie środowiska, ocieplenie klimatu?