Skocz do zawartości

Mann i Gacek w tonacji... alternatywnej?


star

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Za kim czym harcerzyki poplakuja? Za Mannem, Niedzwieckim? Ich czas sie skonczyl i wynocha na niezasluzona emeryture. W trosce o sluchaczy dawno sami mieli sie usunac bo wiedzieli jaki syf w 3-ce swiadczyli.

Harcerzyki to Ciebie "lajkują" ...

Masz swoje rmfy i zetki słuchaj tam sobie... młodych

Pamiętaj, że kiedyś Ty będziesz stary....

A przepraszam... już jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że Kazik dał niemądrą interpretacje? Zgadzasz się z nimi !?

Tak niestety. Rzadko, bo rzadko, ale mu się zdarza - tak jak w przypadku utworu o Gołocie. Teraz z kolei wielu mówi kompletne głupoty, jak choćby Dawid Podsiadło: 'piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści" Rozumiem te niedojrzałość, którą można tłumaczyć wiekiem, ale wygląda na to, że bardzo nieuważnie te książki czytał i słuchał tych opowieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety. Rzadko, bo rzadko, ale mu się zdarza - tak jak w przypadku utworu o Gołocie. Teraz z kolei wielu mówi kompletne głupoty, jak choćby Dawid Podsiadło: 'piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści" Rozumiem te niedojrzałość, którą można tłumaczyć wiekiem, ale wygląda na to, że bardzo nieuważnie te książki czytał i słuchał tych opowieści.

Wiesz z Twoją (nazwę to po imieniu) głupotą trudno dyskutować...

Zadam Ci jedno pytanie ...w Katastrofie Smoleńskiej zginęło 96 osób z różnych opcji, polityków i nie tylko...tego samego dnia zmarły też komuś osoby bliskie (dla nich to też był dramat)...więc wytłumacz mi dlaczego szeregowy poseł jednej partii mógł uczcić pamięć swoich bliskich, a inni ludzie nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z Twoją (nazwę to po imieniu) głupotą trudno dyskutować...
Zadam Ci jedno pytanie ...w Katastrofie Smoleńskiej zginęło 96 osób z różnych opcji, polityków i nie tylko...tego samego dnia zmarły też komuś osoby bliskie (dla nich to też był dramat)...więc wytłumacz mi dlaczego szeregowy poseł jednej partii mógł uczcić pamięć swoich bliskich, a inni ludzie nie ?


Tak sobie czytam te wątki polityczne... brzmi znajomo: https://youtu.be/8Co9OFvaBpI

Nawet o gender jest:
https://youtu.be/LlZOPUbyB4I

Sorry, tak się pośmiać/podzielić chciałem, nie przeszkadzajcie sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z Twoją (nazwę to po imieniu) głupotą trudno dyskutować...

Zadam Ci jedno pytanie ...w Katastrofie Smoleńskiej zginęło 96 osób z różnych opcji, polityków i nie tylko...tego samego dnia zmarły też komuś osoby bliskie (dla nich to też był dramat)...więc wytłumacz mi dlaczego szeregowy poseł jednej partii mógł uczcić pamięć swoich bliskich, a inni ludzie nie ?

 

Pytanie chyba nie do Darka, tylko do zarządów cmentarzy.

W Krakowie, każdy mógł 10-tego kwietnia iść uczcić pamięć swoich bliskich.

Krakowskie cmentarze, pewnie z obawy przed większą ilością potencjalnych odwiedzających, były zamknięte tylko od 11 do 13 kwietnia (Wielkanoc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że zarząd cmentarza miał tu [...] do gadania.....

 

Zarząd komunalnych (mi.n. Powązki "wojskowe") podlega ratuszowi, także raczej miał. ;)

A Stare Powązki są pod zarządem parafii.

Zakazu chodzenia na cmentarze nie było.

 

Tak było 2 kwietnia: 

"Okazuje się, że w Warszawie na cmentarzach komunalnych  nie ma zakazu odwiedzin. – Jeden z dyrektorów nekropolii wywiesił taki zakaz, ale się pośpieszył.

Nie ma takich ograniczeń – zapewnia Karolina Gałecka, rzecznik stołecznego ratusza."

 

https://www.rp.pl/Wa...zac-grobow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarząd komunalnych (mi.n. Powązki "wojskowe") podlega ratuszowi, także raczej miał. ;)

A Stare Powązki są pod zarządem parafii.

Zakazu chodzenia na cmentarze nie było.

 

Tak było 2 kwietnia: 

"Okazuje się, że w Warszawie na cmentarzach komunalnych  nie ma zakazu odwiedzin. – Jeden z dyrektorów nekropolii wywiesił taki zakaz, ale się pośpieszył.

Nie ma takich ograniczeń – zapewnia Karolina Gałecka, rzecznik stołecznego ratusza."

 

https://www.rp.pl/Wa...zac-grobow.html

 

"Informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od dnia 2 kwietnia do 11 kwietnia 2020 r. Cmentarz Powązkowski zostaje zamknięty dla osób odwiedzających groby. Pochówki zmarłych odbywają się bez zmian, z zachowaniem obowiązujących obecnie ograniczeń sanitarnych."  takie ograniczenia wprowadziła już 2 kwietnia Archidiecezja Warszawska. Ostatnio zakaz odwiedzin cmentarza został wydłużony do 26 kwietnia."

https://www.dziennik...1000264463.html

 

A tutaj możesz przeczytać

 

W przypadku Cmentarza Powązkowskiego w Warszawie Archidiecezja Warszawska podjęła decyzję o zamknięciu go dla osób odwiedzających groby. Patryk Jaki na pytanie prowadzącego, dlaczego nie jesteśmy traktowani równo, odpowiedział: - A czy pana rodzina zginęła w katastrofie smoleńskiej? Czy był pan częścią oficjalnej delegacji państwowej?

Dopytywany, czy Jarosław Kaczyński, który wchodzi z ochroniarzami na Cmentarz Powązkowski, jest częścią delegacji państwowej, Patryk Jaki powiedział: - To była część uroczystości państwowych związanych z katastrofą smoleńską.

https://tvn24.pl/pol...mentuje-4554079

 

Więc jak widać cmentarz był dla innych zamknięty...a dla "delegacji" w tym wypadku złożonej z jednej osoby (pomijam ochraniarzy) został otwarty, jak nie widzisz w tym nierównego traktowania to już Twój problem...

 A o tym zaśpiewał właśnie Kazik....zresztą nie o tekście tu mówimy, a o nadgorliwości pewnego aparatczyka...

Dla mnie p. @yoss dopuszczasz się wielu "niewinnych" manipulacji....i prezentujesz logikę typową dla PiSu...chyba dlatego nigdy się nie zrozumiemy

 

Edit: nie, nie ma sensu.

Masz rację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak nie widzisz w tym nierównego traktowania to już Twój problem...

 

 

 

Dobrze by było, gdybyś uważnie czytał moje wypowiedzi.

Ja jedynie napisałem, gdzie można było upamiętnić swoich bliskich a także wskazałem, kto odpowiadał za zamykanie cmentarzy.

A, że podstawa zamykania cmentarzy (podawana przez cmentarze) była nieprawdziwa, to zupełnie inna kwestia.

A, że zachowanie Kaczyńskiego było nieodpowiednie i po prostu głupie, to jeszcze inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1986r byłem na koncercie gdzie występowały: KULT, Kobranocka, VOO VOO.

 

Pierwszy na scenę wszedł Kazik - popatrzył na balkon a tam TVP. 

 

Przez 5 minut powtarzał jedno słowo: "Wypierd...ć" i dopiero jak ekipa zwinęła kamery  wszedł zespół i rozpoczął się koncert.

 

Kazikowi nawet w tych trudnych czasach gdzie UB robiło co chciało (np. Popieluszko itd.) nie brakowało odwagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z Twoją (nazwę to po imieniu) głupotą trudno dyskutować...

Zawsze w takich sytuacjach zastanawiam się, kto takich jak Ty wychowywał? Jakich miałeś rodziców i jakie wzorce, jakie środowisko: kolegów koleżanki, przyjaciół, że tak łatwo przychodzi Ci obrażanie innych?! Żadnych argumentów, żadnego poziomu dyskursu...co ja mówię - żadnego dyskursu,, jedynie obrażanie i deprecjonowanie. Pozdrawiam serdecznie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytomny komentarz Brudzińskiego.

Takimi postami obrażasz wielu forumowiczów i nie tylko, zaraz wyjaśnię jak to widzę są dwie opcje:
1: Jesteś głupi i wierzysz w to co piszesz, czytając Twoje wpisy nie sądzę że tak jest.
2: Raczej gorsza opcja masz nas wszystkich za idiotów! i myślisz że łykniemy to wszystko jak młody pelikan .
Podobnie traktuje nas każda władza pis po i kto tam jeszcze.

W całym zamieszaniu nie chodzi o Kazika o tekst tylko o świnie przy korycie które mogą zrobić co chcą , co mi zrobisz jak mnie złapiesz? Orwell powinien złożyć pozew o plagiat, MINISTERSTWO PRAWDY i pisanie historii na nowo .
A kolega twierdzi że Brudziński ok :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w takich sytuacjach zastanawiam się, kto takich jak Ty wychowywał? Jakich miałeś rodziców i jakie wzorce, jakie środowisko: kolegów koleżanki, przyjaciół, że tak łatwo przychodzi Ci obrażanie innych?! Żadnych argumentów, żadnego poziomu dyskursu...co ja mówię - żadnego dyskursu,, jedynie obrażanie i deprecjonowanie. Pozdrawiam serdecznie :)

O mojej wychowanie się martwić nie musisz, było dobre....staram się nie obrażać innych...ale nauczono mnie żeby głupotę nazywać po imieniu.

 

Napisałeś:

 

Tak niestety. Rzadko, bo rzadko, ale mu się zdarza - tak jak w przypadku utworu o Gołocie. Teraz z kolei wielu mówi kompletne głupoty, jak choćby Dawid Podsiadło: 'piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści" Rozumiem te niedojrzałość, którą można tłumaczyć wiekiem, ale wygląda na to, że bardzo nieuważnie te książki czytał i słuchał tych opowieści.

 

A za komentarz niech posłużą Ci te (znajome) słowa:

 

... Żadnych argumentów, żadnego poziomu dyskursu...co ja mówię - żadnego dyskursu,, jedynie obrażanie i deprecjonowanie. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między Darku, a Yossem sprowadza się do tego jednego zdania:
A, że zachowanie Kaczyńskiego było nieodpowiednie i po prostu głupie, to jeszcze inna kwestia.
PS Darku też mógł po prostu przyznać, że z Kazikiem 3PR po prostu się wygłupił i już. A brnie jak władze tegoż radia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Darku też mógł po prostu przyznać, że z Kazikiem 3PR po prostu się wygłupił i już. A brnie jak władze tegoż radia.

Myślałem, że wpis Brudznskiego jako komentarz jest wystarczająco w tej sytuacji zrozumiały

 

Joachim Brudziński   @jbrudzinski · 16 maj   2) .. ale zdejmowanie z @RadiowaTrojka informacji o wygranej #lpp3 piosenki Kazika (moimi zdaniem niesprawiedliwą w swej treści),jest albo przejawem głupoty albo czyjejś złej woli. W wolnym kraju artysta ma prawo do swojej artystycznej (czasami niemądrej) interpretacji zdarzeń.

 

Czy mi się wydaje, czy zawiera się w nim krytyczna ocena 3PR? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...