Skocz do zawartości

Mann i Gacek w tonacji... alternatywnej?


star

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że tej części nie należy rozpatrywać osobno. Pominięta część wypowiedzi potwierdza tezy piosenki, a w tym kontekście druga brzmi groteskowo. Also, Brudzinski krytykuje tu wlasnego aparatczyka - za nadgorliwość głównie. Gdyby nie on, sprawę zalatwiono by po cichu i elegancko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wydaje mi się, że tej części nie należy rozpatrywać osobno.
Pominięta część wypowiedzi potwierdza tezy piosenki, a w tym kontekście druga brzmi groteskowo.
Also, Brudzinski krytykuje tu wlasnego aparatczyka - za nadgorliwość głównie. Gdyby nie on, sprawę zalatwiono by po cichu i elegancko.

Pierwszą część wypowiedzi skomentowaliśmy wcześnie. Może więc tylko kilka zdań osobistych. Jestem z pokolenia, dla którego Kazik zawsze będzie idolem, tak ja zawsze _Skóra" zespołu Aya RL z Pawłem Kukizem, będzie dla mnie zawsze jednym z najważniejszych kawałków w moim życiu. Nie zmienia to jednak faktu, że tak jak wtedy gdy Kazik nagrał utwór Gołota, tak i teraz, uważam, że emocje go poniosły (w całej karierze, na taka masę płyt, 2 razy to i tak znakomity wynik ;) ) , a i Pawła Kukiza cenię za to co robił muzycznie kiedyś a nie politycznie dzisiaj. 

 

Mam jednak kilka przemyśleń na temat tego co się dzieje wokół tej sprawy i o tym w oddzielnym wątku. :) 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jeat ważne czy Kazika coś poniosło czy nie. Nieważne że Kazika. Ważne że po notowaniu listy dyrektor dzwoni do redaktora i wydaje polecenie że ma z tym "zrobić porządek". Jeśli tego nie rozumiesz... Niee, Ty rozumiesz, tylko Tobie się to podoba po prostu.

1. To co dla Ciebie jest nieważne, to nie znaczy ... , ale Ty to przecież rozumiesz.

2. Po raz kolejny, do znudzenia, .. . tak jak w komentarzu Brudzińskiego, też uważam, że jest to przejawem głupoty. Mam nadzieję, że teraz jest jasne jak ... słońce?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oderwaniu od polityki - czy ktoś wie jaką formę będzie miało zakładane właśnie radio "Nowy Świat"?

Tradycyjną czy internetową? 

Zbiórka na patronite daje wielką nadzieję na to, że jeszcze słyszymy tych, dla których słuchaliśmy "Trójki" 

https://patronite.pl/radionowyswiat

 

Wczoraj Wojciech Mann zaprosił Marka Niedźwieckiego do radia "Nowy Świat"

https://www.fakt.pl/...o-radia/pqy7jqx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczne radio jeat drozszw a poza tym i tak nie dostali by częstotliwości - nie ma się co łudzić.

 

Były przypadki kupowania lokalnych albo chylących się ku upadkowi rozgłośni tylko w celu nadawania na ich częstotliwości. Myślałem, że może w tym przypadku tak będzie. W sumie prawie 1.000.000 zł już jest.

Internetowego ciężko się słucha w samochodzie - zawsze trzeba wykonać tych parę, paręnaście kliknięć więcej, nie wszędzie jest dostateczny zasięg netu, poziom baterii i limit GB też na tym traci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oderwaniu od polityki - czy ktoś wie jaką formę będzie miało zakładane właśnie radio "Nowy Świat"?

Tradycyjną czy internetową? 

 

W najbliższym okresie na częstotliwość, tym bardziej ogólnopolską, nie mają co liczyć. Po zmianie (nie)rządu już pewnie tak.

 

 

W sumie prawie 1.000.000 zł już jest.

Internetowego ciężko się słucha w samochodzie - zawsze trzeba wykonać tych parę, paręnaście kliknięć więcej, nie wszędzie jest dostateczny zasięg netu, poziom baterii i limit GB też na tym traci. 

Sam wpłaciłem, chociaż też wolałbym tradycyjne radio FM (tym bardziej, że mój tel takie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były przypadki kupowania lokalnych albo chylących się ku upadkowi rozgłośni tylko w celu nadawania na ich częstotliwości. Myślałem, że może w tym przypadku tak będzie. W sumie prawie 1.000.000 zł już jest.

Internetowego ciężko się słucha w samochodzie - zawsze trzeba wykonać tych parę, paręnaście kliknięć więcej, nie wszędzie jest dostateczny zasięg netu, poziom baterii i limit GB też na tym traci. 

 

zaczynają od sieci, 

ludzie wnioskują aby weszli w DAB+, to podobno jest łatwiejsze w uruchomieniu niż pasmo FM

 

są na rynku transmitery FM dla radia internetowego (urządzenie które zmienia radio internetowy na sygnał FM - lokalnie w domu czy w aucie),

w nowszych autach nowe systemy androidowe wspierają net-radio,

sam mam urządzenie radiowe które obsługuje: FM, DAB, NET

 

więc jest coraz łatwiej, o paśmie FM powoli trzeba zapominać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że wpis Brudznskiego jako komentarz jest wystarczająco w tej sytuacji zrozumiały

 

Joachim Brudziński   @jbrudzinski · 16 maj   2) .. ale zdejmowanie z @RadiowaTrojka informacji o wygranej #lpp3 piosenki Kazika (moimi zdaniem niesprawiedliwą w swej treści),jest albo przejawem głupoty albo czyjejś złej woli. W wolnym kraju artysta ma prawo do swojej artystycznej (czasami niemądrej) interpretacji zdarzeń.

 

Czy mi się wydaje, czy zawiera się w nim krytyczna ocena 3PR? 

 

Przecież gdyby w to wierzył załatwiłby odwołanie naczelnego 3PR w pięć minut.

A tak? Zabawa w dobrego i złego policjanta. Darku ty tego nie widzisz? Głupiś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To co dla Ciebie jest nieważne, to nie znaczy ... , ale Ty to przecież rozumiesz.

2. Po raz kolejny, do znudzenia, .. . tak jak w komentarzu Brudzińskiego, też uważam, że jest to przejawem głupoty. Mam nadzieję, że teraz jest jasne jak ... słońce?!

 

Srasz na Niedźwiedzkiego, a potem bąkasz mimochodem, że w sumie, to nieładnie też i kolega dyrektor, jak to rozumieć?

Sam w tym makiawelizmie sie nie zaplączesz? Jasne jak słońce? Nie! Raczej pomroczność jasna, jak chcesz wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie listy piszą: "Fajny ten temat zastępczy z Kazikiem w Trójce. 1. Dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski nakazuje swojemu pracownikowi Piotrowi Metzowi zająć się tym, żeby utwór Kazika nie trafił na listę. 2. Z braku lepszych pomysłów, Trójka kładzie stronę internetową z głosowaniem. 3. Wydają oświadczenie, że wprowadzenie utworu Kazika złamało regulamin. -> Okazuje się, że nie ma żadnego regulaminu. Zatem zapowiadają jego napisanie. 4. W oświadczeniu podają, że Kazik wbił się na listę z pominięciem listy utworów do głosowania. -> W świat ludzie puszczają screeny z listą do głosowania[1] i Kazikiem na niej. Ordynarne kłamstwo, gówno uderza w wiatrak, zaczyna się robić ciekawie. 5. W dalszej komunikacji podają, że to niemożliwe tak od razu na pierwsze miejsce. -> W świat idzie lista utworów, które zadebiutowały w Trójce na pierwszym miejscu[2]. 6. W oświadczeniu deklarują, że doszło do ręcznej manipulacji przy liczeniu głosów. -> Bartosz Gil w publicznym liście do Kowalczewskiego[3] (bo listy "prywatne" zostały bez odpowiedzi) zwraca uwagę, że problem z brakiem weryfikacji wielokrotnego głosowania na listę przez te same osoby jest w Trójce znany (powołując się przy tym na służbowe maile), był wielokrotnie poruszany, w tym w rozmowach z prezesem i zawsze lista była ręcznie weryfikowana celem usunięcia głosów oddanych wielokrotnie przez te same osoby. W czasach, gdy głosowano pocztówkami - również. Ale kto by się przejmował pisaniem jakiegoś bardziej złożonego systemu weryfikacji głosów dla głosowania, w którym pierwsze miejsce otrzymuje ledwo ponad 1000 głosów w szczycie? 7. Trójka publikuje wyniki listy bez uwzględnienia usuniętych wielokrotnych głosów. Kazik jest na niej na miejscu 4. -> Artysta z pierwszego miejsca prosi o zdjęcie jego utworu z listy. Zakładam, że artyści z miejsc 2 i 3 tego nie zrobią, bo są zagraniczni. 8. Pan Tomaldo Banjo z zespołu Antyquariat zarzuca Niedźwieckiemu korupcję[4] przy układaniu listy w roku 1998. TVP bierze to na świecznik, wali materiał i artykuły. -> Tomaldo wycofuje się z oskarżeń, bo nie ma żadnych dowodów. Nie przeszkadza to TVP w ciągnięciu tematu. 9. Trójka zapowiada audyt minionych notowań, usprawnienie procesu głosowania, informację zwrotną do głosujących o tym, że ich głos został uznany i inne cuda wianki. Pewnie lustrację Niedźwieckiego też, w bonusie. Aha, i ogłasza rekrutację nowych talentów na miejsce pracowników, którzy odeszli. 10. W prasie zaczyna roić się od oświadczeń - ministrów, prezesów, premierów, artystów i innych. -> Najśmieszniejsze jest oświadczenie Matołusza, który zamiast odnieść się do sytuacji w Trójce, krytykuje tekst Kazika. A wiecie, co w tym wszystkim jest najśmieszniejsze? Ani nie słucham Trójki (czy radia w ogóle), ani nie jestem fanem Kazika, ani nie uważam utworu "Twój ból jest lepszy niż mój" za wybitny, ani te temat mnie nie interesuje. Po prostu piszą o tym wszędzie. W sumie gdyby nie ta sprawa, pewnie bym utworu nigdy nie przesłuchał - podręcznikowy przykład efektu Streisand. Co więcej, nawet nie uważam, że jest to przykład cenzury. Uważam, że jest to przykład srania w gacie ze strachu przed Prezesem Polski. Natomiast powyższa sytuacja jest kolejną kroplą goryczy do mojego wkurwu na 2 miliardy na media publiczne. --- Tymczasem w Polsce: -> PO prezesa SN zostaje założyciel i wieloletni prezes Ordo Iuris - ortodoksyjnej katolickiej organizacji prawniczej, dążącej do wprowadzenia w Polsce skrajnych katolickich norm prawnych. -> Po nowym filmie Siekielskich o pedofilii w kościele, Rzecznik Praw Dziecka powołuje na pierwszego eksperta komisji do spraw pedofilii przedstawiciela z... Ordo Iuris. -> Okazuje się, że CBA wiedziało o tym, że zamówione przez rząd maseczki mają lewy certyfikat, ale nie interweniowali, bo minister Szumowski ubił interes z kolegą. -> Policja używa gazu wobec protestujących w Warszawie przedsiębiorców, wciąga obecnego tam senatora do auta (mimo wiedzy, że jest senatorem i ma immunitet) po czym ostentacyjnie kłamie w oświadczeniu, że sam tam wszedł. -> Artyści, którzy protestowali 6 maja przeciw wyborom, dostają po 10k PLN kary administracyjnej z rygorem natychmiastowej wykonalności, za nie zachowanie odstępu 2 metrów, który zachowywali (baner który nieśli tego wymagał, specjalnie tak był zrobiony). #absurdyrp"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikaty Dyrektora Kowalczewskiego do Szefa Muzycznego Piotra Metza:

 

telefon po liście : ’zrób coś z tym Kazikiem

o drugiej w nocy wiadomość: ’Piotrze, dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawialiśmy, nie była na Antenie’

 

Kowalczewski to członek aparatu pisowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...  ...  "Fajny ten temat zastępczy z Kazikiem w Trójce.

1. Dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski nakazuje swojemu pracownikowi Piotrowi Metzowi zająć się tym, żeby utwór Kazika nie trafił na listę.

2. Z braku lepszych pomysłów, Trójka kładzie stronę internetową z głosowaniem.

3. Wydają oświadczenie, że wprowadzenie utworu Kazika złamało regulamin.
-> Okazuje się, że nie ma żadnego regulaminu. Zatem zapowiadają jego napisanie.

4. W oświadczeniu podają, że Kazik wbił się na listę z pominięciem listy utworów do głosowania.
-> W świat ludzie puszczają screeny z listą do głosowania[1] i Kazikiem na niej. Ordynarne kłamstwo, gówno uderza w wiatrak, zaczyna się robić ciekawie.

5. W dalszej komunikacji podają, że to niemożliwe tak od razu na pierwsze miejsce.
-> W świat idzie lista utworów, które zadebiutowały w Trójce na pierwszym miejscu[2].

6. W oświadczeniu deklarują, że doszło do ręcznej manipulacji przy liczeniu głosów.
-> Bartosz Gil w publicznym liście do Kowalczewskiego[3] (bo listy "prywatne" zostały bez odpowiedzi) zwraca uwagę, że problem z brakiem weryfikacji wielokrotnego głosowania na listę przez te same osoby jest w Trójce znany (powołując się przy tym na służbowe maile), był wielokrotnie poruszany, w tym w rozmowach z prezesem i zawsze lista była ręcznie weryfikowana celem usunięcia głosów oddanych wielokrotnie przez te same osoby. W czasach, gdy głosowano pocztówkami - również. Ale kto by się przejmował pisaniem jakiegoś bardziej złożonego systemu weryfikacji głosów dla głosowania, w którym pierwsze miejsce otrzymuje ledwo ponad 1000 głosów w szczycie?

7. Trójka publikuje wyniki listy bez uwzględnienia usuniętych wielokrotnych głosów. Kazik jest na niej na miejscu 4.
-> Artysta z pierwszego miejsca prosi o zdjęcie jego utworu z listy. Zakładam, że artyści z miejsc 2 i 3 tego nie zrobią, bo są zagraniczni.

8. Pan Tomaldo Banjo z zespołu Antyquariat zarzuca Niedźwieckiemu korupcję[4] przy układaniu listy w roku 1998. TVP bierze to na świecznik, wali materiał i artykuły.
-> Tomaldo wycofuje się z oskarżeń, bo nie ma żadnych dowodów. Nie przeszkadza to TVP w ciągnięciu tematu.

9. Trójka zapowiada audyt minionych notowań, usprawnienie procesu głosowania, informację zwrotną do głosujących o tym, że ich głos został uznany i inne cuda wianki. Pewnie lustrację Niedźwieckiego też, w bonusie. Aha, i ogłasza rekrutację nowych talentów na miejsce pracowników, którzy odeszli.

10. W prasie zaczyna roić się od oświadczeń - ministrów, prezesów, premierów, artystów i innych.
-> Najśmieszniejsze jest oświadczenie Matołusza, który zamiast odnieść się do sytuacji w Trójce, krytykuje tekst Kazika.

A wiecie, co w tym wszystkim jest najśmieszniejsze?
Ani nie słucham Trójki (czy radia w ogóle), ani nie jestem fanem Kazika, ani nie uważam utworu "Twój ból jest lepszy niż mój" za wybitny, ani te temat mnie nie interesuje. Po prostu piszą o tym wszędzie. W sumie gdyby nie ta sprawa, pewnie bym utworu nigdy nie przesłuchał - podręcznikowy przykład efektu Streisand.

Co więcej, nawet nie uważam, że jest to przykład cenzury. Uważam, że jest to przykład srania w gacie ze strachu przed Prezesem Polski.  ...  ...  ...  ...
 

 

moją odpowiedź w bliźniaczym temacie:

 

"Nowa Prezes Polskiego Radia czeka na każde, nawet drobne, potknięcia redaktorów "trójki". Nie wykluczam chęci prowokowania takich "potknięć". Wystarczy następnie rozdmuchać "potknięcie" w dużą aferę aby mieć powód do obsady nowych stołków. Redaktorzy "trójki" mają wyrobioną markę i są łakomym kąskiem dla innych rozgłośni dlatego nie trzeba ich zwalniać, oni sami odchodzą - honorowo. Pod pozorem konkursu lub audytu wystarczy następnie obsadzać wiernymi zwolnione miejsca. Ten scenariusz jest bardzo prawdopodobny a my możemy być karmieni zmanipulowanymi faktami.

Dla zrealizowania swoich zamierzeń a szczególnie ugruntowania władzy rządzący zdolni są do wszystkiego. Często nie zdajemy sobie sprawy że politycy brylują przeogromnym  poziomem cynizmu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

...

...

...


I tak najlepiej! po usuwać posty! BRAWO TY!
Musiały być baaardzo treściwe!

Ja zastanawiałem się czym utylizuje się takich dziennikarzy albo raczej DYREKTORKÓW z teczki! i doszedłem do wniosku, że GNOJÓWKA! gnojówka będzie najlepsza!
Podziwiam tych co jeszcze próbują tych kryminalistów bronić!
Komuny nie pamiętacie?
Aaaa no tak, jak ktoś siusiumajtek to nie zna! ale to można uzupełnić wiadomości. Tylko nie polecam lekcji historii w TVP!

A to na rozluźnienie nastroju, ponoć muzyka łagodzi obyczaje :rolleyes: :D



Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież gdyby w to wierzył załatwiłby odwołanie naczelnego 3PR w pięć minut.

A tak? Zabawa w dobrego i złego policjanta. Darku ty tego nie widzisz? Głupiś?

1. "Załatwił"? Gdyby tak zrobił, dopiero mielibyście używanie :) Jak to, jednoosobowo decyduje kto jest naczelnym?!!! ;) :D 

2. "Głupiś?" Widzę, że to takie forumowe, standardowe dla wielu zachowanie. Każdy kto ma inne zdanie i inne postrzeganie świata to głupek! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...