Skocz do zawartości

Mann i Gacek w tonacji... alternatywnej?


star

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja się wychowałem na nich i na Niedźwiedzkim, Wassowskim, Kaczkowskim, Waschko, Gaszyńskim, Pogranicznym. To dzięki tym dziadom teraz widzę jaki ogrom muzyki mnie wtedy omijał. Serwowali nam jakąś specjalnie dobraną cząstkę. Niech ich piekło pochłonie za to. Ogromna większość grających zespołów była nam kompletnie nieznana, dopiero teraz można się o tym przekonać. Hańba.

 

Dzięki. Dokładnie tak samo to postrzegam. Jak dostęp do muzy zrobił się dostępny to "w tył" odrobiłem lekcję i zobaczyłem co panowie pominęli serwując jakieś paronoiczne nurty zastępcze (typu rock symfoniczny).

 

Ale największy zarzut mam do tego, że napisali "swoją" historię polskiego rocka. Z najwyższym trudem znalazły się tam jeszcze Janerka i Brygada Kryzys ale inne typu Śmierć Kliniczna czy Absurd zniknęły. Utwory z płyty Klausa Mitchoffa, chyba najmocniejszej antysystemowej wydanej rzeczy, pojawiały się sporadycznie i to akurat te które były poboczne i "niezbyt groźne".  Innych za to nie grywano.

 

Ja wiem, że to jest zwykły syf, paranoja, wiem
Ja wiem, że to jest zwykły syf, paranoja, wiem
Ja wiem, czego chcesz no i znowu się boję, wiem
Ja wiem, ze to jest zwykły syf, paranoja, wiem
Ja wiem, że ty chcesz by się lała krew
Lecz pytam się z ilu jeszcze serc

To figurole palą w głowę
W końcu nie masz szans
To figur role pieprzą swoje
W końcu nie masz szans
Żadnych religii, zmartwień
Żadnych analiz, zmian
To figurole!

 

--------------------

I najbardziej dołująca tytułowa 

 

Mamy dzień, mamy każdą noc
Mamy swoje sny i swoje drogi
Tak jak Ty rozglądamy się
Chcemy znać ostatnią wersję prawdy
Goni nas lukratywny wieprz
I wszystkim życzymy źle nam z oczu patrzy

Chować się, bo nadbiega tłum
Chyba, że ktoś chce się z tego pośmiać
Wiele rąk i zbyt mało głów
O faszyzmie łatwo nic nie mówić
Wiele rąk i zbyt mało głów
I nigdy nie mów mi bzdur że to dla mnie

O tylko nie to, o tylko nie to
O tylko nie to
Nie nie nie nie nie nie nie nie

Kiedy już walniesz głową w dno
Wszyscy chcą, by w końcu to się stało
Kiedy już sparszywieją dni
A Tobie krwią za długi przyjdzie płacić
Kiedy już będzie pełno krwi
Wtedy nie krzycz mi bzdur że to dla mnie

O tylko nie to, o tylko nie to
O tylko nie to
Nie nie nie nie nie nie nie nie

 

Napiszę wprost - nienawidzę Panów Niedźwiedzkich and reszty za to kłamstwo, za ten fałsz, za ten zabieg na pamięci zbiorowej. Byli soft twarzami reżimu i cenzury.

 

Żaden specjalny szacunek ani pamięć im się nie należy.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dokładnie tak samo to postrzegam. Jak dostęp do muzy zrobił się dostępny to "w tył" odrobiłem lekcję i zobaczyłem co panowie pominęli serwując jakieś paronoiczne nurty zastępcze (typu rock symfoniczny).

 

Ale największy zarzut mam do tego, że napisali "swoją" historię polskiego rocka. Z najwyższym trudem znalazły się tam jeszcze Janerka i Brygada Kryzys ale inne typu Śmierć Kliniczna czy Absurd zniknęły. Utwory z płyty Klausa Mitchoffa

chyb Mitffocha:-)

z pozdrowieniem

ps. nie to żebym jakiegoś focha chciał strzelić;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien puszczac tylko miedzynarodowkę. Bylby jednoznaczny do skladyfikowania. Jakos nie chcial i stal sie kontrowersyjny......

 

:) :) :)
 

A może mu nie kazali???

 

 

Aby była jasność w tamtym systemie (i obecnym) masa ludzi robi tego co się od nich oczekuje. Np teraz ludzie PR produkujący hejt na zlecenie takich czy innych rządzących. Mój żal w kwestii wymienionych panów wynika  z tego, że jestem maniakiem muzycznym. Boli mnie, że historia została tak a nie inaczej napisana. Był wtedy jakiś ruch koncertowy więc pamiętam jeszcze trochę te niszowe zespoły. Ale jak tacy jak ja wymrą to zniknie bezpowrotnie.

 

Mówi się, że historię piszą zwycięzcy. Tu jest odwrotnie w pamięci zostało tylko to co zostało przesiane przez system. Interesujące... Oglądałem kiedyś benefis Niedźwiedzkiego, byłem ciekaw czy coś się zająknie o tym co "przegapili". Znajdzie choć trochę miejsca dla tych zapomnianych niepokornych. Choć troszkę - symbolicznie. Gdzie tam! A ponieważ po tylu latach, u dojrzałego mężczyzny, chyba powinna być refleksja historyczna to uznałem go za zakłamany relikt czasów minionych. Niezależnie, że i on i jego koledzy prezentowali dobry poziom warsztatu, elokwencji, kultury osobistej itd. Należy oddzielić poziom osobisty od tego co zrobili. A jak napisałem zafałszowali nasz obraz polskiej i światowej muzy. O ile to drugie było łatwe do odkręcenia to pierwszego już się nie poprawi...

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dziennikarz muzyczny prowadzący autorskie audycje fałszuje obraz, bo pokazuje to co mu leży. Nie trzeba było ograniczać się do niedźwiecia. W Rozgłośni Harcerskiej leciał u Ryłki japoński punk rock i kapele z Jugosławii, a potem, w latach 90, pojawiły się kasety, na których było wszystko na świecie. Nie czuję się zmanipulowany przez Niedźwieckiego. Puszczał to co lubił i to co mógł, a ja i tak po latach słucham wszystkiego poza "czarną" muzyką i disco polo, z wskazaniem na ekstemalny metal i muzykę dawną, mam nawet jedną płytkę z napisem smooth jazz caffee i mnie nie boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) :)
 

A może mu nie kazali???

 

 

Aby była jasność w tamtym systemie (i obecnym) masa ludzi robi tego co się od nich oczekuje. Np teraz ludzie PR produkujący hejt na zlecenie takich czy innych rządzących. Mój żal w kwestii wymienionych panów wynika  z tego, że jestem maniakiem muzycznym. Boli mnie, że historia została tak a nie inaczej napisana. Był wtedy jakiś ruch koncertowy więc pamiętam jeszcze trochę te niszowe zespoły. Ale jak tacy jak ja wymrą to zniknie bezpowrotnie.

 

Mówi się, że historię piszą zwycięzcy. Tu jest odwrotnie w pamięci zostało tylko to co zostało przesiane przez system. Interesujące... Oglądałem kiedyś benefis Niedźwiedzkiego, byłem ciekaw czy coś się zająknie o tym co "przegapili". Znajdzie choć trochę miejsca dla tych zapomnianych niepokornych. Choć troszkę - symbolicznie. Gdzie tam! A ponieważ po tylu latach, u dojrzałego mężczyzny, chyba powinna być refleksja historyczna to uznałem go za zakłamany relikt czasów minionych. Niezależnie, że i on i jego koledzy prezentowali dobry poziom warsztatu, elokwencji, kultury osobistej itd. Należy oddzielić poziom osobisty od tego co zrobili. A jak napisałem zafałszowali nasz obraz polskiej i światowej muzy. O ile to drugie było łatwe do odkręcenia to pierwszego już się nie poprawi...

 

Pozdro

Wiesiek

PIERDOLISZ WUJOCIE.

Dopisałeś sobie historię, która Ci pasuje. Moja żona akurat zna te kapele i wie o co chodzi z tamtych czasów. Pisanie, że goście Ci coś zamknęli, "stworzyli własną historię" itd. to totalne przegięcie!\

Znasz lepszą swoją to napisz!

Cenię Cię ale czasami Twoja megalomania zaczyna być wkurwiająca.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIERDOLISZ WUJOCIE.

Dopisałeś sobie historię, która Ci pasuje. Moja żona akurat zna te kapele i wie o co chodzi z tamtych czasów. Pisanie, że goście Ci coś zamknęli, "stworzyli własną historię" itd. to totalne przegięcie!\

Znasz lepszą swoją to napisz!

Cenię Cię ale czasami Twoja megalomania zaczyna być wkurwiająca.

Pozdrowienia

 

Tak oto megaloman pognębił mega(lo)melomana. Ha ha ha.

 

Ale ponieważ w temacie muzy to JA (tak JA) jestem tu najmądrzejszy to Twoje zdanie mam gdzieś. Bo i tak wiem jak jest!

 

Nawiasem mówiąc, na szczęście, trochę tej nieznanej Ci historii, napisali inni np Lizut czy Księżyk. Szczególnie ten ostatni na tle omawianych Panów jest muzycznym erudytą. 

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIERDOLISZ WUJOCIE.

 

Rzadko się z Tobą zgadzam, ale teraz w 100%. Oczekiwać, że jedna stacja muzyczna pokryje 100% gustów jest zwyczajnie śmieszne. Tak jakby RMF i ZET pokrywały ;). Tymczasem Trójka grała zawsze to, co aktualnie można znaleźć na listach wszech czasów Rolling Stone, czy New Musical Express. Czyli to nie tylko gusta naszych krajowych redaktorów, ale generalnie światowe. Czy się komuś podoba, czy nie. No, ale użytkownik Wujot zupełnie. całkowicie i totalnie nie zna się na muzyce, więc wypisuje takie historie.

Tymczasem Bielszy Odcień Bluesa Jana Chojnackiego już też wypadł z Trójki. Teraz tylko na radiu Baobab będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) :)
 

A może mu nie kazali???

 

 

Aby była jasność w tamtym systemie (i obecnym) masa ludzi robi tego co się od nich oczekuje. Np teraz ludzie PR produkujący hejt na zlecenie takich czy innych rządzących. Mój żal w kwestii wymienionych panów wynika  z tego, że jestem maniakiem muzycznym. Boli mnie, że historia została tak a nie inaczej napisana. Był wtedy jakiś ruch koncertowy więc pamiętam jeszcze trochę te niszowe zespoły. Ale jak tacy jak ja wymrą to zniknie bezpowrotnie.

 

Mówi się, że historię piszą zwycięzcy. Tu jest odwrotnie w pamięci zostało tylko to co zostało przesiane przez system. Interesujące... Oglądałem kiedyś benefis Niedźwiedzkiego, byłem ciekaw czy coś się zająknie o tym co "przegapili". Znajdzie choć trochę miejsca dla tych zapomnianych niepokornych. Choć troszkę - symbolicznie. Gdzie tam! A ponieważ po tylu latach, u dojrzałego mężczyzny, chyba powinna być refleksja historyczna to uznałem go za zakłamany relikt czasów minionych. Niezależnie, że i on i jego koledzy prezentowali dobry poziom warsztatu, elokwencji, kultury osobistej itd. Należy oddzielić poziom osobisty od tego co zrobili. A jak napisałem zafałszowali nasz obraz polskiej i światowej muzy. O ile to drugie było łatwe do odkręcenia to pierwszego już się nie poprawi...

 

Pozdro

Wiesiek

Ja mam do nich żal bo nie puszczali w ogóle Euro Disco. Byliśmy odcięci od tej muzyki, cała młodość spieprzona. Trauma mi pozostała do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko się z Tobą zgadzam, ale teraz w 100%. Oczekiwać, że jedna stacja muzyczna pokryje 100% gustów jest zwyczajnie śmieszne. Tak jakby RMF i ZET pokrywały ;). Tymczasem Trójka grała zawsze to, co aktualnie można znaleźć na listach wszech czasów Rolling Stone, czy New Musical Express. Czyli to nie tylko gusta naszych krajowych redaktorów, ale generalnie światowe. Czy się komuś podoba, czy nie. No, ale użytkownik Wujot zupełnie. całkowicie i totalnie nie zna się na muzyce, więc wypisuje takie historie.

 

Proponuję przeczytać, ze zrozumieniem to co napisałem. Zasadniczy żal mam o zafałszowanie obrazu polskiej muzy rockowej. Za grywanie jednych (uładzonych) i nie grywanie innych. Wtedy nie było nieograniczonego dostępu do całości twórczości. Ludzie mogli słuchać tylko i wyłącznie to co im redaktor puszczał.  I takiego Brylewskiego zasadniczo nie puszczał. Ani nic ostrzejszego Janerki (z Klausa M).

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz leci to, co się dobrze sprzedaje -to jeszcze gorsza sytuacja, bo cenzury nie ma, a z radia leci głównie kupa. Znaczy jak dla mnie. O telewizji lepiej nie mówić w ogóle, znaczy o takiej muzycznej, bo "publicznej" nie ogladam od lat. Jeśli nie puszczali ostrzejszych tekstów, to widocznie mieli powody. Pamiętam kawałek Maanam "Simple story" który był na indeksie. I kawałek był na liście trójki, zamiast niego Niedźwieć puszczał zagrywlę perkusyjną z "to tylko tango"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz leci to, co się dobrze sprzedaje -to jeszcze gorsza sytuacja, bo cenzury nie ma, a z radia leci głównie kupa. Znaczy jak dla mnie. O telewizji lepiej nie mówić w ogóle, znaczy o takiej muzycznej, bo "publicznej" nie ogladam od lat.
Jeśli nie puszczali ostrzejszych tekstów, to widocznie mieli powody. Pamiętam kawałek Maanam "Simple story" który był na indeksie. I kawałek był na liście trójki, zamiast niego Niedźwieć puszczał zagrywlę perkusyjną z "to tylko tango"...

 

Raczej masz słaby przegląd. Wielcy (ZET, RMF) lecą z bardzo krótkiego line up i to jest kupa o której wspomniałeś (choć jak widać słuchaczom to pasi). Ale są stacje jakoś inaczej sformatowane np Antyradio, u nas we Wro RAM gra naprawdę znakomity autorski wybór. A przez internet to oferta jest gigantyczna. Naprawdę dostęp do świetnej muzy jest nieograniczony. Z życiem koncertowym też jest bardzo dobrze.

 

Co do drugiej części Twojej wypowiedzi 100% trafne. Ale skoro czegoś (lub kogoś) z jakiś względów nie puszczali to chyba napisali taką a nie inną "dozwoloną" historię???

 

I o to mi chodziło, o prawdziwą historię.

 

I dokładnie o tym napisałem.

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej masz słaby przegląd. Wielcy (ZET, RMF) lecą z bardzo krótkiego line up i to jest kupa o której wspomniałeś (choć jak widać słuchaczom to pasi). Ale są stacje jakoś inaczej sformatowane np Antyradio, u nas we Wro RAM gra naprawdę znakomity autorski wybór. [...] Co do drugiej części Twojej wypowiedzi 100% trafne. Ale skoro czegoś (lub kogoś) z jakiś względów nie puszczali to chyba napisali taką a nie inną "dozwoloną" historię??? I o to mi chodziło, o prawdziwą historię. I dokładnie o tym napisałem.

Co do antyradia: słucham czasem. Sorry, ale takiego np. Anaal Nathrak czy nawet Meshuggah tam nie słyszałem, Sinsaenum tym bardziej... Mógłbym godzinami wymieniać. Owszem, czasem leci Incubus. Kamaaan. Co do historii: robili co mogli, a nie mogli wszystkiego. Zapytam jeszcze raz: czy lepiej, że robili co mogli, czy gdyby nie robili nic?... Anyway... Trójka mnie wychowała, karmiła muzyką i słowem, może i selektywnie dobranym, ale na dobrym poziomie. I to tym "kolaborantom" to zawdzięczam. A jeśli ktoś oczekuje, że radio w warunkach cenzury będzie szło pod prąd... Sorry, ale naiwny jest. Ten kto się postawi - poleci. Przyjdą inni, zwykle gorsi. Taka karma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...