Jump to content

nikon255 - doskonalenie umiejętności

nikon255
 Share

Recommended Posts

10 godzin temu, mig12345 napisał:

Nic z tego, za mało dyskutantów

Cześć

A o czym tu dyskutować? Nie zdarzyła mi się jeszcze sytuacja abym wiedział jak mam naostrzone jakiekolwiek narty na których jeździłem, przez ponad 50 lat... 🙂 a ostatnio nawet nie wiedziałem jakie mam narty, oprócz tego, że to jakaś o profilu SL Volkla - no bo było napisane.

Pozdrowienia

Edited by Mitek

A bo Ty leniwy jestes, tylko bys jezdzil.... :-)) Chyba udajesz ze nie wiesz jakie znaczenie ma to dla niektorych. Podniesienie 0,5 , podniesienie 1- toz to przepaść... mentalna i niezwykle istotny problem. 

Ale  na skiforum wrocili sami normalni ( no, może z wyjątkiem mnie). 

• Thanks 1
  • Haha 1

Godzinę temu, mig12345 napisał:

A bo Ty leniwy jestes, tylko bys jezdzil.... :-)) Chyba udajesz ze nie wiesz jakie znaczenie ma to dla niektorych. Podniesienie 0,5 , podniesienie 1- toz to przepaść... mentalna i niezwykle istotny problem. 

Ale  na skiforum wrocili sami normalni ( no, może z wyjątkiem mnie). 

Jak Ciebie nie lubic... 😄

• Like 1

7 minut temu, nikon255 napisał:

Dol tam na fotkach jest tylko po planowaniu. Niektórzy moga stwierdzić ze całkowicie bez sensu, ale dol zrobilem prawidlem 0,5, a bok z 88 na 87 😅 

No i fajnie. Ja w komórkach sl zrobilem bok z 87 na 88, by miec wszystkie narty w domu z tym samym kątem bocznym..... ;-)))

8 minut temu, mig12345 napisał:

No i fajnie. Ja w komórkach sl zrobilem bok z 87 na 88, by miec wszystkie narty w domu z tym samym kątem bocznym..... ;-)))

No i fajnie, ze fajnie 🙂 Wiesz, ja lubie kombinowac. Czemu sobie odbierac te przyjemnosc? Dwie pary zrobilem ręcznie na "0,5" i fenomentalnie trzymaja na lodzie. Na 1 juz nie jest tak fajnie. Na standardowym sniegu roznica prawie zadna. Idac tym tropem chce sprobowac boku na 87. 

• Like 1

34 minuty temu, nikon255 napisał:

Dol tam na fotkach jest tylko po planowaniu. Niektórzy moga stwierdzić ze całkowicie bez sensu, ale dol zrobilem prawidlem 0,5, a bok z 88 na 87 😅 

No no, cyt. 
Jeżeli jesteś dobrze jeżdżącym/ą narciarzem/rką lubującym się w krótkim slalomowym skręcie to kąt krawędzi krawędzi może być mniejszy np. 87' 
https://www.remsport.pl/dobor-narzedzi-ostrzenie-krawedzi-ostrzalka-n-92.html

@nikon255 fajnie jeździsz, masz detale do dopracowania, najlepsze co możesz zrobić dla poprawy techniki to wyjazd(kilkudniowe w Polsce lub dłuższe w Alpach) z natyczki.pl lub podobną ekipą - są szkolenia „czysta technika” albo „slalom + gigant”. Na „czystej technice” są też zajęcia na krótkich i normalnych tyczkach. Bardzo polecam. 

• Like 4

40 minut temu, Elosawa napisał:

@nikon255 fajnie jeździsz, masz detale do dopracowania, najlepsze co możesz zrobić dla poprawy techniki to wyjazd(kilkudniowe w Polsce lub dłuższe w Alpach) z natyczki.pl lub podobną ekipą - są szkolenia „czysta technika” albo „slalom + gigant”. Na „czystej technice” są też zajęcia na krótkich i normalnych tyczkach. Bardzo polecam. 

Cos takiego jak czysta technika brzmi fajnie. Na tyczki i bramki jakos mnie nie ciagnie. Moze jak potomstwo odchowam to pojade sie odchamic 😄

Godzinę temu, nikon255 napisał:

Cos takiego jak czysta technika brzmi fajnie. Na tyczki i bramki jakos mnie nie ciagnie. Moze jak potomstwo odchowam to pojade sie odchamic 😄

Mogę się założyć, że jeśli pojedziesz na taki obóz szkoleniowy, to będziesz żałować, że nie zrobiłeś tego wcześniej😁
To co osiągnąłeś w 10 lat, mogłeś zrobić w 3-4 lata.

Wg mnie najlepiej jest pojechać na początku sezonu, żeby mieć czas na samodzielne wdrażanie nowo zdobytej wiedzy i szlifowanie umiejętności. Po sezonie lub dwóch warto powtórzyć szkolenie. 

• Like 1

3 godziny temu, nikon255 napisał:

Cześć

Wierz mi Nikon, "czysta technika" to bzdura. Narciarstwo sportowe to jest cel ( w sensie doskonalenia techniki jazdy a nie wyczynu sportowego) każdego narciarza trasowego. Innego nie ma.

Kolega Elosawa ma 100% racji.

Pozdrowienia

• Like 2
  • Thanks 1

19 godzin temu, nikon255 napisał:

Dla Ciebie tydzień na tyczkach będzie bardziej wartościowy niż kolejne 10 lat szlifowania techniki.

Dlaczego?

Bo Ty cały czas skupiasz się na technice. Jesteś w tym tak obcykany, że przeciętny instruktor nic nowego Ci nie powie. Ja też nie wiem, jak poprawiać Twoją technikę. Moim zdaniem jest całkiem dobra, w szczególności ta ześlizgowa. Potrzebujesz jazdy wymuszonym skrętem, większej dynamiki, ewentualnie objeżdżenia w bardzo trudnych warunkach. Bez tego, będziesz stał w miejscu.

• Like 2

Godzinę temu, Spiochu napisał:

Dla Ciebie tydzień na tyczkach będzie bardziej wartościowy niż kolejne 10 lat szlifowania techniki.

Dlaczego?

Bo Ty cały czas skupiasz się na technice. Jesteś w tym tak obcykany, że przeciętny instruktor nic nowego Ci nie powie. Ja też nie wiem, jak poprawiać Twoją technikę. Moim zdaniem jest całkiem dobra, w szczególności ta ześlizgowa. Potrzebujesz jazdy wymuszonym skrętem, większej dynamiki, ewentualnie objeżdżenia w bardzo trudnych warunkach. Bez tego, będziesz stał w miejscu.

Dzięki 🙂 oby byla jeszcze kiedys okazja sie razem poslizgac. Co do opon. Na przod dhf maxx grip w exo. Na tyl tez jest dobry dhf, ale w dualu. Te modele 2,3 nie sa za szerokie, a na bank bedziesz zadowolony 😉

52 minuty temu, nikon255 napisał:

Dzięki 🙂 oby byla jeszcze kiedys okazja sie razem poslizgac. Co do opon. Na przod dhf maxx grip w exo. Na tyl tez jest dobry dhf, ale w dualu. Te modele 2,3 nie sa za szerokie, a na bank bedziesz zadowolony 😉

Przyjedź na treningi tyczkowe 🙂

Co do opon rowerowych, założyłem osobny wątek. Fajnie jakbyś opisał swoje doświadczenia.

• Like 1

• 4 weeks later...
W dniu 21.10.2021 o 14:58, Adam ..DUCH napisał:

Ja to pozostawię w zasadzie bez komentarza......jesteś tak samo walnięty jak ja......ja nie miałem YT wujkowie walili mnie po dupie kijkami.....

Pracuj nad prawidłowym odciążeniem....jak będę miał czas to skręcę ci jakiś film w sezonie, oraz nad kątem ustawienia wewnętrznej narty.....a i jeszcze jedno jak będziesz miał wolne środki finansowe czyli ok. 100 zł zakup sobie proszę 2 metrowe sztachety i karnij się na nich.....potem ładna półka będzie. O np coś takiegohttps://sprzedajemy.pl/narty-atomic-beta-race-188cm-rybnik-2-062e3e-nr60641613

PS znalazłem na szybko - lepsze by były o 10 cm dłuższe - takie r 26 co zabijają - poczuj się jak Herman Maier

taki filmik mi zaporponowalo na youtube. Kuszace... 😄

• Like 3
  • Thanks 1

Nikon popatrz poszło bokiem😅. Jeden wspaniały film (śliczne dzięki za jego wygrzebanie) rozwala cały system w zakresie współczesnego doboru nart. Wyparcie, niedowierzanie, uległość wobec specjalistów od marketingu??? Teraz chyba rozumiesz dlaczego polecam mniej taliowane i nieco dłuższe narty dla osób początkujących. 

• Like 1