Skocz do zawartości

Ku przestrodze


Chrońmy Rysie

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Marcos73 napisał:

Grimson, słabe, nawet bardzo. Ja sobie nie wyobrażam śmierci swojego dziecka. A Ty? Takie memy to skrajny wyraz prostactwa, niezależnie kogo się tyczą.

pozdrawiam

Niby tak, ale może tworzą to ci, którzy wyobrażają sobie smierć swojego dziecka wywołaną tego typu brawurą i wychowaniem... https://twitter.com/bp_martyna/status/1680225004368134144?s=20

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, star napisał:

Ja bym delikatniej pojechał bynajmniej nie autem

Z cyklu: Bajeczki Babci Pimpusiowej

Latał sobie z radarem pewien gacek młody
I po drodze omijał przeróżne przeszkody,
Lecz właśnie gdy się cieszył, że je tak omija,
Wpadłszy na jedną z przeszkód rozbił sobie ryja.

 

PS Tak bywa, że nieszczęśliwy wypadek wywołuje zbiorową psychozę, sprawiając, że nikt nie jest w stanie wyłamać się z kręgu jednakowych skojarzeń. W takiej sytuacji nie jest łatwo formułować myśli na przekór utartym schematom.

Nawet Twój wierszyk nie jest stosowny wobec tragedii rodzin ofiar. Powinniśmy to uszanować na zasadzie "bez komentarza". Dywagacje na temat przyczyn z naszego punktu widzenia (bez wyraźnych osądów), uwzględniając "niszowość" tego forum są chyba dopuszczalne. W zasadzie to parę osób dyskutujemy w zamkniętym gronie. Niech tak pozostanie. Jesteśmy ludźmi, nie bydłem.

pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcos73 napisał:

Nawet Twój wierszyk nie jest stosowny wobec tragedii rodzin ofiar. Powinniśmy to uszanować na zasadzie "bez komentarza". Dywagacje na temat przyczyn z naszego punktu widzenia (bez wyraźnych osądów), uwzględniając "niszowość" tego forum są chyba dopuszczalne. W zasadzie to parę osób dyskutujemy w zamkniętym gronie. Niech tak pozostanie. Jesteśmy ludźmi, nie bydłem.

pozdrawiam

Masz racje. Mea culpa. Chciałem jakoś rozmiękczyć wpis Grimsona. Zrobiłem to nieudolnie. Dolałam oliwy do ognia. Sorry. PS jak możemy dywagować to ładnie porobione miał to auto https://autokult.pl/takim-autem-jechal-syn-sylwii-peretti-wiemy-jak-bylo-zmodyfikowane,6920539539856320a

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, star napisał:

Masz racje. Mea culpa. Chciałem jakoś rozmiękczyć wpis Grimsona. Zrobiłem to nieudolnie. Dolałam oliwy do ognia. Sorry.

Star, nie ma sprawy. Może mam więcej niż inni empatii. Przy takim dramacie wszelkie komentarze są zbędne. Można tylko współczuć, a najlepiej zachować ciszę.

pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, star napisał:

Ty naprawdę jesteś ograniczony... swoimi uprzedzeniami? Informatyk i znalezc w necie nie umie

https://www.theguardian.com/uk-news/2023/mar/02/pedestrian-jailed-manslaughter-cyclist-fall-car-huntingdon

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-pijany-pieszy-spowodowal-wypadek-drogowy-uslyszal-wyrok-5-la,nId,733102#crp_state=1

zaraz napiszesz ze mialo być w mieście, potem dużym mieście, itd

https://www.brd24.pl/prawo/wypadek-spowodowal-pieszy-ale-sad-ukaral-kierowce-grzywna-bo-przekroczyl-predkosc-o-26-km-h/

tu speedowal o 2km/h za dużo pewno 2km/h mniej by go ocaliło...

no ale ofiara nie ta, gdyby wjechał w słup ocaliłby pewno gościa i o taka obywatelska postawę chodzi, taka MarioJ chce promować bo pieszemu się nalezy

 

Prezentujesz tezy, więc musisz je udowodnić. Bardzo niska u ciebie kultura dyskusji, bardzo niska. Jesteś bardzo niemiły wbrew temu co kiedyś pisałeś na SO, czyli wtedy kłamałeś że jestem miłym chłopiec. Ok, to tyle luźnych refleksji.

 

A teraz apropo artykułów.

theguardian - rowerzystka jechała niezgodnie z przepisami po chodniku, nie ten przypadek, zadziwiający przypadek frustracji człowieka, samosądu.

rmf24 - to jest jedyny przypadek który jest zgodny z tym co głosisz, czyli "pieszy zabił kierowcę". to jest rzeczywiście straszna rzecz, winny był pijany i na terenie niezbudowanym. tak że szukaj dalej.

brd24 - zginął pieszy, nie kierowca

 

Przypominam:

" Podaj taki przykład z życia że ktoś jechał SAMOCHODEM po mieście zgodnie z przepisami i pieszy spowodował wypadek, w którym kierowca czy pasażer poniósł śmierć. "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MarioJ napisał:

 

Prezentujesz tezy, więc musisz je udowodnić. Bardzo niska u ciebie kultura dyskusji, bardzo niska. Jesteś bardzo niemiły wbrew temu co kiedyś pisałeś na SO, czyli wtedy kłamałeś że jestem miłym chłopiec. Ok, to tyle luźnych refleksji.

 

A teraz apropo artykułów.

theguardian - rowerzystka jechała niezgodnie z przepisami po chodniku, nie ten przypadek, zadziwiający przypadek frustracji człowieka, samosądu.

rmf24 - to jest jedyny przypadek który jest zgodny z tym co głosisz, czyli "pieszy zabił kierowcę". to jest rzeczywiście straszna rzecz, winny był pijany i na terenie niezbudowanym. tak że szukaj dalej.

brd24 - zginął pieszy, nie kierowca

 

Przypominam:

" Podaj taki przykład z życia że ktoś jechał SAMOCHODEM po mieście zgodnie z przepisami i pieszy spowodował wypadek, w którym kierowca czy pasażer poniósł śmierć. "

 

Nie umiesz sam sobie poszukać w internecie? Każesz mi bronić tezy która wtlaczasz w moje usta? Ogarnij się chłopie. Nic nie muszę. To forum nie szkoła. Przytocz moja tezę. Nie swoją. Oczywiście smierć brzmi nośnie, ale przecież nie tylko o smierć chodzi, wypadek może kończyć się trwałym kalectwem itp itd. Chodziło mi tylko i az o to, ze nieroztropne zachowania pieszych i rowerzystów mogą skutkować przykrymi konsekwencjami dla osób w ruchu uprzywilejowanych czyli jeżdżących pancernymi autami. Co tu daleko szukac gdy coś wybiega ci na droge często odbijasz a nie hamujesz a  czy skończysz w rowie, czy na drzewie, a może latarni zależy w dużej mierze od czynników niezależnych.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, star napisał:

Megane RS to rasowy hot hatch. Bez modyfikacji jest bardzo szybki. 265 PS jest w zupełności wystarczające dla ośki, rzekłbym aż nadto. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Marcos73 napisał:

Megane RS to rasowy hot hatch. Bez modyfikacji jest bardzo szybki. 265 PS jest w zupełności wystarczające dla ośki, rzekłbym aż nadto. 

To nie ma najmniejszego znaczenia 
 

Cytujac klasyka @Mitek 95% kierowców nie ma pojęcia o jeździe autem,tak jak i z narciarstwem 😉

Ten,oto kierowca nie podjął odpowiedniej kontry podczas poślizgu . A powinien. To jego tragedia,jak i całej reszty.Prędkość, brak doświadczenia i na końcu tragedia …klasyka gatunku,a że dziś kasa będzie szukać dziury w całym-życie !

Pieszy,wchodzi na pas lewy kierującego który porusza się pasem z prawej strony dla amatora papugi obrońcy temat kpina..,, dalej nie będę się rozpisywał bo i nie ma czego szukać w całym.

Ale, przytoczę może temat pewnego kierowcy o którym cała Polska kiedyś trąbiła-jaki to on nie kierowca . Robert Nogal-Frog 🤣 pamiętacie ? 
 

 

PS.mój pierwszy ,dziewiczy” post na SF (qwa nie o narciarstwie 😱)

🥳
🤣

pozdrawiam serdecznie myślących kierowców 👌

 

 

Edytowane przez Victor
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, star napisał:

Wiem panie inżynierze ze 2+2 musi być trzy, a jak winnego mamy to po co się w g... grzebać. Rozumiem taka jednoargumentową logikę. A jak nie pasuje do naszych wyobrażeń to tym gorzej dla logiki. PS dwie inwektywy i jedno przekleństwo, wiec zostałem pokonany i przekonany. Brawo ty. Pozdrawia wiejski głupek z Woli Wysokiej, u nas na wsi jak się rozpędził traktorem i dziecko mu wybiegło to się w słup wbił az miło, choć może to był jednak ciungnik... a to za kogo mnie mają to jakoś ani mnie ziębi ani parzy.

Wiesz ze słowotok da się już leczyć? .... 😉 skorzystaj. 

Zobaczyłem filmik jeszcze 3 x. Coraz wolniej. I widze. Idzie sobie facet w nocy przez drogę. Przejścia tam niema ale też ruchu żadnego.  Przeszedł przez jedną jezdnie i idzie trawnikiem. Wchodzi na drugą.  Słyszy z prawej jakiś dziwny dzwiek, patrzy... widzi światła i coś co zapierdala w jego kierunku. Nie bardzo wie co, bo w światłach mało widac. Na decyzję ma poniżej sekundy - uciekać do przodu czy do tyłu, bo  to cos skręca w jego kierunku. Uciekl dość szczęśliwie w tył. Reszta dość malowniczo pokazana w snopach iskier. 

Ty widziales coś innego? 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mig napisał:

Wiesz ze słowotok da się już leczyć? .... 😉 skorzystaj. 

Zobaczyłem filmik jeszcze 3 x. Coraz wolniej. I widze. Idzie sobie facet w nocy przez drogę. Przejścia tam niema ale też ruchu żadnego.  Przeszedł przez jedną jezdnie i idzie trawnikiem. Wchodzi na drugą.  Słyszy z prawej jakiś dziwny dzwiek, patrzy... widzi światła i coś co zapierdala w jego kierunku. Nie bardzo wie co, bo w światłach mało widac. Na decyzję ma poniżej sekundy - uciekać do przodu czy do tyłu, bo  to cos skręca w jego kierunku. Uciekl dość szczęśliwie w tył. Reszta dość malowniczo pokazana w snopach iskier. 

Ty widziales coś innego? 

No i co ty też tak sobie nocą chodzisz po drodze? Gratuluję. Nie ma pasów w okolicy? Kodeks. https://anuluj-mandat.pl/post/przechodzenie-przez-jezdnie-w-miejscach-niedozwolonych
Co ma do rzeczy czy jest ruch? Tak wyjeżdżasz na ślepo z podporządkowanej bo nie ma ruchu? Komu będziesz tłumaczył, że ktoś jechał za szybko?

Dużo napisałeś, a niewiele z tego wynika, jakaś psychoanaliza pieszego, słowotok powiadasz?

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Victor napisał:

To nie ma najmniejszego znaczenia 
 

Cytujac klasyka @Mitek 95% kierowców nie ma pojęcia o jeździe autem,tak jak i z narciarstwem 😉

Ten,oto kierowca nie podjął odpowiedniej kontry podczas poślizgu . A powinien. To jego tragedia,jak i całej reszty.Prędkość, brak doświadczenia i na końcu tragedia …klasyka gatunku,a że dziś kasa będzie szukać dziury w całym-życie !

Pieszy,wchodzi na pas lewy kierującego który porusza się pasem z prawej strony dla amatora papugi obrońcy temat kpina..,, dalej nie będę się rozpisywał bo i nie ma czego szukać w całym.

Ale, przytoczę może temat pewnego kierowcy o którym cała Polska kiedyś trąbiła-jaki to on nie kierowca . Robert Nogal-Frog 🤣 pamiętacie ? 
 

 

PS.mój pierwszy ,dziewiczy” post na SF (qwa nie o narciarstwie 😱)

🥳
🤣

pozdrawiam serdecznie myślących kierowców 👌

 

 

Frog i jego wyczyny przyczyniły się do wprowadzenia prawa o zabieraniu prawka za przekroczenie o 50 w terenie zabudowanym. Na bazie zdarzenia w Krk strach myśleć, czego możemy się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, grimson napisał:

Frog i jego wyczyny przyczyniły się do wprowadzenia prawa o zabieraniu prawka za przekroczenie o 50 w terenie zabudowanym. Na bazie zdarzenia w Krk strach myśleć, czego możemy się spodziewać.

A propos https://www.brd24.pl/filmy/frog-z-radomia-rozbil-bmw-w-srodku-miasta-szczescie-ze-nie-bylo-pieszych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, star napisał:

Nie umiesz sam sobie poszukać w internecie? Każesz mi bronić tezy która wtlaczasz w moje usta? Ogarnij się chłopie. Nic nie muszę. To forum nie szkoła. Przytocz moja tezę. Nie swoją. Oczywiście smierć brzmi nośnie, ale przecież nie tylko o smierć chodzi, wypadek może kończyć się trwałym kalectwem itp itd. Chodziło mi tylko i az o to, ze nieroztropne zachowania pieszych i rowerzystów mogą skutkować przykrymi konsekwencjami dla osób w ruchu uprzywilejowanych czyli jeżdżących pancernymi autami. Co tu daleko szukac gdy coś wybiega ci na droge często odbijasz a nie hamujesz a  czy skończysz w rowie, czy na drzewie, a może latarni zależy w dużej mierze od czynników niezależnych.

Miszczu, zaorałeś się dzisiaj.

Na latarni lądujesz jak jedziesz 100-140 km/h. Jak jedziesz 50 i patrzysz się przez szybę, a nie w telefon, to po prostu hamujesz.

A przykładu nie możesz znaleźć, bo on po prostu nie istnieje, a  ciebie udało się wpuścić w maliny.

Bye.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MarioJ napisał:

Miszczu, zaorałeś się dzisiaj.

Na latarni lądujesz jak jedziesz 100-140 km/h. Jak jedziesz 50 i patrzysz się przez szybę, a nie w telefon, to po prostu hamujesz.

A przykładu nie możesz znaleźć, bo on po prostu nie istnieje, a  ciebie udało się wpuścić w maliny.

Bye.

 

Jak ci ktoś nagle wyskoczy pod samochód to sobie hamuj. A potem wroc się po przejechane ciało. Ze zwierzyna to jasne, ze człowiek intuicyjnie odbija. To wiem, bo z autopsji. Z różnymi prędkościami. Nie sadze by było inaczej z ludźmi. Widać, ze autem jeździsz i ciagle tylko hamujesz. No i wyjdź z tego malinowego chrusniaka bo się już najadles. Cyt. Gdy na liczniku znajduje się 50 km/h auto zatrzyma się po 28 m.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Victor napisał:

To nie ma najmniejszego znaczenia 
 

Cytujac klasyka @Mitek 95% kierowców nie ma pojęcia o jeździe autem,tak jak i z narciarstwem 😉

Ten,oto kierowca nie podjął odpowiedniej kontry podczas poślizgu . A powinien. To jego tragedia,jak i całej reszty.Prędkość, brak doświadczenia i na końcu tragedia …klasyka gatunku,a że dziś kasa będzie szukać dziury w całym-życie !

Pieszy,wchodzi na pas lewy kierującego który porusza się pasem z prawej strony dla amatora papugi obrońcy temat kpina..,, dalej nie będę się rozpisywał bo i nie ma czego szukać w całym.

Ale, przytoczę może temat pewnego kierowcy o którym cała Polska kiedyś trąbiła-jaki to on nie kierowca . Robert Nogal-Frog 🤣 pamiętacie ? 
 

 

PS.mój pierwszy ,dziewiczy” post na SF (qwa nie o narciarstwie 😱)

🥳
🤣

pozdrawiam serdecznie myślących kierowców 👌

 

 

Witam Cię serdecznie.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, star napisał:

Trzeba interweniować, bo indolencja dalej sieje.

Nowe przepisy  dotyczące przejść dla pieszych weszły w okresie pandemii. Ruch na drogach był wówczas zmniejszony. Trzeba więc bardzo rozsądnie interpretować statystyki wypadków w stosunku do lat kiedy panowała pandemia.

Obecnie mamy już dostępne statystyki z roku 2023 i można je porównywać z rokiem 2022. Oba lata bez pandemii.

Cytuję:

Mimo sączonej wciąż w Polsce w Internecie propagandy o rzekomej szkodliwości nowych przepisów nakazujących kierowcom ustępować pieszym zanim ci wejdą na pasy, widać też dalszą poprawę w wypadkach na przejściach dla pieszych.

W I kwartale tego roku kierujący pojazdami zabili 21 pieszych, którym nie ustąpili pierwszeństwa na przejściu. To mniej zabitych aż o 52,3 proc. w porównaniu z takim samym okresem ubiegłego roku. Wówczas kierujący zabili na przejściach 44 pieszych. Nastąpił przy tym niewielki wzrost liczby rannych pieszych (o 7 proc.), którym kierowcy nie ustąpili pierwszeństwa na przejściach.

https://www.brd24.pl/spoleczenstwo/szokujaco-dobre-dane-w-2023-r-liczba-pieszych-zabitych-na-pasach-spadla-o-50-proc/

 

Gigantyczna poprawa na przejściach dla pieszych!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarioJ napisał:

Trzeba interweniować, bo indolencja dalej sieje.

Nie używaj atrakcyjnie, bo z obca, brzmiących słów, których nie rozumiesz. Pewno chciałeś użyć innego trudnego słowa ignorancja. Bawiąc uczyć, nie musisz dziękować, gratis wytłumaczę.

indolencja

znaczenia:
bezradność, bezczynność

PS. Poprawa w 2023 cieszy. Thx za dane.
Jednak coś w tym Googlu znaleźć umiesz.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, star napisał:

No i co ty też tak sobie nocą chodzisz po drodze? Gratuluję. Nie ma pasów w okolicy? Kodeks. https://anuluj-mandat.pl/post/przechodzenie-przez-jezdnie-w-miejscach-niedozwolonych
Co ma do rzeczy czy jest ruch? Tak wyjeżdżasz na ślepo z podporządkowanej bo nie ma ruchu? Komu będziesz tłumaczył, że ktoś jechał za szybko?

Dużo napisałeś, a niewiele z tego wynika, jakaś psychoanaliza pieszego, słowotok powiadasz?

Przez kilka stron starasz się wykazać, że pieszy miał współudział w wypadku czy wręcz go spowodował a teraz nagle zajmujesz się moim chodzeniem po nocy? Zajmij się lepiej rapem. Lepiej Ci idzie. 

  • Like 4
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mig napisał:

Przez kilka stron starasz się wykazać, że pieszy miał współudział w wypadku czy wręcz go spowodował a teraz nagle zajmujesz się moim chodzeniem po nocy? Zajmij się lepiej rapem. Lepiej Ci idzie. 

Myli ci się. Cały czas podkreślam winę kierowcy. Natomiast wyobrażam sobie, że z pozoru niewinne zachowanie pieszego mogło by spowodować tragedię osoby niewinnej, jadącej zgodnie z kodeksem. Warto o tym pamiętać. Stąd też wspomnienie księdza ze Skierniewic, który też z pozoru niewinnie przejechał przez przejście dla pieszych rowerem. Poniósł za to karę. Choć trafił akurat na pijanego kierowcę. Ale gdyby na trzeźwego to też nie jest powiedziane jakby to się skonczyło. Może odpowiadałby prawnie. A tak winnego mamy i z głowy. Tu podobnie wina kierowcy bezsprzeczna. Wiec nikt sobie oprócz policji i internautów głowy nie zawraca pieszym. Tyle.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, star napisał:

Nie używaj atrakcyjnie, bo z obca, brzmiących słów, których nie rozumiesz. Pewno chciałeś użyć innego trudnego słowa ignorancja. Bawiąc uczyć, nie musisz dziękować, gratis wytłumaczę.

indolencja

znaczenia:
bezradność, bezczynność

PS. Poprawa w 2023 cieszy. Thx za dane.
Jednak coś w tym Googlu znaleźć umiesz.

 

Indolencja to też nieudolność / niezaradność, i to miałem na myśli w Twoim kontekście.

SJP

P.S. poza szukaniem w google, jeszcze trzeba te dane analizować, filtrować, weryfikować

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MarioJ napisał:

 

Indolencja to też nieudolność / niezaradność, i to miałem na myśli w Twoim kontekście.

SJP

P.S. poza szukaniem w google, jeszcze trzeba te dane analizować, filtrować, weryfikować

 

No i co, taki niezaradny jesteś, że nie umiesz jednego przypadku znaleźć?

Ja podałem link do danych z 2022, ty z 2023 i mamy komplet.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...