Skocz do zawartości

Jak zostać fajnym narciarzem


star

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, kordiankw napisał:

Czy fakt mieszkania w sąsiedztwie kogoś znanego, czyni tę osobę również znaną? Tak tylko pytam, bo wielokrotne przypominanie tego, nie spowoduje, że tak się stanie.

Tu piszemy o fajnych, nie znanych, choć może się nie wyklucza;-) Jak będziesz przebywał pośród fajnych ludzi, ńikt nie zauważy, że nie jesteś fajny, nie chce cię urazić. Choć pośród dobrych narciarzy jak będziesz kaleczył, to wszyscy wychwycą cię na stoku, nie chcę cię urazić. PS. To raczej szukanie historii. Jak ktoś ci umrze może też ci się tak zrobi, ale nie życzę ci tego, bo nie chcę cię urazić. Babcia opowiadała, że była sąsiadką Dymszy, a nie wiedziałem gdzie mieszkała, tak łącząc fakty, wiem już.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Lexi napisał:

Najważniejszy jest upór...jak będziesz słuchał dzień w dzień Stonsów to w końcu i do Ciebie ustawi się kolejka po autografy.. 🙂

Jak staniesz na końcu kolejki, ale się przypadkiem odwrócisz, to może następni zaczną je brać od ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, star napisał:

Tu piszemy o fajnych, nie znanych, choć może się nie wyklucza;-) Jak będziesz przebywał pośród fajnych ludzi, ńikt nie zauważy, że nie jesteś fajny, nie chce cię urazić. Choć pośród dobrych narciarzy jak będziesz kaleczył, to wszyscy wychwycą cię na stoku, nie chcę cię urazić. PS. To raczej szukanie historii. Jak ktoś ci umrze może też ci się tak zrobi, ale nie życzę ci tego, bo nie chcę cię urazić. Babcia opowiadała, że była sąsiadką Dymszy, a nie wiedziałem gdzie mieszkała, tak łącząc fakty, wiem już.

A Dymsza jeździł na nartach? Nie wiem, pytam. Fajny chłop był, ale czy był ⛷️, oto jest pytanie 🙋.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, star napisał:

Jak staniesz na końcu kolejki, ale się przypadkiem odwrócisz, to może następni zaczną je brać od ciebie.

Ja wcale nie mam parcia na dawanie autografów ani nawet na prezydenturę ..napewno bym sie podpisywał z błędem 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, kordiankw napisał:

A Dymsza jeździł na nartach? Nie wiem, pytam. Fajny chłop był, ale czy był ⛷️, oto jest pytanie 🙋.

Jak nie jak tak

https://www.historiaposzukaj.pl/wiedza,historiomat,1920,historiomat_narty_i_narciarstwo_w_ii_rzeczypospolitej.html?u=os_czasu.html

choć ponoć narty gubił, przewinąłem...

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 minutę temu, kordiankw napisał:

Pytanie było prowokacyjne, film „Sportowiec mimo woli” pamiętam, ale byłem pewien, że sprawnie uda ci się wygooglować. Bez urazy.

Mnie nie tak łatwo urazić. Nawet mimo woli. Ja nie znałem filmu. Widzisz, bawiąc uczyć.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, star napisał:

Teraz nowy temat slang narciarski

https://wspinanie.pl/2024/02/slownik-wspinaczkowy-cz-1-ruchy-i-techniki-wspinaczkowe/?_gl=1*1nalrib*_gcl_au*MTE5MzAxMDY1OC4xNzAzMTkyODgy

https://forum.wspinanie.pl/read.php?7,717831

nic mi nie przychodzi do głowy... same separacje, angulacje, inklinacje, a po polsku?

 

U Jouberta (a raczej tkumacza) było bardzo ładne słowo na angulacje - nawis. Dobrze oddaje tą pozycje czy też  ruch a w dodatku jest po polsku. Podobnie -wyprzedzenie zamiast poźniejszej antycypacji. Niestety przegrały z wszechobecnymi anglomakaronizmami... ;-(

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mig napisał:

U Jouberta (a raczej tkumacza) było bardzo ładne słowo na angulacje - nawis. Dobrze oddaje tą pozycje czy też  ruch a w dodatku jest po polsku. Podobnie -wyprzedzenie zamiast poźniejszej antycypacji. Niestety przegrały z wszechobecnymi anglomakaronizmami... ;-(

Podoba mi się też kurde... balans. Destynacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...