Skocz do zawartości

Zakup nart przez olx nazwy modeli z podobnej półki zestawienie


Robur82

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mig napisał:

Przecież to proste jak... fizyka że szkoły podstawowej. Ale dotyczy tylko sił bezwładności i reakcji prostopadłych do narty. 

Siła  = masa x prędkość ^2/promień skrętu.

Prędkość i promień to wartości chwilowe, masa jest bardziej stabilna. Ale ta sila w czystej postaci nie wypina wiazania. Bardziej skuteczne są siły od przeróżnych uderzeń i chwilowych skręceń. Tak na niucha chyba w większe w GS Ale to zgadywanie. 

@star dzięki za linka -czasem warto przypomnieć Freda (ostatnie zdanie):

 

Cześć

He he... Myślę Michał, że to jest na tyle skomplikowane, że nie do zamodelowania. Zwróć uwagę kiedy mają wiązania wypiąć... a kiedy nie. Przy jakich szarpnięciach, przy jakich wektorach itd...

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

He he... Myślę Michał, że to jest na tyle skomplikowane, że nie do zamodelowania. Zwróć uwagę kiedy mają wiązania wypiąć... a kiedy nie. Przy jakich szarpnięciach, przy jakich wektorach itd...

Pozdrowienia

 

Twist and lean in Nm https://cdn.standards.iteh.ai/samples/102496/a31be09759f94708aa36c044789f55b3/ASTM-F939-19.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

He he... Myślę Michał, że to jest na tyle skomplikowane, że nie do zamodelowania. Zwróć uwagę kiedy mają wiązania wypiąć... a kiedy nie. Przy jakich szarpnięciach, przy jakich wektorach itd...

Pozdrowienia

 

Chyba nikt nie przeczytał ..."ale ta sila w czystej postaci nie wypina wiazania"... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przeczytałem Michał i wiem, że Ty wiesz ale myślę o sprawie w narciarskich realiach. Wiesz sam, że goście w modelach mogą sobie wyliczyć co im się żywnie podoba a później przychodzi taki Svindal i mówi: dokręć dwa obroty bo mi wypnie - i o to głównie chodzi. Rozmawiamy o sporcie i jeździe poza granicami. Goście sami wiedzą jak mają nastawiać a modele zostawmy dla kolesi, którzy naciągają biednych ludzi na ustawianie wiązań za grubą kasę.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mitek napisał:

modele zostawmy dla kolesi, którzy naciągają biednych ludzi na ustawianie wiązań za grubą kasę.

Cze

Nauka kosztuje i frycowe trzeba zapłacić. Wartości z tabeli to są tylko estymacje i przybliżone wartości w oparciu o kilka parametrów. Raczej są zaniżone, niż zawyżone. Narty to sport dynamiczny, w przestrzeni na różnych podłożach. Po pewnym czasie każdy narciarz wie, jakie te wartości są dla niego optymalne. Jeśli jeżdżąc w miękkich śniegach (trasowo) jest ok, a na nierównym betonie notorycznie się nam narty odpinają, to oczywistym jest, że trzeba podciągnąć wiązania i żadna tabelka nam tego nie powie. Podciągnąć tyle, aby już samoistnie się nie wypinały. Operacja prosta i chyba logiczna. Dla osób nie mających o tym zielonego pojęcia - bo powiedzmy zaczynają przygodę z nartami - niech te wstępne ustawienia zrobi serwis.

pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mig napisał:

Byłbym ciekawy wg jakich parametrów ustawiane są wiązania zawodników z DH.... 😉

To master wiec bliższy ziemi niż aktualni zawodnicy i ustawia 13 do dh.

https://www.skitalk.com/threads/u16-19-racing-din-settings.22246/


a tu na sl

Takie do 18 https://www.look-bindings.com/pl/product/race-bindings-px-18-wc-rockerace-c-noel-sign

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cze

Nauka kosztuje i frycowe trzeba zapłacić. Wartości z tabeli to są tylko estymacje i przybliżone wartości w oparciu o kilka parametrów. Raczej są zaniżone, niż zawyżone. Narty to sport dynamiczny, w przestrzeni na różnych podłożach. Po pewnym czasie każdy narciarz wie, jakie te wartości są dla niego optymalne. Jeśli jeżdżąc w miękkich śniegach (trasowo) jest ok, a na nierównym betonie notorycznie się nam narty odpinają, to oczywistym jest, że trzeba podciągnąć wiązania i żadna tabelka nam tego nie powie. Podciągnąć tyle, aby już samoistnie się nie wypinały. Operacja prosta i chyba logiczna. Dla osób nie mających o tym zielonego pojęcia - bo powiedzmy zaczynają przygodę z nartami - niech te wstępne ustawienia zrobi serwis.

pozdro

Cześć

Z jednej strony masz oczywiście rację Marku. Natomiast wiem również z doświadczenia jak działają wiązania narciarskie i np. umiałem bez problemu odpowiednim ruchem zdjąć przez wypięcie przodu nartę i nie było to walenie tylko ruch płynny - przody ustawione na 10.

Ale już jako dzieciak dokładnie wiedziałem to o czym piszesz, czyli że wpływ na siłę wypięcia mają warunki czy styl jazdy i sam sobie z tym radziłem bo od tego zależało zdrowie...

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, star napisał:

Fajnie - mięciutko i bez szarpaniny....  W poprzednim sezonie przejeździłem cały dzień na nastawie 5DIN w jednej narcie i nic sie nie wydarzyło. Zwykle mam 8, ponoć też mało....

Edytowane przez mig
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mig napisał:

Fajnie - mięciutko i bez szerpaniny....  W poprzednim sezonie przejeździłem cały dzień na nastawie 5DIN w jednej narcie i nic sie nie wydarzyło. Zwykle mam 8, ponoć też mało....

Ja mam koło 6-7 ale raz wypiely mi się obie, tak w ogóle to w dynkach mam jakieś słabe, może warto by kiedyś sprawdzić. W rossi potencjalnie wyższe i przy identyko 6-7 lepiej trzymają. No ale teraz nie ma szaleństw zwykle na skiturach, a tam mogę co najwyżej zblokować, na twardo, jak do walking, ale tego nie robię, zwykle wypina się jedna, no ale na lonzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mig napisał:

Fajnie - mięciutko i bez szerpaniny....  W poprzednim sezonie przejeździłem cały dzień na nastawie 5DIN w jednej narcie i nic sie nie wydarzyło. Zwykle mam 8, ponoć też mało....

Wydaje mi sie że w warunkach "teoretyczno/idealnych" przy jeździe teoretycznie bezbłędnej na krawędziach twój but nie powinien wcale oddziaływać na zmianę naprężenia sprężyn w wiązaniach.... poprawcie jeśli się mylę?

Inaczej jest przy śmigu ... sporo zależy od dynamiki jazdy i warunków śniegowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mig napisał:

Fajnie - mięciutko i bez szarpaniny....  W poprzednim sezonie przejeździłem cały dzień na nastawie 5DIN w jednej narcie i nic sie nie wydarzyło. Zwykle mam 8, ponoć też mało....

Cześć

To świadczy o bardzo dobrej technice, której odzwierciedleniem jest miękka jazda. Z opisu wnioskuje, że o tym nie wiedziałeś więc tym bardziej szacun.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...