Skocz do zawartości

Zermatt jak to ogarnąć


Hilly_billy

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Marcos73 napisał:

W sumie to masz rację. Sorka, bo zacząłem.

no ale jeszcze się nie pochwaliłeś Twoją destynacją za te 550

🙂

Tak przy okazji sprawdzałem ceny w Austrii to w Ischgl i Lech jest nawet drożej niż w Zermatt

Edytowane przez Jan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jan napisał:

no ale jeszcze się nie pochwaliłeś Twoją destynacją za te 550 🙂

Gerlitzen 5 min od stoku, blisko Bad Klein, Nassfeld nieco dalej i Moltek w razie draki też bez dramatu. parę mniejszych też w pobliżu. Da się pojeździć, jak się oczywiście chce. Miejscówka nad jeziorem, basen, no i zawsze ekipą jedziemy - a tego niestety kupić się nie da.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Biliście jakiś rekord czy złapaliście gumę?

POzdro

Opadliśmy z sił, był plan aby wrócić przez Rysy, ale doszliśmy do 1700 około i padliśmy. To był przedostatni dzień dłuższej tatrzańskiej tury z plecakami, stare czasy... najważniejsze, że bez kontuzji, kolano mi klękło innym razem na Szpiglasowej też z ciężkim plecakiem i krótkimi spodenkami, takimi niby za kolano, ale... skitury i rower skutecznie mi kolana podleczyły i wzmocniły.

ps te Rysy od słowackiej zawsze jakieś pechowe, kiedyś kumpel się zatruł i musieliśmy mu plecak nieść wracając do Polski; innym razem kłopoty z kolanem się odezwały i trochę mnie rodzinka zostawiła kuśtykającego, spotkaliśmy się gdzieś na dole przy słowackim schronisku...

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Z tego co pamiętam to na Rysy od słowackiej można wjechać dorożką - dlatego pytam, a na Wagę pewnie było żal kasy, albo jej po prostu nie było... Tak było.

No ale, że Cię zostawili kuśtykającego to trochę słabo...

Znowu piszemy nie na temat w temacie. Proponuję przenieść się gdzie indziej.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Z tego co pamiętam to na Rysy od słowackiej można wjechać dorożką - dlatego pytam, a na Wagę pewnie było żal kasy, albo jej po prostu nie było... Tak było.

No ale, że Cię zostawili kuśtykającego to trochę słabo...

Znowu piszemy nie na temat w temacie. Proponuję przenieść się gdzie indziej.

Pozdro

Dorożką chyba nie, jest jedna płyta z łańcuchem, coś jak Świnica. Ano słabo, mimo, że to ja byłem ten bardziej doświadczony i jak siostra została w schronisku z synem, ja wszedłem z chrześnicą i wróciliśmy, potem jakoś odstawili mnie gdzieś koło tych płyt, jakoś fajnie mi się nie schodziło, gdy mijały mnie trzebioczące grupy, a ja sam emeryt, no ale dokuśtykałem jakoś, być może oni nie zauważyli, że mam problem, choć pewno zauważyli, że mnie nie ma obok... ps co by tu napisać o Zermatt... nigdy tam nie byłem;-) A z ciekawostek to SP Tekieli jakoś szybko wszedł kilkoma graniami w ciągu... na Matterhorn.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Rybelek bardzo chwali Cervinie/Zermatt. Zdecydowanie fajniejsze trasy są po stronie szwajcarskiej z jedną, która ma chyba 13 czy 14 km jazdy bez przerwy. No i jest pociąg.

Ale twierdzi również, że Sestriere jest absolutnym numerem jedne ze względu na ilość i różnorodność tras. Oczywiście dotyczy to miejsc gdzie była.

Pozdro

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Hilly_billy napisał:

O, juz sobie odpuściłem wątek, a tu 3 strony się zrobiły. Jak zawsze forum było pomocne to tym razem trochę się zawiodłem, ale i tak was lubię:) Dziękuję jeszcze raz koledze za mapkę busów. Pozdro

no i pięknie @Hilly_billy, mam nadzieję że po tym doradztwie nie zmieniłeś destynacji na Sestriere.

znasz już konkretny termin wyjazdu ?

będziesz jeździł na ICON skipasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Jan said:

no i pięknie @Hilly_billy, mam nadzieję że po tym doradztwie nie zmieniłeś destynacji na Sestriere.

znasz już konkretny termin wyjazdu ?

będziesz jeździł na ICON skipasie ?

Po analizie wątku podjęliśmy grupową decyzję o wyjeździe do Białki w terminie od 28go do 30go kwietnia.

  • Like 2
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jan napisał:

Od kiedy Warszawka zaczęła jeździć na ferie do Szwajcarii to podobno w Białce zrobiło się luźno

Malczewski pisał o relacji Warszawa-Zakopane, ale to przed wojną było... idzie nowe... białczański tygrys ostrzy sobie zęby i pazury... od Piekarzy po Aniołów... https://mapy.cz/zakladni?x=20.0707638&y=49.3862571&z=16

F4888CC7-CB98-4EBD-AD3D-2729BBDA4591.jpe

41A0554B-3514-4585-ABB3-5981A0BB2806.jpe

Edytowane przez star
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jan napisał:

ten z Oberconiówki ?

https://malczewskisport.pl/

Nie. Ten Marcin jest bratem Jakuba olimpijczyka synem Marka https://www.facebook.com/marek.malczewski.71/?locale=pl_PL

ja pisałem o Rafale ojcu Krzysztofa synu Jacka

https://dziennikpolski24.pl/duchem-zawsze-pod-tatrami/ar/9398312

https://www.ujd.edu.pl/uploads/article/rozprawadoktorskajulitapaprotna-11d57f4694.pdf

czy Marek i Krzysztof są spokrewnieni? Być może... się okaże. Lub nie.

przy okazji film https://www.polskieradio.pl/39/156/artykul/3105862,wytwornia-narkotyku-niebezpieczni-dzentelmeni-i-prawda-o-zakopanem

 

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...