Skocz do zawartości

Hej Szukam fajnych nart All Mountain


Paweł Stegnerski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowicze.

Szukam dla siebie nowych nart. Jestem narciarzem z 20 letnim stażem. Wyjazdy tygodniowe, weekendowe. Jeżdżę raczej w stopniu średnio-zaawansowanym. Technikę carvingową przeplatam jeszcze z klasyczną na mocno pochylonych stokach. Nie jeżdżę jeszcze w pełnym carvingu - lecz na szerokich stokach wykonuje carvingowe skręty. Szukam uniwersalnych nart do całodziennego jeżdżenia po stoku (Alpy francuskie)-czasem ( sporadycznie) na kilkaset metrów wyjeżdżam poza trasę. Takich aby się nie męczyć zbytnią sztywnością. zastanawiam sie nad HEAD supershape Emagnum lub SALOMON  S/Force Ti 76 Sport. Co sądzicie o wyborze i który lepszy?

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paweł Stegnerski napisał:

Cześć forumowicze.

Szukam dla siebie nowych nart. Jestem narciarzem z 20 letnim stażem. Wyjazdy tygodniowe, weekendowe. Jeżdżę raczej w stopniu średnio-zaawansowanym. Technikę carvingową przeplatam jeszcze z klasyczną na mocno pochylonych stokach. Nie jeżdżę jeszcze w pełnym carvingu - lecz na szerokich stokach wykonuje carvingowe skręty. Szukam uniwersalnych nart do całodziennego jeżdżenia po stoku (Alpy francuskie)-czasem ( sporadycznie) na kilkaset metrów wyjeżdżam poza trasę. Takich aby się nie męczyć zbytnią sztywnością. zastanawiam sie nad HEAD supershape Emagnum lub SALOMON  S/Force Ti 76 Sport. Co sądzicie o wyborze i który lepszy?

POZDRAWIAM

Wypełnij ankietę, film z jazdy też mile widziany.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak naprawdę to mnie najbardziej podoba się propozycja Victora bo jest... w miarę ekonomiczna. Ponad 3000 za nartę popularna to naprawdę za dużo. Warto poszukać modeli z poprzednich lat. Długość 170cm w wypadku nart o charakterze sl -jak te Victora może być troszkę mniej i ,,, miłej jazdy.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2023 o 10:41, Paweł Stegnerski napisał:

Cześć forumowicze.

Szukam dla siebie nowych nart. Jestem narciarzem z 20 letnim stażem. Wyjazdy tygodniowe, weekendowe. Jeżdżę raczej w stopniu średnio-zaawansowanym. Technikę carvingową przeplatam jeszcze z klasyczną na mocno pochylonych stokach. Nie jeżdżę jeszcze w pełnym carvingu - lecz na szerokich stokach wykonuje carvingowe skręty. Szukam uniwersalnych nart do całodziennego jeżdżenia po stoku (Alpy francuskie)-czasem ( sporadycznie) na kilkaset metrów wyjeżdżam poza trasę. Takich aby się nie męczyć zbytnią sztywnością. zastanawiam sie nad HEAD supershape Emagnum lub SALOMON  S/Force Ti 76 Sport. Co sądzicie o wyborze i który lepszy?

POZDRAWIAM

Ja w tamtym sezonie jeździłem na S force 76 TI.

Jak dla mnie bardzo fajna narta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jan napisał:

bardzo dobra uniwersalna narta

 

Poważnie ??? i to wszystko......bardzo dobrych uniwersalnych nart to ja co mogę pokazać setki i to w cenie ok. 200 pln.....i będą to full wypas deski. Drogi Janku (tak sobie pozwolę) doradzając należy solidnie uzasadnić...bardzo solidnie a przede wszystkim odrzucić subiektywną ocenę i bełkot marketingowy, wrócić się do poziomu pytającego z tendencją in minus. 

Atomic G9 to bardzo fajne narty.....nie należą do desek "zabijających" ale raczej do wymagających i tu aby osiągnąć pełen wymiar zadowolenia należy się wykazać prawidłową techniką jazdy...to ten typ gdzie nie da się zrzucić winy na nartę. Rocznik 21/22 w max długości to tylko 19r przy piętce ok. 10 cm. W tych rozważaniach pomijam starsze limitowane wersje które oj oj wiatr we włosach. Nie ulega natomiast wątpliwości że narty aby osiągnąć zadowolenie wymagają przestrzeni - długich, szerokich i przygotowanych maszynowo tras ale też świetnie się sprawdzą w technikach klasycznych. 

W związku z tym iż, iż marka ta jest mi znana zdecydowanie dla Ciebie polecam serię X - i tak ambitnie sort nr 9w klasa s czyli 65,5 pod butem. W tym wydaniu mamy 10 cm na piętce a 6 pod butem i r 16 m. Jak dla mnie "święty gral" - tyle że musisz pamiętać nie narta jedzie tylko narciarz.

Tak na koniec, dobierając nartę pamiętaj im szerzej pod butem tym gorzej dla poczatkującego a umówmy się jesteś gdzieś prawdopodobnie w środku,    

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2023 o 10:41, Paweł Stegnerski napisał:

czasem ( sporadycznie) na kilkaset metrów wyjeżdżam poza trasę.

Dla mnie wystarczający powód, aby kupić nieco szerszą dechę. W klasyku mu nie będzie to przeszkadzać, na krawędzi też da się pojechać i nie ma ciśnienia na jazdę na krawędzi, tylko się uczy, próbuje. Deski mają dobra opinię, chwalone. Patrzę na potrzeby Kolegi, nie pod kątem jego nauki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

65,5 pod butem. W tym wydaniu mamy 10 cm na piętce

nie wiedziałem że jeszcze takie narty produkują ale muszę poszukać bo chyba mam jeszcze gdzieś w piwnicy jakieś Heady o podobnych parametrach.

Kolega pytający ma podobne do moich predyspozycje i umiejętności, jeździ we Francji obok trasy a mnie się na tych nartach doskonale jeździło więc pozwoliłem sobie wspomnieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jan napisał:

nie wiedziałem że jeszcze takie narty produkują ale muszę poszukać bo chyba mam jeszcze gdzieś w piwnicy jakieś Heady o podobnych parametrach.

Kolega pytający ma podobne do moich predyspozycje i umiejętności, jeździ we Francji obok trasy a mnie się na tych nartach doskonale jeździło więc pozwoliłem sobie wspomnieć.

Prowadząc tok myślowy w tym temacie zastanów się nad tym czy leżący na ziemi krawężnik łatwiej jest przewrócić na bok (postawić na krawędzi )przez krótszy czy dłuższy bok....a samą nośność załatwia jak nie długość to technika jazdy. PS Marek O  rysę pod Rysami załatwił na "kaczorach" z metra ciętych. Na YT jest film. Do tego na tymże portalu jest kupa filmów obrazujących i udowadniających iż szerokość pod butem w jeździe terenowej nie ma żadnego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...