Skocz do zawartości

Hej Szukam fajnych nart All Mountain


Paweł Stegnerski

Rekomendowane odpowiedzi

to może zapytaj Viktora dlaczego poleca te narty:

W dniu 7.11.2023 o 23:26, Victor napisał:

nawet dostał od Ciebie dzięksa i od Mitka pochwałę

W dniu 8.11.2023 o 07:01, Mitek napisał:

Cześć

Tak naprawdę to mnie najbardziej podoba się propozycja Victora bo jest... w miarę ekonomiczna. Ponad 3000 za nartę popularna to naprawdę za dużo. Warto poszukać modeli z poprzednich lat. Długość 170cm w wypadku nart o charakterze sl -jak te Victora może być troszkę mniej i ,,, miłej jazdy.

Pozdrowienia

a polecana narta ma 83,5 mm pod butem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Adam ..DUCH napisał:

Poważnie ??? i to wszystko......bardzo dobrych uniwersalnych nart to ja co mogę pokazać setki i to w cenie ok. 200 pln.....i będą to full wypas deski. Drogi Janku (tak sobie pozwolę) doradzając należy solidnie uzasadnić...bardzo solidnie a przede wszystkim odrzucić subiektywną ocenę i bełkot marketingowy, wrócić się do poziomu pytającego z tendencją in minus. 

Atomic G9 to bardzo fajne narty.....nie należą do desek "zabijających" ale raczej do wymagających i tu aby osiągnąć pełen wymiar zadowolenia należy się wykazać prawidłową techniką jazdy...to ten typ gdzie nie da się zrzucić winy na nartę. Rocznik 21/22 w max długości to tylko 19r przy piętce ok. 10 cm. W tych rozważaniach pomijam starsze limitowane wersje które oj oj wiatr we włosach. Nie ulega natomiast wątpliwości że narty aby osiągnąć zadowolenie wymagają przestrzeni - długich, szerokich i przygotowanych maszynowo tras ale też świetnie się sprawdzą w technikach klasycznych. 

W związku z tym iż, iż marka ta jest mi znana zdecydowanie dla Ciebie polecam serię X - i tak ambitnie sort nr 9w klasa s czyli 65,5 pod butem. W tym wydaniu mamy 10 cm na piętce a 6 pod butem i r 16 m. Jak dla mnie "święty gral" - tyle że musisz pamiętać nie narta jedzie tylko narciarz.

Tak na koniec, dobierając nartę pamiętaj im szerzej pod butem tym gorzej dla poczatkującego a umówmy się jesteś gdzieś prawdopodobnie w środku,    

Cze

Ja się zasugerowałem troszkę tą jazda poza trasową, bo jednak w Alpach jest gdzie jeździć, a szersza decha jest porostu lepsza. Kolega to nie Marek O. wiec po co się ma mordować na ołówkach. Żadna narta nie zabija, ale w jednych nam się jeździ lepiej, a w drugich gorzej, albo preferujemy bardziej daną grupę nart. Ten X to mocno sportowa narta, ja osobiście bym polecał do jazdy bez jakichś ambicji sportowych i ciśnienia, a jednak z delikatnym pazurem coś do 75 pod butem. Ten cm jednak troszkę uspokaja nartę, nie jest taka agresywna, ale skora do wejścia na krawędź a i w moim odczuciu lepiej się jeździ po rozjeżdżonym śniegu (te moje atomy po Żonie to petarda a chyba też 76 mają pod butem). Coś na wzrost Kolegi np. Deacon 72. Promień też ok 16m, więc skrętna. GS czy też coś o relatywnie dużym promieniu (18-19m) będzie trudniejsza i te początki będą słabe. Nie dadzą mu takiego poczucia, że narty skręcają.

pozdro

Edytowane przez Marcos73
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Ja się zasugerowałem troszkę tą jazda poza trasową, bo jednak w Alpach jest gdzie jeździć, a szersza decha jest porostu lepsza. Kolega to nie Marek O. wiec po co się ma mordować na ołówkach. Żadna narta nie zabija, ale w jednych nam się jeździ lepiej, a w drugich gorzej, albo preferujemy bardziej daną grupę nart. Ten X to mocno sportowa narta, ja osobiście bym polecał do jazdy bez jakichś ambicji sportowych i ciśnienia, a jednak z delikatnym pazurem coś do 75 pod butem. Ten cm jednak troszkę uspokaja nartę, nie jest taka agresywna, ale skora do wejścia na krawędź a i w moim odczuciu lepiej się jeździ po rozjeżdżonym śniegu (te moje atomy po Żonie to petarda a chyba też 76 mają pod butem). Coś na wzrost Kolegi np. Deacon 72. Promień też ok 16m, więc skrętna. GS czy też coś o relatywnie dużym promieniu (18-19m) będzie trudniejsza i te początki będą słabe. Niech dadzą mu takiego poczucia, że narty skręcają.

pozdro

W temacie https://www.curated.com/journal/1796000/carving-vs-all-mountain-skis-which-are-better-for-you

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, star said:

sami egzaminatorzy sitn na tym forum?

Nie. Są jeszcze tacy, którzy śledzą już tylko po to, żeby w podaniach przekazać, żeś dla skiforum sterał swoje lata młode, a kaganek co chciałeś pokazać, chyba niestety trafił pod wodę... 🤪

Edytowane przez SzymQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marcos73 napisał:

Cze

Ja się zasugerowałem troszkę tą jazda poza trasową, bo jednak w Alpach jest gdzie jeździć, a szersza decha jest porostu lepsza. Kolega to nie Marek O. wiec po co się ma mordować na ołówkach. Żadna narta nie zabija, ale w jednych nam się jeździ lepiej, a w drugich gorzej, albo preferujemy bardziej daną grupę nart. Ten X to mocno sportowa narta, ja osobiście bym polecał do jazdy bez jakichś ambicji sportowych i ciśnienia, a jednak z delikatnym pazurem coś do 75 pod butem. Ten cm jednak troszkę uspokaja nartę, nie jest taka agresywna, ale skora do wejścia na krawędź a i w moim odczuciu lepiej się jeździ po rozjeżdżonym śniegu (te moje atomy po Żonie to petarda a chyba też 76 mają pod butem). Coś na wzrost Kolegi np. Deacon 72. Promień też ok 16m, więc skrętna. GS czy też coś o relatywnie dużym promieniu (18-19m) będzie trudniejsza i te początki będą słabe. Nie dadzą mu takiego poczucia, że narty skręcają.

pozdro

Deacon 72 - polecam. To nie jest wydmuszka bynajmniej, ale porządnie zrobiona i uniwersalna decha. Może być też poprzedni model 74. Co je charakteryzuje to elastyczność podłużna = zachowują się jak trzeba już przy niewielkiej prędkości i w gorszych warunkach. Poprzecznie są za to bardzo sztywne więc i na lodzie jadą jak po szynach. Jest też masterka w tym wydaniu, sztywniejsza /płyta/, dla cięższych pędziwiatrów w sam raz 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...