Skocz do zawartości

Czechy - Cerna hora/Janske Lazne


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 659
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rhotax. Ostatnie Twoje zdanie w tej wypowiedzi wg mnie było bardzo potrzebne. Bo przeraża mnie wizja zawłaszczania miejsc przez stowarzyszenia,miłośników,"prawdziwych narciarzy",ludzi zaangażowanych ,poliycznych włodarzy ,jeżdzących technicznie idealnie czy kogokolwiek innego. Kwadratura koła czyli chciałoby się kabinki,szerokie trasy,ławki 6 osobowe i długie ..ale puste trasy.:-)

I jestem to w stanie zrozumieć. To taki paradoks ewolucji, rozwoju. Kiedyś (gdy Internet nie służył to tak łatwego rozprzestrzeniania informacji) ludzie przekazywali sobie takie rzeczy 'z ust do ust' i na jakieś fajne miejsca (nie mówię tu tylko o narciarstwie) trafiali ludzie, którzy...jak to nazwać...byli rzeczywiście 'zaangażowani', poświęcali się aby zdobyć tą informację, trzeba było "znać kogoś, kto znał kogoś", zetknąć się z jakąś odpowiednią grupą. Chodzić, szukać, rozmawiać. I wtedy te miejsca nie były szybko..."eksploatowane". Poziom ludzi korzystający z danego miejsca był...zrównoważony. Teraz, na przykład na dość trudne szlaki w Tatrach (np. na czarny staw) wchodzą panienki w klapach i głośno trzeszczących telefonach z muzyczką, mijając się z panami poubieranymi w sprzęt alpinistyczny - obrazek surrealistyczny - bo ktoś tu wyraźnie jest w dupie :) Albo te szlaki są tak łatwe, że można iść w klapach, a Pan ze sprzętem się wygłupił. Albo tak trudne, że trzeba sprzętu, a pani w klapkach nie ma wyobraźni. Na trudnych szlakach (np. Orla Perć)...KOLEJKI I TŁOKI :/ Sam pamiętam jak byłem młokosem, to w pewnym momencie z jakiś fajnych miejscówek na górskie czy trekkingowe wycieczki, robiłem relacje, udostępniałem w Internecie, wstawiałem filmik na YouTube, wstawiałem obiekty na maps.google czy wikimapia.org..był taki dziwnych odruch, żeby podzielić się radością z tych miejsc, żeby jak najwięcej ludzi dowiedziało się, że są takie wspaniałe miejsca. Aż w pewnym momencie, gdy człowiek dorasta i uderza w końcu świadomość rzeczywistości i konsekwencji...myślisz sobie, że nie zależy ci żeby to urokliwe miejsce było popularne, dostępne w prosty sposób bo wtedy...straci swój najważniejszy atut...urokliwość. Pewnie się powtórzę, ale najsmutniejsze jest to, że ja nie wiem co można by zrobić...aby wilk był syty i owca cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Silny wiatr fenowy zrobił swoje również po czeskiej stronie.

Na nartostradach wiele przetarć. Wyłazi trawa, drewno i małe kamienie. Trzeba uważać na sprzęt.

Jednak z zachowaniem ostrożności można fajnie rozpocząć sezon.

Rano śnieg bardziej zmrożony, później na najbardziej uczęszczanych trasach pojawia się kasza i muldy.

Subiektywnie oceniając dla mnie najlepiej wyglądała czarna pod gondolą, która później przechodzi w czerwoną. Najmniej przetarć i najtwardsza.

Na nartostradach głównie Polacy.

Informacje są z wczoraj. Dzisiaj byłem w Szpindlerowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/30.12.2013/   Warunki fatalne - ziemia, ziemia zmieszana ze śniegiem, trawa i miejscami kamienie. Czułem się tak, jakby na następny dzień miało być zakończenie sezonu...Teraz najmniejszy opad jest na wagę złota....Ze sztucznego śniegu nic nie wyczarują.....

Dzisiaj prawdziwe oblężenie -  40-45 min stania do gondoli.... Oby dalsza część sezonu wynagrodziła mi ten wyjazd......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dziś w godz. 08,30  - 13.30 

 

Dojazd - na odcinku od Zaclera do Svobody liczne mocne zamglenia, praktycznie jazda 40 /h (około godz. 07.30 ).

 

Parking - 60 KC, o 8mej luzik, po 9tej tłok i kłopot z miejscami.

 

Temperatura - 2 stopnie na dole , na górze podobnie.

 

Śnieg - luźny, wilgotny.

 

Warunki:

- pod kabiną - najlepiej, dopiero po 11tej pierwsze większe odsypy, po 12 tej kilka niewielkich przetarć

- Andel - nieźle, przetarcia pokazały się po 11tej na dojeździe do dolnej stacji orczyka, ale wyżej oraz odcinej dolny do kabiny w porzo

- Proteż - najgorzej, praktycznie od rana porażka, bura śniegobreja i liczne przetarcia w górnej części, na garbach oraz przy dojeździe do dolnej stacji.

 

Ludzie - na stokach nie było wrażenia tłoku, najdłużej czekałem do gondoli 14 minut, średnio ok. 5 . Dominujące gwary: czeska, polska, czasem niemiecka i holenderska.

 

Pogoda - nawet kilka razy suonko się pokazało, czasem troszkę mgły na górze, bez wiatru. Ogólnie OK.

 

Orientacyjne ceny: herbata z rumem 35, piwo lane 35-40, ćwiartka pizzy 40. 

 

Uwaga - mówi się że ma być jeszcze cieplej...  

 

Myślę że warto zaczynać jazdę jak najwcześniej, bo po południu warunki robią się hardcorowe nieco.

Zdjęć nie zamieszczam bo łącze mnie wyrzuca co chwila ... bez szans na przesłanie czegokolwiek więcej jak tekst. Fachowo to się nazywa ,, szpetny signal'' . po czesku.

 

Dziękuję Myszce i Arky'emu za świetne towarzystwo - do następnego razu!

 

Gdyby ktoś się wybierał jutro - pojutrze to dajcie znać - w kupie siła!

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Trochę fotek z dziś. Ja po zrobieniu Protezu zjechałem z Mychą i Kaemem na dół i sobie dałem spokój, towarzystwo jeszcze pojechało pod kabinę, ponoć lepiej. Protez  - moim zdaniem - nie nadaje się do jazdy bez ryzyka uszkodzenia ślizgów, choć oczywiście zjechać można i po kamieniach i po piachu.

 

Sezon rozpoczęty i to cieszy, choć warunki najgorsze jakie ostatnio miewaliśmy. Nie ma co jednak narzekać, dzięki za miłe spotkanie, czekamy na śnieg i mróz.

 

pozdrawiam

Załączone miniatury

  • DSC01387.JPG
  • DSC01388.JPG
  • DSC01389.JPG
  • DSC01390.JPG
  • DSC01392.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...