Jump to content

Czechy - Cerna hora/Janske Lazne


SkiForum
 Share

Recommended Posts

Czechy - Cerna hora/Janske Lazne Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://www.cerna-hor...php?lang=7&ro=1 Położenie http://www.cerna-hor...php?lang=7&ro=1 Dojazd Trasa z Wrocławia (polecam z retuszować ten plan i pojechać przez Lubawkę- lepsza trasa i się nie trzeba w góry pchać) droga jest dobra, nie ma żadnych niedogodności (no wiadomo są dziury w na drogach, ale to norma, po stronie czeskiej trzeba bardziej uważać, szczególnie gdy jest oblodzona nawierzchnia, bo jest wąsko i kręto. Z Lubawki można jechać na dwa sposoby (_tomek): 1. W Kralovcu - zaraz za granicą można skręcić w prawo na Zacler Prkenny Dul - brak drogowskazu - patrz na billboard na Skiareal Prkenny Dul. Potem cały czas prosto przez miejscowość, serpentynką, aż do drogi nr 14, tam w prawo na Vrchlabi. Po kilku km będzie dobrze oznaczony zjazd w lewo na Jańskie 2. Przez Trutnov. Wjeżdzamy do Trutnova i kierujemy się na Vrchlabi. Jest wygodniej niż serpentyną, ale Trutnov lubi się zakorkować. Aha, jadąc w drugą stronę oznaczenia w Trutnovie są na Nachod, dopiero za ostatnim rondem jest "odejście" na Lubawka Polsko. Parkingi Pod samym wyciągiem jest duży parking, pierwsze dwa poziomy jednorazowo płatne 60 CZK Trzeci poziom parkingu jest za darmo. Miejscowości W Jańskich Łaźniach jest basen geotermalny, taki mini aquapark, uwaga! rano jest zamknięty - rusza dopiero po 16. Noclegi _tomek: Spałem w hotelu Vladimir, godny uwagi, bo przy samej kolejce. Wad ma kilka, ale najgorsza to papierowe drzwi i ściany. Zaletą jest, że ma własną restaurację (taka sobie pod względem smaku..). W Jańskich w powszedni dzień nie ma gdzie zjeść wieczorem ani posiedzieć. Kilka hoteli ma restauracje. Za dwójkę płaciliśmy 1500 CZK. Polecam! : Chatkę Viktorka przy kolejce i rewelacyjną polevkę (zupę) za 35 CZK. Chatkę SPORT przy dłuższym talerzyku na oślej łączce, Smazony Syr robią wspaniale. Trasy Najdłuższa trasa ma 3km, słusznie czerwona. Wszystkie trasy mają sztuczne naśnieżanie, ale tylko jedna oswietlenie - przy wyciągu krzesełkowym Protez. Na szczycie są też ośle łączki obsługiwane przez dwa talerzyki - ale trzeba do nich przejść około 100m od stacji kolejki gondolowej. Trasy zjazdowe Trasy biegowe Nocna jazda Kolejki i wyciągi Tor saneczkowy Ceny Cennik Kamera online Kamerka + warunki Aktualne warunki Uwaga, podawane temperatury są z górnej stacji kolejki (1206m npm) i do tego zaniżone o 1,2 stopnie. Czyli jak pisze -2, tzn, że śnieg jest już mokry. [/B][/SIZE]Kamerka + warunki Serwis narciarski Jest nowy (2008/09) serwis narciarski na parterze stacji kolejki. Smarowanie nart 70kc Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie Na miejscu są kawiarenki Viktorkowa Bouda ma strategiczną pozycję przy dolnej stacji kolejki i dobrą gulaszową z rohlikiem. Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

Użytkownik _tomek edytował ten post 10 styczeń 2009 - 23:03

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ośrodek jak to mówią niektórzy fajny bo ma długie trasy a niewątpliwą zaletą jest śnieg , wadą wąskie trasy po godzinie 12 zawsze mulda na muldzie jeżeli ktoś lubi takie trasy to ok ale taż jest dużo przeszkód (na wąskich trasach leży sporo narciarzy) ale warto odwiedzić może przypadnie do gustu (Gondola,krzesełka i talerzyki) Życzę udanego sezonu Jarek
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
W takim razie dam Ci małą radę: weź jakieś stare narty, których nie będzie żal gdy zjedziesz ślizgi :P A prześwity niżej będą na 200%, tam w górnej stacji zawsze jest tyle śniegu... ;) Dzisiejsze info na stronie mówi, że jest 40cm... w tym tempie to do niedzieli z 70cm będzie :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Warunki jakie były takie będą. W tamtym roku był problem z Zimą a w tym przyszła tak jak tego chcieliśmy :D Jańskie są stokiem o ułożeniu pólnocnym i dodatkowo praktycznie cały czas utrzymują się tam temperatury na lekkim minusie lub niewielki plusie. Możesz jechać spokojnie, choć Jańskie w weekend to nie to samo co w dzień powszedni, masa ludzi, ale...Miłego szusowania :D Pozdrawiam Wojtek
Link to comment
Share on other sites

JADE!! Mmam gdzies warunki, regeneracje slizgow zrobilem wiec moge zjechac znowu :D :P JEST! Jutro posmigam ;) A więc veni vidi vici :) Byłem, dzisiaj warunki były świetne, nieliczne przetarcia nie sprawiały problemów, ciepło, zero kolejek nigdzie ich nie było, luz na stoku, pogoda piękna , miałem polew z paru Kamikaze, oraz jednego gościa co prawie na drzewie wylądował (dwa razy zostałem staranowany, ale to po za tym to ok, noo jeszcze sobie nowe spodnie rozciąłem przy nogawce, ale to norma :P ) Wiadomo jak zawsze najgorsze warunki były poniżej orczyka, ale to norma (w sensie, że sie tak olbrzymie muldy porobiły, że trudno było przejechać) Niestety jednak jeżeli nie dosypie śniegu to do przyszłego tygodnia nie będzie na czym jeździć :( (armatki pewnie chodzą, ale sądzę iż rady nie dadzą...) Zobaczymy, w każdym bądź razie dzisiaj warunki były naprawdę bardzo dobre ;)
Link to comment
Share on other sites

hej potwierdzam do 13 warunki były super potem nieliczne przetarcie i muldy ale ze względu na szerokie trasy łatwe do ominięcia. ok 13 powyżej krzesła siadła mgła więc wyjazd na górę gondolą był bezsensowny. A chłopaki z GOPR-u czy jak to sie tam u nich nazywa mieli dziś roboty co chwila jakiś połamaniec!! A co było bardzo miłe, kolejki prawie zerowe góra 2-3 minuty stania w szczycie!
Link to comment
Share on other sites

to był żart oczywiście, może jakbym wcześniej wiedział kogo szukać to bym cię gdzieś wypatrzył, a tak byłeś tylko jednym z pośród tłumów!! Ale jeździło sie super. Mam nadzieje że coś dopada w najbliższym tygodniu lub mocno złapie mróz bop inaczej i tam skończy sie śnieg!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...