Skocz do zawartości

Czechy - Cerna hora/Janske Lazne


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 659
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zazdraszczam :D Choć Janskich nie lubię, ale Wasza "wyprawa" brzmi świetnie.

I pozdrawiam :)


Nie lubisz? Widać nigdy dobrze oparami z blanta pod górną stacją gondolki się nie zaciagnales. Człowiek ustawi się pod wiatr niedaleko odpowiedniej grupki ludzi i z bananem na twarzy kilka godzin jeździ :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubisz? Widać nigdy dobrze oparami z blanta pod górną stacją gondolki się nie zaciagnales. Człowiek ustawi się pod wiatr niedaleko odpowiedniej grupki ludzi i z bananem na twarzy kilka godzin jeździ :D

Ha, tego jeszcze nie doświadczyłem.

Może trzeba odkryć Janskie na nowo :P tylko wtedy chyba potrzebuję kierowcy, bo zazwyczaj ja za kółkiem :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pognałem do Jańskich na wieczorną jazdę. Warunki na drogach dojazdowych: po polskiej stronie praktycznie czarno, po czeskiej biało do samego parkingu. Da się spokojnie dojechać bez łańcuchów, ale mniej wprawni kierowcy niech lepiej się nie zatrzymują na podjazdach.

Kolejek do krzesła brak - wszystko szło na bieżąco. od 18:00 do 19:30 padała intensywna marznąca mżawka. Potem zaczął sypać mokry śnieg. Do rana spadnie pewnie z 15-20 cm. Warunki bardzo dobre. W nocy pewnie przymrozi, więc rano może być twardo.

Parking bezpłatny, skibusy jeżdżą nonstop i nie czekają na wypełnienie całego auta.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pognałem do Jańskich na wieczorną jazdę. Warunki na drogach dojazdowych: po polskiej stronie praktycznie czarno, po czeskiej biało do samego parkingu. Da się spokojnie dojechać bez łańcuchów, ale mniej wprawni kierowcy niech lepiej się nie zatrzymują na podjazdach.

Kolejek do krzesła brak - wszystko szło na bieżąco. od 18:00 do 19:30 padała intensywna marznąca mżawka. Potem zaczął sypać mokry śnieg. Do rana spadnie pewnie z 15-20 cm. Warunki bardzo dobre. W nocy pewnie przymrozi, więc rano może być twardo.

Parking bezpłatny, skibusy jeżdżą nonstop i nie czekają na wypełnienie całego auta.

 

Jeździsz aż z Głogowa....??


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba zostałbym uznany za największego miłośnika narciarstwa :D

 

Czasami bywam służbowo w pobliżu Karkonoszy (z noclegiem) i wtedy próbuję połączyć przyjemne z pożytecznym

Zaraz tam miłośnik. Z Głogowa na trójkę, w Bolkowie na piątkę i już Lubawka. Raptem półtorej godziny, no może dwie...

 

Pozdrawiam, radcom


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam miłośnik. Z Głogowa na trójkę, w Bolkowie na piątkę i już Lubawka. Raptem półtorej godziny, no może dwie...

 

Pozdrawiam, radcom

tak kiedyś może będzie - kiedy 3 i 5 z przodu będą miały literkę "S". Póki co do Lubawki mam bite 2 godz. bez szacunku dla niektórych przepisów ruchu drogowego 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj Janske. Wszystkie trasy otwarte. Warunki pod gondola i andel bardzo dobre. Pod koniec dnia miejscami się wyladza. Ludzi znacznie więcej niż w Dole, ale w środku tygodnia da się tam pojeździć. W weekend to wyobrażam sobie że tam są tłumy. Na trasach tych tłumów nie czuć, jakoś się ludzie rozjeżdżają. Dodanie tych nowych tras trochę dało że jest luźniej. Jestem bardzo pozytywnie zdziwiony że nowa trasa Hofmanky, jeszcze bez wyciągu, a jest przygotowana i można jeździć. Jazda jest do wysokości przecinki 4a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. że ta w zeszłym roku planowana ( patrząc od górnej stacji gondoli, po prawej stronie w stosunku do trasy pod gondolą) już jest otwarta??

 

Jeśli tak, to świetna wiadomość !!

 

Dokładnie, potwierdzam, dzisiaj jeździliśmy, jest to trasa numer 5A.

Jej profil bardzo zbliżony do 4A. Wg zapowiedzi krzesło 6-osobowe zbudują w tym roku.

Trasa 6A (nowa alternatywa do andela) również zrobiona i przejezdna.

Trasę 16A freeride jutro sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janske dzisiaj to bajka, Alpy w Karkonoszach.

 

Trasa pod gondolą 4A.

IMG_3574.JPG  IMG_3579.JPG

 

Po prawej widać nową trasę 6A (alternatywa do wąskiego andela) - widok w górę

IMG_3609.JPG

 

Po prawej widać początek nowej trasy 5A Hofmanky (dedykowana pod przyszłe krzesło),

trasa w tym sezonie już przejezdna:

IMG_3605.JPG

 

i zbliżenie

IMG_3608.JPG

 

i jeszcze przecinka pod przyszłe krzesło i jako trasa freeride 16A

IMG_3582.JPG  IMG_3586.JPG

 

trzeba tam uważać na liczne wąskie rowy

IMG_3588.JPG

 

i Protez na koniec, z dzisiaj i z wczoraj

IMG_3614.JPG  IMG_3569.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...