Skocz do zawartości

Podręczny zestaw do smarowania nart


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Miaski21 napisał:

Dzięki za odpowiedź, 

myślicie, że smar Vola z decathlona bedzie ok? ma zakres temp. +15 -8 i jest w duzej kostce 500g, czy lepiej bialy Toko barwax na tem 0 -30? cenowo wychodzi podobnie.

Dokładnie ten smar używam od kilku lat i polecam , w sezonie smaruję pięć par nart kilka lub nawet kilkanaście razy. Cena trochę wzrosła niestety ale waga- cena jest ok.

https://www.decathlon.pl/p/smar-uniwersalny-vola-500-g/_/R-p-X8375570?mc=8375570&&cd=10575854825&ad=110225023371&kd=&gclid=Cj0KCQjwmICoBhDxARIsABXkXlIYJlJh_V5bsyu4Sjdb3cbWIGpaOmgM52dxQ84CHBC5Ly_AUTStNe0aAjN6EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miaski21 napisał:

Czyli te wszystkie zakresy temperatur to dla amatora jak ja raczej zwykly chwyt marketingowy.

wazne zeby bylo posmarowane.

 

Cześć

Nie. Jeżeli smar jest dedykowany dla wąskiego przedziału temperatur to tak go należy stosować. Chodzi głównie o twardość wosków - im zimniej tym smar twardszy - ale nie tylko. Dla amatora do zwykłej jazdy ma to znaczenie dość marginalne ale jak już chcesz się pościgać nawet dla zabawy to warto popracować nad nartami aby były szybsze bo na źle dobranym smarze czy źle posmarowanych zawsze będziesz w tyle chyba, że ścigasz się z wyjątkowymi rzadziakami.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kordiankw napisał:

Ja rozpuszczam żelazkiem parafinę z gromnicy. Smaruję co kilka dni na gorąco. Jak jadę ze Zbójnickiej Kopy to siwy dym i białe myszki, a jak złożę się na jajo, to aż się boję, taki czad.

Przy topieniu gromnicy masz jakieś ulubione modlitwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KrzysiekK napisał:

O to to ... podaj jakieś propozycje. Używałeś jakiegoś?

Krzysiu - na dzień dzisiejszy  takimi smaruje.....

IMG_2311.thumb.jpg.78792c9bc365727e4d799542b2bbd35c.jpg

 W zamieszchłych czasach to świeczka o której pisze Mitek była bazowa - smarując na stoku ślizg świeczką jednocześnie zdrapywałeś lód który przylepił ci sie do narty...kolor świeczki był kluczowy - no chyba że miałeś pudełko ze swix.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lexi napisał:

Krzysiu - na dzień dzisiejszy  takimi smaruje.....

IMG_2311.thumb.jpg.78792c9bc365727e4d799542b2bbd35c.jpg

 W zamieszchłych czasach to świeczka o której pisze Mitek była bazowa - smarując na stoku ślizg świeczką jednocześnie zdrapywałeś lód który przylepił ci sie do narty...kolor świeczki był kluczowy - no chyba że miałeś pudełko ze swix.

Te wynalazki są dobre maksymalnie na połowę dnia, sprawdzone wielokrotnie, smarowanie na gorąco to dwa trzy dni jazdy , zależy czy na tłusto czy oszczędnie 😜

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kordiankw napisał:

Ja rozpuszczam żelazkiem parafinę z gromnicy. Smaruję co kilka dni na gorąco. Jak jadę ze Zbójnickiej Kopy to siwy dym i białe myszki, a jak złożę się na jajo, to aż się boję, taki czad.

Cześć

Uważaj bo ze Zbójnickiej w ogóle można się zabić a na tak posmarowanych nartach...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kordiankw napisał:

jak złożę się na jajo

Ja bym z tą pozycją uważał, bo jak spotkasz @Jan, to może być różnie, w szczególności gdy będzie miał problemy ze spaniem. Zważywszy, że bez kijów się porusza, wypuści Cię dopiero po....

całych gaci życzę

ps. Pomyśl o większym zakresie smarowania, nie tylko narty. Nie wiem gdzie chowasz gromnicę 😉

 

Edytowane przez Marcos73
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Marcos73 napisał:

Ja bym z tą pozycją uważał, bo jak spotkasz @Jan, to może być różnie, w szczególności gdy będzie miał problemy ze spaniem. Zważywszy, że bez kijów się porusza, wypuści Cię dopiero po....

całych gaci życzę

ps. Pomyśl o większym zakresie smarowania, nie tylko narty. Nie wiem gdzie chowasz gromnicę 😉

 

Musiałby też smarować woskiem z gromnicy, inaczej nie ma szans aby mnie dogonić. O majtkach rowerowych z pampersem już pisałem. Zawsze to jakieś zabezpieczenie, nie tylko przed zimna kanapą.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcos73 napisał:

bo jak spotkasz @Jan, to może być różnie

no właśnie wróciłem z piwnicznego ostrzenia i smarowania bo jutro rozpoczęcie sezonu na śniegu prawdziwym

 

PS

fajnie że o mnie pamiętasz - pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Jan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...