Skocz do zawartości

Narty dla lekkiej kobiety


wropatka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję kupno nart i proszę o poradę w doborze sprzętu. Przeglądałam już mnóstwo ofert w internecie, byłam w kilku sklepach ale mam wrażenie, że im więcej różnych opcji i porad od sprzedawców typu "ja bym takie brał bo tanie i koniec sezonu" tym mniej wiem na co się zdecydować. Z góry dzięki za odpowiedzi!

1. Płeć: Kobieta
2. Wiek: 27 lat
3. Waga: ok. 48 kg
4. Wzrost: 163 cm
5. Jak długo jeździsz?: Moje pierwsze próby na nartach były około 11 lat temu pod okiem instruktora. Wtedy i przez następne 3 lata jeździłam co roku po kilka dni (4-5) w sezonie. Później wyjazdy sporadycznie, raczej raz do roku lub raz na 2-3 lata. W tym roku byłam raz po 2 latach przerwy i na nowo zajawiłam się nartami. Myślę nawet o ponownej nauce z instruktorem.
6. Poziom umiejętności: Według opisów w skali forum to takie 5-6 chociaż ciężko mi to określić. Jeżdżę swobodnie na średnich trasach, raczej skrętem równoległym ślizgowym. Uczę się krawędziowania i mam wrażenie, że czasem mi wyjdzie a czasem nie 😛 Na pewno nie mam dobrze opanowanej techniki jazdy na krawędziach. Na trudniejszych trasach zjadę ale boję się dużych prędkości i wtedy jeżdżę od brzegu do brzegu stoku i często dohamowuję pługiem. Nie czuję się dobrze na muldach i na lodzie. Chciałabym poprawić swoje umiejętności. Docelowo chciałabym jeździć rekreacyjnie carvingowo, ładnie technicznie. Chciałabym też czuć się trochę pewniej w trudnych warunkach i w przyszłości nie bać się jeździć jednak troszkę szybciej.
7. Jakie masz buty?: Mam buty Head FX ST W z flexem 50. Jeździ mi się w nich dobrze. Nie wiem czy są dobrze dobrane ale narazie nie chciałabym ich zmieniać.
8. Jakie masz narty/na jakich jeździłaś?: Nie mam swoich nart. Do tej pory zawsze brałam z wypożyczalni. Ostatnim razem miałam narty Atomic Performer SC 149. Nie mam porównania z innymi nartami bo nie pamiętam już na jakich jeździłam kilka lat temu. Na Atomicach jeździło się ok, na minus na pewno to, że nie trzymały się lodu, na bardziej stromych fragmentach po prostu się zsuwałam. Były też dość ciężkie, a nie ukrywam waga to dla mnie też dość istotny aspekt (nie chciałabym żeby zawsze mąż nosił mi narty 😛). 
9. Jak lubisz jeździć?: Preferuję chyba raczej średni promień skrętu. Chciałabym po prostu jeździć ładnie na krawędziach, dynamicznie z umiarkowaną prędkością.
10. Gdzie lubisz jeździć?: Do tej pory jeździłam tylko na przygotowanych trasach. Poza trasy na pewno na razie nie planuję się wybierać. Jeżdżę zarówno po wyratrakowanych trasach rano i w gorszym warunkach wieczorami (muldy, lód). Planuję jazdę głównie w Polsce, ale prawdopodobnie wybiorę się też kiedyś na Słowację, może w Alpy.
11. Jak lubisz jeździć/ jak chciałabyś jeździć?: Tak, jak pisałam wcześniej - rekreacyjnie. Dynamiczne ładne skręty ze średnią prędkością.
12. Jak z Twoją kondycją/ ile dni w sezonie spędzasz na stoku?: Na stoku zdecydowanie za mało (w nowych nartach obiecuję poprawę) 😄 Kondycję mam raczej słabą, mam pracę biurową także spędzam całe dnie przed komputerem. Chodzę na tańce 2x w tygodniu, bardzo sporadycznie na siłownię.
13. Możliwości finansowe: Planuję zakup nart do 1000 zł. Prawdopodobnie używane, chociaż widziałam kilka nowych modeli w tym budżecie.

Kompletnie nie wiem jaką długość nart powinnam wybrać. Wszędzie w internecie piszą, że powinny być ok. 20 cm krótsze od wzrostu a tutaj na forum widziałam różne opinie.
Nie wiem jakie taliowanie narty byłoby dla mnie odpowiednie. Chciałabym, żeby narty pozwalały mi ładnie krawędziować ale jednocześnie żeby dało się w nich jeździć w trudniejszych warunkach.
No i chciałabym, żeby były odpowiednie do mojej wagi (ważę mało jak na mój wzrost).

Proszę o opinie 🙂

Edytowane przez wropatka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobry opis, gdyby każdy tak opisywał siebie to łatwiej byłoby doradzać. Coś wymyślimy, ale na dłuższą metę nie przyzwyczajaj się do swoich butów... 😉 

Napisz jeszcze czy wolisz ładne designerskie wzory dla kobiet, czy nie ma to dla Ciebie najmniejszego znaczenia 🙂

Edytowane przez Kubis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę ładne designerskie wzory dla kobiet, ale inne propozycje też rozważę 🙂 Jeśli narty będą naprawdę fajne w dobrej cenie i będą pozwalały mi lepiej jeździć a tylko wzór będzie mi przeszkadzał to zdecyduję się na takie mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, mig said:

Wzrost i masa ( wiek też!) identyczne jak moja corka, która jeździ na pierwszej AM (drewno+titanal) dł 160 cm. Marki nie podaję, bo nie ma tu znaczenia. Nie szukaj niczego poniżej. Nie warto. 

A to świetna sprawa.... czy na pewno córka marzy o nowych deskach....?

Jak już będą urodziny i dostanie od Ciebie nowe ..to stare nie będą się marnować ....mogłaby odsprzedać Wropatce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wropatka napisał:

Witam,

Planuję kupno nart i proszę o poradę w doborze sprzętu. Przeglądałam już mnóstwo ofert w internecie, byłam w kilku sklepach ale mam wrażenie, że im więcej różnych opcji i porad od sprzedawców typu "ja bym takie brał bo tanie i koniec sezonu" tym mniej wiem na co się zdecydować. Z góry dzięki za odpowiedzi!

1. Płeć: Kobieta
2. Wiek: 27 lat
3. Waga: ok. 48 kg
4. Wzrost: 163 cm
5. Jak długo jeździsz?: Moje pierwsze próby na nartach były około 11 lat temu pod okiem instruktora. Wtedy i przez następne 3 lata jeździłam co roku po kilka dni (4-5) w sezonie. Później wyjazdy sporadycznie, raczej raz do roku lub raz na 2-3 lata. W tym roku byłam raz po 2 latach przerwy i na nowo zajawiłam się nartami. Myślę nawet o ponownej nauce z instruktorem.
6. Poziom umiejętności: Według opisów w skali forum to takie 5-6 chociaż ciężko mi to określić. Jeżdżę swobodnie na średnich trasach, raczej skrętem równoległym ślizgowym. Uczę się krawędziowania i mam wrażenie, że czasem mi wyjdzie a czasem nie 😛 Na pewno nie mam dobrze opanowanej techniki jazdy na krawędziach. Na trudniejszych trasach zjadę ale boję się dużych prędkości i wtedy jeżdżę od brzegu do brzegu stoku i często dohamowuję pługiem. Nie czuję się dobrze na muldach i na lodzie. Chciałabym poprawić swoje umiejętności. Docelowo chciałabym jeździć rekreacyjnie carvingowo, ładnie technicznie. Chciałabym też czuć się trochę pewniej w trudnych warunkach i w przyszłości nie bać się jeździć jednak troszkę szybciej.
7. Jakie masz buty?: Mam buty Head FX ST W z flexem 50. Jeździ mi się w nich dobrze. Nie wiem czy są dobrze dobrane ale narazie nie chciałabym ich zmieniać.
8. Jakie masz narty/na jakich jeździłaś?: Nie mam swoich nart. Do tej pory zawsze brałam z wypożyczalni. Ostatnim razem miałam narty Atomic Performer SC 149. Nie mam porównania z innymi nartami bo nie pamiętam już na jakich jeździłam kilka lat temu. Na Atomicach jeździło się ok, na minus na pewno to, że nie trzymały się lodu, na bardziej stromych fragmentach po prostu się zsuwałam. Były też dość ciężkie, a nie ukrywam waga to dla mnie też dość istotny aspekt (nie chciałabym żeby zawsze mąż nosił mi narty 😛). 
9. Jak lubisz jeździć?: Preferuję chyba raczej średni promień skrętu. Chciałabym po prostu jeździć ładnie na krawędziach, dynamicznie z umiarkowaną prędkością.
10. Gdzie lubisz jeździć?: Do tej pory jeździłam tylko na przygotowanych trasach. Poza trasy na pewno na razie nie planuję się wybierać. Jeżdżę zarówno po wyratrakowanych trasach rano i w gorszym warunkach wieczorami (muldy, lód). Planuję jazdę głównie w Polsce, ale prawdopodobnie wybiorę się też kiedyś na Słowację, może w Alpy.
11. Jak lubisz jeździć/ jak chciałabyś jeździć?: Tak, jak pisałam wcześniej - rekreacyjnie. Dynamiczne ładne skręty ze średnią prędkością.
12. Jak z Twoją kondycją/ ile dni w sezonie spędzasz na stoku?: Na stoku zdecydowanie za mało (w nowych nartach obiecuję poprawę) 😄 Kondycję mam raczej słabą, mam pracę biurową także spędzam całe dnie przed komputerem. Chodzę na tańce 2x w tygodniu, bardzo sporadycznie na siłownię.
13. Możliwości finansowe: Planuję zakup nart do 1000 zł. Prawdopodobnie używane, chociaż widziałam kilka nowych modeli w tym budżecie.

Kompletnie nie wiem jaką długość nart powinnam wybrać. Wszędzie w internecie piszą, że powinny być ok. 20 cm krótsze od wzrostu a tutaj na forum widziałam różne opinie.
Nie wiem jakie taliowanie narty byłoby dla mnie odpowiednie. Chciałabym, żeby narty pozwalały mi ładnie krawędziować ale jednocześnie żeby dało się w nich jeździć w trudniejszych warunkach.
No i chciałabym, żeby były odpowiednie do mojej wagi (ważę mało jak na mój wzrost).

Proszę o opinie 🙂

Jak napisałem w innym, podobnym wątku:

- pierwszy zakup: nowe buty, z flex 80 lub wyższym, Obecnie masz zbyt miękkie buty, które należy zamienić na znacznie sztywniejsze. Dopiero potem możesz kupić narty, inna kolejność nie ma sensu

- drugi zakup: sztywne narty o długości 160-165cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, grimson napisał:

- drugi zakup: sztywne narty o długości 160-165cm

Uważam, że to jest niebezpieczna rada, jeśli nie pójdzie za nią propozycja konkretnej narty. Wyczynowa slalomka dla kobiet to 157cm i jest to narta dla atletki, która waży często dwa razy więcej. 165 w gigantce to długość dla juniorki o tych parametrach (przez juniorkę rozumiem zawodniczkę). Też nie zachęcam do kupowania plastikowych zabawek, sam zrobiłem duży błąd, kupując żonie "topową damską nartę" - która okazała się za miękka, ale sprzedaliśmy ją znajomej o parametrach bliższych autorce wątku i ta była super zadowolona. Ja bym sugerował nartę typu all-round klasy średniej o promieniu 14-16 m i długość 150-155. Polecana przez MIGa AM 160 cm drewno/titanal - tak, pod warunkiem poważnego szkolenia i spędzania wielu dni na stoku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Joanna Sm napisał:

A to świetna sprawa.... czy na pewno córka marzy o nowych deskach....?

Jak już będą urodziny i dostanie od Ciebie nowe ..to stare nie będą się marnować ....mogłaby odsprzedać Wropatce?

 

Dlaczego zakładasz że obecne marnują się? Oby każdemu tak się marnowały.  Poza tym właśnie te są prezentem z czasów gdy jeszcze nie była samodzielna finansowo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi!

@Kubis Oglądałam nawet jakieś narty z tej linii. Gdzieś tam w opisach widzę, że ta SC Carbon to jednak sportowa narta, bardziej dla zaawansowanych. Czy osoba o moich umiejętnościach poradzi sobie na takim sprzęcie? W sklepach widziałam też Volkl Flair 73, Flair 75 i Flair 76 Elite - czy coś z tych będzie się nadawało? I jaką długość polecasz?

@grimson Buty pewnie w przyszłości zmienię ale na najbliższe sezony jeszcze te muszą wystarczyć 🙂 Czy na sztywnych tak długich nartach nie będzie mi się ciężko jeździć? Nie znam się na tym za bardzo ale nie jestem wymiataczem i mało ważę i myślałam, że powinnam raczej w drugą stronę - bardziej miękkie i krótsze?

@Wojcio Tego typu właśnie głównie oglądałam. Możesz napisać jakie to były narty, o których pisałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kubis napisał:

Drogi Kolego zaproponowane przez Ciebie narty mają 72 pod butem co w zestawieniu z profilem czynią te narty ......???  Dziewczyna to młoda kobieta mająca już całkiem solidne doświadczenie narciarskie i chyba w miarę ugruntowane preferencje.....

Proponuję każdą drugą "slamomkę" 155-160 cm.....a tak na marginesie te kilka milimetrów na prawdę czyni wielką różnicę 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Drogi Kolego zaproponowane przez Ciebie narty mają 72 pod butem co w zestawieniu z profilem czynią te narty ......???  Dziewczyna to młoda kobieta mająca już całkiem solidne doświadczenie narciarskie i chyba w miarę ugruntowane preferencje.....

Proponuję każdą drugą "slamomkę" 155-160 cm.....a tak na marginesie te kilka milimetrów na prawdę czyni wielką różnicę 

Zdaje sobie sprawę, ale koleżanka naciska na coś "w kobiecej estetyce" 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, wropatka napisał:

Dzięki za szybkie odpowiedzi!

@Kubis Oglądałam nawet jakieś narty z tej linii. Gdzieś tam w opisach widzę, że ta SC Carbon to jednak sportowa narta, bardziej dla zaawansowanych. Czy osoba o moich umiejętnościach poradzi sobie na takim sprzęcie? W sklepach widziałam też Volkl Flair 73, Flair 75 i Flair 76 Elite - czy coś z tych będzie się nadawało? I jaką długość polecasz?

To damska, odchudzona, lżejsza wersja slalomki Racetiger SC. Jest przy tym minimalnie szersza pod butem i ogólnie stuningowana pod kątem ambitnych amatorek. Dziewczyny zaawansowane, tym bardziej zawodniczki wybierają raczej nartę z głównej linii Performance/Race lub wręcz wyczynowe "komórki". Jeśli chcesz się rozwijać, jesteś sprawna fizycznie to wydaje mi się że ta narta nie zrobi Ci krzywdy, choć na początku nie wykorzystasz jej największych atutów. Zawsze jest coś za coś.

73 omijaj, 75 jest taką bardzo bezpieczną nartą dla kogoś o Twoich obecnych umiejętnościach, ale szeroką. Pozostaje pytanie - jak ambitna i zdeteminowana jesteś aby podnosić swoje umiejętności.

Wszystkie Flair-y to narty "slalomowe", więc 150cm.

Gdybyś chciała nartę mniej "kręcącą" z promieniem 14-15m, to dodaj 5cm i szukaj narty innej niż Volkl, czy Head, bo typowo damskie robią tylko slalomki.

Jeśli grafika nie musi być damska, to wybór narty o zacięciu sportowym (np. juniorskie SL itp) robi się znacznie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "nietrafione" damskie narty to były https://www.skionline.pl/sprzet/narty,17-18,head,super-joy,9930.html , ale moja małżonka jest wysoka i silna. Zaletą nart była bardzo niska masa.

@Adam ..DUCH Slalomka wysokości wzrostu dla osoby, która w ciągu życia przejeździła jakieś 30 dni i jest do tego bardzo szczupła. Zdecydowanie bardziej podobają mi się propozycje Tomkly i Kubisa - 150 i albo juniorska (a to już wariant ambitny) albo bardziej rekreacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wojcio napisał:

 

@Adam ..DUCH Slalomka wysokości wzrostu dla osoby, która w ciągu życia przejeździła jakieś 30 dni i jest do tego bardzo szczupła. Zdecydowanie bardziej podobają mi się propozycje Tomkly i Kubisa - 150 i albo juniorska (a to już wariant ambitny) albo bardziej rekreacyjna.

Kolego być może masz rację ale w zestawieniu że 14-latka ogarnia SL na wzrost z p......w du........i nie dokończę. Sprawa podstawowa to narta wąska pod butem.....narta bardzo rzadko robi sama za siebie ale wystarczy niewielki instruktarz .....i jest wow....kilkukrotnie pisałem - doradzając sprzęt wyzbędzie się własnych upodobań i preferencji...... a tak poza doradzaniem uzasadnij dlaczego narta slalomowa na "wzrost" (163) dla kobiety jest zła....?.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam ..DUCH napisał:

dlaczego narta slalomowa na "wzrost" (163) dla kobiety jest zła....?.  

W zasadzie dla amatorki nie ma gigantycznego znaczenia, ale... Dla kogoś kto obraca narty w powietrzu dłuższa narta oznacza większą masę do zrotowania. Krótsze narty ułatwiają też wypychanie na zewnątrz bo krótszą krawędzią szorują po stoku. Takie moje obserwacje całkowicie amatorskie 😉

Czyli na krawędzi dają stabilność długie, nie na krawędzi krótkie dają więcej swobody. Coś za coś. No i jeszcze trzeba by sprawdzić które trudniej docisnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wropatka napisał:

Dzięki za szybkie odpowiedzi!

@Kubis Oglądałam nawet jakieś narty z tej linii. Gdzieś tam w opisach widzę, że ta SC Carbon to jednak sportowa narta, bardziej dla zaawansowanych. Czy osoba o moich umiejętnościach poradzi sobie na takim sprzęcie? W sklepach widziałam też Volkl Flair 73, Flair 75 i Flair 76 Elite - czy coś z tych będzie się nadawało? I jaką długość polecasz?

@grimson Buty pewnie w przyszłości zmienię ale na najbliższe sezony jeszcze te muszą wystarczyć 🙂 Czy na sztywnych tak długich nartach nie będzie mi się ciężko jeździć? Nie znam się na tym za bardzo ale nie jestem wymiataczem i mało ważę i myślałam, że powinnam raczej w drugą stronę - bardziej miękkie i krótsze?

@Wojcio Tego typu właśnie głównie oglądałam. Możesz napisać jakie to były narty, o których pisałeś?

Z butami jest tak, ze jak obecnie masz bardzo miekkie buty (flex 50), do tego trochę w nich pojezdzilas. Dlatego:

- nie zrobisz postępu na nartach, bo miekkie buty będą Cię ograniczały (sam kiedyś jeździłem w zbyt dużych i miękkich butach, po zakupie nowych, sztywniejszych i lepiej dobranych - było wow na stoku) Nowe i sztywne buty dają znacznie lepsza kontrole nad narta.

- jakie narty nie kupisz, to ich zwyczajnie nie wykorzystasz ze starymi butami

- narty: skoro chcesz jeździć lepiej technicznie i szybciej, to zaproponowałbym nartę All Mountain z drewnianym rdzeniem i długością 160-165cm. Na początek. Potem zawsze możesz zmienić nartę o profilu Race

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam ..DUCH napisał:

Kolego być może masz rację ale w zestawieniu że 14-latka ogarnia SL na wzrost z p......w du........i nie dokończę. Sprawa podstawowa to narta wąska pod butem.....narta bardzo rzadko robi sama za siebie ale wystarczy niewielki instruktarz .....i jest wow....kilkukrotnie pisałem - doradzając sprzęt wyzbędzie się własnych upodobań i preferencji...... a tak poza doradzaniem uzasadnij dlaczego narta slalomowa na "wzrost" (163) dla kobiety jest zła....?.  

W kategoriach młodszych (U16) narta dopasowywana jest do masy (bo dorosłe zawodniczki praktycznie wszystkie mają narty 155-157cm). Np. Rossignol dla zawodniczki 48kg rekomenduje juniorskie narty 146cm, zaś do GS 158 albo 165. Za duża narta dla za lekkiej osoby będzie martwa, nie da się jej wygiąć, by uzyskać zacieśnienie skrętu, będzie ciężko - narta będzie jechała tak jak chce narta. Z kolei za krótka i za miękka narta nie da oparcia, pozwoli tylko na zsuwanie się.  Niska masa, umiarkowana kondycja i długa narta slalomowa w założeniu zaprojektowana dla znacznie cięższej osoby to słabe rozwiązanie.

Dodam, że pod nazwą narta slalomowa rozumiem narty o krótkim promieniu, tak do 12m. Przyjmijmy, że rekreacyjne "gigantki" rozpoczynają się od 17m. Dla amatorów z jedną parą nart i bez ambicji wyścigowych są narty o promieniu pomiędzy tymi wartościami. I tu może być AM i 160, tak jak pisze @grimson

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Wojcio napisał:

W kategoriach młodszych (U16) narta dopasowywana jest do masy (bo dorosłe zawodniczki praktycznie wszystkie mają narty 155-157cm). Np. Rossignol dla zawodniczki 48kg rekomenduje juniorskie narty 146cm, zaś do GS 158 albo 165. Za duża narta dla za lekkiej osoby będzie martwa, nie da się jej wygiąć, by uzyskać zacieśnienie skrętu, będzie ciężko - narta będzie jechała tak jak chce narta. Z kolei za krótka i za miękka narta nie da oparcia, pozwoli tylko na zsuwanie się.  Niska masa, umiarkowana kondycja i długa narta slalomowa w założeniu zaprojektowana dla znacznie cięższej osoby to słabe rozwiązanie.

Dodam, że pod nazwą narta slalomowa rozumiem narty o krótkim promieniu, tak do 12m. Przyjmijmy, że rekreacyjne "gigantki" rozpoczynają się od 17m. Dla amatorów z jedną parą nart i bez ambicji wyścigowych są narty o promieniu pomiędzy tymi wartościami. I tu może być AM i 160, tak jak pisze @grimson

 

Biorąc pod uwagę twoje wywody natury sportowej mówię pas.....zwłaszcza w kontekście ostatniego zdania - narciarstwo to nie kciuki na komórce.......a temat nieco dłuższej narty slalomowej dla pasywnej kobiety był wielokrotnie przerabiany i to z powodzeniem

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam ..DUCH napisał:

Biorąc pod uwagę twoje wywody natury sportowej mówię pas.....zwłaszcza w kontekście ostatniego zdania - narciarstwo to nie kciuki na komórce.......a temat nieco dłuższej narty slalomowej dla pasywnej kobiety był wielokrotnie przerabiany i to z powodzeniem

 

Cześć

Kolega jest teoretykiem, więc nie miej mu za złe. Porównywanie tego co się dzieje w sporcie (zwłaszcza juniorskim - bo w tym wieku jest córka kolegi i coś tam zasłyszał) z tym co mamy w amatorskiej jeździe na nartach to tak jakby porównywać karty z samochodami rodzinnymi czy tzw kobiecymi i szukać analogii.

Natomiast ja też uważam, że przedłużanie SL jest zupełnie bez sensu. Każdy w miarę możliwości dąży raczej do jej skrócenia - jeżeli to możliwe.

Dziewczyna młoda, raczej sprawna i chętna więc narta o charakterze SL 155,160 i jazda.

Ja - to znaczy inaczej - NALEŻY ODRÓŻNIAĆ - SL o nart o charakterze SL i narty GS od nart o charakterze GS. 17 metrów to promień narty GS dla dzieci albo damskiego Mastera.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w kwestii bycia dziewczyną 162cm i 48kg jestem teoretykiem, więc swoją opinię konsultowałem z córką, która ma takie doświadczenie za sobą. Przy tych parametrach narta typu slalomowego o długości 160cm nie jest dobrym pomysłem. AM z rockerem, narta typu gigantowego - tak. Narty sportowe od rekreacyjnych odróżniam. Jeździłem na wielu - nie proponowałem nart wyczynowych, tylko podałem przykład - producenci nart coś wiedza o swoich produktach. Mam za sobą przynajmniej 600 dni na nartach - znacznie więcej niż na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...