Skocz do zawartości

Szwajcaria przed kwarantanną


arnoldd

Rekomendowane odpowiedzi

No wiesz ... jak byłeś kilkanaście razy to jednak jakąś kasę masz-miałeś?

I proszę nie odbieraj tego jako nabijanie się z kogokolwiek lub czegokolwiek.

Forma wyrazu odczuć dostępna na forum nie potrafi wyrazić do końca tego co chcę powiedzieć. Pomimo emotikonek i różnych takich.....


To co piszę o Alpach jest tylko i wyłącznie moim odczuciem i nie roszczę sobie prawa do wygłaszania prawd objawionych.

Po prostu, z mojego punktu widzenia, jest jak jest i tyle.




Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

 

Napisałeś, że czas. Śpiochu, że kasa. Dla niektórych jedno i drugie. U mnie w zeszłym sezonie wyjazd się nie zgrał, choć wcześniej jeździłem w Alpy lub Dolomity, zwykle 2x w sezonie. Cóż, życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE
Nie robię sobie jaj, nie nabijam się, nie.... wstaw co tam sobie chcesz.
Naprawdę (według mnie) warto przynajmniej raz wybrać się do Austrii.
Ja to nazywam rzeczami o których nie wiesz że je potrzebujesz dopóki ich nie masz.
Jakość, przyjemność, znowu nazwij jak chcesz, z jazdy kontra koszty......
bez porównania...
Jeździłem kilka lat (po ponownym zajobie w temacie narty) tylko po polskich stokach (ponad 30 dni w roku)
A mam do Szczyrku półtorej godziny jazdy ,a w okolice Zakopane prawie 3.
Ale po pierwszym wyjdzie w Alpy ....
Do Zakopanego jeźdżę tylko ze względu na ..... BARDZO FAJNY BAR NA KRUPÓWKACH I termy (w tej kolejności )
Cztery dni w Alpach są (znowu moim zdaniem i kilku kolegów których namówiłem na taki wyjazd) więcej warte niż tydzień na polskich stokach - jakiekolwiek by one nie były.
A jeżeli jedziesz pojeździć na nartach a nie szwedać się po knajpach i barach, żarcie załatwisz sam, to ... no nie ma porównania......
Jedyny minus - właśnie do Szczyrku jadę 1.5 godziny a do takiego Ischgl 9

 Czegoś nie rozumiem, napisałeś o Austrii a jak widzę ta część jest zamknięta a kręci tylko część szwajcarska (zdecydowanie gorsza). Napisz czy jest możliwość wjazdu na Greitspitze i zjazdu 80-ką. Oraz jeśli tak, to czy jeżdżą ludzie offpiste poniżej tej trasy (niejako po zboczach Palinkopf). Tam jest spore gołoborze i ciekaw jestem czy śnieg je pokrył już dostatecznie. I jak z dojazdem na nartach na parking. Rozumiem, że 60-ka do Samnau ost jest czynna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ... jak byłeś kilkanaście razy to jednak jakąś kasę masz-miałeś? I proszę nie odbieraj tego jako nabijanie się z kogokolwiek lub czegokolwiek. Forma wyrazu odczuć dostępna na forum nie potrafi wyrazić do końca tego co chcę powiedzieć. Pomimo emotikonek i różnych takich..... To co piszę o Alpach jest tylko i wyłącznie moim odczuciem i nie roszczę sobie prawa do wygłaszania prawd objawionych. Po prostu, z mojego punktu widzenia, jest jak jest i tyle. Zdaję sobie sprawę że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i tysiąca innych czynników. Właśnie podpisałem rachunek na ponad 120 euro w barze hotelowym. Za jedną osobę. Dla większości ludzi może to być rozrzutnością nie do przyjęcia. Ale za przeproszeniem mam to w dupie. Jednak tak samo mam gdzieś, jak kumpel zapłacił ponad 1000 euro za dwa drinki w Warszawie. Jak go stać, to ja się tylko cieszę że mogłem skorzystać. Pozdrawiam i Idę spać - jutro trzeba jeździć na nartach cały dzień - bo ponieważ że - knajpy pozamykane Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Dobry jesteś, na 2 forach dyskutujesz :),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austria to taki skrót myśliwy w sensie "wyjazd w Alpy"
Oczywiście jestem w Szwajcarii.
Austria stoi - aż przykro patrzeć - śniegu od cholery, stoki wyratrakowane i dupa ☹☹
80 nieczynna - brak dojazdu
60 działa

A dzisiaj rano takie widoki i kompletny brak ludzi na stoku

https://photos.app.g...DsXHZmuDzkD8h86

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

 

Tak mi sie skojarzylo

https://www.skionlin...newsy,4793.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austria to taki skrót myśliwy w sensie "wyjazd w Alpy"
Oczywiście jestem w Szwajcarii.
Austria stoi - aż przykro patrzeć - śniegu od cholery, stoki wyratrakowane i dupa ☹☹
80 nieczynna - brak dojazdu
60 działa

A dzisiaj rano takie widoki i kompletny brak ludzi na stoku

https://photos.app.g...DsXHZmuDzkD8h86

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Cześć

Ciesz się brachu. Trafiłeś na wyjątkowy okres i korzystaj ile możesz. To jest podobna sytuacja jak u nas - czasami bywa tłoczno czasami pusto. Jak się wie kiedy pojechać, gdzie, o której - to się jeździ - jak widać wiesz.

Miłej zabawy!

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam co przeważnie mamy różne poglądy na różne (tak wiem powtarzam się) sprawy ale .....Dzięki za miłe słowa.

Tak raczej wiem kiedy i gdzie - żeby było pusto i fajnie.
I może co najważniejsze - mogę sobie pozwolić na wyjazdy w takich terminach- - znaczy głównie kiedy - jak większość pracuje.
A do tego z dnia na dzień
Decyzja o wyjeździe w sobotę wieczornej zapadła w sobotę o 11.30
O 20.00 siadłem w Mazdę i 8.30 niedziela wchodziłem do gondoli w Sammaun
A że do tego trafiłem dzikiem przypadkiem do jedynego hotelu gdzie jest czynna restauracja i -głównie BAR- z baramanem znającym się na rzeczy, to już full wypas

Jutro jak wytrzeźwieje to wrzucę filmik z moją "jazdą" na nartach
Pewnie się dowiem - np. od Mitka - że jeżdżę jak dupa wołowa, ale w sumie może mi to wyjdzie na dobre
Pozdrawiam arnoldd

Ps: Stopkę usunę jak pewien marcin33 vel mamad (pisownia zamierzona) zacznie nie tyle poprawnie pisać, ale się przynajmniej starać.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Cześć

Spoko, wierz mi naprawdę zazdroszczę choć nie jestem za bardzo napięty na narty. Ale jest jedyna rzecz, która mnie na nartach jest naprawdę niezbędna - brak ludzi na stoku, wiesz taki całkowity, że możesz puścić maksa, a to masz.

 

A co do jazdy to już tam coś po śladzie i dziobach widziałem - jest trochę pracy. ;)

Zwłaszcza na stromszym trochę narty latają i wrzucasz je w ześlizg jak bardziej płasko ładnie idą po łuku. Jak wstawisz filmik to pogadamy dlaczego.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie było czasu
Jednak tysiąc km autem to całkiem sporo
Ale jeszcze przed wyjazdem udało się takie coś nagrać

Ta sama trasa w czterech ujęciach.

https://photos.app.g...bYrCsj9wTp44Kr8


https://photos.app.g...FzjWYM2WhgiJjd7

https://photos.app.g...LC6D5GpwyMZLmc8


https://photos.app.g...NTdQYfpDT9gWyS7



Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

4 ujecie moje ulubione. Najwiecej widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...