Skocz do zawartości

Jugów - Stok Rymarz


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kręcą normalnie.

 

Pozdrawiam, radcom

Byłem wczoraj na spacerze w Górach Sowich. Szok ile śniegu. Do Pieszyc nawet jednej plamy śniegu, a na przełęczy Jugowskiej auta miały problem żeby podjechać. 

 

Ale w sumie chciałem napisać o "fenomenie" Rymarza i Bukowej Chaty. Dlaczego mając armatki, ratrak, super miejsce właściciele stoku mają w d... narciarzy. Nic nie działa. Śniegu naprawdę dużo. Wystarczy przejechać ratrakiem i podstawa na całą zimę. Armatki stoją na stoku ale na pewno jeszcze nie były ani razu włączone. Ja naprawdę tego nie rozumiem. Aż tak nie opłaca się uruchamiać wyciągu??? Wczoraj nie było gdzie zaparkować na przełęczy tylu chętnych na śnieg. Masakra:(((


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na spacerze w Górach Sowich. Szok ile śniegu. Do Pieszyc nawet jednej plamy śniegu, a na przełęczy Jugowskiej auta miały problem żeby podjechać. 

 

Ale w sumie chciałem napisać o "fenomenie" Rymarza i Bukowej Chaty. Dlaczego mając armatki, ratrak, super miejsce właściciele stoku mają w d... narciarzy. Nic nie działa. Śniegu naprawdę dużo. Wystarczy przejechać ratrakiem i podstawa na całą zimę. Armatki stoją na stoku ale na pewno jeszcze nie były ani razu włączone. Ja naprawdę tego nie rozumiem. Aż tak nie opłaca się uruchamiać wyciągu??? Wczoraj nie było gdzie zaparkować na przełęczy tylu chętnych na śnieg. Masakra:(((

 

Wczoraj wieczorem ślizgałem się na Górniku w Rzeczce - na Rymarzu działało oświetlenie - ale czy wyciąg kręci? nie wiem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem ślizgałem się na Górniku w Rzeczce - na Rymarzu działało oświetlenie - ale czy wyciąg kręci? nie wiem

Na pewno wyciąg nie działa. Byłem pod Bukową Chatą. Stok nie ruszony ratrakiem. Wystają choinki jakby ich w lecie nie można było ciachnąć bo są wysokości maks 30-40 cm. Ręce opadają.

 

Mam pytanie do radcom - finansowo im się nie opłaca???


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Widzę, że w tym sezonie jeszcze nikt tam nie zawitał, więc wybrałem się wyłącznie wycieczkowo (od niedawna mieszkam w Nowej Rudzie), by sprawdzić czy to w ogóle działa i jak tam jest, jako że mam tylko 10km. Przy okazji - podjechałem też do Rzeczki/Sokolca i tam ze śniegiem kiepsko - łąki w większości zupełnie bezśnieżne, w głównym kompleksie kilku wyciągów działał chyba jeden główny i jakiś mały, na orczyku po drugiej stronie ulicy całkowity brak śniegu. Działał natomiast również niżej położony wyciąg w Rzeczce ("Na Stoku"), parę km dalej.

 

Natomiast na Jugowskiej Przełęczy krajobraz piękny, śnieżny, sporo zaparkowanych aut turystów i narciarzy biegowych. Stok z ulicy wyglądał na nieczynny (pokryty ledwo ledwo), ale na miejscu okazało się, że działał w dolnej części (chyba tylko dla kilkunastoosobowej szkółki narciarskiej, bo indywidualnych narciarzy nie widziałem). Śnieg mokry, z lekkimi przetarciami, ale z uwagi na stromiznę i częste narzekania na oblodzenia i muldy (jak przeglądam ten wątek wstecz), to chyba akurat zaleta. Na tzw. "trasie" czerwonej (a raczej wąskiej na 10m przecince) śniegu raczej brak, podobnie jak w górnej połowie głównego (czarnego) stoku - wysiada się około 100m poniżej drogi dla biegaczy/rowerzystów, przecinającej stok. Czyli tak mniej więcej w połowie, a może nawet ciut niżej.

 

Jest też krótki wyciąg talerzykowy przy drodze samochodowej, tuż poniżej przełęczy (nie wiem od kiedy istnieje), ale nie działał.

Załączone miniatury

  • rymarz.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Chyba pierwszy raz tam jest tyle śniegu, bo górna część jest podobno zwykle wywiana.

Naśnieżali szczególnie górę.

PS. generalnie po przerywanych chodziłem, zielona linia, jak miła, plus zjazd wzdłuż wyciągu. Najpierw na szczyt Rymarza, zjazd, potem pod górę na wprost, no i powrót.

Załączone miniatury

  • rymarz.png
  • post-214964-0-25535500-1612219386.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Co to jest Rymarz ? Pierwsze słyszę. Może ten z "czarnymi wężykami". Mój ulubiony. To niebezpieczny stok. Jeździłem dwa lata temu na wiosnę,  z wyciągu wzdłuż tego Rymarza.  Ucząc się skrętów równoległych,  z kompensacją.  Było fajnie, gdyby nie jakiś idiota, od czasu do czasu, przeleciał z góry dwa(?) metry odemnie, gdy byłem już niżej.  Żadna stromizna nie chroni przed kretynami, gdy niżej jest wypłaszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Plus80 napisał:

Co to jest Rymarz ? Pierwsze słyszę. Może ten z "czarnymi wężykami". Mój ulubiony. To niebezpieczny stok. Jeździłem dwa lata temu na wiosnę,  z wyciągu wzdłuż tego Rymarza.  Ucząc się skrętów równoległych,  z kompensacją.  Było fajnie, gdyby nie jakiś idiota, od czasu do czasu, przeleciał z góry dwa(?) metry odemnie, gdy byłem już niżej.  Żadna stromizna nie chroni przed kretynami, gdy niżej jest wypłaszczenie

To tutaj:

https://bukowachata.pl/wyciag-i-sporty-zimowe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...