Skocz do zawartości

Narodowa kwarantanna


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego ON w Polsce pozostaną zamknięte??
Bo we Francji też są zamknięte

No niestety tutaj nasze przygłupy nie potrafią nawet wskazać bliższego nam miejsca tylko dali żabojadów. Wystarczyło podać Słowaków czy Czechów ale po co. A propos Czechów ponieważ lecieli w kulki z wyjazdami służbowymi to już mają szlaban. Czyli skierowanie na wyjazd od pracodawcy i skrupulatny nakaz sprawdzania przez hotele pod grożbą cofnięcia dofinansowania. Wyciągi zamknęli w pizdu dla wszystkich za wyjątkiem pracowników meteo, leśników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 496
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No niestety tutaj nasze przygłupy nie potrafią nawet wskazać bliższego nam miejsca tylko dali żabojadów. Wystarczyło podać Słowaków czy Czechów ale po co. A propos Czechów ponieważ lecieli w kulki z wyjazdami służbowymi to już mają szlaban. Czyli skierowanie na wyjazd od pracodawcy i skrupulatny nakaz sprawdzania przez hotele pod grożbą cofnięcia dofinansowania. Wyciągi zamknęli w pizdu dla wszystkich za wyjątkiem pracowników meteo, leśników.

Cześć

Warto zapamiętać. Już wiadomo co i jak.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tutaj nasze przygłupy nie potrafią nawet wskazać bliższego nam miejsca tylko dali żabojadów. Wystarczyło podać Słowaków czy Czechów ale po co. A propos Czechów ponieważ lecieli w kulki z wyjazdami służbowymi to już mają szlaban. Czyli skierowanie na wyjazd od pracodawcy i skrupulatny nakaz sprawdzania przez hotele pod grożbą cofnięcia dofinansowania. Wyciągi zamknęli w pizdu dla wszystkich za wyjątkiem pracowników meteo, leśników.

Panowie czy gość jest jebnięty, sory jest pisiurem. No tak minister mówi Francja ma zamknięte więc jest jebnięty a obrońcy już bronią i patrzymy co na południowej granicy. Teraz argument pisiura że na południu są zamknięte. Już nawet mam w d.... że minister naszego rządu podaje że u nas ON są zamknięte bo we Francji są zamknięte. Tylko czy koleś potrafi myśleć?? To jest chore jak ci debile bronią tego syfu. Piszę źle ale proszę o wytłumaczenie mi tego co on napisał. Tak samo nie rozumiem galerie otwarte wyciągi zamknięte. Błagam ktoś to logicznie wytłumaczy?? Przypomnę w Austrii jeżdżą sobie na nartach. W Szwajcarii jeździmy nawet my i nas zapraszają. Dobrze że u nas też można jeździć bo pisiury robią wszystko by przejąć kontrolę nad własnością prywatną. Popieram kobiety. Jebać PiS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy gość jest jebnięty, sory jest pisiurem. No tak minister mówi Francja ma zamknięte więc jest jebnięty a obrońcy już bronią i patrzymy co na południowej granicy. Teraz argument pisiura że na południu są zamknięte. Już nawet mam w d.... że minister naszego rządu podaje że u nas ON są zamknięte bo we Francji są zamknięte. Tylko czy koleś potrafi myśleć?? To jest chore jak ci debile bronią tego syfu. Piszę źle ale proszę o wytłumaczenie mi tego co on napisał. Tak samo nie rozumiem galerie otwarte wyciągi zamknięte. Błagam ktoś to logicznie wytłumaczy?? Przypomnę w Austrii jeżdżą sobie na nartach. W Szwajcarii jeździmy nawet my i nas zapraszają. Dobrze że u nas też można jeździć bo pisiury robią wszystko by przejąć kontrolę nad własnością prywatną. Popieram kobiety. Jebać PiS.

Działaj a nie miotaj się jak gówno w przerębli, OK?

Nie wiesz jak, zapytaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak samo nie rozumiem galerie otwarte wyciągi zamknięte. Błagam ktoś to logicznie wytłumaczy??

Galerie, Biedry czy inne Lidle są otwarte bo to jest geniuszu handel przynoszący ogromne wpływy podatkowe a one są potrzebne. Tak samo markety budowlane bo ludzie na potęgę remontują, budują. Wyciągi to gówniany interes, który można zamknąć w pizdu na lata u nas i budżet tego nawet nie odczuje. Kurna z inteligencją na poziomie 150 znajomością przedmiotów ścisłych tego nie kapujesz? Porównujesz Austrię. Serio kraj Alpejski z nami gdzie tych parę zmarszczek mamy zlokalizowanych w wąskim pasie na południu? Ile przeciętnie u nas z naszymi drogami taki Warszawiak, Poznanianin musi jechać na wyciąg a ile przeciętny Austriak z takiego Wiednia? Zasadniczo człowieku to, że ci piana leci z pyska to już wiemy ale zlituj się i pisz w ojczystym języku a nie jakiejś mało znanej pod Baranią Górą gwarze. Nikt by twojego rzępolenia nie słuchał i jeszcze byś zaliczył w pysk od każdego gdyby u nas były rekompensaty takie jak w tej Austrii czy Niemczech. Tu wszyscy mają w dupie te zamknięcia bo w takich hotelach, knajpach sobie robią remonty w tym czasie. Tylko szkopuł w tym, że my jako kraj jesteśmy bidni jak mysz kościelna i sakiewka jest pusta. Podejrzewam nawet, że z tego powodu przymykają oko na te wyłamywania się. Zawsze to przecież jakiś dodatkowy pieniądz do budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galerie, Biedry czy inne Lidle są otwarte bo to jest geniuszu handel przynoszący ogromne wpływy podatkowe a one są potrzebne. Tak samo markety budowlane bo ludzie na potęgę remontują, budują. Wyciągi to gówniany interes, który można zamknąć w pizdu na lata u nas i budżet tego nawet nie odczuje. Kurna z inteligencją na poziomie 150 znajomością przedmiotów ścisłych tego nie kapujesz? Porównujesz Austrię. Serio kraj Alpejski z nami gdzie tych parę zmarszczek mamy zlokalizowanych w wąskim pasie na południu? Ile przeciętnie u nas z naszymi drogami taki Warszawiak, Poznanianin musi jechać na wyciąg a ile przeciętny Austriak z takiego Wiednia? Zasadniczo człowieku to, że ci piana leci z pyska to już wiemy ale zlituj się i pisz w ojczystym języku a nie jakiejś mało znanej pod Baranią Górą gwarze. Nikt by twojego rzępolenia nie słuchał i jeszcze byś zaliczył w pysk od każdego gdyby u nas były rekompensaty takie jak w tej Austrii czy Niemczech. Tu wszyscy mają w dupie te zamknięcia bo w takich hotelach, knajpach sobie robią remonty w tym czasie. Tylko szkopuł w tym, że my jako kraj jesteśmy bidni jak mysz kościelna i sakiewka jest pusta. Podejrzewam nawet, że z tego powodu przymykają oko na te wyłamywania się. Zawsze to przecież jakiś dodatkowy pieniądz do budżetu.

A kim ty jesteś z wykształcenia? Ekonomia? Organizacja transportu? Filolog?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio uważasz że zamykając wyciągi co za tym idzie turystykę w zimie to gówno do podatków.
 

Tak serio bo już empirycznie było to u nas udowodnione. Już była taka zima gdzie stały narciarsko nasze góry z Podhalem na czele. Ludzi jednak to nie zniechęciło bo po prostu spacerowali, pełne były knajpy i tu nawet ich właściciele z barku śniegu się cieszyli. Prawie wszyscy mają w górach w dupie te twoje wyciągi. To co leży to hotelarstwo i gastronomia bo to one kręcą kasę w tych regionach. W weekendy nie ma gdzie auta zastawić tak jest ludzi dowalone w górach.

 

A kim ty jesteś z wykształcenia? Ekonomia? Organizacja transportu? Filolog?

Pozdrowienia

Ja mam ekonomiczne wykształcenie tylko co to ma do rzeczy? To wszystko jest proste jak 2+2 a nawet gorzej bo mówili już z rządu, że nie zamkną na długo handlu bo to zbyt uszczupli wpływy budżetowe. A w ogóle jak tak widzę dookoła to nic specjalnego złego się nie dzieje. W miastach normalny ruch samochodowy, sklepy chodzą normalnie a niektóre zarabiają dużo więcej. IT przeżywa rozkwit, budownictwo kwitnie, ... W gruncie rzeczy jak by się chwilę zastanowić to taki stan rzeczy może jeszcze trwać bardzo długo i nic strasznego się nie wydarzy. Z zamkniętych branż coraz więcej ludzi się przebranżawia i już mają inne zajęcia. W Niemczech z racji powiązań gospodarczych też żle nie jest. To co mnie wnerwia to służba zdrowa a resztę mam w dupie i to tak głęboko. Nie ta robota to inna nie ten interes to inny. Jak firma sobie nie radzi to niech spada z rynku i to są kolego też Twoje słowa z nie koniecznie tego forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serio bo już empirycznie było to u nas udowodnione. Już była taka zima gdzie stały narciarsko nasze góry z Podhalem na czele. Ludzi jednak to nie zniechęciło bo po prostu spacerowali, pełne były knajpy i tu nawet ich właściciele z barku śniegu się cieszyli. Prawie wszyscy mają w górach w dupie te twoje wyciągi. To co leży to hotelarstwo i gastronomia bo to one kręcą kasę w tych regionach. W weekendy nie ma gdzie auta zastawić tak jest ludzi dowalone w górach.

 

Ja mam ekonomiczne wykształcenie tylko co to ma do rzeczy? To wszystko jest proste jak 2+2 a nawet gorzej bo mówili już z rządu, że nie zamkną na długo handlu bo to zbyt uszczupli wpływy budżetowe. A w ogóle jak tak widzę dookoła to nic specjalnego złego się nie dzieje. W miastach normalny ruch samochodowy, sklepy chodzą normalnie a niektóre zarabiają dużo więcej. IT przeżywa rozkwit, budownictwo kwitnie, ... W gruncie rzeczy jak by się chwilę zastanowić to taki stan rzeczy może jeszcze trwać bardzo długo i nic strasznego się nie wydarzy. Z zamkniętych branż coraz więcej ludzi się przebranżawia i już mają inne zajęcia. W Niemczech z racji powiązań gospodarczych też żle nie jest. To co mnie wnerwia to służba zdrowa a resztę mam w dupie i to tak głęboko. Nie ta robota to inna nie ten interes to inny. Jak firma sobie nie radzi to niech spada z rynku i to są kolego też Twoje słowa z nie koniecznie tego forum.

Czyli nie masz wykształcenia. Koniec rozmowy w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie masz wykształcenia. Koniec rozmowy w takim razie.

 

Mitek,

gdyby się zastanowić trochę racji ma. Branże z których matołuszek ciągnie działają. Tam gdzie dochody były często ukrywane stoi. Górale zawsze dymali skarbówkę - nigdy nie dostałem paragonu za nocleg, a jak chciałem fakturę to patrzyli na mnie dziko.

Budowlanka hula. deweloperzy zadowolewni. Spożywka kręci lody, a na ciuchach i tak ludzie teraz oszczędzają. Poza Jadzią i jeszcze kilkoma pisuarami reszta to stare grubasy - kto by tam na narty jechał. a hotele jak już napisałem tanio odkupi szumowina i matołuszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, gdyby się zastanowić trochę racji ma. Branże z których matołuszek ciągnie działają. Tam gdzie dochody były często ukrywane stoi. Górale zawsze dymali skarbówkę - nigdy nie dostałem paragonu za nocleg, a jak chciałem fakturę to patrzyli na mnie dziko. Budowlanka hula. deweloperzy zadowolewni. Spożywka kręci lody, a na ciuchach i tak ludzie teraz oszczędzają. Poza Jadzią i jeszcze kilkoma pisuarami reszta to stare grubasy - kto by tam na narty jechał. a hotele jak już napisałem tanio odkupi szumowina i matołuszek.

Na wyciągu zawsze dostałem fakturę..... :-) To raczej bezradność i brak pomysłu rządu. Coś trzeba zakazać więc padło na turystykę. Po prostu Niedzielski nie jeździ na nartach a w dodatku nie lubi PAD. Ew świadome działanie destrukcyjne. Ciekawe kiedy wyjdą pierwsze afery... W Wiśle tłok generuje gastronomia. Wręcz do dobrego tonu należy niedzielny wyjazd z GOP na obiad i 500m spaceru w okolicy. W ostatni "dzień wolnosci" w grudniu tysiące samochodów stalo w korku jeszcze po 14. Nie przyjechali na narty......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyciągu zawsze dostałem fakturę..... :-)
To raczej bezradność i brak pomysłu rządu. Coś trzeba zakazać więc padło na turystykę. Po prostu Niedzielski nie jeździ na nartach a w dodatku nie lubi PAD.
Ew świadome działanie destrukcyjne. Ciekawe kiedy wyjdą pierwsze afery...
W Wiśle tłok generuje gastronomia. Wręcz do dobrego tonu należy niedzielny wyjazd z GOP na obiad i 500m spaceru w okolicy. W ostatni "dzień wolnosci" w grudniu tysiące samochodów stalo w korku jeszcze po 14. Nie przyjechali na narty......

Dodam, że niesubordynacja nas narciarzy i brak organizacji do tego się trochę dokłada. Jak ktoś widział jak to działało w Białce, w Zieleńcu to zrozumiał, że reżim sanitarny w kolejkach do kolejek czy na samych kanapach to raczej iluzja. Niestety ani organizatorzy, ani uczestnicy nie traktowali tego poważnie. Coś tam leciało z głośników i gdzieś w fazie pośredniej były odgraniczenia torów do bramek. Co do bezradności i braku pomysłu to pełna zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka i Zieleniec to nie narty....

Ale to jedyny obrazek, który trafia do mediów. Ja rozumiem, że prawdziwi narciarze tylko Szwajcaria i tylko Matterhorn, żeby było godnie;-)

PS> oczywiście się nie zgodzę, B i Z najszybciej w kraju przygotowują stoki, ilość wyciągów i tras nieporównywalna do innych ośrodków pl

https://outdoormagaz...saz-matterhorn/

Załączone miniatury

  • post-214964-0-71569200-1607668072.jpg
  • post-214964-0-14428000-1608261563.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu o nartach czy o dzikich tłumach na deptaku. Takie same dzikie tłumy są a teraz będą w galeriach. Tradycja wyjazdu na niedzielny obiad to zamknięcie w niedzielę tradycji spędzenia czasu w galeriach. Ja pytam o logikę zamykania stoków (wiele działa sam mam blisko domu działający stok) i otwierania galerii. Pytam o logikę otwierania wszystkich sklepów w niedzielę w grudniu by wszystko zamknąć. Pytam o logikę pokazywania grafiki na temat zachorowań by gdy wszystko jest zielone to to zamknąć. Chciałbym by pisiur mi wyjaśnił logikę tego rządy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media narodowe mozna odkupic, galerie? to nie takie proste.

Czyli kradli bo te pieniądze im się należały teraz wymyślili skoro to ostatnia kadencja jak za bezcen wykupić upadające firmy. Oki. Ten argument do mnie dociera i jest bardzo logiczny. Przyjmuję do wiadomości. Swoją drogą świetny sposób na to jak najpierw zbić kasę później wykończyć firmy odkupić je za gówno i dalej bić kasę już po skończonych rządach. Może idioci na nich głosowali ale oni inteligencję mają dużą i piszę to bez żadnego sarkazmu. Żal tylko tych głosujących idiotów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoki są zamknięte bo w Unii generalnie są zamknięte. To jest ogólna umowa i myślę, że co najmniej do końca lutego będą zamknięte, aż skończą się ferie. Być może otworzą w marcu tylko nie wiadomo, które ośrodki będą się chciały wtedy otworzyć.

Kolejny raz zapytam czy Austria nie jest w Unii?? To że Szwajcaria ma na to wyjebane to wiemy ale Austria już nie należy do Uni tego nie wiedziałem. Może ten kraj nie podpisał umowy bo??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jasne stanowisko i argumentacja ministra odnośnie stoków i cały jego tok rozumowania. 

 

https://wiadomosci.w...02028299384449v

 

"...Jeżeli chodzi o moją rekomendację, mój stosunek do tej sprawy, to absolutnie nie. To zachęta, magnes do tego, by podróżować po całym kraju - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski...

 

...Jeżeli dopuszczamy do rozjeżdżania się na ferie, do rozjeżdżania się po kraju w dynamicznym stylu, to dajemy nowe przestrzenie do rozwoju transmisji wirusa. Dlatego uważam, że jakakolwiek decyzja dopuszczająca hotele, stoki, nie jest w tej chwili dobrą decyzją, bo część dzieci jest na nauczaniu zdalnym i obawiam się, że rodzice chcieliby wykorzystać takie możliwości, by zrobić sobie ferie po terminie feryjnym. A to jest ogromne ryzyko, które mogłoby doprowadzić do wygenerowania 3. fali zakażeń..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten kretyn nie rozumie że ludzie i tak jeżdżą. Co weekend (nie w tygodniu bo dzieci mają szkołę i to najważniejsze nawet tą zdalną) mam dom pełen znajomych i rodziny że Śląska z opolskiego czy małopolskiego. Dwa tygodnie temu był u mnie znajomy do którego jeżdżę nad morze. Wszyscy albo sanki albo narty bo stoki są otwarte tylko nieoficjalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz zapytam czy Austria nie jest w Unii?? To że Szwajcaria ma na to wyjebane to wiemy ale Austria już nie należy do Uni tego nie wiedziałem. Może ten kraj nie podpisał umowy bo??

Ale poza Austrią i Bułgarią wszędzie pozamykane. A i Austria tylko dla miejscowych, bo hotele zamknięte i kwarantanna na wjeździe. W Szwajcarii też są różne obostrzenia zarówno na stokach jak i poza nimi, ale postępują inaczej niż większość Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jasne stanowisko i argumentacja ministra odnośnie stoków i cały jego tok rozumowania. 

 

https://wiadomosci.w...02028299384449v

 

"...Jeżeli chodzi o moją rekomendację, mój stosunek do tej sprawy, to absolutnie nie. To zachęta, magnes do tego, by podróżować po całym kraju - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski...

 

...Jeżeli dopuszczamy do rozjeżdżania się na ferie, do rozjeżdżania się po kraju w dynamicznym stylu, to dajemy nowe przestrzenie do rozwoju transmisji wirusa. Dlatego uważam, że jakakolwiek decyzja dopuszczająca hotele, stoki, nie jest w tej chwili dobrą decyzją, bo część dzieci jest na nauczaniu zdalnym i obawiam się, że rodzice chcieliby wykorzystać takie możliwości, by zrobić sobie ferie po terminie feryjnym. A to jest ogromne ryzyko, które mogłoby doprowadzić do wygenerowania 3. fali zakażeń..."

Lepiej, żeby ludzie poszli do galerii handlowych i tam zostawili pieniądze (do wydawania jakiś czas temu zachęcał minister), a nie na stoki które nie przynoszą wielkiego dochodu do budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...