Jump to content

Author79

Members
 • Posts

  69
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Author79

 1.   Ja się wiele nauczyłem z wypadów solo kiedy jesteś sam z myślami, nie masz kogo zapytać co robić dalej a jak będzie wpadka to akurat nie będzie zasięgu na telefonie. Miałem z dwa lata temu bardzo poważny wypadek na rowerze w górach gdzie do zmroku była godzina a to nie był lipiec tylko połowa listopada. Jestem sam i aby nawet wezwać GOPR potrzeba wydostać się z trudnego terenu. Jakoś dałem rady bo adrenalina robi swoje ale nauczyło mnie odpuszczać kozakowanie przynajmniej na 3 godz do zmroku lub jak w pobliżu jest jakaś większa cywilizacja. Lepiej odpuścić i spróbować zrobić to samo w inny dzień i o innych godzinach.   Czy do wypadku doprowadza łańcuch czynników? Zasadniczo tak ale jest mały procent, że nie. Ja się nabiłem na świerka na bardzo łatwym odcinku przy nie dużej prędkości. Ale był w takim a nie innym miejscu, pod takim a nie innym kątem. Gdyby było lato i cienka bluza to wbił by się głębiej a tak sporo zatrzymało cieplejsze ubranie, które miałem na sobie. Analizowałem przypadek i za nic nie wyszło mi bym coś zrobił żle.
 2. To już teraz na szkoleniach trzeba uczyć by nie wychodzić w góry jak są zamiecie, spora mgła i tak dalej? Wydaje mi się, że jak ktoś tego nie wie, nie zdaje sobie sprawy jak banalnie można pobłądzić w otaczającej nas bieli to niech pochodzi sobie bo Beskidach. Ale tu też jest taka góra gdzie non stop ktoś błądzi i znajdują go Słowacy. W takich warunkach kłopoty mogli mieć bardzo doświadczeni ludzie a co dopiero ktoś kto korzysta z rad instruktorów. Zła ocena sytuacji wyjściowej i tyle bo to nie byli amatorzy ale też daleko im było do pełnego profesjonalizmu. Osobiście przeraża mnie, że dowala się do instruktora z tezą, że gdyby szkolenie było prawidłowe to by nie poszli. Mnie obeszła i to bardzo ubiegłoroczna śmierć Dominika Sochy na Kieżmarskim z kompanem i śmierć znajomego z przed 5 lat w Tatrach Zachodnich gdzie poszedł pobiegać a szło katastrofalne załamanie pogody. Cała trójka to doświadczeni, szalenie odporni psychicznie i wydolnościowo ludzie ale zapłacili najwyższą cenę za złą ocenę poniekąd warunków pogodowych ale przede wszystkim hasła "ja nie dam rady?". Nie umiesz ocenić warunków w górach to zostań na dole i idz jak jest ładna czy niezła pogoda. Wybicia z głowy nonszalancji bo ja jestem nieśmiertelny niestety nie dokona żaden instruktor.
 3. Author79

  Media

  Robią nas w dupę na kasę od ilu już lat a mam się przejmować jakimś podatkiem od reklam? Rzygam już tymi reklamami i gdyby to miało je ograniczyć to niech dowalą ten podatek x10. TV nie mam już z 10 lat wiec nawet nie wiem jak się odnieść. Nadajecie na TVP? A czym jest ten cały szajsbuk, który między innymi blokuje filmy IPN poświęcone II WŚ? Co robi YT z wieloma kanałami. Czasem gadają tam straszne głupoty ale jednych ruszają a drugich nie.
 4. Ja nie muszę pytać bo ja wiem. Pytałem "Was" bo tak tutaj ochoczo się pisze, że nikt nic nie dostał, dostał za mało, stacje upadną...     I uważasz, że 3,5 bańki na taki ośrodek jest nie wart zaryzykowania otworzenia? Część ośrodków w ostatnich latach otrzymywała spore sumy w ramach różnych projektów pomocowych. Kotelnica otrzymała blisko 30mln zł. Słotwiny blisko 10mln a z tej samej grupy Kasina tylko 0,5 mln. Słotwiny stoją a Kasina chodzi. Tuż koło mnie Myślenice otrzymały dość sporo (stoją) a sąsiednie Harbutowice niecałe 10 tys (działają). Lubomierz jak na tak mały ośrodek otrzymał ponad 600 tys a Koninki zero. Gdzieś jest haczyk i klucz do przyznawania publicznych pieniędzy.
 5. Co to znaczy zapłacić przyzwoicie? Dla jednych jest to kwota x a dla drugich y. Kto mi odpowie czemu tak a nie inaczej działa Grupa Pingwina choć ma jednego właściciela; Czarny Groń, Słotwiny, Kasina. Czemu Pasek z Koninek zobaczył środkowy palec a nie tak daleki stok w Lubomierzu bez ceregieli się zamknął jako pierwszy. Czemu Kotelnica w Białce jako tak potężna w tym finansowo firma siedzi cicho i czeka?
 6. Nie żartuj sobie z tym przywoływaniem do porządku. Ci otworzyli stoki, którzy nie dostali żadnej pomocy z jakiś tam konkretnych powodów albo dostali jak na swoje obroty grosze. Ci którzy ją dostali w miarę konkretną nadal gdyby nie zmiana by nie otworzyli.
 7. Dwa domy dalej od mojego wszyscy przeszli. Dzieciaki wiadomo jak, starsi rodzice spoko a kobitka 35 lat przez 3 tyg gorączka po 40 stopni i ma jakieś zmiany w płucach. Po uj pisać jak to się łagodnie przechodzi. Ciotka w starszym wieku wyszła ale po kilku dniach udar. Kolejna też przeszła i się śmieje, że czuje się lepiej po wirusie niż przed.    Kurna moja matka po 80-ce ma dzwonić się rejestrować na szczepienie w połowie marca bo wszystko poprzestawiali. Zadzwoni w marcu to ją wywalą na maj i tak to będzie wyglądać. To jest dopiero obraz nędzy i rozpaczy.
 8. No widzisz czyli jak ty przyjmujesz i ja znam takich co przyjmują a jesteśmy tutaj na tym forum planktonem statystycznym to z czemu robisz z dupy grabie? Obaj wiemy, że turystyka nie siadła tak jak niektórym się wydaje. Ja wiem, że kwatery wokół Koninek w Gorcach też wynajmują na lewo. Nie dużo ale jednak. Nikt gór nie odciął kordonem sanitarnym i jak ktoś bardzo chce nawet z dzieciakami jechać to da się to zrobić. Była tutaj też wspomniana Norwegia, że tam wyciągi chodzą. No to kolega mi przekazał, że się wczoraj od jednego odbił bo przyjechał za późno a zaczęli limitować karnety. Czy u nas ktokolwiek z gestorów ON wyszedł z taką propozycją? Nie bo jak mieli ograniczenia na 6 osobowej kanapie do 3 os to pozwalali na te 6.
 9. Kłamiesz i tyle. W górach obecnie i nawet w ferie najwięcej było ludzi z Małopolski, Śląska, ... czyli ci co mają rzut beretem. Ja jadę na Podhale godzinę, kumpel z Gliwic w rejon Szczyrku podobnie. Okazjonalnie ktoś wpadnie nawet z nad morza ale to nie są dzikie tłumy i karawany ciągnących się przez cały kraj samochodów. Nie widać na peronie w Zakopanym jak ludzie wsiadają przez okna do pociągu.
 10. Co to ma do rzeczy jakie mam wykształcenie? Co to wnosi do tematu? Trzeba być doktorem nauk ekonomicznych, ministrem by mieć zaszczyt i podziw w Twojej osobie?   Mam znajomą, która wyszła za górala z Zubrzycy. Chłop obrotny jak fiks i a jakże wynajmują pokoje. Cały czas mają ludzi od Sylwka do teraz bo to rejon Babiej Góry. Sporo lewizny oczywiście. Pozamykane tak naprawdę są biznesy nakierowane na naszą przyjemność. Stoki, parki rozrywki, termy, restauracje, hotele, ... Nawet ta gastronomia w miarę działa i na wynos i food tracki. Jak jadę koło Coca Coli w Niepołomicach to gość ma zawsze kolejkę. Jest słabo ale nie tragicznie. Autostrada pełna samochodów w tym transport. Wszystko w marę normalnie hula. Przestańcie łykać każdą bzdurę jak pelikan rybę. Wczoraj jakiś kretyński artykulik jak to narzeka Białka i już są oferty na wykup stacji... Jebnąć można ze śmiechu. Mają swoją spółkę, na swoich ziemiach, zarabiali latami największą kasę w Polsce i płaczą. Chciał bym zobaczyć co to są za oferty. Nie ma żadnych ofert tylko grają taką kartą szantażu. Od kilku lat z powodu kiepskich zim przynajmniej pół stacji ma fatalne położenie i zastanawiają się co będzie dalej. A tu nagle są chętni na wykup. Czego? Szczyrku, który ma takie położenie, że ledwie da się trasy na sezon przygotować? Pingwin sprzedaje jak hula mu latem Kasina i Słotwiny? Ile stacji jak Szczawnicka Palenica hula latem. Nawet Mosorny się już odbił bo w końcu poremontowali trasy na rowery. Lato, lato, lato to jest kasa i przyszłość finansowa i jeszcze tego lata wszyscy się ładnie odbiją.        
 11. Tak serio bo już empirycznie było to u nas udowodnione. Już była taka zima gdzie stały narciarsko nasze góry z Podhalem na czele. Ludzi jednak to nie zniechęciło bo po prostu spacerowali, pełne były knajpy i tu nawet ich właściciele z barku śniegu się cieszyli. Prawie wszyscy mają w górach w dupie te twoje wyciągi. To co leży to hotelarstwo i gastronomia bo to one kręcą kasę w tych regionach. W weekendy nie ma gdzie auta zastawić tak jest ludzi dowalone w górach.   Ja mam ekonomiczne wykształcenie tylko co to ma do rzeczy? To wszystko jest proste jak 2+2 a nawet gorzej bo mówili już z rządu, że nie zamkną na długo handlu bo to zbyt uszczupli wpływy budżetowe. A w ogóle jak tak widzę dookoła to nic specjalnego złego się nie dzieje. W miastach normalny ruch samochodowy, sklepy chodzą normalnie a niektóre zarabiają dużo więcej. IT przeżywa rozkwit, budownictwo kwitnie, ... W gruncie rzeczy jak by się chwilę zastanowić to taki stan rzeczy może jeszcze trwać bardzo długo i nic strasznego się nie wydarzy. Z zamkniętych branż coraz więcej ludzi się przebranżawia i już mają inne zajęcia. W Niemczech z racji powiązań gospodarczych też żle nie jest. To co mnie wnerwia to służba zdrowa a resztę mam w dupie i to tak głęboko. Nie ta robota to inna nie ten interes to inny. Jak firma sobie nie radzi to niech spada z rynku i to są kolego też Twoje słowa z nie koniecznie tego forum.  
 12. Galerie, Biedry czy inne Lidle są otwarte bo to jest geniuszu handel przynoszący ogromne wpływy podatkowe a one są potrzebne. Tak samo markety budowlane bo ludzie na potęgę remontują, budują. Wyciągi to gówniany interes, który można zamknąć w pizdu na lata u nas i budżet tego nawet nie odczuje. Kurna z inteligencją na poziomie 150 znajomością przedmiotów ścisłych tego nie kapujesz? Porównujesz Austrię. Serio kraj Alpejski z nami gdzie tych parę zmarszczek mamy zlokalizowanych w wąskim pasie na południu? Ile przeciętnie u nas z naszymi drogami taki Warszawiak, Poznanianin musi jechać na wyciąg a ile przeciętny Austriak z takiego Wiednia? Zasadniczo człowieku to, że ci piana leci z pyska to już wiemy ale zlituj się i pisz w ojczystym języku a nie jakiejś mało znanej pod Baranią Górą gwarze. Nikt by twojego rzępolenia nie słuchał i jeszcze byś zaliczył w pysk od każdego gdyby u nas były rekompensaty takie jak w tej Austrii czy Niemczech. Tu wszyscy mają w dupie te zamknięcia bo w takich hotelach, knajpach sobie robią remonty w tym czasie. Tylko szkopuł w tym, że my jako kraj jesteśmy bidni jak mysz kościelna i sakiewka jest pusta. Podejrzewam nawet, że z tego powodu przymykają oko na te wyłamywania się. Zawsze to przecież jakiś dodatkowy pieniądz do budżetu.
 13. No niestety tutaj nasze przygłupy nie potrafią nawet wskazać bliższego nam miejsca tylko dali żabojadów. Wystarczyło podać Słowaków czy Czechów ale po co. A propos Czechów ponieważ lecieli w kulki z wyjazdami służbowymi to już mają szlaban. Czyli skierowanie na wyjazd od pracodawcy i skrupulatny nakaz sprawdzania przez hotele pod grożbą cofnięcia dofinansowania. Wyciągi zamknęli w pizdu dla wszystkich za wyjątkiem pracowników meteo, leśników.
 14. Jak na razie u mnie z tej największej śnieżycy ostatnich lat nakurzyło z kilka mm z czego już część stopniała. Śmich i tyle a luty by dał w dupsko to by musiało być taki jak kiedyś tego dnia co broniłem w jego połowie pracę i stojąc przed uczelnią w garniaku trzęsłem się jak galareta bo było -15 o 10-tej przed południem.
 15. Miałem się nie odzywać ale jak widzę nadal drążysz temat. Pisz konkretnie po nazwisku bo wiadomo o kogo chodzi. To jeden z największych buntowników tylko problem ma taki, że poza stokiem ma hotele, gastro i masarnie. A w temacie mojego popierania to ja rozumie tych co dostali wielkie nic. Ale ja wiem, że pewne branże dostały sporo i jak taki się otwiera to powinno się w niego uderzyć z całą mocą. Aparatem karno skarbowym. Jak system wykryje jakąkolwiek aktywność fiskalną oddajesz kasę ze wszystkimi odsetkami oraz ogromną karą. Komornik zajmuje konta i kończy się temat. Mam kogoś z rodziny w Norwegii gdzie właśnie odcięli od reszty kraju całe Oslo z kilkoma przyległościami. Jest syf ale nikt nikt warcholi. I dlatego społecznie, gospodarczo oni są w grupie naj a my z tym samym początkiem tylko końcówką "gorszych".
 16.   Przepraszam Cię bardzo ale ja tu nowy ale to Wy tolerujecie kogoś kogo wyrzucano z innych tego typu miejsc za taki a nie inny styl pisania. Skoro można tu więcej to też sobie tym jednym czy dwoma wpisami pozwoliłem. Raczej więcej nie będę bo ubliża mi konwersacja z tym typkiem. Rozmowa z chamem finalnie nigdy do niczego dobrego nie doprowadzi. To on ma wyrobioną markę psychola a nie ja. Mnie można jak już coś najwyżej nie lubić choć nie przypominam sobie bym kogoś poza nim jakoś specjalnie zaatakował. Najmocniej ponownie przepraszam w takim razie.
 17. Gdybyś błaźnie prowadził tego typu biznes i tu można się tylko uśmiechnąć a co za tym idzie dostał jakieś pieniądze/kredyt to sam byś nie otworzył. Dajesz przykład tumanie restauracji działającej krótko i nie łapiącej się na dofinansowanie. Zacznij może psycholu czytać tekst pisany ze zrozumieniem bo chamie skończony obrażasz tych co są w klinczu ponieważ dostali sporą pomoc. Trudno im się wyłamać bo to by się wiązało z jeszcze większymi stratami finansowymi. No ale cóż taki prostak i ograniczony umysłowo małpiszon może na ten temat wiedzieć. Obrażasz tu cały czas ludzi z Podkarpacia czy Limanowszczyzny. Napluć ci w ryj to naprawdę za mało i szkoda śliny. Można się z kimś nie zgadzać i wymieniać nawet ostro poglądy ale twoje praktyku to już przegięcie. Ciekawe czy twoja morda kłapała by tak samo zajadle gdybyś stał z kimś twarzą w twarz. 
 18. Tak jak zimą 2009 roku a potem zrobi się ciepło i deszczowo i spora część kraju dostanie wpierdol w postaci powodzi.   Tu w moich stronach śniegu jest bardzo mało. Nawet na 900m tak z 30cm max a w wielu miejscach w lesie już dziś było szaro. Niech kurzy i to solidnie ale w marcu to już nie sobie ta zima da na wstrzymanie.
 19. "Góralskie veto" - można się tylko uśmiechnąć. Jacy ludzie niektórzy są głupi, jak nie maja pojęcia o prowadzeniu biznesu to aż przykro czasem czytać. Cała akcja to jest czy było przedstawienie medialne na takiej samej zasadzie jak to otwieranie z gastronomii. By funkcjonować w tego typu biznesie trzeba być niestety spolegliwym wobec urzędniczej machiny. Za dużo tu jest wymaganych pozwoleń, zezwoleń i innej papierologii. Ale kto to ma rozumieć taki błazen jak Pitoń i jego "konfederackie" przygłupy? Nikt kto ma markę, prowadzi biznes na legalu i jest szanowany w tą akcję się nie mieszał. Mieszają się kombinatorzy, złodzieje, oszuści, młode przygłupy które cały biznes opierają na kredytach. Kto mądry i przedsiębiorczy zawiesił, zlikwidował działalność by nie generować kosztów i przeczekuje.
 20. Oby to były plany z tym tysiakiem ale jak rozsypać drugi wór z kasą to kto wie czy szybko za karnet na te podratowane ON nie przyjdzie zapłacić za dzień jazdy o to jedno zero więcej. Ja tam bym wolał byśmy się nie ścigali z Hiszpańskimi komuchami w kwestii pomocy z workami bez dna.
 21. Jak już to nie rząd ten czy inny tylko my podatnicy bo władza nawet najjaśniejsza nie ma własnej kasy. Wór z pieniędzmi rozsypał się wiosną ubiegłego roku i to by było na tyle. Powtórki już nie będzie bo nie da się w nieskończoność jechać na kredytach i drukarkach.
 22. Nie do końca się orientuję z racji stażu tu na tym forum co tak po Tobie jadą i chyba wiem czemu. Mogę coś pomieszać za co z góry przepraszam ale jak masz jakąś odpowiedzialną robotę na tej kolei to chyba dostałeś ją za łapówkę lub po mega znajomościach bo inaczej z tą głupotą powinieneś być wypieprzony z roboty. Urazy nie chowaj bo Cię ostrzegałem jak zostaniesz zdefiniowany po ponownym nazwaniu mnie pisurem. Masz ponoć broń i chętnie być jej użył to zrób w końcu z niej użytek. Gadać każdy potrafi a robić to już nie ma komu i szczeka lub kuli ogon pod siebie.
 23. Jak mam być spokojny jak jakiś szmaciarz po pierwsze wmawia mi coś czego nie napisałem a po drugie wyzywa od pisiorów i jeszcze sugeruje, że mi za to płacą? Wielu cymbały skończone, chamy pospolite ma największy problem, że sobie na nartach nie pojeżdzi. Ja straciłem 15 lat mojej pracy i firmę.
 24. Wolę być miękiszonem po 3 niż debilem nie umiejącym przeczytać ze zrozumieniem. Idz chamie wyrób sobie tą licencję czy jak to się ta przepustka nazywa i ciesz się z jazdy. Ja takiej przyjemności nie mam. Nie ma też synek mojego sąsiada,którego wprost zapytano; tatusiu czemu te dzieci jeżdzą a my z Dominikom nie morzemy. Ty chamie, prostaku i buraczany ryju rozumiesz teraz co mam na myśli? Jak nie to stul mordę bo działasz chamie w myśl zasady wszyscy są równi ale my równiejsi. Bez odbioru   @spiochu następny pierdolnięty ... Albo na stoku są wszyscy albo nikt co nie ma zupełnie związku z tym czy coś jest bez sensu czy nie. Jak Ci tak nie pasuje to wypieprzaj do takich przykładowo Słowakow. Tam masz takie tłumy na stokach a liny aż się grzeją do czerwonosci. Co za zjeb...
 25.   Wyścig trwa nadal wedle słów Adama Bieleckiego... Nie jest osamotniony w tym podejściu do tematu.
×
×
 • Create New...