Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zapomnij tylko z powrotem zjechać krzesłem przed 16 tą bo jak nie masz dostatecznych umiejętności to się trochę przestresujesz na śnieżynce no chyba że Lola ale ja nigdy nią nie jechałem bo zawsze nie było warunków .

Jak to rozumieć ?:confused: Proponujesz wdrapać się z hali na szczyt ?:eek: Byłem z nowicjuszami na Hali Szrenickiej kilkakrotnie. Każda z tych osób na koniec dnia była w stanie zjechać samodzielnie na dół. Zadanie nie jest karkołomne, pod warunkiem wsparcia dobrym słowem po drodze, a dostarcza niezapomnianych przeżyć.:) Krótko mówiąc : kolego bilski - nie demonizuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to rozumieć ?:confused: Proponujesz wdrapać się z hali na szczyt ?:eek: Byłem z nowicjuszami na Hali Szrenickiej kilkakrotnie. Każda z tych osób na koniec dnia była w stanie zjechać samodzielnie na dół. Zadanie nie jest karkołomne, pod warunkiem wsparcia dobrym słowem po drodze, a dostarcza niezapomnianych przeżyć.:) Krótko mówiąc : kolego bilski - nie demonizuj.

Nie wdrapać tylko wyjechać orczykiem świąteczny kamień na górę a co do demonizowania to byłem świadkiem jak ludzie zdejmowali narty i schodzili ze śnieżynki . Widziałem wielkie zdziwienie i strach w oczach więc piszę o tym żeby nie było zaskoczenia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byłem świadkiem jak ludzie zdejmowali narty i schodzili ze śnieżynki

To prawda, Śnieżynka nie jest dla początkujących, szczególnie odcinek S-ka. Z drugiej strony je sli ktoś nie czuje się na siłach, to może zjechać Lolką do samego dołu lub podjechać orczykiem Św.Kamień na górę, stamtąd podreptać ok.200m do górnej stacji Sekcja II i zjechać na dół 2-osobową kanapą. pozdrawiam arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę iż przetestowałem Puchatka :) Warunki określane jako dostateczne faktycznie takie są. Wyraźnie czuć niedobór śniegu. Jest troszkę przetarć i trochę zlodowaciałych placów, ale też tragedii nie ma i jeździć się da bez orania nart-wystarczy patrzeć przed siebie (do ominięcia na trasie są bodaj ze 3 miejsca, w tym tylko 1, na które faktycznie lepiej nie wjeżdżać). Za to zaskoczyło mnie coś zupełnie innego. Otóż jakiś idiota pchał się do góry terenowym Nissanem drogą, która wiedzie przez stację pośrednią! Do tego jeszcze się rzucał, żeby mu ludzie z drogi schodzili, bo on zaopatrzenie wiezie! Nie muszę chyba mówić, jakie to bezmyślne i niebezpieczne... Zwłaszcza, kiedy przejeżdżał pod górną stacją pierwszej sekcji-tam ludzie wysiadają z wyciągu i zjeżdżają łukiem w lewo na dół przy zerowej widoczności na drogę. Wielu z nich jeździć nie umie i zjeżdża na przysłowiowym tyłku, a tu nagle wyrasta im przed oczami samochód! Jak dla mnie bezmyślność do potęgi! Nie wiem kto na to pozwala, ale tylko czekać, aż dojdzie do poważnego wypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s. Isegrin ... a to już wiem co za matoł narobił wilczych dołów na dojazdówce do Puchatka.

No-srebrny Nissan typu pickup. Jeszcze ze mną kretyn dyskutował, kiedy go poinformowałem, że jest delikatnie mówiąc niepoważny. Nie wiem czy to typ ze schroniska Pod Łabskim, czy z tej budki z żarciem na pośredniej. Później wyrównali te doły ratrakiem. Ale daj spokój-pomysłowość ludzka nie zna granic. Ciekawe, czy jak będzie hulać Śnieżynka i Lolka, to on tez będzie tam jeździć w poprzek w godzinach pracy wyciągów? Jeśli tak, to masakra totalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy już o nim ze 3 lata temu. Powyżej pośredniej nie był widziany. Powinien emitować sygnał dźwiękowy jak ratraki. Wygląda na to, że czekają na pierwszą ofiarę...:(

No-srebrny Nissan typu pickup. Jeszcze ze mną kretyn dyskutował, kiedy go poinformowałem, że jest delikatnie mówiąc niepoważny. Nie wiem czy to typ ze schroniska Pod Łabskim, czy z tej budki z żarciem na pośredniej. Później wyrównali te doły ratrakiem. Ale daj spokój-pomysłowość ludzka nie zna granic. Ciekawe, czy jak będzie hulać Śnieżynka i Lolka, to on tez będzie tam jeździć w poprzek w godzinach pracy wyciągów? Jeśli tak, to masakra totalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj interweniowałem w tej sprawie w Sudety Lift. Byli bardzo zaskoczeni. Powiedzieli, że to z Łabskiego Szczytu, ale że on nie ma prawa tam jeździć w godzinach pracy wyciągu. Rozmawiałem z dyrektorem eksploatacji-powiedział, że natychmiast się tym zajmie, bo to bardzo niebezpieczne. Podziękował też za informację, bo nic o tym nie wiedział. Zobaczymy jak będzie :) A swoją drogą proponuję, żeby każdy kto go zobaczy ponownie, zgłaszał to w Sudety Lift, bo w końcu ktoś tam przez idiotę zginie...

Użytkownik isegrin edytował ten post 19 grudzień 2011 - 23:38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gdzie ma być +4. W Szklarskiej. Wg. poniższego portalu ma być +1 a potem na minusie. Szrenica jest dość wysoko. Ile to razy przed wyjazdem w góry nawet Polskie musiałem przekonywać wątpiących, że jest śnieg w górach podczas gdy na nizinie nie było go ani grama. http://www.twojapogo...poreba/16dniowa Po drugie pogoda da się przewidzieć na 3 dni naprzód. Dalej to już trochę czary mary. Wiem to od ludzi, którzy zawodowo zamawiają prognozy pogody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Szrenicy jest czynny tylko Puchatek ale można wjechac na samą góre bo 2 sekcja byla czynna. Tylko pytanie dlaczego jest czynna 2 sekcja skoro nie jest czynna żadna nartostrada na górze? Czy mimo to można korzystać i zjeżdżać sobie Lolobrygidą i innymi bo pewnie snieg tam jest?

Dlatego jest czynna, bo nie wszyscy na Szrenicę jadą na narty ;) Są też takie osoby, które po prostu chcą wjechać na górę i iść dalej pieszo ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wyciąg jest bardzo pomocny, gdy chcesz powędrować kawałek po górach. Zaoszczędzasz sporo czasu, a przy krótkich zimowych dniach to bardzo dużo.

Dlatego jest czynna, bo nie wszyscy na Szrenicę jadą na narty ;) Są też takie osoby, które po prostu chcą wjechać na górę i iść dalej pieszo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!:) Mam świeżą wiadomość dla miłośników białego szaleństwa :), a mianowicie w dniu 24. 12 .2011r (wigilia) rusza kolej linowa ekspresowa "Karkonosz" na Szrenicę i trasa zjazdowa Śnieżynka , a Lollobrigida jest przejezdna , ale nie na całej szerokości, trasa fis tak samo . Oczywiście zwracam uwagę , że trasy Śnieżynka, Lollobrigida i Fis zostały poszerzone w tym roku. Zaprasza na wszystkich . Pozdrawiam!!!! Ps. Jeśli jakieś pytania macie to śmiało pytajcie ...

Użytkownik Hurek edytował ten post 22 grudzień 2011 - 23:34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ludzie-wyluzujcie... Piszecie wywody pt. u Czechów lepiej, a żaden, kompletnie ŻADEN, nie ma pojęcia o pogodzie, która tej zimy u nas panuje. Żaden u tych Czechów w tym roku nie był, ale każdy wie, że tam lepiej! No bez jaj... Dla Waszej i wszystkich informacji. Tegoroczna zima jest BEZNADZIEJNA! Śniegu brakuje i to nie tylko u nas. Nawet jak cokolwiek napada, zaraz jest wydmuchane przez wiatr. Chcecie jeździć na nartach po śniegu a nie po kartoflisku, to obserwujcie warunki, pytajcie ludzi, zainteresujcie się tematem. Na Szrenicy do tej pory jest lipa i żadna armatka tego nie zmieni, skoro patrzę na termometr za oknem i widzę +4. O dziwo pada śnieg, ale chyba każdy zdrowomyślący zdaje sobie sprawę jaki to jest śnieg. Patrząc na 3 dni wstecz-2 dni sypał śnieg, a wczoraj trzepnęło deszczem. Na tej nieszczęsnej Szrenicy otwarto Śnieżynkę tylko dlatego, że na Hali są całkiem przyzwoite warunki, bo śnieg z całej Szrenicy zwiało właśnie tam, a przecież trzeba jakoś wrócić na dół-no nie? Pomstujecie, że armatki nie chodzą, a niby jak mają chodzić? Dla przykładu Świeradów wali z 10 armat kiedy tylko się da i co z tego? Śnieg momentalnie spływa, bo za oknem temperatury za dnia nawet do +10. Nartostrada non stoper zamknięta. Otwierają, polatają 2-3 dni i tydzień przerwy, bo więcej ziemi, niż śniegu. Jeśli ktoś wybiera się na Szrenicę niestety ale musi zdawać sobie sprawę, że szału nie będzie. A teraz zaskoczę co niektórych miłośników Czeskiej Republiki i bramborów z knedlikami na obiad, ale u naszych przyjaciół z południa też szału nie ma. Na zachód od Szrenicy jest cienizna. Rokytnice otworzyły się jako ostatni ośrodek, bo nie ma śniegu. Sytuacja jest taka, że owszem-trasy wszystkie otwarte, ale od połowy do dołu NIE SĄ RATRAKOWANE W OGÓLE, bo śniegu tak mało, że nie ma czego rozgarniać. Jak tylko sypnie trochę z nieba, starają się robić jakiś porządek, ale to wszystko jest tylko na chwilę. Nieco lepsza sytuacja była na wschód od Szrenicy i Karpacza. Najwięcej śniegu, jak do tej pory, spadło chyba w Janskich Lazniach. Tam jakiś specyficzny mikroklimat wydaje się być, bo i temperatury dużo niższe, niż wszędzie, więc naśnieżanie daje radę (choć uprzedzam, że naocznie widziałem warunki miesiąc temu). Nie wiem jak jest w Szpindlu, bo nie byłem. Reszta okolicznych ośrodków niestety nie jest w stanie zapewnić dobrej zabawy. Przykro mi, ja wiem, że macie urlopy i chcecie fajnie pośmigać, ale brakuje śniegu. Wszędzie go brakuje. Nawet jak śnieg jest, to jest on mokry i ciężki. Obserwujcie wszystkie możliwe ośrodki i ostatecznie uderzcie tam, gdzie pogoda dała największe szanse-w obecnej chwili to jedyne wyjście. Dla pocieszenia mogę powiedzieć, że mimo wszystko troszkę się poprawia od paru dni-na jak długo, niestety nikt nie wie. W tej chwili wygląda to tak, że na dole pada śnieg z deszczem, ale u góry-śnieg. Mokry, ale jednak śnieg. W szczytowych partiach temperatury schodzą nawet na -4 i jak tylko nie dmucha, to naśnieżanie działa. Niestety od świąt dmucha niemal codziennie. Amen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie-wyluzujcie... Piszecie wywody pt. u Czechów lepiej, a żaden, kompletnie ŻADEN, nie ma pojęcia o pogodzie, która tej zimy u nas panuje. Żaden u tych Czechów w tym roku nie był, ale każdy wie, że tam lepiej! No bez jaj... Dla Waszej i wszystkich informacji. Tegoroczna zima jest BEZNADZIEJNA! Śniegu brakuje i to nie tylko u nas. ... Nieco lepsza sytuacja była na wschód od Szrenicy i Karpacza. Najwięcej śniegu, jak do tej pory, spadło chyba w Janskich Lazniach. Tam jakiś specyficzny mikroklimat wydaje się być, bo i temperatury dużo niższe, niż wszędzie, więc naśnieżanie daje radę (choć uprzedzam, że naocznie widziałem warunki miesiąc temu). Nie wiem jak jest w Szpindlu, bo nie byłem. Reszta okolicznych ośrodków niestety nie jest w stanie zapewnić dobrej zabawy.

Sorry, ale Twój post jest trochę zbyt emocjonalny, zasłyszane opinie pomieszane są z faktami. Tak że trudno z tego wyodrębnić sens przekazu. Generalnie za dużo straszenia. W Czechach są ośrodki że jest bardzo dużo śniegu i jest gdzie jeździć: Spindlerovy, Pec, Janskie. Nie ma tam praktycznie przetarć, stan śniego rzeczywiście zależy od bieżącej pogody: może być mokry, może być puch. Z Tablicy holidayinfo.cz wynika natomiast że 90% ośrodków w Czechach ma śnieg i są tam warunki do jazdy od dostatecznych do b.dobre. W Sudetach polskich świetne warunki obecnie są w : Zieleńcu, Czarnej Górze. Problem jest tylko w polskich Karkonoszach, gdzie jest tak to opisujesz, jest po prostu najgorzej jeśli chodzi o rejon Sudetów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale Twój post jest trochę zbyt emocjonalny, zasłyszane opinie pomieszane są z faktami. Tak że trudno z tego wyodrębnić sens przekazu. Generalnie za dużo straszenia. W Czechach są ośrodki że jest bardzo dużo śniegu i jest gdzie jeździć: Spindlerovy, Pec, Janskie. Nie ma tam praktycznie przetarć, stan śniego rzeczywiście zależy od bieżącej pogody: może być mokry, może być puch. Z Tablicy holidayinfo.cz wynika natomiast że 90% ośrodków w Czechach ma śnieg i są tam warunki do jazdy od dostatecznych do b.dobre. W Sudetach polskich świetne warunki obecnie są w : Zieleńcu, Czarnej Górze. Problem jest tylko w polskich Karkonoszach, gdzie jest tak to opisujesz, jest po prostu najgorzej jeśli chodzi o rejon Sudetów.

Heh-nie emocjonalny, tylko się kłócą ludzie nie wiadomo o co ;) Temu mgła, tamtemu armata nie działa, jeszcze innemu kamienie wystają, itede. a wszystkiemu winien gospodarz. Jak dla mnie-bezsensowne bicie piany. Nie ma śniegu, temperatury na plusie i jest kicha-tak u nas, jak i u Czechów. Do zimy z zeszłego roku nawet nie ma porównania, a gadanie w stylu "moja noga więcej tutaj nie stanie" jest po prostu bezsensowne. Teraz wygląda to tak, że albo trafisz w moment, kiedy śnieg będzie nieco lepszy, albo nie trafisz. Nie ma się nad czym roztkliwiać, tylko obczajać sytuację w całej okolicy ;) Jest lipa tutaj, to lecę gdzie indziej-po prostu. Przecież wszystkie okoliczne ośrodki są w odległości max 1 godziny jazdy samochodem :) U Czechów ogólnie łatwiej trafić na lepsze warunki, bo raz, że ośrodków mają więcej, a dwa, że są po drugiej stronie gór (wiatrów praktycznie nie ma, śniegu więcej, ale za to stoki południowe, nasłonecznione i śnieg szybciej spływa-coś za coś). Co do Szklarskiej-jest jak jest. Trudno obiektywnie ocenić cokolwiek nie mając pojęcia o funkcjonowaniu takiego kompleksu. Sam się czasami zastanawiam dlaczego np. do tej pory nikt nie pomyślał o zainstalowaniu taśmy samojezdnej na dolnej stacji 1 sekcji-przecież wyciąg mógłby wtedy szybciej jeździć. Ale w sumie nie wiem-może jakieś pozwolenia kosmiczne trzeba na to mieć, bo wiadomo, że zwiększy się przepustowość. Nie mam pojęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie tez zrzędzenie na Polskie ośrodki trochę wkurza. Po pierwsze. Jechałem kilka razy sekcją I Szernicy i uważam, że jest to normalna prędkość dla niewyprzęganego krzesła. To krzesło jest bardzo długie (ponad 1400 m). Nawet najszybsze krzesło niewyprzęgane jadące 2,5 m/s musi jechać 1437 m ok 9 min 36 s. Dywan rozbiegowy nie przyspieszy tego sprzętu więcej niż o 10 cm na s. Dlatego ludzi mają uczucie "wleczenia" się wyciągu. Podobnie "wlecze" się krzesło w Herlikovicach koło Szpindla. A tam postawili to krzesło kilka sezonów temu. Jakoś nikt się nie żali na górę Zaly ;-). Polskie Karkonosze są upośledzone pogodowo w stosunku do Czeskich. Pogoda na Szrenicy jest mało stabilna. Góra przyjmuje na siebie zachodnie wiatry, które na dobrą jakość pokrywy śnieżnej nie wypływają. Na Szrenicy jest fajna atmosfera. Fajne widoki. Ale dla mnie większość tras jest dość niska. W zasadzie, kto co lubi. Brakuje niwelacji. Trasy są wąskie, pofałdowane. Bardziej przypominają nartostrady niż rasowe narciarskie boiska. Dodatkowo Śnieżynka jest pochylona w lewo. Ściana to jedyna trasa dla wytrawnego narciarza (dobrze że od tego roku dośnieżana podobno na całej długości) ale Harakiri to to nie jest. Jechałem nią jak była zamknięta przy małej ilości śniegu i tego stromego to tam krótko było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do WSZYSTKICH którzy NARZEKAJĄ na szrenicę widzieliście może kiedyś fotki z górnej części ,no więc właśnie ,chyba nie, to zobaczcie i pomyślcie swoimi mądrymi główkami illlle musi napadać śniegu żeby warunki były idealne ps paulus82 sniegu mało tak ,oj ty bidny/a wymyśl maszynę do produkcji śniegu w plusowych temperaturach , a zarobisz fortunę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem jednym z tych marudzących na Szklarską , ale podtrzymuje ponieważ to jest miejsce (czyt.forum) aby informować o warunkach na stoku i jezeli ich nie ma to trzeba otwarcie o tym pisac bez sentymentów do tego miejsca jezeli nawet ktos takie ma bo kiedys tam pierwszy raz sie upił w Szklarskiej albo w Schronisku na Hali rozdziewiczył jakąś licealistkę :) ............jezeli będą warunki to gwarantuje że nikt o pochyleniu śnieżynki w lewo nie napiszę PS. do Ado, nikt sie nie żali bo nikt tam nie jeździ :) a zresztą po co porównywać do tych gorszych porównuj do lepszych ośrodków w Czechach czyt. Spindlerovy Mlyn , Janskie . A zresztą główny narzekania dotyczą stanu nartostrad nie infrastuktury i mają jedynie na celu INFORMACJE dla innych narciarzy ............

Użytkownik kulbizary edytował ten post 09 styczeń 2012 - 23:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do WSZYSTKICH którzy NARZEKAJĄ na szrenicę widzieliście może kiedyś fotki z górnej części ,no więc właśnie ,chyba nie, to zobaczcie i pomyślcie swoimi mądrymi główkami illlle musi napadać śniegu żeby warunki były idealne ps paulus82 sniegu mało tak ,oj ty bidny/a wymyśl maszynę do produkcji śniegu w plusowych temperaturach , a zarobisz fortunę

Z tego, co się orientuję, to Sudety Lift chciało usunąć przynajmniej te największe głazy i konary ze Śnieżynki i Lolki, ale niestety nie zgodził się na to Park Karkonoski (podobno to rezerwat i ma być naturalnie). Jedyne co mogli wysprzątać, to Puchatek, bo ten w całości leży w granicach Nadleśnictwa, które problemu żadnego nie widziało.

Powiem więcej : podobno deskarzom to nie leży. Tym akurat, których najbardziej nie lubię ( słabym i marudnym ).

Fakt-dobrego deskarza to z gromnicą szukać! Takiego, który faktycznie śmiga na desce widuję raz na kilka wypadów-przyznam, że aż miło popatrzeć :) Reszta-szkoda słów...

jestem jednym z tych marudzących na Szklarską , ale podtrzymuje ponieważ to jest miejsce (czyt.forum) aby informować o warunkach na stoku......

Z tym się zgadzam-piszemy o aktualnych warunkach, żeby każdy, który się tu wybiera mógł spodziewać się, co zastanie :) Póki co-warunków nie ma. Każdy, kto tutaj jedzie, powinien zdawać sobie z tego sprawę :) Sam jak się wybieram do Szklarskiej, to z pełną świadomością na Puchatka, np. na nocną :) Na całodzienne szusowanie nie jadę, bo w obecnej chwili szkoda kasy :) A z innej beczki-w jakiejś pogodynce zasłyszałem, że do końca stycznia mają przyjść mrozy po -10. Kurde-jak ja bym chciał, żeby ta prognoza im się sprawdziła...

Użytkownik isegrin edytował ten post 09 styczeń 2012 - 23:54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki-w jakiejś pogodynce zasłyszałem, że do końca stycznia mają przyjść mrozy po -10. Kurde-jak ja bym chciał, żeby ta prognoza im się sprawdziła...

Nie kracz ! Już tak było któregoś roku : -10 i zero opadów przez jakieś 1,5 tygodnia. Normalnie zęby w ścianę ( Fisowską ;)).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...