Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w najbliższy weekend żadna trasa nie będzie udostępniona, niewsytarczająca warstwa śniegu, system do naśnieżania wymaga specjalnych warunków do uruchomienia <-5 C i odpowidniej wilgotności, których obecnie nie ma :( pozdrawiam arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie-wydaje mi się, że kwestia tygodnia i naśnieżanie ruszy ogniem. Po prostu temperatura musi spaść. W tej chwili u mnie jest +1 i delikatnie pruszy śnieżek. Tylko ten śnieżek, to ciapa niestety, bo przy takiej temperaturze to cóż innego może być? Fajnie o tyle, że pruszy systematycznie i powoli bo powoli, ale zaczyna go się nagromadzać. Spadnie temperatura i w ciągu paru dni dosypią odpowiednią warstwę :) Boję się tylko, że ta obecna ciapa zamarznie i się jedno wielkie lodowisko zrobi... A ciekawi mnie bardzo, czy górę Szrenicy śnieżą? Ktoś coś wie? Na dole się nie da, ale u góry temperatura utrzymuje się raczej w granicach -5, a od tego roku naśnieżać mogą wszystko! Widziałem na kamerkach, że np. w Świeradowie u góry sypią! :D Na dole niestety ciągle nie :( Armaty dawno wystawione czekają na warunki :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie-wydaje mi się, że kwestia tygodnia i naśnieżanie ruszy ogniem. Po prostu temperatura musi spaść. W tej chwili u mnie jest +1 i delikatnie pruszy śnieżek. Tylko ten śnieżek, to ciapa niestety, bo przy takiej temperaturze to cóż innego może być? Fajnie o tyle, że pruszy systematycznie i powoli bo powoli, ale zaczyna go się nagromadzać. Spadnie temperatura i w ciągu paru dni dosypią odpowiednią warstwę :) Boję się tylko, że ta obecna ciapa zamarznie i się jedno wielkie lodowisko zrobi... A ciekawi mnie bardzo, czy górę Szrenicy śnieżą? Ktoś coś wie? Na dole się nie da, ale u góry temperatura utrzymuje się raczej w granicach -5, a od tego roku naśnieżać mogą wszystko! Widziałem na kamerkach, że np. w Świeradowie u góry sypią! :D Na dole niestety ciągle nie :( Armaty dawno wystawione czekają na warunki :(

Isegrin, pytasz czy śnieżą a to my czekamy na taka odpowiedź od Ciebie , mieszkasz najbliżej Szklarskiej (z tego co widze) z wszystkich udzielających się aktualnie na tym wątku.......:)) odpalaj samochód i sprawdź co tam tak naprawdę się dzieje..... Ps. mnie już tak nosi że chyba w sobotę pojadę na rekonesans Szklarska-> Spindlerowy Mlyn ......;) nawet jak bym miał nie śmigać to chociaż zobaczę trochę śniegu na żywo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe-no niby najbliżej ;) Ale nie każcie mi leźć tam do góry, żeby obczaić ;) Tak tylko pomyślałem, że może akurat ktoś był na jakimś wypadzie i coś przypadkiem wie ;) Póki co u nas w Karpaczu nie śnieżą :( NIGDZIE! :( Ale jak chcesz śnieg zobaczyć, to pakuj się i dawaj do nas-faktycznie jest co nieco :) A i w Szpindlu nawet pojeździsz! Na 270m zaledwie, ale pojeździsz! :D

Użytkownik isegrin edytował ten post 07 grudzień 2011 - 17:22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe-no niby najbliżej ;) Ale nie każcie mi leźć tam do góry, żeby obczaić ;) Tak tylko pomyślałem, że może akurat ktoś był na jakimś wypadzie i coś przypadkiem wie ;) Póki co u nas w Karpaczu nie śnieżą :( NIGDZIE! :( Ale jak chcesz śnieg zobaczyć, to pakuj się i dawaj do nas-faktycznie jest co nieco :) A i w Szpindlu nawet pojeździsz! Na 270m zaledwie, ale pojeździsz! :D

nie obraź się ale nie przyjadę ponieważ u Was trochę lipa z tymi trasami i wogóle wyciągami :( ......byłem w sierpniu , wjeżdżałem rowerem na Śnieżkę "Uphil" :) .....latem polecam bardzo (zazdroszczę miejsca zamieszkania )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to "strumień" śniegu z armatki. Ale wygląda to ciekawie.

To raczej nie z armatek to naturalny śnieg bo aktualna temperatura przy dolnej stacji to + 0,1 stopnia http://livecam.ferat...nf1&language=pl. Słyszałem, że próbowali sypać na górze ale czy sypią tego nie wiem wcześniej przepompowywali wodę z dołu do zbiornika na Hali Szrenickiej (naturalnie nie mógł się napełnić susza).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to "strumień" śniegu z armatki. Ale wygląda to ciekawie. [ATTACH=CONFIG]22839[/ATTACH]

Rozwiewam wątpliwości. To nie śnieg z armaty. Tam jest faktycznie taka góra (podejście pod kanapę 6os na Świąteczny Kamień). Oczywiście górka przykryta śniegiem, ale naturalnym. Reszta dziwnych refleksów, to światło (tam są dość mocne lampy i w nocy światło odbija się od śniegu) :)

jeżeli taka pogoda sie utrzyma jest szansa zeby w weekend pojezdzic w Szklarskiej ??

Pogoda się załamała-całą noc padał deszcz niestety i zmyło sporo z nielicznego śniegu :( Tak to wygląda u nas. Ale jak widzę, w Szklarskiej nie było tak źle i tam zamiast deszczu sypał śnieg! Teraz pokrywę śnieżną podają na 20cm przy dolnej stacji i 30cm przy górnej! Całkiem nieźle, jak na warunki, które obecnie panują. Może się mylę, ale na kamerce na żywo chyba widać, że po Puchatku zapieprza ratrak! Nie mogę niestety tego wkleić, bo się obraz na mapę bitową nie chce zgrać-nie wiem czemu :( Nie mam pojęcia, czy na weekend ruszy Puchatek. Wczoraj byłem przekonany, że nie. Ale teraz sam już nie wiem. Jest lepiej, niż się spodziewałem, że będzie :) Tutaj jest dość specyficzny mikroklimat. Dla przykładu-wczoraj w Karpaczu śniegu jak na lekarstwo było, ale tak się złożyło, że pojechałem w kierunku Kamiennej Góry przez Przełęcz Kowarską. To raptem 5-7km ode mnie, a przeżyłem niezłego schiza, kiedy okazało się, że od połowy podjazdu na przełęcz nawalone jest tyle śniegu, że wręcz ciężko było jechać! Normalnie cała droga biała! I tak przez kolejne 10km. Po tym nagle jak ręką odjął-ZERO śniegu! I z tego, co widzę, podobnie sprawa ma się ze Szklarską. U nas deszcz, u nich śnieg :)

nie obraź się ale nie przyjadę ponieważ u Was trochę lipa z tymi trasami i wogóle wyciągami :( ......byłem w sierpniu , wjeżdżałem rowerem na Śnieżkę "Uphil" :) .....latem polecam bardzo (zazdroszczę miejsca zamieszkania )

Się nie obrażam-sam do Karpaczowni na narty bym specjalnie nie jechał ;) Jedyny rozsądny ośrodek tutaj, to Szklarska, a i to pod warunkiem, że się oko przymknie ;) Na Kopie fakt faktem jeżdżę często, nawet bardzo często, ale to tylko z racji zamieszkania-wiesz-mam parę kroków do wyciągu w sumie. Choć z drugiej strony, jak śnieg dopisze, to Kopa nie jest zła-trasa ze szczytu jest bardzo fajna. Złotówka+Grosik też są ok. Gdyby jeszcze nie te wyciągi sprzed 150 lat... ;) Na szczęście coś tam się dzieje w kwestii modernizacji całego kompleksu. Ale to temat do innego wątku ;) Heh-no nie mogę skończyć tego posta coś ;) Właśnie się dowiedziałem, że jutro startują Janske Lazne! Rusza gondola i orczyki na szczycie Czarnej Góry! :D Niestety przygotowane mają być tylko odcinki na samym szczycie, ale to i tak 1100 i 1400m + ośla łączka. Na górę wjeżdżamy więc gondolą, tam latamy na orczykach i wracamy na dół prawdopodobnie też gondolą. Pokrywę śniegu podają 30-60cm. I co Wy na to? :D http://www.cerna-hora.cz/zima/

Użytkownik isegrin edytował ten post 08 grudzień 2011 - 16:03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym tegoroczny sezon zimowy uważam za OTWARTY! :D W załączeniu fotorelacja z Janskich Lazni! :D Sorry za jakość, ale to z telefona ;) Miała kręcić tylko góra, a okazało się, że działa CAŁY KOMPLEKS na Czarnej Górze! :D Do tego 60cm zmrożonego, twardego śniegu! R E W E L A C J A ! ! ! :D Warunki po prostu WYBORNE! Temperatura -4! :D SZAŁ!!! :D Zdjęcie-0113.jpg PS.: Jednak dzisiaj otwarto Puchatka. Warunki określane są jako dostateczne, ale trasa otwarta :)

Załączone miniatury

  • Zdjęcie-0094.jpg
  • Zdjęcie-0096.jpg
  • Zdjęcie-0099.jpg
  • Zdjęcie-0102.jpg
  • Zdjęcie-0105.jpg
  • Zdjęcie-0109.jpg
  • Zdjęcie-0110.jpg
  • Zdjęcie-0111.jpg

Użytkownik isegrin edytował ten post 10 grudzień 2011 - 16:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam widzę kolego że tłumów niema a warunki świetne

Ano tak jak piszesz :) Max czas oczekiwania na gondolę 2min :D Na kanapę 0min :D Tylko niemiło zaskoczyła mnie niespodziewajka pod nazwą parking. Otóż parking płatny :) 60 koron :) Pierwszy raz się z tym spotkałem u "knedli"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Jakuszycach i faktycznie dość mocno zacinało śniegiem po 12 jak przejeżdżałem przez Szklarską, z tym że o ile w Jakuszycach już z pół metra śniegu, to w Szklarskiej Porębie Dolnej zero śniegu, więc ten śnieg taki niepewny, podobnie było w Kowarach na Przełęczy Kowarskiej zacinało śniegiem, ale w mieście lał deszcz, niestety ciągle temperatury są za wysokie i się biały puch topi :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Państwa:) Jestem początkującą narciarką i moze moje pytanie wydać się Wam dziwne ,ale chciałabym sie dowiedzieć czy jak jest czynna tylko jedna kolejka np.tak jak wczoraj to czy są bilety tylko na tą kolej ,czy muszę wykupywać na całość choc one nie są czynne :) nie znalazłam nigdzie informacji ,dziękuję za pomoc pozdrawiam i czekamy na dobre warunki ,bo nie wiem czy się pakować :)

Może trochę nie w temat bo już dostałaś odpowiedz ale mogę ci powiedzieć że jeżeli jesteś początkująca to polecam ci jazdę na Puchatku (nocna) albo wjazd na Szrenicę i jazda na hali Szrenickiej często jest tak że Szklarską pokrywają chmury a szczyt jest ponad nimi . Nie zapomnij tylko z powrotem zjechać krzesłem przed 16 tą bo jak nie masz dostatecznych umiejętności to się trochę przestresujesz na śnieżynce no chyba że Lola ale ja nigdy nią nie jechałem bo zawsze nie było warunków .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...