Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Naśnieżanie tych górnych odcinków nie do końca będzie udane ze względu na często silnie wiejące wiatry na Szrenicy. To co naśnieżą, przy większym wietrze, szybko może wywiać. Choć i tak na pewno będzie lepiej niż do tej pory, kiedy to mieli stary, bardzo mało wydajny system naśnieżania. Ze źródeł internetowych wiadomo, że teraz całkowicie go zmodernizowali i ma być o wieleee lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już tylko mróz potrzebny :) Oby się ten artykuł potwierdził , bo Szklarska to fajna miejscówka , tylko zawsze jest problem z tym śniegiem :(

Jeszcze parking by się przydał... taki z prawdziwego zdarzenia i oczywiście za darmo... ale to chyba mało prawdopodobne w przypadku Szklarskiej ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parking by się przydał... taki z prawdziwego zdarzenia i oczywiście za darmo... ale to chyba mało prawdopodobne w przypadku Szklarskiej ;-)

Ja zawsze jestem przed 8:00 na nartach , to parkuję za darmo przy tej drodze dojazdowej do wyciągu, bo faktycznie ceny za parking mają dość kosmiczne :(, np. w SM za darmo cały dzień można parkować i to ja rozumiem :))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dobrze Szklarską i uwierzcie, że gdyby było tylko gdzie zorganizować parking, to myślę że władze miasta zrobiły by to z chęcią bo widok motających się w tą i z powrotem aut przed ośrodkiem nie pasuje. Tego nie ma w innych ośrodkach. Słyszałem od miejscowych że plany jakieś są ale i wraz z nimi EKOLODZY.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że zbliża się sezon postanowiłem wybrać się do Szklarskiej Poręby aby zobaczyć co się zmieniło od mojej wizyty w styczniu.Interesowała mnie głównie Lolobrygida i nią też poszedłem na Szrenicę.Płaski odcinek na samym dole nie został poszerzony,lecz wyżej widać że trochę drzew wycięto i zrobiło się dość szeroko.Choć to co leży na ziemi nie napawa optymizmem,ogromne kamienie część jest zaznaczone jako do wywózki a większe są ponacinane i być może będą wysadzać.Trochę wyrównali teren,choć dalej widać ogromną krzywiznę trasy w kilku odcinkach.W sumie poszerzono Lolobrygidę,Śnieżynkę i FIS,jest też nowe naśnieżanie a stare hydranty odnowili,wszystko prezentuje się obiecująco.Tylko czekać jak trochę tam uprzątną bo teraz wygląda wszystko nieco chaotycznie.Pozostaje mieć nadzieje że śnieg spadnie szybko i będzie można się przekonać jak wszystko będzie się sprawowało w sezonie zimowym.Poniżej kilka zdjęć,które dzisiaj wykonałem,mam nadzieje że trochę pomogłem :).

Załączone miniatury

  • 13.jpg
  • 5.jpg
  • 4.jpg
  • 3.jpg
  • 2.jpg
  • 1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że zbliża się sezon postanowiłem wybrać się do Szklarskiej Poręby aby zobaczyć co się zmieniło od mojej wizyty w styczniu.Interesowała mnie głównie Lolobrygida i nią też poszedłem na Szrenicę.Płaski odcinek na samym dole nie został poszerzony,lecz wyżej widać że trochę drzew wycięto i zrobiło się dość szeroko.Choć to co leży na ziemi nie napawa optymizmem,ogromne kamienie część jest zaznaczone jako do wywózki a większe są ponacinane i być może będą wysadzać.Trochę wyrównali teren,choć dalej widać ogromną krzywiznę trasy w kilku odcinkach.W sumie poszerzono Lolobrygidę,Śnieżynkę i FIS,jest też nowe naśnieżanie a stare hydranty odnowili,wszystko prezentuje się obiecująco.Tylko czekać jak trochę tam uprzątną bo teraz wygląda wszystko nieco chaotycznie.Pozostaje mieć nadzieje że śnieg spadnie szybko i będzie można się przekonać jak wszystko będzie się sprawowało w sezonie zimowym.Poniżej kilka zdjęć,które dzisiaj wykonałem,mam nadzieje że trochę pomogłem :).

Na tych zdjęciach to wygląda jak bysię wiosna zaczynała właśnie ...... a nie początek sezonu SKI się zbliżał :) Faktycznie gdyby ten cały syf z ziemi usunęli to mniej śniegu by było potrzeba żeby na spokojnie poszusować ............może kiedyś :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem jeszcze do końca nawet nie wycieli wszystkich drzew,jeszcze niektóre są pozaznaczane do wycinki ale czy w tym roku...O tyle dobrze że cokolwiek się ruszyło w Karkonoszach.

Ja się cieszę z każdej zmiany na PLUS :) w Szklarskiej, mam z domu tylko 130km, więc wole jeździć tutaj niż 200 do Czech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie narzekajmy. Od zeszłego roku Szklarska się poprawiła i to BARDZO. A będzie jeszcze lepiej. Niestety nie od razu-większości prac nie można prowadzić w czasie okresów ochronnych rozmaitych roślin, czy zwierzaków. Przez to inwestycje rozciągają się czasowo. Już w zeszłym roku na Szrenicy jeździło się naprawdę fajnie. Kolejki zniknęły, trasy całkiem nieźle przygotowane. Oczywiście w szczycie sezonu jazda na nartach przypomina bardziej walkę o przetrwanie, ale to akurat nie tylko tutaj tak jest. W Rokytnicach, kiedy najedzie się ludzi, kolejki do kanapy wydłużają się do 20-30 minut stania. Nawet do głupiej Pomy trzeba odstać swoje. Do tego przy tak dużej ilości ludzi w okolicach 11:00-12:00 z tras robi się kartoflisko. A Rokytnice to przecież jeden z lepszych czeskich ośrodków. Tak to już jest :) Kto rano wstaje, temu wiadomo co ;) Ja osobiście Szklarską polecam-całkiem niezły ośrodek, który w końcu dźwignął się z kolan :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na mnie również bardzo pozytywnie :D wpływają wszelkie zmiany na plus. Ostatnio faktycznie w Szklarskiej dużo się dzieje. Ale nadal istnieje jeden poważny, moim zdaniem, feler tego ośrodka. Owszem, wzbogacono infrastrukturę mającą zmniejszyć kolejki na stokach ale ... zapomniano o parkingach. Zwiększono przepustowość wyciągów ale parkingów nie przybyło. Moja ostatnia wizyta w Ski-Arenie wiąże się ze wspomnieniami pt. "Gdzie dzisiaj zaparkujemy ...". Rozwijając te trzy kropki - w pobliżu wyciągu, czy dworca autobusowego :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyslaw - świetna wiadomość. Trochę tylko szkoda, że aż tyle ma to trwać, ale dobrze, że w ogóle ktokolwiek o tym myśli :) Jak dla mnie od biedy wystarczy, żeby wymienili chociaż dolną sekcję. Góra spokojnie daje radę, a jak zaczną kombinować ze zwiększeniem przepustowości górnej sekcji, to zaraz się okaże, że tak jak w Karpaczu-orczyk do likwidacji, a bez orczyka będzie lipa. Falken - Kaem ma rację. Kto rano wstaje, ten parkuje ;) A i warunki ma lepsze ;) A tak poważnie-na konkretny parking raczej nie ma co liczyć, bo nie ma na niego miejsca. Jedyna możliwość, to realizacja planów rozbudowy kompleksu w stronę góry Przedział i dalej DK3. Tam faktycznie byłoby gdzie zbudować parking z prawdziwego zdarzenia. Ale bądźmy realistami-prędzej się wnuków doczekam :( @rco-u nas też sypnęło! :D Aż miło przez okno patrzeć! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy, żeby wymienili chociaż dolną sekcję. Góra spokojnie daje radę, a jak zaczną kombinować ze zwiększeniem przepustowości górnej sekcji, to zaraz się okaże, że tak jak w Karpaczu-orczyk do likwidacji, a bez orczyka będzie lipa.

Górna sekcja + orczyk w zupełności na tą chwile wystarczą, szczególnie, że teraz najczęściej korzystają z niej tylko jeżdżący po FISie, na Lolkę i Śniezynkę niespecjalnie opłaca się dreptać, lepiej jechać 6-osobowa kanapą. Jeśli zakończą poszerzanie i przedłużanie czarnej aż do dolnej części Puchatka, to tym bardziej warto byłoby zwiększyć przepustowość = postawić nowa 4-osobową kanapę, ale pewnie i jedno i drugie za 4 lata ...

na konkretny parking raczej nie ma co liczyć, bo nie ma na niego miejsca. Jedyna możliwość, to realizacja planów rozbudowy kompleksu w stronę góry Przedział i dalej DK3.

i tego nie mogę zrozumieć - wystarczyłoby przygotować odpowiedni plac (w Cernym Dulu jest to zwykłe klepowisko wylożone słomą), nawet dalej od wyciągu, cyklicznie kursujące skibusy, mogłyby dowozić pod sam wyciąg, to załatwiłoby sprawę.

@rco-u nas też sypnęło! :D Aż miło przez okno patrzeć! :D

Ciężko oderwać sie od kamerek ;) jak tak dalej pójdzie to może w weekend uda się rozpocząć sezon :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyslaw - świetna wiadomość. Trochę tylko szkoda, że aż tyle ma to trwać, ale dobrze, że w ogóle ktokolwiek o tym myśli :) Jak dla mnie od biedy wystarczy, żeby wymienili chociaż dolną sekcję. Góra spokojnie daje radę, a jak zaczną kombinować ze zwiększeniem przepustowości górnej sekcji, to zaraz się okaże, że tak jak w Karpaczu-orczyk do likwidacji, a bez orczyka będzie lipa. D

Z tego co słyszałem to dolna stacją drugiego sekcji krzeseł zostanie po przebudowie obniżona o około 500m w dół (drugi odcinek będzie miał około 2 km długości) aby obsługiwać przedłużony FIS tak, że o likwidacji orczyka niema mowy. Ma to też na celu rozładowanie zbyt dużego ruchu po przebudowie i zwiększeniu przepustowości wyciągów (dwie wypinane czwórki) przy pośredniej stacji wyciągu. Słyszałem, że szukali sposobu naśnieżania pod orczykiem (jakieś małe armatki).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to dolna stacją drugiego sekcji krzeseł zostanie po przebudowie obniżona o około 500m w dół (drugi odcinek będzie miał około 2 km długości) aby obsługiwać przedłużony FIS tak, że o likwidacji orczyka niema mowy. Ma to też na celu rozładowanie zbyt dużego ruchu po przebudowie i zwiększeniu przepustowości wyciągów (dwie wypinane czwórki) przy pośredniej stacji wyciągu. Słyszałem, że szukali sposobu naśnieżania pod orczykiem (jakieś małe armatki).

Ale wtedy latem będzie problem wjechać na Szrenicę, bo który emeryt będzie dreptał 500m w dół do stacji pośredniej? To chyba raczej nie przejdzie... Jak dla mnie dolny Fis powinien zostać w końcu włączony w Puchatka (przecież to ledwie kawałek został do wyrębu, a do tego ten las jest we władaniu nadleśnictwa, a nie KPNu), na dole w pierwszej sekcji większa i szybsza kanapa (4 osoby, to minimum), a góra od biedy mogłaby zostać. Tylko ta góra, to pewnie niedługo się rozsypie, bo pierwszej młodości, to ona nie jest... :( W kwestii naśnieżania pod orczykiem - w tamtym roku czuby wbili się tam ratrakiem i sypali z niego :D Śmiesznie to trochę wyglądało :D Co do parkingu - fakt - skibus mógłby kursować i ludzików dowozić z jakiegoś większego placu gdzieś niżej. PS.: A śnieg nadal pada... :) Powoli, ale jednak :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy latem będzie problem wjechać na Szrenicę, bo który emeryt będzie dreptał 500m w dół do stacji pośredniej? To chyba raczej nie przejdzie... Jak dla mnie dolny Fis powinien zostać w końcu włączony w Puchatka (przecież to ledwie kawałek został do wyrębu, a do tego ten las jest we władaniu nadleśnictwa, a nie KPNu), na dole w pierwszej sekcji większa i szybsza kanapa (4 osoby, to minimum), a góra od biedy mogłaby zostać. Tylko ta góra, to pewnie niedługo się rozsypie, bo pierwszej młodości, to ona nie jest... :(

Z tego co słyszałem na okres letni po przebudowie drugiej sekcji przy pośredniej stacji ma być wybudowana platforma do wsiadania (podobno jest to w ofercie Doppelmayra) na krzesełka by nie schodzić 500m niżej. Natomiast FIS i tak będzie połączony z dołem Puchatka teraz na upartego też tam możesz zjechać jak jest dużo śniegu. Co do naśnieżania pod orczykiem to rzeczywiście sypali z ratraka sądzę, że w tym roku to się nie zmieni i dalej będą tak sypać bo nie słyszałem żeby kupili specjalne armatki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem na okres letni po przebudowie drugiej sekcji przy pośredniej stacji ma być wybudowana platforma do wsiadania (podobno jest to w ofercie Doppelmayra) na krzesełka by nie schodzić 500m niżej. Natomiast FIS i tak będzie połączony z dołem Puchatka teraz na upartego też tam możesz zjechać jak jest dużo śniegu. Co do naśnieżania pod orczykiem to rzeczywiście sypali z ratraka sądzę, że w tym roku to się nie zmieni i dalej będą tak sypać bo nie słyszałem żeby kupili specjalne armatki.

A no takie rozwiązanie to ja rozumiem! :D Jeśli coś takiego tu zrobią, to Szklarska będzie wcale niegorsza od Rokytnic czy Spindla i bezapelacyjnie będzie najbardziej wypasionym ośrodkiem w Polsce! Im szybciej-tym lepiej. Czekam z niecierpliwością! :D Tylko wtedy taką gondolę w Świeradowie trzeba będzie chyba zamknąć na 3 spusty, bo kto tam pojedzie? ;) Dzięki za świetne info!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...