Skocz do zawartości

Ślub Kurskiego


a_senior

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje dluzsze zastanowienie sie przed napisaniem slow typu: "glupi, debil etc"
dziekuje


To ja mam pytanie natury formalnej: czy jesli po dluzszym zastanowieniu uznam ze slowo "glupi", "tepy", "debil" czy tez pokrewne jest calkowicie adekwatne (w mojej opini) i idealnie odzwierciedla zaistniala sytuacje, a co wiecej doskonale podkresla cechy przedmowcy to:
czy mam pozwolenie z dalekiej ameryki zeby go uzyc?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To ja mam pytanie natury formalnej: czy jesli po dluzszym zastanowieniu uznam ze slowo "glupi", "tepy", "debil" czy tez pokrewne jest calkowicie adekwatne (w mojej opini) i idealnie odzwierciedla zaistniala sytuacje, a co wiecej doskonale podkresla cechy przedmowcy to:
czy mam pozwolenie z dalekiej ameryki zeby go uzyc? :)

Ja z kolei proponuję nie dyskryminować wypowiedzi JK tylko dlatego że mieszka w USA - jest na to odrębny wątek.

Oceniając sytuację Kurskiego i jego perypetii małżeńskich należy pamiętać że sprawa ta pozostaje w gestii prawa kanonicznego obowiązującego w KK.

W związku z tym czym że jest unieważnienie ślubu kościelnego (nawet po 25 latach) wobec rytualnego obrzezania chłopców wyznania judaistycznego, rytualnego obrzezania dziewcząt wyznania muzułmańskiego, w tym że wyznaniu także tolerowania związków z nieletnimi, w szariacie nekrofilii (to z żona zmarłą), w końcu czym że jest te unieważnienie wobec praktykowanego w hinduizmie obrzedu sati. 

Więc pytam kto się czuje zniesmaczony i odpowiadam - moja głęboko wierząca i praktykująca ciocia której córka była dyskryminowana przez księży i siostry zakonne dużej Katowickiej parafii tylko dlatego że wg. instytucji KK pochodziła z nieprawego łoża. Krewna jest drugi raz zamężna. Jej drugi maż nie mógł wykonać czytania na komunii św. swojej córki bo "żyje w grzechu" - o tak oni mogą być wq.....

Zniesmaczone może być tysiące małżeństw które procedury tej przeprowadzić nie mogą bo ich nie stać na to......tak się składa że miałem kursantkę -prawniczkę od tych spraw - tylko kasa i da się załatwić.

Czy ja jestem zniesmaczony - no pewnie że tak - ale nie na unieważnienie - jestem zły że debil Kurski (sory JK) urządził sobie pokazówkę, niczym celebryta - no ale w końcu przykład idzie z góry (mój ból jest większy niż twój). 

Są takie dni kiedy za stosunek Mietka do religii miał bym ochotę gorąco uściskać mu dłoń w geście zgody. Opium dla ludu - tak, nadzieja dla wierzących - tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie natury formalnej: czy jesli po dluzszym zastanowieniu uznam ze slowo "glupi", "tepy", "debil" czy tez pokrewne jest calkowicie adekwatne (w mojej opini) i idealnie odzwierciedla zaistniala sytuacje, a co wiecej doskonale podkresla cechy przedmowcy to:
czy mam pozwolenie z dalekiej ameryki zeby go uzyc? :)

 

Tak w kwestii formalnej: Jak używasz takich słów to nie pisz, że nie oceniasz bo to się nie spina :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w kwestii formalnej: Jak używasz takich słów to nie pisz, że nie oceniasz bo to się nie spina :-)


Nie oceniam (nie wartosciuje) jednej konkretnej rzeczy o ktorej pisalem: obsesji worta na temat penisa Kurskiego;) pozostawiam ta sprawe jemu;)

Nie zrzekam sie jednak prawa do oceniania innych rzeczy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby pasuje....
Przypomina mi się teoria o " zaostrzaniu walki klasowej w miarę postępów budowy socjalizmu"...
Widocznie dziala w obie strony...

Na mnie te gierki polityczno-religijne nie działają :) moja anarchistyczna dusza ma to głęboko gdzieś,niestety system mieli wszystkich mnie też.
Patrząc z boku na obecną sytuację jestem zdziwiony jak ludzie podobno myślący dają się wkręcać dwóm władzom przeciwko sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Mikoski" post="658148" timestamp="1597331946"]Chyba tutaj pasuje.
https://fakty.interi...ego,nId,4665788[/quote]
Poznań to tak krzywi ludzi....
Peatza bronił w swoim czasie w 96’ rektor Akademii Medycznej prof Gadzinowski
Mieliśmy kolegów w seminarium, którzy opowiadali te historie zanim pisały o tym gazety, uznaliśmy je za wiarygodne.
Ale wszyscy wspierali Peatza.
Tylko klerykom się w łbach poprzewracało!
Poznańskie Słowiki też były.

[/quote]  

Jeśli uważasz, że wyrok, który zapadł w sprawie Kurskiego jest niesłuszny i tak bardzo Cię bulwersuje zwróć się do władz kościelnych o przynajmniej wytłumaczenie wyroku bo nie sądzę, żeby Cię wtajemniczono w szczegóły sprawy.
 
Przedtem możesz się zapoznać z tym niżej:
http://www.vatican.v...inus-iesus.html
 
Ja to przeczytałem dość dawno temu, ponieważ nie wszyscy w czytaniu mogą dotrwać do końca, pozwalam sobie wkleić jeden z akapitów:
 
attachicon.gifpf.PNG

Dzięki za skrót, bo przebrnąć trudno przez to.
Ciekawa lista, ale chyba nie wyczerpująca ?
A gdzie inne poważne powody:
Niezgodność w sposobie robienia naleśników, czy rozlanie kawy z mlekiem.
Jak nie w KK to może w spaghetti?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznań to tak krzywi ludzi....
Peatza bronił w swoim czasie w 96’ rektor Akademii Medycznej prof Gadzinowski
Mieliśmy kolegów w seminarium, którzy opowiadali te historie zanim pisały o tym gazety, uznaliśmy je za wiarygodne.
Ale wszyscy wspierali Peatza.
Tylko klerykom się w łbach poprzewracało!
Poznańskie Słowiki też były.

Dzięki za skrót, bo przebrnąć trudno przez to.
Ciekawa lista, ale chyba nie wyczerpująca ?
A gdzie inne poważne powody:
Niezgodność w sposobie robienia naleśników, czy rozlanie kawy z mlekiem.
Jak nie w KK to może w spaghetti?


To zupa była za słona;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez szydery pytam, czy uważasz, że on/ona powinna trafić do żeńskiego aresztu?
 

 
 

 
Co Was to obchodzi, ja nikomu pod kieckę nie zaglądam nawet pod tą tęczową czy w prążki, jego kiecka jego sprawa,
a tutaj widzę kołtuństwo jakieś przed, którym tak się wzbraniacie..........

Oj "lewactwo" z ciebie wort wychodzi. To oczywicie wg " definicji worta"

Nie dosc ze krypto gej (no bo te obsesje na punkcie penisa) to jeszcze krypto lewak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz, że wyrok, który zapadł w sprawie Kurskiego jest niesłuszny i tak bardzo Cię bulwersuje zwróć się do władz kościelnych o przynajmniej wytłumaczenie wyroku bo nie sądzę, żeby Cię wtajemniczono w szczegóły sprawy.

Zwracać się nie będę, ale rozmawiałem ze znajomym księdzem. Oburzony podobnie jak ja. Wytłumaczenie zawsze się znajdzie i nie o to tu chodzi. Jak to mawiał towarzysz Stalin, a może tylko jakiś jego człowiek: "dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Widzę całe stadko miłych owieczek, w odpowiedzi dostaniecie jedynie wypowiedź Jedlińskiego, którego grupa już przekonała,

próbujcie dalej, zapytajcie tamtych czy jak tam chcecie..........

 

jed2.PNG

 

 

 

 

Ps

Senior

Widzę, że już osądziłeś i skazałeś człowieka czy raczej sam sąd, zupełnie nie znając sprawy, gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczekam się odpowiedzi, więc domyślam się, że pisząc "czarne kutafony" masz na myśli księży.
Nie wiem, czy zauważyłeś ale wątek dotyczy ślubu i unieważnienia małżeństwa w Kościele Katolickim i do tego są potrzebni księża.
Nie obchodzi mnie co ci jest potrzebne by być "człowiekiem wierzącym", przynależność do Kościoła Katolickiego tym bardziej branie
ślubu kościelnego jest sprawą zupełnie dobrowolną.
Nie mam w zwyczaju rozmawiać z żulerią ale dla ciebie zrobiłem wyjątek.

żul
Definicja
"żul to alkoholik budzący wstręt swoim wyglądem, zapachem lub zachowaniem, zwykle włóczący się lub przesiadujący na dworze i wypraszający pieniądze na alkohol; słowo potoczne, nacechowane negatywnie "



Jesteś drugi na mojej liście za za mendą ( jak mawia klasyk) fredowskim
Nigdy nie pisz gdzie będziesz na nartach bo i ja tam będę, mam swój honor i jak facet z jajami załatwię to honorowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...