Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, nikon255 napisał:

Przyszly tydzien na cg. Jak ktos ten teges to można posmigac razem.

Mnie korca nocne jazdy, ale mam w kolejnym tyg wizytę klienta, plus VP wiec może być ciężko. Warun będzie super, az mnie skręca z zazdrości, teraz pracują armatki na B. 😍

Edytowane przez grimson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napizgali sniegu z armatek w nocy, rano byle jak wyrownali i tak srednio na trasie. Troche puszku, troche lodu, troche tlucznia lodowego, a nawet kopy sniegu pod armatkami. Jak ktos umi to pojezdzi, ale bylejakosc razi. Zawsze mnie tu negatywnie zaskakują, ale jak taki stary pierdziel ciagle wracam 😂

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nikon255 napisał:

Napizgali sniegu z armatek w nocy, rano byle jak wyrownali i tak srednio na trasie. Troche puszku, troche lodu, troche tlucznia lodowego, a nawet kopy sniegu pod armatkami. Jak ktos umi to pojezdzi, ale bylejakosc razi. Zawsze mnie tu negatywnie zaskakują, ale jak taki stary pierdziel ciagle wracam 😂

Armatki pracowały do rana, jeszcze o 6 rano snieżyli pod koniec B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, brachol napisał:

W innych ośrodkach w PL też nie ma niskiego sezonu, w Alpach w niektórych ośrodkach podobno też. 

W Alpach z tego co ostatnio zaobserwowałem jest tak, że między 3 Króli a lutym jest "normal season" albo niski, za to od lutego niemal do końca marca szczyt, gdy wcześniej na ogół było to do połowy marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o nazwę czy normalny czy niski, zawsze pomiędzy 7 a 31 stycznia było taniej i w większości ośrodków jeszcze jest. Natomiast pozostaje kwestia niskiego sezonu w marcu. Jak narciarze będą to nie będzie niskiego bo będzie wysoki 😜 Skoro są chętni nie ma taniej. Obniżki to zachęta do przyjazdu a skoro są narciarze to nie trzeba zachęcać. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wojtek pw napisał:

Mniejsza o nazwę czy normalny czy niski, zawsze pomiędzy 7 a 31 stycznia było taniej i w większości ośrodków jeszcze jest. Natomiast pozostaje kwestia niskiego sezonu w marcu. Jak narciarze będą to nie będzie niskiego bo będzie wysoki 😜 Skoro są chętni nie ma taniej. Obniżki to zachęta do przyjazdu a skoro są narciarze to nie trzeba zachęcać. Proste.

Zawsze w marcu wchodził sezon niski, a dodatkowo na sam koniec sezonu pojawiały się promocje, jak karnet za 1 czy 10 zł na cały dzień. Rok temu były karnety po 10zl dla okolicznych mieszkańców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie wyjazdu.

Dzień minął pod patronatem wspierania budżetu polskiego państwa [paliwo żeby przejechać 356km], wspierania organizmu [bieganie i nartowanie] oraz najlepszego warunu w tym roku kalendarzowym na CG, jaki zastałem.

Pobudka w krainie ziemniaka o 5 rano, potem poranne bieganie, śniadanie i autem do pracy. Z pracy urwałem się, żeby dojechać na 15.45 na parking pod CG. Na miejscu pełne słońce i +3st na parkingu, śniegu dookoła dużo, aut na parkingu jak na końcówkę sezonu wysokiego i czas już po feriach zimowych - całkiem sporo.

16.00 już ubrany z GS na nogach uderzyłem na Żmiję, bo kręci od 9 do 17. Plan, żeby zrobić dwa jazdy i na 16.30 stawić się pod Luxtorpedą, gdzie miał być nowy sztruks po ratrakowaniu przed nocnymi jazdami.

Na Żmiji wybrałem D-Fis na dwa przejazdy. Trasa trzymała się cały dzień elegancko, brak muld i kartofliska. Pod nartą miejscami beton, ale nie lód. Bokami było trochę luźnego śniegu. Frekwencja na stoku praktycznie zerowa. Widoki zacne, bo dookoła biało, na niebie chmur brak.

Po dwóch zjazdach na D uderzyłem na Luxtorpedę. Trafiłem idealnie, bo 2 min po moim przyjeździe ruszyła.  Kolejka do kołowrotków - brak, przede mną stało z 20 osób. Warun na B bez szału, biorąc pod uwagę ratrakowanie po dziennych jazdach, które nie pokryło całej szerokości stoku, i po bokach było miękawo. Dodatkowo sztruks zmieszał się z małymi bryłkami śniegu/lodu, więc nie było idealnie równo. Natomiast:

- było twardo

- miejscami spod śniegu wystawały place betonu [nie lodu]

- stok trzymał się bez degradacji do samego końca nartowania

- ścianka pod koniec trasy bez muld, aż do godz 20 -> zasługa dużych mrozów w nocy i betonowego podkładu. Nieczęsto spotyka się tam taki zacny warun

Wbiłem w ramach rekonensansu na A, zjazd za jasności [jest jasno do ok godz 18]. Początek bez muld, co też nieczęsto się zdarza, boki na miękko, środek na twardo. Widocznie mocno sypali z armatek w ostatnich dniach.

Potem już do samego końca katowanie trasy B. Frekwencja mizerna, nie czekałem ani razu do kołowrotków, większość zjazdów, szczególnie w drugiej połowie, na bieżąco. 

Z ciekawostek: młody chłopak jadący na krechę na A za dnia musiał się zatrzymać i mocno cofnąć, bo pęd powietrza zdmuchnął mu nie zapięty kask.

Frekwencja w Czarnej Perle: ok 75% lokali zajętych, Biała Perła ok 50%.

Dzisiaj pobiłem swoje dwa rekordy:

- przez 4 godz śmigania ani razu nie zatrzymałem się na trasie, żeby odpocząć. Jeszcze 3 lata temu nawet pierwszy zjazd kończył się min 2 postojami, bo nogi wysiadały [jazda na tyłach i ciągłe hamowanie]. Dziś zacnie przeorałem 23 zjazdy z A oraz B, oraz 2 zjazdy z D non stop. Pod koniec było już nogi bolo, ale dałem radę. 

- ilość km przejechanych w totalu. Wg Sports Tracker, dziś wyszło 72,10km. poprzedni wynik podczas też 4 godzin jazdy 59,87km.

Dziś Sports Tracker wypluł w totalu 72,10km. Prędkość średnia 17,6km/godz, Vmax 88,5km/godz. Wg moich obliczeń same zjazdy to 40,49km, vertical 9 280m.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...