Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Długo wyczekiwana zmiana nadeszła :D Ciekaw jestem pierwszych wrażeń i relacji, szczególnie w wersji z oświetleniem.

Mam nadzieję, że nie będą się one opierały głównie na narzekaniu, choćby na małą przepustowość otwartego póki co jednego stoku.

 

 

... A że przydałoby się zagospodarować lepiej trasy E i F...

 

Z trasami E i F problem powinien być rozwiązany w przyszłym sezonie, bo przetarg na budowę kolei dotyczył 2 wyciągów i ten drugi, dla powyższych tras ma być budowany w 2017. O ile dobrze kojarzę ma powstać też system naśnieżania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo wyczekiwana zmiana nadeszła :D Ciekaw jestem pierwszych wrażeń i relacji, szczególnie w wersji z oświetleniem.

Mam nadzieję, że nie będą się one opierały głównie na narzekaniu, choćby na małą przepustowość otwartego póki co jednego stoku.

 

 

 

Z trasami E i F problem powinien być rozwiązany w przyszłym sezonie, bo przetarg na budowę kolei dotyczył 2 wyciągów i ten drugi, dla powyższych tras ma być budowany w 2017. O ile dobrze kojarzę ma powstać też system naśnieżania.

Trasa F to idealny stok do specjalnego. Miałem okazję zwiedzić na nartach parę lat temu, gdy napadało. Oby się jeszcze Dzikowiec dźwignął, to będzie ślicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trasami E i F problem powinien być rozwiązany w przyszłym sezonie, bo przetarg na budowę kolei dotyczył 2 wyciągów i ten drugi, dla powyższych tras ma być budowany w 2017. O ile dobrze kojarzę ma powstać też system naśnieżania.

A ta planowana druga kanapa to nie jest przypadkiem zmodernizowana stara dwuosobowa kanapa, która ma połączyć apartamenty ze stokami?Dołączona grafika Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, to nie to.

 

To ma być nowa wyprzęgana czwórka z przepustowością 2400 os/h Leitnera, podobnie jak Luxtorpeda podgrzewana, z bublinami i magazynem dla krzeseł, także będzie na bogato jak skończą :)

 

A trasa F świetna, jak jest czynna, no i przydałoby się jeszcze poszerzyć E w środkowej części, bo ten kawałek to właściwie jak dojazdówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A trasa F świetna, jak jest czynna, no i przydałoby się jeszcze poszerzyć E w środkowej części, bo ten kawałek to właściwie jak dojazdówka.

 

Właściwie to nie wiem o co z tą trasą E chodzi. Z mapy wynika, że przejazd jest niby górą http://www.bergfex.p...-gora/panorama/

ale pamiętam, że jeździłem tylko tym "łącznikiem" w środku - co chyba trasą nie jest...

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunki to czasem różne cuda pokazują.   :rolleyes:

Na zdjęciu z satelity widać faktyczny przebieg trasy, choć wg niego to ona wcale taka wąska nie jest, więc foto też nie do końca oddaje rzeczywisty przebieg.

 

cg.jpg

Nie pozostaje nic innego jak poczekać na warunki i sprawdzić osobiście na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ma być nowa wyprzęgana czwórka z przepustowością 2400 os/h Leitnera, podobnie jak Luxtorpeda podgrzewana, z bublinami i magazynem dla krzeseł, także będzie na bogato jak skończą 

 

No tylko niestety jak na razie luxtorpeda nie ma magazynu na krzesełka..  Stoją po prostu pod dolna i górna stacja..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wyprubuje tą torpedę
Idąc na kolację do karczmy przechodzilismy po świeżo rozsypanym sianku przy dolnej stacji kolejki. Jak wychodziliśmy to ratrak zasypywał sianko sniegiem. Pozostanie tylko piistawiać barierki i start.

 

Podobnież dziś był ostatni dzień odbiorów. Podobnież mają puścić jutro ją (B i A?) oraz puścić D (cała do wyratrakowania, oblodzona w górnej partii plus hałdy śniegu plus trochę kamieni na 200-300 metrze). Co do oświetlenia: podobnież na przełomie grudnia i stycznia. Nie ten weekend Krotka pogawędka z pracownikiem ośrodka. 

Ludzi dziś mało było, śnieg dobry, po ca. 14 trochę zlodowaciałego śniegu (ca. 300-400 metr od góry) na jedynej czynnej trasie C

Swoją drogą - w tym stanie rzeczy ten Bolesławów padnie całkiem... Szkoda.  

Załączone miniatury

  • DSC00346 (Large).JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxtorpeda wreszcie ruszyła poniżej filmik :) Teraz jazda do góry to sama przyjemność.. ciepło. nie wieje, człowiek nie zamarza ;) nie jechała na pełnej prędkości a i tak było to poniżej 6 minut.. Jest SUPER :) 

Warunki na trasie B też super, ale podejrzewam ze z każdym dniem będzie coraz gorzej bo pogoda nie zapowiada się najlepsza..

 

https://youtu.be/E7o3PEjkvc8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po testach.
Torpeda jako wyciąg super, szybka ciepła, choć usterki tez jakies sie zdarzaja bo widziałem ze nie wszystkie kanapy podnosily do góry poręcz przy dojezdzie do dolnej stacji i obsluga robila to czasem ręcznie.

Trasy narciarskie to tak:
A - narazie bez szans na otwarcie, brudno i malutko sniegu.
B - generalnie ok choc u gory dosc sporo minerałów na trasie i czasem szkoda nart. Rano warunki fajne ok 14 dosc dużo odsypanych zasp, ale bez tragedi.
C- u gory gdzieniegdzie przeswitywal lód, ale rownież bez tragedi bez muld,
D - bezapelacyjnie najlepsza trasa dzisiaj. Zero lodu, dobrze ubita i pojedynczy narciarze, zabawa na całego.

Niestety zamknięte są wszystkie łączniki i jedyne połączenie tras A/B z C/D to orczyk poniżej karczmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po testach.
Torpeda jako wyciąg super, szybka ciepła, choć usterki tez jakies sie zdarzaja bo widziałem ze nie wszystkie kanapy podnosily do góry poręcz przy dojezdzie do dolnej stacji i obsluga robila to czasem ręcznie.

Trasy narciarskie to tak:
A - narazie bez szans na otwarcie, brudno i malutko sniegu.
B - generalnie ok choc u gory dosc sporo minerałów na trasie i czasem szkoda nart. Rano warunki fajne ok 14 dosc dużo odsypanych zasp, ale bez tragedi.
C- u gory gdzieniegdzie przeswitywal lód, ale rownież bez tragedi bez muld,
D - bezapelacyjnie najlepsza trasa dzisiaj. Zero lodu, dobrze ubita i pojedynczy narciarze, zabawa na całego.

Niestety zamknięte są wszystkie łączniki i jedyne połączenie tras A/B z C/D to orczyk poniżej karczmy.

Z C do B spokojnie dojedziesz, patrz film Krykam i mój post z 22.12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...