Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem bardziej pesymistyczna i narzekająca i bym nie jechała, choćby nie wiem co, dopóki nie sypnie porządnie naturalnym śniegiem. Już w tym sezonie jeździłam w 3 małych i średnich ośrodkach i na nich wszystkich razem wziętych nie uzbierałoby się tyle kamieni, co dziś na Czarnej. Na początku B Fis nawet głaz wychylał się spod śniegu, nie martwiąc się o nasze narty. Poza tym te wspomniane tłumy ludzi, początkujących na tej i wszystkich innych trasach, prawie cała trasa wyglądała, jak kręgielnia. W bardzo wielu miejscach, szerokie, lodowe przetarcia, z czasem już dużo odsypów. Śnieg lekki i sypki, wystarczyło dmuchnać, by sunął w dół.

Luxtorpeda fajna, ale wwozi o wiele za dużą ilość ludzi na szczyt, jeden stok tego nie ogarnia. Porażka. Może trasa A pomoże, ale wiele się nie łudzę.

 

O wiele lepiej na pomarańczowej kanapie, z tym, że trasa C była najdłużej znośna, od 14 to samo, co na B fis. A na D odkąd tam dotarliśmy, czyli od 12stej- istne lodowisko.

 

Jeździłam z pajgab od niespełna 10, od razu na Luxtorpedę i od razu było tak, jak opisałam. Więc krótko warunki na trasie wytrzymały, o ile w ogóle były z samego rana lepsze, bo zaczynam w to wątpić.

 

W kolejce do kasy stoi się dość długo.

 

Co pozytywnego? Bramki, do których nie trzeba się namiętnie przytulać, by wychwyciły karnet. Dużo darmowych miejsc parkingowych. Dużo połączeń talerzykami, by nie trzeba było cisnąć z buta. Dużo ułatwień dla dzieci, delikatne i powolne talerzyki, wyciągi dywanowe (czy jak je zwą), wszechobecni instruktorzy, fajna, szeroka i płaska Bartusiowa Polana poza licznymi talerzykami z kanapą.

 

Aha, podejście z parkingu do kasy powinno być wysypane jakąś słomą, żeby zębów na tych kamieniach sobie nie wybić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

. Luśka ustawienia wiązań mam nadzieję wytrzymały do końca.. ;)

 

Wytrzymały, bez zarzutu, dziękuję bardzo :) Musiałabym chyba skakać z góry na jednej nodze do jakiejś wypożyczalni, żeby mi pomogli (albo szkolić się w jeździe na jednej nodze, co akurat by mi się przydało). Napisz mi może w prywatnej, żeby tu nie śmiecić, o co chodziło i czy mam się martwić? Mam wiązania do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.czy macie jakiegoś dobrego instruktora w Czarnej Górze? Potrzebuje dla 6,5letniej córki.to jej 3ci sezon i ponosi już ją,myśli ze jeździ najlepiej na świecie;) no a mnie nie słucha:/

 

Kolega Krykam z forum, a konkretnie Kamil - 604242258. Świetnie działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło sypać ;-) warunki na trasach jeszcze dalekie od ideału.. Jeszcze miejscami sporo lodu..  Ale z  godziny na godzinę było coraz lepiej.  Poniżej krótka relacja z trasy B,  a na trasie A cały czas się sypie z armatek i do tego z nieba więc może na dniach zniknie info ze trasa zamknięta..  

 

https://youtu.be/oAUVjAZCz24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/quote]Krykam,kamory wyzbierali? ;) czy samemu trza pomoc :)

Zaczęło sypać ;-) warunki na trasach jeszcze dalekie od ideału.. Jeszcze miejscami sporo lodu.. Ale z godziny na godzinę było coraz lepiej. Poniżej krótka relacja z trasy B, a na trasie A cały czas się sypie z armatek i do tego z nieba więc może na dniach zniknie info ze trasa zamknięta.. https://youtu.be/oAUVjAZCz24
Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dojazd, bo myślę nad jakąś jednodniówką w sobotę, a nie chciałbym aby dojazd z Poznania, w jedną stronę, zajął mi więcej niż czas spędzony na stoku, a to co widzę w tv słabo wygląda.

Od Wrocławia do Bystrzycy Kłodzkiej droga jest czarna. W Kłodzku trzeba wcześniej zjechać z obwodnicy bo droga z Dusznik do Nysy jest zamknięta. Od Bystrzycy droga odśnieżona ale biała, nie ma tragedii, chociaż w samej Bystrzycy tez był przymusowy objazd bo Straz wyciągała auto z rowu. Najwięcej jednak wypadków było w okolicach Łodzi, zima zaskoczyła tam drogowców i juz dawno nie widziałem tyle aut w większości tirów na barierkach rozdzielających jezdnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Załączone miniatury

  • IMG_1616.JPG
  • IMG_1618.JPG
  • IMG_1619.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie zapowiada się prognoza pogody:

 

http://new.meteo.pl/...type=0u&id=1042

 

Jutro temperatura odczuwalna na poziomie -22 do -25stC, do tego możliwy śnieg i wiatr w porywach do 20 m/sek [72km/godz]. Nie wiem czy nie zamkną przy takich podmuchach Luxtorpedy.

 

Sobota: temp odczuwalna na poziomie ok -15st C, bez śniegu. Wiatr w podmuchach do ok 36 km/godz.

 

Zapowiada się ciekawie B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimnoooo brrr. Od 9 do 10 luźno, po 10 niestety zaczyna się robić tłoczno. Na szczęście trasa czarna otwarta to kolejki jedynie do kanapy i tłoczno tylko na trasie B. Na czarnej pustki, trzeba uważać jednak na bryły lodowe bo jest ich tu sporo. Najlepsze warunki na C bo mało ludzi tu jeździ, D zamknięta bo odbywają się tu jakieś zawody. Na górze nieźle wieje, dodatkowo padający śnieg przy -12 mocno zacina po twarzy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Załączone miniatury

  • IMG_1620.JPG
  • IMG_1621.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na nocnych jazdach w weekend też są tłumy czy da się pośmigać? (trasa b )

Wczoraj nie było tragedii, wsiadanie na kanapę z marszu. Za to dzisiaj około 13 sytuacja jak na zdjęciu i pół godziny stania w kolejce do efki. Syn po 15 latach jazdy na parapecie założył narty na nogi i nie wiedziałem jak sobie będzie radził. Radził sobie świetnie za to stanie w kolejce do kanapy F było porażka. Przemieściliśmy się na żmije i tam wsiadanie na kanapę z marszu, w przeciwieństwie do Luxtorpedy i Efki gdzie trzeba było odstać 25-30 minut. Trasa D fis pomimo, że rano odbyły się na niej zawody to w najlepszym stanie. Na górze mroźne porywy wiatru, skutecznie odbierały radość z oglądania zimy w pełnej krasie.d205f72ef67f3d62bbcf70cd821b3eae.jpg534092ddbc71586c3d511f4b40abce73.jpg06d6b7fdfe7095c369c97b8b2872d924.jpg Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tymi kolejkami to nie zachęciłeś :( ale kto wie, jutro otwierają trasy E i F więc pewnie w tamtym rejonie chociaż będzie luźniej.

Kolejki jedynie na Luxtorpedzie i Efce, a tłok na trasie B. Na pozostałych trasach luzik. Jak jeszcze dojdą dwie dodatkowe trasy i proca to nie będzie problemu. Byleby tylko ten wiatr na górze ucichł, bo urywa głowę i wszystko co nie osłonięte od razu zamarza. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...