Skocz do zawartości

10 rocznica Tragedii Smoleńskiej.


Alojz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chciałem napisać, że w pełni się zgadzam z Tobą.To wszystko katastrofa, prezydent i wszyscy w samolocie to nie mogła być zwykła katastrofa lotnicza spowodowana błędem pilota lub złamaniem procedur. To co się działo, te samobójstwa i inne to co? Tyle pytań, brak odpowiedzi, ale już niedługo.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

 

Krzychu

 

PS.

Aha i jeszcze jedno, ponoć Elvis Presley żyje. Mieszka w Szczecinie.

Szkoda fatygi, tu nie masz takiej wysublimowanej widowni która by doceniła taką subtelną ironię. Zostaniesz uznany za, w najlepszym przypadku, "pożytecznego idiotę" a przecież nie o to ci chodzi?

 

W Szczecinie mówią, że w Sierpcu żyje baba-cyborg. Prawda? Przychodzą od niej listy adresowane do Elvisa Presleya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofuję się ze sporu czy Protasiuk był kapitanem, pierwszym pilotem czy dowódcą statku. W sumie nie ma to merytorycznego znaczenia dla mojej wypowiedzi. Kto się chce czepiać niech się czepia.

Ale to Ty się czepiasz. Literówek. :) Które faktycznie nie mają merytorycznego znaczenia. Katastrofa smoleńska to wielka katastrofa. Fatalnie się dzieje, gdy urzędujący prezydent państwa ginie w taki sposób. I była to świetna, pomimo całej tragedii, okazja do ogólnonarodowego pojednania. Pamiętam jak wielu ludzi, tuż po tragicznej wiadomości spontanicznie chciało wyrazić swój żal. Nie przepadałem za L. Kaczyńskim jako prezydentem, nie był to mój kandydat, ale jak wielu Krakusów udałem się na Wawel, by wraz z tysiącami innych zamanifestować swój żal. Bardzo szybko zacząłem na swój sposób, opierając się na relacjach, które były podane, analizować przyczyny. Sprawa niestety była jasna od początku, a późniejsze komisje, te oparte o ekspertów, tylko je potwierdziły. Wątek gen. Błasika nie był wtedy znany, choć już wtedy sugerowany. Bez względu na niego i inne ew. okoliczności, odpowiedź zasadnicza była jedna: "błąd pilotów".

 

Niestety, nie tylko nie wykorzystano okazji do swoistego narodowego pojednania, ale przeciwnie, zrobiono wiele by nas jeszcze bardziej poróżnić. Nie wiem ile w tym było premedytacji a ile choroby. Jeśli piekło istnieje, ci, którzy do tego przyłożyli rękę znajdą się tam w pierwszym rzędzie.

 

Dla mnie ta tragedia i jej postrzeganie przez innych jest miernikiem ich inteligencji, rozsądku i uczciwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Giertych jest prawnikiem i nie powinien zajmować się wyjaśnianiem katastrof lotniczych ( jak wielu innych polityków). Podsumowaniem katastrofy jest Raport Komisji. 

Ale powiedzieć co myśli, nawet w formie podsumowania, może. Każdy z nas, choć nie jest ekspertem ma wyrobione zdanie i może wyrazić swoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to Ty się czepiasz. Literówek. :) Które faktycznie nie mają merytorycznego znaczenia. Katastrofa smoleńska to wielka katastrofa. Fatalnie się dzieje, gdy urzędujący prezydent państwa ginie w taki sposób. I była to świetna, pomimo całej tragedii, okazja do ogólnonarodowego pojednania. Pamiętam jak wielu ludzi, tuż po tragicznej wiadomości spontanicznie chciało wyrazić swój żal. Nie przepadałem za L. Kaczyńskim jako prezydentem, nie był to mój kandydat, ale jak wielu Krakusów udałem się na Wawel, by wraz z tysiącami innych zamanifestować swój żal. Bardzo szybko zacząłem na swój sposób, opierając się na relacjach, które były podane, analizować przyczyny. Sprawa niestety była jasna od początku, a późniejsze komisje, te oparte o ekspertów, tylko je potwierdziły. Wątek gen. Błasika nie był wtedy znany, choć już wtedy sugerowany. Bez względu na niego i inne ew. okoliczności, odpowiedź zasadnicza była jedna: "błąd pilotów".

 

Niestety, nie tylko nie wykorzystano okazji do swoistego narodowego pojednania, ale przeciwnie, zrobiono wiele by nas jeszcze bardziej poróżnić. Nie wiem ile w tym było premedytacji a ile choroby. Jeśli piekło istnieje, ci, którzy do tego przyłożyli rękę znajdą się tam w pierwszym rzędzie.

 

Dla mnie ta tragedia i jej postrzeganie przez innych jest miernikiem ich inteligencji, rozsądku i uczciwości.

Ja nie czepiam się literówek Zwracam uwagę na brak staranności. Jeśli ja, pierwszy raz czytając, zauważyłem, że nazwisko jest przekręcone to mecenas albo nie przeczytał tego co napisał, tylko od razu wysłał w świat albo przeczytał ale jest tak bardzo mało spostrzegawczy, że umknęło mu to. Źle to o nim świadczy i nie budzi zaufania do rzetelności całego tekstu.

Jakie może być pojednanie z ludźmi którzy oczekują jeszcze tylko na dorżnięcie watahy, wypatroszenie przeciwnika i uważają że przychodzą niekiedy takie czasy że trzeba walić dechą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie może być pojednanie z ludźmi którzy oczekują jeszcze tylko na dorżnięcie watahy, wypatroszenie przeciwnika i uważają że przychodzą niekiedy takie czasy że trzeba walić dechą? 

 

I trzeba przyznać, że mieli rację. Przyszła wataha i ona dopiero jeńców nie bierze. I będzie się trzymała władzy wszystkimi sposobami w tym przestępczymi. Te "wybory" to pokazują.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I trzeba przyznać, że mieli rację. Przyszła wataha i ona dopiero jeńców nie bierze. I będzie się trzymała władzy wszystkimi sposobami w tym przestępczymi. Te "wybory" to pokazują.

 

Pozdro

Wiesiek

No właśnie, jest więc okazja do pojednania się z nimi. To co pojednujemy się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedią z 10.04.2010 jest fakt, że od 10 lat resztki Tupolewa dalej leżą na rosyjskiej ziemi.

 

Z której strony polscy politycy by nie ciągnęli, wraku nikt nie może sprowadzić. Bez względu na opcję polityczną. Oznacza to, że nasza ojczyzna jest raczej republiką bananową, niż solidnym krajem, aspirującym do pozycji dominującej w swoim położeniu geopolitycznym.

 

Zimny rosyjski szachista Putin rozgrywa partię z nami jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedią z 10.04.2010 jest fakt, że od 10 lat resztki Tupolewa dalej leżą na rosyjskiej ziemi.

 

Z której strony polscy politycy by nie ciągnęli, wraku nikt nie może sprowadzić. Bez względu na opcję polityczną. Oznacza to, że nasza ojczyzna jest raczej republiką bananową, niż solidnym krajem, aspirującym do pozycji dominującej w swoim położeniu geopolitycznym.

 

Zimny rosyjski szachista Putin rozgrywa partię z nami jak chce.

Pewnie się zdziwisz, ale na mocy międzynarodowego prawa lotniczego, wrak pozostaje jak na razie na miejscu katastrofy. Polska ma zagwarantowany dostęp do wraku, ale jakoś nikt tam nie jeździ, nie mają potrzeby oglądania wraku, co jest zrozumiałe. Co innego kiedy zostanie zakończone śledztwo. Polska prokuratura prowadzi je już 10 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się zdziwisz, ale na mocy międzynarodowego prawa lotniczego, wrak pozostaje jak na razie na miejscu katastrofy. Polska ma zagwarantowany dostęp do wraku, ale jakoś nikt tam nie jeździ, nie mają potrzeby oglądania wraku, co jest zrozumiałe. Co innego kiedy zostanie zakończone śledztwo. Polska prokuratura prowadzi je już 10 lat. 

To niemożliwe, żeby pleść takie głupstwa. Brak słów. To już lepiej pojednajmy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się zdziwisz, ale na mocy międzynarodowego prawa lotniczego, wrak pozostaje jak na razie na miejscu katastrofy. Polska ma zagwarantowany dostęp do wraku, ale jakoś nikt tam nie jeździ, nie mają potrzeby oglądania wraku, co jest zrozumiałe. Co innego kiedy zostanie zakończone śledztwo. Polska prokuratura prowadzi je już 10 lat. 

Cześć

Poza tym po zbadaniu i zewidencjonowaniu dowodów to po prostu zwykły złom.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach jednania wrzuć swoje foty narciarskie. Narty to coś co nas tu łączy.

 

Pierwsze ode mnie

 

gallery_168102_694_2327620.jpg

 

pozdro

Wiesiek

 

Wiesiek,

on nawet nie ma nart. To troll, który nigdy nie jeździł ( jak jak rok temu "flaki z olejem"). Oni są tu po to, aby nam mieszać w głowach. Nie odpowiedział merytorycznie na żaden post. Czepia się literówek, bo jest słaby w "nasze klocki". Czym się pochwali? Nartami bobo? 

Zastanów się - jesteś inteligentny. Oni tu nie są dla nart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek,

on nawet nie ma nart. To troll, który nigdy nie jeździł ( jak jak rok temu "flaki z olejem"). Oni są tu po to, aby nam mieszać w głowach. Nie odpowiedział merytorycznie na żaden post. Czepia się literówek, bo jest słaby w "nasze klocki". Czym się pochwali? Nartami bobo? 

Zastanów się - jesteś inteligentny. Oni tu nie są dla nart.

Już myślałem, że po whisky schizujesz, ale sprawdzam i co.. no i Rega jeździ na nartach w pl... w trzech ośrodkach, zgadnijcie jakich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...