Skocz do zawartości

Różnica między średnim a zaawansowanym narciarzem


rung

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zna się babów zupełnie na jeździe, wg naszego forum daję jej max 4 :D

 

Na serio: skoro ciśnie na nartach z 20 lat, pewnie minimum 100 dni na śniegu w sezonie to nie może być lipy. Tu się kłania porównanie do kierowcy, co w miesiącu zrobi 500km vs zawodowy poskramiacz busa, co przejedzie w tygodniu 5 000km.

to nie do końca trafne porównanie patrząc na zachowanie zawodowych kierowców na drogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Tu się kłania porównanie do kierowcy, co w miesiącu zrobi 500km vs zawodowy poskramiacz busa, co przejedzie w tygodniu 5 000km.

 

Ja odebrałem to zdanie grimsona  jako opinie odnoszącą się do umiejętności technicznych, których trudno zawodowym kierowcom odmówić.

 

Inną sprawą jest kultura jazdy, skłonność do ryzyka czy po prostu głupota.

 

Z narciarzami może być podobnie, ktoś kto jeździ technicznie bardzo dobrze może być po prostu głupkiem czy chamem i jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odebrałem to zdanie grimsona  jako opinie odnoszącą się do umiejętności technicznych, których trudno zawodowym kierowcom odmówić.

 

Inną sprawą jest kultura jazdy, skłonność do ryzyka czy po prostu głupota.

 

Z narciarzami może być podobnie, ktoś kto jeździ technicznie bardzo dobrze może być po prostu głupkiem czy chamem i jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
 

Cześć

Oczywiście masz rację aczkolwiek pamiętam może dwa, trzy takie przypadki. Zazwyczaj jednak dobra czy bardzo dobra technika idą w parze z porządna taktyką i umiejętnością zachowania się na stoku a to wyklucza chamstwo czy głupotę. Takie mam spostrzeżenia ze stoku. Myślę, ze nie można w prosty sposób przekładać zachowań kierowców na narciarzy.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostale 10% to czarne owce, z narciarzami jest podobnie.

Kilka razy goście ostro cisnacy na krawędziach przejechali jak torpedy niecałe pół metra ode mnie, wiec narciarze tez nie są krystalicznie czyści.

No i co z tego, przejechali obok ponad 1m. Przestraszyles sie? Przeciez stales i byles dla nich drzewem/slupem. Dobrze, ze to nie byli krystalicznie czysci bo przejechali by obok 20 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczna narciarka, dwukrotna olimpijka, w prostych słowach opisuje różnicę między średnim, a zaawansowanym narciarzem.

I wiecie, co mnie najbardziej zaskoczyło?

Że ani razu nie wspomniała o rzeczach absolutnie kluczowych, takich jak kąt ostrzenia krawędzi, szerokość narty pod butem czy materiał z jakiego wykonany jest rdzeń.

Hmmm...

:P

Bardzo chcę tobie podziękować za publikację tego materiału. Widzę że są jeszcze na tym forum osoby które potrafią dostrzec czym tak na prawdę jest jazda na nartach. Niestety jako faceci nigdy nie osiągniemy tego powabu, lekkości jaką mają kobiety. Całkiem niedawno na forum film z własnej jazdy udostępniła szevczi - i mimo błędów w technice obie Panie mają wspólny mianownik - gracja, powab, lekkość, swoboda i tego własnie sobie i innym narciarzom serdecznie życzę  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debra jest mega. 3 olimpijki na przejażdżce.

Cześć

Racja świetny filmik. Dawno, bardzo dawno nie spotkałem kogoś z kim można by w ten sposób pojeździć śmigami. Zazwyczaj z tym jest stosunkowo słabo a jak już nie jest słabo to w ogóle to ich nie bawi.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze mną, zapraszam :D

Cześć

Czarny Groń w przyszłym sezonie. Trzeba pomyśleć nad jakimś większym spotkaniem. Marzy mi się przejazd w powiedzmy 25 osób w kwadracie 5x5 a jak się da to więcej. I w ogóle jazda synchroniczna w wiele osób. Wiesz jakie byłyby fajne filmiki...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czarny Groń w przyszłym sezonie. Trzeba pomyśleć nad jakimś większym spotkaniem. Marzy mi się przejazd w powiedzmy 25 osób w kwadracie 5x5 a jak się da to więcej. I w ogóle jazda synchroniczna w wiele osób. Wiesz jakie byłyby fajne filmiki...

Pozdrowienia

trzeba mieć do innych spore zaufanie ;) mogę wystawić męża, syna i oczywiście siebie. Jazdę synchroniczną mamy opanowaną :ph34r: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...