Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

sorry, ale nie byłeś na Pilsku ;) ktoś cię oszukał :D

Pani w kasie?
Chodziło krzesło dwu i czteroosobowe, nie znam Pilska myślałem że baba to nazwa stoku a nie wyciągu. Byłem od 8 do 12. Jechałem nawet na krześle z gościem który mówił że dzień wcześniej był na Hali Miziowej, ale że z powodu kamieni na razie nie da się tam jeździć bez uszczerbku dla nart. Ja nie sprawdzałem. Pani w kasie na pytanie czy jeszcze coś chodzi oprócz krzeseł powiedziała że nic i uznałem że wie co mówi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani w kasie?
Chodziło krzesło dwu i czteroosobowe, nie znam Pilska myślałem że baba to nazwa stoku a nie wyciągu. Byłem od 8 do 12. Jechałem nawet na krześle z gościem który mówił że dzień wcześniej był na Hali Miziowej, ale że z powodu kamieni na razie nie da się tam jeździć bez uszczerbku dla nart. Ja nie sprawdzałem. Pani w kasie na pytanie czy jeszcze coś chodzi oprócz krzeseł powiedziała że nic i uznałem że wie co mówi.

 

Chodziło mi o to, że najbardziej istotne dla Pilska trasy, czyli ta z prawie szczytu na Szczawiny (nr 5), czarna 7 (na razie w zasadzie zlikwidowana), czy Buczynka (1), są narazie nieczynne. Żeby poznać klimat Pilska, trzeba pojeździć u góry, to rewelacyjna góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że mam zamiar tu wrócić i poznać całe Pilsko w bardziej korzystnych warunkach przyrody. Ale to co dzisiaj tu zastałem również mi się podoba. Wahałem się czy w niedzielę jechać do Kubinskiej czy zacząć eksplorowac Pilsko, bo obawiałem się kolejek do wyciągów a okazało się ze niepotrzebnie bo praktycznie do 12 kolejki były niewielkie lub wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko to super góra jeśli jest śnieg - po prostu trochę tych tras jest i idzie pojeździć :) (http://www.pilsko.or...oto/podglad.jpg)

 

Baba jest teraz przyłączona pod Pilsko http://www.pilsko.org/?q=node/13i w sumie tylko ona czynna...ale to racja...Baba to takie jakby z boku Pilska, samo Pilsko całkiem inne jest... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy kolej na buczynkę została zbudowana, bo na mapce wygląda jakby stała.

http://pilsko.org/?q=node/5

Cytat ze strony Korbielów.net:

 

Budowane krzesełko na Buczynkę jest w dalszym ciągu nie ukończone. Jeśli będą postępy w postaci zawieszenia liny, krzesełek będziemy informować na Korbielow.NET.

 

Na mapce to i ja bym im ją zbudował :) a realnie może też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest konkretny opis ,na krzesło na Buczynkę ,raczej w tym sezonie bym nie liczył,ze śniegiem też kiepsko,ale skoro w górnych partiach da się jeździć po naturalnym śniegu ,a temperatura w górnych partiach Pilska jest zazwyczaj poniżej zera ,to można sobie wyobrazić jak dobre warunki byłyby tam gdyby tylko naśnieżali te trasy.

http://www.skionline...newsy,6281.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć o co w tym roku tam chodzi? Wygląda tak jakby mieli już wszystko gdzieś ,bo prawdopodobnie ośrodek idzie po młotek.

Na górze leży 50 cm śniegu a jedyna otwarta trasa w górnych partiach to 5 ,trasy z Kopca nieczynne,trasa nr 6 którą lubię ,bo zjazd nią to taka narciarska wycieczka górskim szlakiem też nieczynna ,śnieg sypie,a ośrodek nie chodzi nawet na ćwierć gwizdka ,miałem zamiar jechać tam na weekend ,ale wybiorę Szczyrk ,albo zostawię pieniądze za Słowacką granicą. Do tego oczywiście dochodzi brak wyciągu na Buczynkę i co za tym idzie brak możliwości zjazdu górną częścią trasy 1 , reasumując zostaje 2 km trasy 5 i 700 metrów jedynki i Baba,razem 3,5 km tras rozrzuconych po ośrodku i nie połączonych wyciągami...SŁABO.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A na kopułę szczytową pofatygowałeś się przejść? :P :)

Podobno widoki tak samo piękne jak wczoraj :)

Tfu na psa urok, foczenie bylo w sobote, wczoraj zaliczylem foczenie bez fok (kto by pomyslal ze tak mozna sie zapchac we mgle pod M.Skrzycznem). Dzisiaj w koncu zjazdy bez lazenia: miedzy Miziowa a Szczawiny w lesie znalazlem 1,5m miekkiego sniegu bez chrupiacej skorupy jak na gorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tfu na psa urok, foczenie bylo w sobote, wczoraj zaliczylem foczenie bez fok (kto by pomyslal ze tak mozna sie zapchac we mgle pod M.Skrzycznem). Dzisiaj w koncu zjazdy bez lazenia: miedzy Miziowa a Szczawiny w lesie znalazlem 1,5m miekkiego sniegu bez chrupiacej skorupy jak na gorze.

Mam pytanie jak wygląda zjazd na sam dół ,bo z ich strony  wynika,że trasa nr 1 z Buczynki jest zamknięta,to dziady :) ,dosyć,że zlikwidowali wyciąg wzdłuż jednej z najlepszych tras ,to teraz uniemożliwili nawet zjazd na sam dół tą trasą,po całym dniu jazdy musi tam być niezła raja do tego starego krzesła ,żeby dostać się na dół?Bo rozumie ,że do Kamiennej nie da się zjechać nartostradą ze Szczawin? A do tego jeszcze podnieśli cenę do 90 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak wygląda zjazd na sam dół ,bo z ich strony  wynika,że trasa nr 1 z Buczynki jest zamknięta,to dziady :) ,dosyć,że zlikwidowali wyciąg wzdłuż jednej z najlepszych tras ,to teraz uniemożliwili nawet zjazd na sam dół tą trasą,po całym dniu jazdy musi tam być niezła raja do tego starego krzesła ,żeby dostać się na dół?Bo rozumie ,że do Kamiennej nie da się zjechać nartostradą ze Szczawin? A do tego jeszcze podnieśli cenę do 90 zł

Możesz zjechać i przez Buczynkę i ze Szczawin do Polany Strugi. Natomiast trasy są nie przygotowywane :P coś tam rozjeżdżone.

Ze Szczawin trasa spoko ładnie naśnieżona dosyć szeroko w dolnym odcinku przed końcowym zakrętem trochę minerałów, ale uważnie można zjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na Pilsku znakomite warunki poza trasami po dostawie świeżego śniegu. Bajecznie ośnieżone świerki jak w środku zimy. Na dole czuć wiosnę. Snieg bardziej mokry. Tu widać że grunt chciałby pozbyć się tej pierzyny ale nie tak szybko bo warstwa konkretna (4h hasania na dziko i zero rys na ślizgach) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dolna część trasy nr. 5 a mianowicie: Hala Szczawiny - Polana Strugi jest w ogóle kiedyś czynna? W tym sezonie była? Rozumiem, że na Buczynkę również nie można się dostać, bo wyciągu krzesełkowego nadal nie zrobili, a orczyka już nie ma?

Dokładnie.

Trasą nr 5 dostaniesz się do Polany Strugi, tylko w dolnym fragmencie tuż przed krzesłem jest wylot nartostrady a wcześniej dwa zakręty, na nich trzeba uważać często są tam kamienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
W sobotę wybieram się i mam pytanie czy trasa z Buczynki jest ratrakowana ?

Znajomy był jakiś czas temu i przygotowana była ale jak to wygląda na dzień dzisiejszy ?

Przyłączam się do pytania ,też chcę jechać w sobotę ,a jeśli nie jest ratrakowana,to przynajmniej czy da się nią zjechać bez strat w sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem ostatnio na Pilsku, ale śniegu trochę dosypało więc raczej nie powinno być problemu nawet jeżeli nie jest wyratrakowane. W końcu to będzie tylko 1 zjazd :P. Jak coś to polecam lasem ewentualnie pod nieczynnym krzesłem ;). Wrzucam mapkę jako załącznik, najgorzej jest w zaznaczonych fragmentach na pomarańczowo. Przy Buczynce to jest może z 200-300m od górnej stacji Soliska do "baru". Zjeżdżając z Miziowej, zamiast podchodzić można zrobić trawers Buczynki zaznaczony na czerwono, jest to typowa stokówka którą dojeżdza się z powrotem do trasy.

Pozdrawiam
Tomek

Załączone miniatury

  • pilsko.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...