Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

"Właśnie dostałem oficjalne informacje od zarządu spółki CTE. Całkowicie wycofują się z Korbielowa, Buczynka nie zostanie uruchomiona w tym sezonie, czekają na nowego inwestora, który będzie w stanie wykupić to co tam zostawiają."

(wypowiedź z forum korbielow.com).

Ciekawe tylko czy znajdzie się jakiś inwestor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tal dalej pójdzie z "inwestowaniem" w ten ośrodek, to wszystkie orczyki się pourywają, a krzesełka na Szczawiny pospadają ze starości. Jestem zakochany w tym miejscu i trudno patrzeć jak ośrodek z takim potencjałem górskim się marnuje. Szczyrk się za to zaczyna budzić. Jak zrealizują założone plany, to może chociaż Szczyrk powróci na szczyt polskich kurortów narciarskich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 Zdjęcie bardzo kiepskiej jakości,na dodatek forumowe towarzystwo nie chciało się ustawić :D  widać za to piękną pogodę i działający stok :)

 Śniegu mogło by być więcej bo latały miejscami luźne kamyki,ale nie było to bardzo uciążliwe, jak widać armatki działają i można fajnie pojeździć. wg. informacji za tydzień planowane jest uruchomienie kolejnych tras,informacja ma być na stronie w piątek. Nie ma też wspólnego karnetu z Babą,choć cennik jest całkiem ok. za cenę 2godzinnego karnetu w Białce tu można jeździć 4godziny :)

Załączone miniatury

  • 20161204_102822_resized.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Doczekaliśmy lepszych warunków. Jutro zamierzam się wybrać z Dąbrowy Górniczej na Pilsko - chce być na miejscu przed 8:00 i jeździć do 12:00.

Mam miejsca w samochodzie więc mogę zabrać kogoś po drodze lub najlepiej z DG. Gdyby ktoś był zainteresowany proszę o info na priv dzsiaj do godziny 16:00.

I jak tam był ktoś w Korbielowie po ostatnich opadach ,jak tak ,to napiszcie jak z warunkami i frekwencją ,planuję się wybrać w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogłem jechać ale wybieram się jutro albo na Pilsko albo do Szczyrku. Po powrocie napisze co i jak.

 

  Też planuję gdzieś jutro,tylko gdzie może być luźniej.?? Pilsko ,Szczyrk a może by na W Raczę,jeszcze nie byłem a piszą że wszystko działa..a może coś innego jeszcze..

 

 Jestem chętny na jakieś towarzystwo na stoku,zawsze raźniej,szczególnie w mroźny poranek  :)  gdyby ktoś z moich stron to mam miejsca w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Też planuję gdzieś jutro,tylko gdzie może być luźniej.?? Pilsko ,Szczyrk a może by na W Raczę,jeszcze nie byłem a piszą że wszystko działa..a może coś innego jeszcze..

 

 Jestem chętny na jakieś towarzystwo na stoku,zawsze raźniej,szczególnie w mroźny poranek  :)  gdyby ktoś z moich stron to mam miejsca w aucie.

Cześć Adam :) my planujemy wyskoczyć gdzieś w niedzielę ,w grę wchodzi właśnie Wielka Racza. bo wygląda dobrze ,albo Pilsko ,jutro dam znać gdzie jedziemy .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Adam :) my planujemy wyskoczyć gdzieś w niedzielę ,w grę wchodzi właśnie Wielka Racza. bo wygląda dobrze ,albo Pilsko ,jutro dam znać gdzie jedziemy .Pozdrawiam

  

Hej Tomek :)  widziałem że się wybieracie,szkoda że nie jutro.. w niedzielę właśnie nie wiem czy będę mógł,ale ma być cieplej ;)   Z doświadczenia gdzie byś jutro pojechał ? na Raczy bywają tłumy i kolejki? chyba z miejsc które wymieniłem najwięcej tam było by jazdy w tej chwili,choć Korbielów mam najbliżej.  Najbardziej nie lubię na stoku właśnie kolejek.. no i tłoku, przeglądając niektóre kamery dziś sytuacja nie zachęca,ale dnia szkoda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Tomek :)  widziałem że się wybieracie,szkoda że nie jutro.. w niedzielę właśnie nie wiem czy będę mógł,ale ma być cieplej ;)   Z doświadczenia gdzie byś jutro pojechał ? na Raczy bywają tłumy i kolejki? chyba z miejsc które wymieniłem najwięcej tam było by jazdy w tej chwili,choć Korbielów mam najbliżej.  Najbardziej nie lubię na stoku właśnie kolejek.. no i tłoku, przeglądając niektóre kamery dziś sytuacja nie zachęca,ale dnia szkoda..

Na Raczy rzadko bywają kolejki, jak już są to na Dedovce w godzinach szczytu,wtedy przenosimy się na Laliki i Marguske,tam stoisz max kilka minut ,ja bym jechał na Raczę na pewno Ci się spodoba ,jest gdzie pojeździć ,warunki będą bardzo dobre. Pilsko ma otwarte w zasadzie dwie trasy ,bo nie liczę dolnego krótkiego krzesełka. Kolejek nie powinno być też w Szczyrku na Son,w Sylwestra nie było ludzi ,jazda na okrągło. Jutro nie damy rady ,bo idziemy dzisiaj na koncert i się raczej nie zwleczemy z rana. Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na Pilsku będzie mniej ludzi niż na Raczy, ale na Raczy jest zdecydowanie bardziej cywilizowanie, a od rana da się pojeździć bez tłoku. Na Lalikach jest zwykle pusto, bo tam raczej rodziny z dziećmi się nie wybierają. 

 

Z tego co widzę wciąż można nabyć groupona i cieszyć się dniem na Raczy za 70zł. Biorąc pod uwagę kurs euro, to naprawdę warto:

 

https://www.groupon....-raca-oscadnica

 

Jak jeszcze nie byłeś, to polecam. Ja bardzo lubię ten ośrodek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy odcinek trasy 5 pomiędzy Hala Szczawiny a Polana strugi jest otwarty, czy trzeba wracać na dół krzesłem? łącznik 6 z hali miziowej do szlakówki jest otwarty?

 

Takie jest oficjalne stanowisko: Powrót z górnych partii możliwy koleją Szczawiny lub trasa nr 6 przez Buczynkę

 

a nie oficjalnie to pewnie będzie można zjechać na sam dół trasą nr 5, wiadomo trzeba uważać na jakieś większe kamienie, ale przy takiej ilości śniegu chyba nie powinno być źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega był wczoraj. Zjechał na dół 5-tką ale mówi, że drugi raz by tego nie zrobił. Są miejsca ze sporą ilością kamieni. 

 

Patrząc dzisiaj na kamerki wydaje mi się, że Korbielów będzie dobrą bazą wypadową na czas ferii. Tłoków na Miziowej raczej nie było. Z resztą nie ma co ukrywać, to kiepskie miejsce na rodzinny wypad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zacytuję post, bo też śledzę uważnie ich profil:

 

 

Na dzień dzisiejszy Nie. Zarząd spółki CTE Sp. z o.o. właściel stacji podjął decyzję o zamknięciu wyciągu do odwołania. Uważam, że jeśli dojdzie do porozumienia stron jest możliwość uruchomienia tej kolejki. Jeśli będzie taka decyzja będziemy informować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...