Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby skorzystać z prawdopodobnie ostatnich zimowych dni tej wiosny i zakończyć sezon pojechaliśmy do Korbielowie 26.03 - wtorek Czynna była tylko Buczynka, Solisko, Kamienna i Baba. Górne Pilsko nieczynne z powodu oszczędności - wg informacji kasjerki . Niestety w internecie komunikat pojawił się dopiero w godzinach południowych.

czyli stare przyzwyczajenia na zasadzie, że miało być czynne do 17-tej a oni już o 16-tej zamknęli! Trzeba było kłócić się o zwrot kosztów skoro najpięknięjsza i najlepsza część Pilska była nieczynna - około 50%! Co oszczędzali? Śnieg czy siebie? :D Tak się nie robi!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak na chwilę obecną wygląda stan otwartych tras i wyciągów? Na stronie Pilska najpierw pisali,że w weekend będzie otwarty cały ośrodek ,teraz jest napisane,że jedynie górna część tzn od Szczawin wzwyż, natomiast w tygodniu dla odmiany otwarte były tylko dolne wyciągi na Buczynka i Solisko,ciekawa strategia,a do tego ,żeby sytuacja nie była zbyt klarowna napisali tak : Komunikat narciarski: wyciąg nr I,III ,IV- nieczynne, a dosłownie pod tym : czynne wyciągi: Kamienna i Solisko jak dla mnie to według nich te same wyciągi są równocześnie czynne i nieczynne, czy to możliwe?:rolleyes: Wybieram się na weekend na Pilsko i nie wiem czego się spodziewać,najważniejsze,że można się spodziewać mnóstwa śniegu :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak na chwilę obecną wygląda stan otwartych tras i wyciągów? Na stronie Pilska najpierw pisali,że w weekend będzie otwarty cały ośrodek ,teraz jest napisane,że jedynie górna część tzn od Szczawin wzwyż, natomiast w tygodniu dla odmiany otwarte były tylko dolne wyciągi na Buczynka i Solisko,ciekawa strategia,a do tego ,żeby sytuacja nie była zbyt klarowna napisali tak : Komunikat narciarski: wyciąg nr I,III ,IV- nieczynne, a dosłownie pod tym : czynne wyciągi: Kamienna i Solisko jak dla mnie to według nich te same wyciągi są równocześnie czynne i nieczynne, czy to możliwe?:rolleyes: Wybieram się na weekend na Pilsko i nie wiem czego się spodziewać,najważniejsze,że można się spodziewać mnóstwa śniegu :) Pozdrawiam

Odpowiem sobie sam :śniegu bardzo dużo,wszystkie trasy i wyciągi otwarte,zarówno w sobotę, jak i w niedzielę,warunki śniegowe znakomite,trasy przygotowane dobrze,ludzi niewiele,chociaż w niedzielę było trochę więcej,ale jazda bez kolejek,w sobotę powyżej Szczawin mleko i widoczność max kilkanaście metrów,ogólnie weekend bardzo bardzo udany tymbardziej ,że mamy 7 kwietnia :) Odnośnie promocji Tyskiego,to lekkie nieporozumienie,najpierw przenoszą odbiór karnetów do Jontka,teraz pani nas poinformowała,że nastąpiła zmiana w regulaminie promocji w czasie jej trwania i jedna osoba może odebrać dziennie tylko jeden karnet 2 godziny,efekt jest taki,że ludzie stoją pół godziny w kolejce ,kobiety z małymi dziećmi,żeby czasem tata ,który chce odebrać karnety dla rodziny,które mu się należą ,nie oszukał ośrodka,Ci którzy dostają karnet idą z powrotem na koniec kolejki,niektórych recydywistów pani rozpoznaje, inni idą się przebrać,żeby nie zostać rozpoznanymi,jeszcze inny odchodzą z kwitkiem tylko dlatego,że kobiecie wydawało się ,że dzisiaj już u niej byli po karnet i im nie da bo nie i tyle,ogólnie bałagan i szkoda zachodu,nie wiem po co w ogóle robią taką promocję skoro teraz" mają tylko kłopot (jak poinformowała nas przemiła pani z recepcji Jontka) i jak chcemy to w ogóle nie musimy tu przychodzić",widzę,że niewiele się zmienia oprócz właściciela ośrodka,podejście do klienta bz. Taśma do krzesełka nie działa,może i dobrze ,ja i tak wolę tradycyjny sposób dojazdu na Szczawiny,ciekawa wycieczka z ładnymi widokami i dobra rozgrzewka przed jazdą.

Użytkownik bubol edytował ten post 07 kwiecień 2013 - 18:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje 0,03PLN - świeża kilku cm warstwa śniegu na twardym podłożu - warunki super! Mgła w partiach szczytowych do ok 200m utrudniająca szybką jazdę. Niestety, należy się karny qtas za brak zniżek posezonowych, chore ceny - 35zł za 2 godz. to spora przesada, szczególnie o tej porze roku!! Bałagan informacyjny dot. godziny zamknięcia wyciągu - na czterech pracowników, trzech odpowiedziało, że do 16, jeden twierdził, że godzinę dłużej. Finalnie okazało się, że górne wyciągi zamknęli o 16 ale praca wyciągu ze Szczawin na Miziową miała zostać przedłużona do 17, tylko że z braku dotarcia z tą informacją to narciarzy i opuszczenia przez nich stoków, wyciąg na H. Miziową został wyłączony o 16:20 :( Jak można nie było poinformować przez głośniki i/lub kartki przy bramkach, zegary nad bramkami o wydłużonej pracy wyciągu?? Kolejny raz dostrzegam paradoksy w prowadzeniu ośrodka: oszczędzają wyłączając górne wyciągi z użycia, jak to miało miejsce w ubiegłym tygodniu, a w weekend kiedy przyjeżdża dużo narciarzy, zamykają sobie ośrodek o 16! O.o Dziś popołudniu pracowały dwa równoległe orczyki na Miziową, mimo że z prawego praktycznie nikt nie korzystał, talerzyk na Kopiec w 95% też był pusty. Mądrzej zrobiliby, zostawiając od 15-16 włączony jeden wyciąg na Pilsko lub na Kopiec + na H. Miziową ale działające do 18. Ech.. ręce opadają, a na Pilsku jest taki potencjał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra . taki fajny ośrodek a tak g...niana organizacja !!!!!! Zawsze ostanich pare wyjazdów robie w to miejsce ( na Pilsku długo leży snieg w zeszłym roku zakończyłem sezon 15 IV właśnie tam i było super a jeszcze pare dni mieli czynne )

jeśli tylko jest dobra zima (bo bez naśnieżania u góry) to i w maju pojeździsz obok GOPRówki a zła organizacja pozostała przy nowym szeryfie. bubol! "Tyskie karnety" to masz na rozruch potem dokupujesz kilka godzin i tak masz taniej. Czerwona od Szczawin chyba nadal jest tragiczna? Wcześniej nie wiedziałem o co Tobie chodzi bo twoich komunikatów nie znalazłem na www.korbielow.net ani na www.narty.pilsko.org PS Wczoraj w Szczyrku spotkałem "eksperta" który był pod Pilskiem 8x w tym sezonie (w różnych okresach) i zawsze miał równo pod nartami i słoneczko nad głową!:D Jedni to mają szczęście...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tylko jest dobra zima (bo bez naśnieżania u góry) to i w maju pojeździsz obok GOPRówki a zła organizacja pozostała przy nowym szeryfie. bubol! "Tyskie karnety" to masz na rozruch potem dokupujesz kilka godzin i tak masz taniej. Czerwona od Szczawin chyba nadal jest tragiczna? Wcześniej nie wiedziałem o co Tobie chodzi bo twoich komunikatów nie znalazłem na www.korbielow.net ani na www.narty.pilsko.org PS Wczoraj w Szczyrku spotkałem "eksperta" który był pod Pilskiem 8x w tym sezonie (w różnych okresach) i zawsze miał równo pod nartami i słoneczko nad głową!:D Jedni to mają szczęście...

Tak też zrobiliśmy,ale niesmak pozostał,nieważne,nie zbiedniałem z tego powodu,ale faktycznie brak obniżek posezonowych jest co najmniej nietaktem.Czerwona z Pilska do Szczawin była w idealnym stanie ,a dalej ze Szczawin do Kamiennej zamknięta,zjazd tylko przez Buczynkę i Solisko,który z resztą bardzo lubię :) ogólnie weekend bardzo udany

Użytkownik bubol edytował ten post 08 kwiecień 2013 - 19:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ? a ja myślałem ,że te 8 browarków jest na rozruch ;)

ja daje zarobić Hrubemu - piwo przed i po nartach u niego ,a na górze...kanapka!:) Tyskiego nie pijam (pozostanie do grilla;)) ale kilka kuponów przerobiłem... A tam wciąż śnieży. Ciekawe co pozostanie po zapowiadanym ociepleniu? Czy jeszcze raz uda mi się zrealizować kupony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja daje zarobić Hrubemu - piwo przed i po nartach u niego ,a na górze...kanapka!:) Tyskiego nie pijam (pozostanie do grilla;)) ale kilka kuponów przerobiłem... A tam wciąż śnieży. Ciekawe co pozostanie po zapowiadanym ociepleniu? Czy jeszcze raz uda mi się zrealizować kupony?

Na moje oko to jest grubo ponad metr śniegu ,w każdy razie dużo więcej niż w lutym i marcu i myślę ,że spokojnie 2 tygodnie powinien na trasach poleżeć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na moje oko to jest grubo ponad metr śniegu ,w każdy razie dużo więcej niż w lutym i marcu i myślę ,że spokojnie 2 tygodnie powinien na trasach poleżeć

Tutaj www.narty.pilsko.org już tylko do Miziowej db ,a śniegu do pół metra. Brak naśnieżania i wysokie temp. zrobiły swoje ale twoja prognoza się sprawdzi przynajmniej na trasie przy GOPR-ówce!:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

W ośrodku narciarskim Pilsko w Korbielowie powstał nowy wyciąg krzesełkowy. - Wygodne kanapy będą wozić narciarzy z Kamiennej do Soliska - informuje Krzysztof Fiołek, rzecznik żywieckiego Starostwa Powiatowego.

 

Wyczekiwaną przez narciarzy kolejkę linową uruchomiono w sobotę. - Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by pomóc w tej budowie. Wszystkie pozwolenia środowiskowe i budowlane zostały wydane w najszybszym z możliwych terminów - mówił Andrzej Zieliński, starosta żywiecki.

Komfortowy wyjazd do góry zapewniają teraz narciarzom wygodne, czteroosobowe kanapy. Kolejka ma około 700 metrów długości. Sąsiednia trasa narciarska ma prawie sto metrów szerokości, jest oświetlona i będzie naśnieżana. - Chcemy, by ten stok sprzyjał wszystkim, zarówno tym, którzy dopiero chcą rozpocząć zabawę z narciarstwem, w tym dzieciom, jak i doświadczonym narciarzom - zapewnił inwestor Leszek Łazarczyk.

 

Przy dolnej stacji kolejki uruchomiony został punkt gastronomiczny. Dla wszystkich dostępna jest również restauracja hotelowa i nowy grill. Dzięki parkingom narciarze mogą wsiadać na kanapy niemal bezpośrednio z samochodów.

- Inwestor zaznaczył, że jest to pierwszy etap modernizacji całego ośrodka. W drugim etapie ma powstać trzykilometrowa kolejka gondolowa na Halę Miziową - dodaje Fiołek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
cyt.....: Wyroki sądowe wskazują, że nowy wyciąg krzesełkowy z Kamiennej na Solisko powinien zostać rozebrany, a planowane krzesełko  z Hali Szczawiny na Halę Miziową nie może powstać!

 

to akurat ta 'trzecia prawda'.....(eufemizm, by Jark nie miał roboty),  no ale po co przeczytac o czym sie pisze, przecież znalezienie i przeczytanie  tych wyroków kosztuje całe 5 minut czasu, łatwiej i medialniej  pisac bzdury...... żenada..

 

http://orzeczenia.ns.../doc/718A2D3E12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Narciarze jeżdżący w ośrodku Pilsko w Korbielowie będą mieli powody do zadowolenia. Podczas nadchodzącej zimy skorzystają tutaj z nowej kolejki linowej.


Pilsko to pięknie położona stacja, która cieszyła się powodzeniem wśród tysięcy narciarzy. Niestety, jej infrastruktura od lat przypominała skansen. Nowy właściciel, który kupił ośrodek od skarbu państwa, postanowił to jednak zmienić.

W zeszłym roku zbudowano tutaj pierwszą czteroosobową kolejkę z Kamiennej do Soliska. Kolej o długości 700 m stanęła w miejscu dawnego orczyka przy bardzo popularnej i oświetlonej trasie. U jej podnóża rozbudowano także budynek do obsługi narciarzy.

Teraz w ośrodku trwa budowa następnej kolejki, która będzie kursowała spod kompleksu noclegowego Jontek na Buczynkę. Wygodnymi, czteroosobowymi kanapami narciarze pokonają 1,4 km. Będzie to jedna z dłuższych kolejek krzesełkowych w Beskidach. Zastąpi znacznie krótsze wyciągi orczykowe, które do tej pory wywoziły narciarzy na Buczynkę.

Jak wyjaśniają w ośrodku, górna stacja kolejki jest już gotowa, trwa budowa dolnej, a niebawem rozpocznie się stawianie podpór. Wszystko ma być gotowe przed zimą. Co ważne, wzdłuż nowej kolejki na narciarzy będzie czekała wyprofilowana na nowo, wygodna i oświetlona trasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie czy korbielów  nadaje się na wyjazd z 2 małych dzieci 3 i 4 lata? 

Jakie masz oczekiwania wobec Pilska ? Pytam, bo im bardziej uszczegółowisz pytanie, tym bardziej szczegółowych odpowiedzi możesz oczekiwać... Bo jak widzisz mój przedpiszca odradził Ci wyjazd do Korbielowa, a ja, gdybym miał 3 i 4 letnie dziecko, zabrałbym je do tegoż Korbielowa :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędzej do Korbielowa niż do Białki....

pozostaje pytanie czy dla dzieci ma to być pierwszy raz na nartach. Jeśli tak, to znajdziesz w Korbielowie odpowiednie ośle łączki z wyciągami odpowiednimi dla takich maluszków. Jeśli jednak radzą sobie już na nartach, to po ostatnich zmianach w infrastruktórze - jest to jak najbardziej miejsce dla rodzin z dziećmi. Stosunkowo mało ludzi, wyciągi krzesełkowe, oświetlenie + naśnieżanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...