Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

#101 mario33

mario33

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
  • Na forum od: 01.2009
87
  • Umiejętności: 5

Napisano 18 luty 2020 - 11:07

Strasznie długi wątek się zrobił... Wielkie dzięki za wszystkie głosy.

EPILOG po półtora tygodnia ciągłej jazdy.

Troche pomogło precyzyjniejsze dopasowanie klamr. Druga od góry klamra przesunięta „w tył”, reszta cierpliwa mikroregulacja. Na pewno przekonałem się, że dopinanie „na maxa” bardziej przeszkadza niż pomaga. Jeździło się dobrze, nie idealnie ale w miarę precyzyjnie.

Natomiast nie ma ucieczki od fizjologii. Masa robi różnice i czeka mnie kupno twardszych butów. Będę szukał czegoś ciasniejszego, czyli zestaw założeń do nowych butów: last 98, wysokie podbicie, flex ~130. Wszelkie podpowiedzi przyjmę.

#102 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 683 postów
  • Na forum od: 01.2016
174
  • Umiejętności: 1
  • Poznań

Napisano 18 luty 2020 - 11:09

Flex flexem, ale dobre stanie w butach to podstawa. Najpierw wisialem na tylach, pozniej wisialem na jezykach, a dopiero ostatnio wyczuwam balans. No i flex np. 110 sportowych modeli ma sie nijak do flexu 130 modeli turystycznych.

#103 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7073 postów
  • Na forum od: 02.2008
5320
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 18 luty 2020 - 11:26

Tylko nie ciasniejsze. Jak już, to bardziej dopasowane.

#104 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2028 postów
  • Na forum od: 11.2007
1161
  • Trójmiasto

Napisano 18 luty 2020 - 11:56

Natomiast nie ma ucieczki od fizjologii. Masa robi różnice i czeka mnie kupno twardszych butów. Będę szukał czegoś ciasniejszego, czyli zestaw założeń do nowych butów: last 98, wysokie podbicie, flex ~130. Wszelkie podpowiedzi przyjmę.

Biorąc pod uwagę Twoje "parametry" a przede wszystkim wagę, zadaj sobie pytanie czy z nadmiarem tkanki będziesz chciał coś zrobić, innymi słowy schudnąć. Stopy składają się w sporym procencie z tkanki tłuszczowej i wahania wagi mają duże przełożenie na dopasowanie buta, zależność jest wprost proporcjonalna: gdy chudniemy to buty stają się luźniejsze i na odwrót. Tak więc warto buty kupić po osiągnięciu wagi docelowej, jeśli to planujemy.

• Mitek podziękował za tę wiadomość

Pozdrawiam

Początek sezonu 09.01.2019 20 dni na nartach. 

Nie ma to jak w Gardenie!  https://youtu.be/0rRTc2geWOI  

#105 mario33

mario33

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
87

Napisano 24 luty 2020 - 22:23

Postanowiłem, że przejrzę jednak buty i odwiedziłem sklep z szeroką ofertą.

Przede wszystkim założyłem Nordica Speedmachine 130. Właściwie żadna różnica do moich 110. Za wygodne ;)

Potem mniejsza objętość - Nordica Promachine 130 (last 98 względem moich 100 mm). O, tu już było lepiej, super dostosowanie do kształtu stopy jak w moich ale mocno dopasowane. W sumie do wzięcia...

Natomiast jak jest tak wygodnie to może niedobrze ? ;) wychodząc z tego założenia - zdałem się na propozycję sprzedawcy. Atomic Redster Pro 110. W pierwszej chwili - z tyłu ucisk po bokach pięty (zwykle mam tam straszny luz), sprawę załatwiła w sumie wkładka (nie miałem swojej Custom ale genetyczna dla płaskostopia). Natomiast dopasowanie z przodu stopy idealne prawie i ciasne. Siedziałem z pół godziny i coraz lepiej mi się podobały. Ciasne ale wygodne, wyjątkowo dobrze objęta pięta (na granicy ucisku ale nieprzesadnie). To buty „starego typu” - skorupa tradycyjna, twarda - flex czuć że solidny, może nie Race, ale subiektywnie fajnie sztywny.

But z sezonu 2015/16, wiec cena dobra. Wtedy pozycjonowany zaraz za wersjami REDSTER FIS. Botek formowalny, tylny „kręgosłup” karbon. Może estetyka nie taka nowoczesna, ale co to ma za znaczenie :) ktoś zna te buty ? Niech ktoś skrytykuje i namówi mnie, żeby nie kupić :)

https://www.skionlin...o-110,5248.html

#106 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4785 postów
  • Na forum od: 03.2006
2559

Napisano 24 luty 2020 - 23:09

Jak jezdzisz na lyzwach w luzno zawiazanych butach no tak, zeby nie spadaly? Jezeli dajesz rade "rzucac snieg przez bande" to znaczy, ze slabiutko z technika narciarska. Nie mysl o wysokim flexie tylko nadrabiaj braki(flexu) praca nog.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#107 mario33

mario33

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
87

Napisano 24 luty 2020 - 23:13

Jak jezdzisz na lyzwach w luzno zawiazanych butach no tak, zeby nie spadaly? Jezeli dajesz rade "rzucac snieg przez bande" to znaczy, ze slabiutko z technika narciarska. Nie mysl o wysokim flexie tylko nadrabiaj braki(flexu) praca nog.

To już wiem, nie od razu Kraków zbudowano, uczę się. Właściwie to moje mierzenie potwierdziło, ze nie problem we flexie (chociaż sztywność mi jest potrzebna) ale buty kupiłem mimo wszystko za duże. Szukam bardziej dopasowanych..

PS Łyżwy mam super sztywne. Śniegiem spod płozy mogę przerzucić nie bandę ale nasypać komuś na kask jak trzeba 😀