Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
6 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

To posmaruj narty jak trzeba... powaga. Zmieni się oczywiście wraz ze wzrostem temperatury.

Pozdro

Mam posmarowane, ale wiesz, zakaz stosowania fluoru 😔, trudno trafić z doborem 😁. Ja nie piszę, że to mi przeszkadza, jedynie wyczuwa się, że śnieg jest bardziej tępy niż sztuczny.

Trochę pojeżdżone 

IMG_5851.png

Edytowane przez kordiankw
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

A po cholerę go ratrakować Marek? Jak to nie jest zamrożone na kamień po nocy tylko miękkie to warunki idealne a pusto masz.

Pozdro

Wiesz..ja to bym wcale nie ratrakował - naturalna selekcja by nastąpiła ale wiem ze wszyscy ratrakuja (nawet jak Praciaki zapiją wieczorem to rano ratrakują) wiec pytam.

W naturalny śnieg to i wywalić sie przyjemnie....dzika radość 

D18DE07F-08C3-4305-A58B-1C1DF8D9C998_1_105_c.thumb.jpg.95b79323a50520e401b4c36788e947ef.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj byłem na Skrzycznem ale na skitouringu. Miałem małą robotę do zrobienia na Skrzycznem, która się oczywiście nieudała ale to z innych powodów. Widokowo na pełną skalę. Inwersja, słoneczna wyżowa pogoda, wały chmur przewalające się z silnym południowo zachodnim wiatrem przez Malinów, Pośredni Wierch i Biały Krzyż / Przełęcz salmopolską.

Na Skrzycznem 2 stopnie ciepła, niżej odwilż jeszcze mocniejsza. Śnieg topnieje i spada z drzew. Podczas zjazdu zauważyłem, że czynna jest tylko Zbójnicka kopa, Małe Skrzyczne, niebieska 3 + 3 łącznik ze Skrzycznego. Nieczynna 1 czerwona i czerwony zjazd z Hali Skrzyczneńskiej na kanapę do Soliska. Chyba czynna jest niebieska do Soliska (kurde no nie zwracałem uwagi 😄 ) Widziałem też, że jeździ pośredni wierch ale raczej na pewno bez Golgoty.

Narciarzy ogólnie bardzo dużo, zwłaszcza na Zbójnickiej Kopie. Nie wiem co przyciąga ludzi do tej oślej łączki na której trzeba się odpychać kijkami.

Niebieska 3 w stanie tragicznym. Ciężkie, mokre muldy albo twardy lód. Musicie (Ci, którzy tego nie wiedzą) jednak pamiętać, że skitury do zjazdu są mocno kompromisowe + niestety ostatnie harce na biegówkach dały się lewemu kolanu do wiwatu. Wystarczy powiedzieć, że w pewnym momencie (tj. na Skrzycznem) nie byłem pewien jak to w ogóle będzie dalej wyglądało.

Widoki jak widać rekompensowały wszystko 😄

 

PICT2099.JPG

PICT2132.JPG

PICT2149.JPG

PICT2165.JPG

PICT2169.JPG

PICT2178.JPG

PICT2197.JPG

PICT2199.JPG

PICT2210.JPG

PICT2219.JPG

PICT2226.JPG

PICT2228.JPG

PICT2231.JPG

PICT2238.JPG

PICT2249.JPG

PICT2254.JPG

PICT2259.JPG

PICT2286.JPG

PICT2295.JPG

Screenshot_2023-12-17_16-18-42.png

Edytowane przez lubeckim
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierch Pośredni niestety nie chodzi.

Co przyciąga ludzi na Zbójnicką  Kopę?! Początkujących oślą łączka, a zaawansowanych dojazd do talerzyka na Małe Skrzyczne. Zamiast podchodzić te sto metrów i jeszcze lawirować pomiędzy zjeżdżającymi z góry, wygodniej i bezpieczniej jest wjechać na ZK i zjechać prosto pod talerzyk.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, kordiankw said:

Wierch Pośredni niestety nie chodzi.

Co przyciąga ludzi na Zbójnicką  Kopę?! Początkujących oślą łączka, a zaawansowanych dojazd do talerzyka na Małe Skrzyczne. Zamiast podchodzić te sto metrów i jeszcze lawirować pomiędzy zjeżdżającymi z góry, wygodniej i bezpieczniej jest wjechać na ZK i zjechać prosto pod talerzyk.

No to jest jakiś niewątpliwie argument. Faktycznie dzisiaj na stacji pośredniej był b.duży tłok. Wybudowanie Kuflonki zrobiło swoje, no ale od dawna to już tam ekhm... nie o narty chodzi a na pewno nie przede wszystkim. Jestem ciekaw czy i kiedy jedynka ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lubeckim napisał:

No to jest jakiś niewątpliwie argument. Faktycznie dzisiaj na stacji pośredniej był b.duży tłok. Wybudowanie Kuflonki zrobiło swoje, no ale od dawna to już tam ekhm... nie o narty chodzi a na pewno nie przede wszystkim. Jestem ciekaw czy i kiedy jedynka ruszy.

Ta stacja pośrednia jak ją nazywasz, to Hala Skrzyczenska. Hala Pośrednia i Wierch Pośredni to po drugiej stronie Soliska i na razie stoi, chociaż zapas śniegu przygotowany. Jedynką zjechałem w piątek, do połowy niezły warun, od połowy trasy, trzeba było szukać śniegu. A tam gdzie udało się go znaleźć przykryte niewielką warstwą białego puchu, chowały się kamole czychające na moje ślizgi. Jeżeli temperatury nie spadną i natura nie wspomoże armatek, to nie prędko ją otworzą, a jeszcze zostaje ten problematyczny przejazd przez drogę na Zwalisko.

A tłumy na Hali Skrzyczenskiej były dziś umiarkowane 😁. Bywały zdecydowanie większe.

Edytowane przez kordiankw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...