Skocz do zawartości

Szczyrk - Centralny Ośrodek Sportu


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

W załaczniku fotka z szlaku na Kotarz - widać Małe Skrzyczne i Skrzyczne. Jak przypatrzeć sie dokładniej to widoczna też jest stokówka, która prawdopodobnie można dojechac z Małego Skrzycznego do Jaworzyny (stacji przesiadkowej krzesełka). Przy nastepnej okazji spróbuje...

 

Przy okazji widać jak niewiele trzeba, by poszerzyć trasy z Hali Skrzyczeńskiej do Soliska.... (środkowa część fotki)

Załączone miniatury

  • IMG_2403.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toro ...od Skrzycznego po Mł.Skrzyczne (górą tak do 300-400m w dół) już od kilku lat jak nie kilkunastu brak lasu - wiatrołomy były wielkie i szkodniki świerki zaatakowały - widać ,że dawno nie byłeś w Szczyrku!?

Szczyrk pozatrasowy odkryłem chyba już po powstaniu wiatrołomów - dla mnie to stan naturalny ;) innego nie znam. W tym roku zaskoczył mnie jakiś świeży i gęsty lasek przy czerwonej trasie Dużego Skrzycznego - choinki podrosły i tam gdzie dało się śmigać off piste nagle zrobiło się gęsto od gałęzi.
Jest taka droga idąca równolegle pod niebieską trasą a jeszcze nad Jaworzyną - tam, gdzie na niebieskiej otwiera nam się ostry stok w dół w lewo. Niestety w końcowej części płaska i na ogół ze śniegiem po szyję.
Hmm, szukanie traski z Małego do Jaworzyny - fajny pomysł :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Był ktoś może w ostatnich dniach i opowie o warunkach? COS i SON wyglądają na zdjęciach bardzo ciekawie w porównaniu np z Wisłą (NO już chyba zakończyła sezon, reszta próbuje walczyć). Zastanawiam się czy jeszcze w weekend jest sens się wybierać... 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

http://szczyrk.cos.p...ezon-narciarski

 

Rozpoczynamy sezon narciarski

 

 

Wobec utrzymujących się od kilku dni sprzyjających warunków pogodowych, najbliższy czwartek 8 grudnia przynosi oficjalną inaugurację sezonu narciarskiego 2016/2017 na trasach Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

 

Tego dnia z myślą o miłośnikach zimowego szaleństwa uruchomiona zostanie popularna wśród narciarzy niebieska trasa Ondraszek, prowadząca ze szczytu Skrzycznego na Jaworzynę. Z kolei na sobotę 10 grudnia planowana jest inauguracja sezonu na trasie FIS. To jednak zależne jest przede wszystkim od warunków pogodowych, jakie panować będą na stoku w nadchodzących dniach.

Co istotne dla użytkowników tras COS-OPO w Szczyrku, również w tym sezonie kontynuowana jest współpraca ze słowacką spółką Tatry Mountain Resorts. To oznacza, iż podtrzymano opcję wspólnego karnetu narciarskiego na korzystanie ze stoków naszego Ośrodka oraz Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego. Ponadto, na tym samym poziomie w porównaniu do poprzedniej zimy zachowane zostały ceny poszczególnych typów karnetów.

 

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj warunki spoko ale strasznie zimno. Pojezdzilem z godzine i uciekłem do schroniska. Na górze kolo -30 z rana było. Za długo to się tak nie da. Pzdr

 

edit: pojeździłem do 12 u uciekłem, trochę za zimno jednak, chyba lekko odmroziłem sobie palce... w każdym razie do górnego krzesła zrobiła się mała kolejka, na jakieś 5 min stania, termometr zaczął pokazywać tylko -15. Bez kolejek było za to na orczykach na trasie FIS. Czerwona na wprost z góry zamknięta, pozwiewało z niej śnieg i jest trochę kamieni, czarna i niebieska dobrze przygotowane.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj warunki spoko ale strasznie zimno. Pojezdzilem z godzine i uciekłem do schroniska. Na górze kolo -30 z rana było. Za długo to się tak nie da. Pzdr

 

edit: pojeździłem do 12 u uciekłem, trochę za zimno jednak, chyba lekko odmroziłem sobie palce... w każdym razie do górnego krzesła zrobiła się mała kolejka, na jakieś 5 min stania, termometr zaczął pokazywać tylko -15. Bez kolejek było za to na orczykach na trasie FIS. Czerwona na wprost z góry zamknięta, pozwiewało z niej śnieg i jest trochę kamieni, czarna i niebieska dobrze przygotowane.

Byłem od 8.30 do 14.30, jednym słowem PETARDA :) Chyba w życiu nie jeździłem na tak świetnie przygotowanej FIS ,od rana do 11 bez kolejek ,później przenieśliśmy się na orczyk ,tam przez cały dzień luźno,piękny dzień świetne widoki i siarczysty mróz, szkoda ,że nie przygotowali kaskady i FIS poniżej grzebienia ,ale i tak było rewelacyjnie.

Załączone miniatury

  • 20170107_110359.jpg
  • 20170107_110316.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak wygląda na dzień dzisiejszy zjazd od Jaworzyny do Szczyrku? da się zjechać nie natykając na minerały?

Jeździłem w sobotę, w niedzielę był opad więc może być tylko lepiej. Na samym dole jakieś tam małe przetarcia ale nic co nie da się ominąć. Warunki były bardzo dobre. pzdr


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm,

chciałem wybrać się do Szczyrku, ale  jako zwolennik rekreacyjnych tras (NIEBIESKIE I LEKKO CZERWONE) nie wiem czy do COS czy do SON ???

Jeśli to jest kryterium ,zdecydowanie SON, COS ma jedynie Ondraszka,trasę wąską i nudną ,a na SON masz całe Solisko,Małe Skrzyczne i Pośrednie ,no i niebieska na Czyrnej ,więc jakieś 7 tras spełniających te warunki.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam
Wybieram się jutro rano pojeździć na SON może znajda się chętni ;) 3 miejsca wolne ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

na SON ie powoli  kończy się sezon jak nic nie spadnie.    Zamarzło błoto pośniegowe które zostało przyklepane ratrakiem - trochę lipa. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jeździliśmy na 2 różnych stokach.

 

 

Obecnie w szczyrku jest + 8  a mamy godzinę 23 w dzień było ponad 12 stopni, Beskid się utrzyma ale COS  to była masakra już w weekend.  Podobnie sytuacja na SON ie gdzie po 2 h od uruchomienia  sa przetarcia oraz wyłażą kamienie. Wiosna... nic nie poradzimy... chyba że po 3.03 wróci zima... :) 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w szczyrku jest + 8  a mamy godzinę 23 w dzień było ponad 12 stopni, Beskid się utrzyma ale COS  to była masakra już w weekend.  Podobnie sytuacja na SON ie gdzie po 2 h od uruchomienia  sa przetarcia oraz wyłażą kamienie. Wiosna... nic nie poradzimy... chyba że po 3.03 wróci zima... :)

A w nocy był przymrozek, jak przejeżdżałem przełęcz od Wisły o 7:30 było +2. W nocy musiał być lekki przymrozek na górze, bo stok był dobrze wyratrakowany i lekko zmrożony, więc żałuj że nie pojechałeś. 10 przygotowana perfekcyjnie, 8 super, 11 (Golgota) rewelacja. Góra była zamknięta. 7 w porządku aczkolwiek był test nart, więc sporo osób próbowało swoich sił. 2 na dół poprawiona od niedzieli. Na 4 liczne przecierki. I wyratrakowali tory pod orczykami. Do odpowiedniego wątku wrzucę zdjęcia. Warunki skończyły się około 10:30.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...