Skocz do zawartościZdjęcie
- - - - -

Nowy ośrodek narciarski w Żabnicy


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin33

Marcin33

  Nowy użytkownik

 • 7 postów
 • Na forum od: 02.2019
49

Napisano 15 wrzesień 2019 - 12:56

Dowiedziałem się ciekawych rzeczy. Jednak w Żabnicy powstanie duży jak nie bardzo duży ośrodek narciarski jak na Polskie warunki. Kto wie czy ilością tras nie przebije SMR. Jednak na początek będzie ich trochę mniej (w km) niż w całym Szczyrku. Właściciel jest na etapie papierologi. Planuje za 5 lat czyli w grudniu 2024 otwarcie całości na raz nie etapami. Do tego po otwarciu ma ruszyć z papierologią by w ciągu 10 lat podwoić ilość tras jednak to zależy od popularności (w założeniach ma połowę ludzi które odwiedziły Szczyrk w pierwszym roku).

Plany obejmują też Skibus skomunikowany na początek z pociągami.

Jak będę jechał autem zrobie zdjęcia stoku które są przeznaczone pod inwestycje. Jak będę na budowie to wrzucę też widok na jeden z przyszłych stoków.

#2 christof

christof

  Użytkownik

 • Pip
 • 78 postów
 • Na forum od: 08.2016
41
 • Umiejętności: 1

Napisano 16 wrzesień 2019 - 14:31

Czy to nie to?

 

49.5759727, 19.1361802#3 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

  Stały bywalec forum

 • PipPipPipPip
 • 1694 postów
 • Na forum od: 01.2015
1142
 • Umiejętności: 2
 • Rajcza

Napisano 18 wrzesień 2019 - 10:04

Jakoś tak ostatnio nie miałem okazji z Rajczy jechać do Żywca więc fotki nie będzie ale dla zainteresowanych - najlepsza poglądowa panorama przyszłego "nowego" ON jest z ronda na Przybędzy (rondo kończące S-1). Nie jest to lokalizacja świeża gdyż jak pewnie starzy wyjadacze pamiętają w tamtym miejscu znajdował się wyciąg narciarski wyposażony w silnik spalinowy. Sam przyszły ośrodek swoją wielkością no i powiedzmy ukształtowaniem przypomina stary SON bez Julianów, Golgoty i Cielętnika. Za M. Skrzyczne robi Prusów. Tak więc wielkość raczej nie będzie porównywalna ale pudło będzie. Bardzo korzystne położenie oraz najwyraźniej korzystny mikroklimat powoduje długotrwałe zaleganie śniegu. Właścicielem terenów jest niejaki Wojciech Gaweł - regionalny potentat w zakresie rekultywacji za środki unijne hal beskidzkich. No i właśnie pod tą legendą (podobno) poszerzył istniejące na zboczach Prusowa hale wytyczając niejako przypadkiem szereg tras narciarskich zbiegających w dolinę Żabnicy. Sprawa budowy tego ośrodka ciągnie się od ok 10 lat i końca nie widać. Tyle no powiedzmy fakty a teraz troszkę ploteczek. W. Gaweł od samego początku lansował realizację z własnych środków finansowych bez udziału "mocnych" inwestorów typu TMR. Nie mając silnego wsparcia borykał się i nadal boryka z zielonymi, decyzjami adm. dotyczącymi nielegalnej wycinki i konieczności przywrócenia do stanu pierwotnego przeprowadzonych prac ziemnych. Na dokładkę nie posiada w dolinie wystarczającej ilości gruntów na wybudowanie infrastruktury przy stokowej. Można by jeszcze wspomnieć o lokalnych układach - gmina - starostwo ale nie miejsce na to. Na chwilę obecną W. Gaweł i Józef Polok wygrali przetarg na dzierżawę SKI Zwardoń co rokuje likwidacją blokującego wjazd kontenera i uruchomieniem Dużego Rachowca. Jedno jest pewne jak tylko ruchy ta inwestycja dam znać na SF. 

W każdym bądź razie bardziej pewne jest chyba uruchomienie przez Rusinka innej małej SN (dwie kanapy) w dolinie Soły niż rychła budowa SN w Żabnicy .   


https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe
Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych