Skocz do zawartości

Prognoza Pogody


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

No ja bym na białe święta ponizej 600 może 500 metrów nie liczył. Dopiero po świętach. Tylko w górach bedzie biało na święta. U mnie akurat 500 metrów to raczej ma każdy pagorek. U Ciebie niestety ( NS Grybow Gorlice) to brakuje zdecydowanie. Za to interia obecnie pokazuje zimę od po swietach do kurde polowa stycznia a u nich zima dalej trwa. Zero ocieplenia w okolicach Nowego Roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co dla narciarzy oznacza, że Atlantyk się odkorkował? 

Poprzednie modele pokazywały zimę nawet w okolicy NS, Gorlic. Obecne pokazują deszcz, może coś sypnie w Krynicy. :(

To znaczy że płynie do nas masa polarno - morska. Charakteryzuje się dużą wilgotnością i niestety dodatnimi temperaturami. Dlatego kraje blisko Atlantyku nie muszą w zimie jeździć na zimówkach. Ale jak powietrze przemieszcza się nad naszym kontynentem to zaczyna nabierać cech tego podłoża, czyli coraz mnie wilgoci, wichury się uspokajają a temperatura w zimie spada. Dlatego w Białce zawsze jest troszkę chłodniej niż w Szczyrku i dalej na wschód jest tylko chłodniej. Z tego co widzę to ma do nas trafić troszkę chłodniejsza masa - bardziej z północy. Pogoda będzie dynamiczna, z często przechodzącymi frontami. Morze działa labilizująco, czyli na szybki spadek temperatury wraz z wysokością. Tego typu masa ma też na wysokości 500 -1000 metrów sporo wilgoci, która oczywiście będzie oddawana na spotykanych przeszkodach. Więc na początku będzie to deszcz a potem śnieg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym na białe święta ponizej 600 może 500 metrów nie liczył. Dopiero po świętach. Tylko w górach bedzie biało na święta. U mnie akurat 500 metrów to raczej ma każdy pagorek. U Ciebie niestety ( NS Grybow Gorlice) to brakuje zdecydowanie. Za to interia obecnie pokazuje zimę od po swietach do kurde polowa stycznia a u nich zima dalej trwa. Zero ocieplenia w okolicach Nowego Roku.

No to u Ciebie na święta chyba będzie biało. Czy mi się wydaje, czy nas niż genueński zaszczyci dzisiejszej nocy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Czy mi się wydaje, czy nas niż genueński zaszczyci dzisiejszej nocy? 

Chyba jednak popłynie nad Bałkany. Ciekawie wygląda temperatura dla 850hpa na okres świąteczny, być może coś sypnie albo przynajmniej przymrozi bo jak nie to po raz pierwszy przydarzy mi się rezygnacja z zaklepanego wyjazdu :angry:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak popłynie nad Bałkany. Ciekawie wygląda temperatura dla 850hpa na okres świąteczny, być może coś sypnie albo przynajmniej przymrozi bo jak nie to po raz pierwszy przydarzy mi się rezygnacja z zaklepanego wyjazdu :angry:.

Raczej w Beskidy, ale jest bardzo płytki, więc za dużo opadów nie będzie. Zawsze patrzę co się na tym poziomie dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jutra do wieczora spadnie nawet 20 mm deszczu. Co prawda to kropla ale od czegoś trzeba zacząć. Od poniedziałku woda zacznie przechodzić w ciało stałe. Jednak dwa kolejne niże dalej kręcą. Boje się że w poniedziałek ucieknie nam bardziej na wschód. Ten z 25 grudnia może odbić się od wyżu i też tylko coś symbolicznie popada. Ważne że będzie padało i ważne że na pasterke pójdę w padającym śniegu. Pamiętam takie święta za dziecka. Lata 90. W wigilię rano było jak obecnie ale tylko rano. Z każdą godziną śniegu tylko przybywało. O dziwo to też był pierwszy śnieg. Jednak kiedyś też tak było że pierwszy śnieg to padał pod koniec grudnia. W tym roku już dwa razy było biało. 11 listopada na jeden dzień i od początku grudnia do połowy. Pamiętam tez lata 90 i styczeń. W ferie chodziłem w krotkim rękawku. O śniegu mozna było tylko śnić. Za to rower codzień. Dopiero po feriach na początku lutego przyszedł śnieg i mróz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi wpadłem na SO. Naprawdę nie ma co dyskutować z takim panem S. Przecież on wie wszystko. Pan J tez. Daj spokój bo szkoda nawet o tym gadać. Są osoby ktore realnie podejdą do tematu i powiedzą k... ten halny. Są osoby które kolejny raz będą siać hejt bo przecież 15 stopni ciepła a oni nie mają otwartego całego ośrodka. Powiem Ci nawet że gdyby był grudzień zimowy i śnieg od początku do końca to taki pajac i tak by przyjechał i zobaczył że na środku trasy leżał liść i on się wywrócił bo myślał że to kamień a nie chciał nart zniszczyć. Gdzie obsługa która ten liść miała zabrać. Po drugie pan S na nartach jezdzi raz do dwóch w sezonie a swoje opinie wystawia na podstawie kamer. U mnie obecnie śnieg z deszczem. Ogólnie jest be bo błoto ale systematycznie temperatura w dół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi wpadłem na SO. Naprawdę nie ma co dyskutować z takim panem S. Przecież on wie wszystko. Pan J tez. Daj spokój bo szkoda nawet o tym gadać. Są osoby ktore realnie podejdą do tematu i powiedzą k... ten halny. Są osoby które kolejny raz będą siać hejt bo przecież 15 stopni ciepła a oni nie mają otwartego całego ośrodka. Powiem Ci nawet że gdyby był grudzień zimowy i śnieg od początku do końca to taki pajac i tak by przyjechał i zobaczył że na środku trasy leżał liść i on się wywrócił bo myślał że to kamień a nie chciał nart zniszczyć. Gdzie obsługa która ten liść miała zabrać. Po drugie pan S na nartach jezdzi raz do dwóch w sezonie a swoje opinie wystawia na podstawie kamer.

U mnie obecnie śnieg z deszczem. Ogólnie jest be bo błoto ale systematycznie temperatura w dół.

To nie żaden hejt. Nawet jakby był mróz od listopada i spadło 1m śniegu to TMR i tak nie otworzyłby przed świętami, co najmniej połowy tras.

Ta firma to świetnie prosperujący biznes, ale dramat dla polskiego narciarstwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ja Cię miałem za gościa z jajami...a Ty tu inicjałami lecisz. Pisz otwarcie o kogo chodzi. Wracając do pogody. Najnowsze prognozy wyglądają nieźle. Święta i po świętach zapowiadają się narciarsko. :D

shuger: chyba komentarza nie trzeba. Janek: ten stary idiota jak mnie nazwał dzieciorobem to powinien wylecieć na zbity pysk. Gdyby nie ja i za chwilę moje dzieci to by jadł liście w lesie. Mój sąsiad go zna i takiego "zgreda to już dawno nie widziałem". Wnuki mają zakaz wszystkiego w jego domu i aucie. Poprostu mają być jak on inaczej wypad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie TMR, przykład z przed roku z Łomnicy. 1 stycznia, ludzi średnio, wszystko powyżej startu zamknięte z powodu wiatru. Co robi TMR? Otwiera kanape do Startu (która przy miękkim śniegu jest zbyt płaska żeby fajnie pojeździć), a krzesełko po prawej przy trasach 9,11, które mają kilkaset metrów, fajne nachylenie i dzień wcześniej nie było do niego kolejki pozostaje zamknięte. Po co otwierać, przecież nie ma wysokiego sezonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wiśle i okolicy tak od 850m coś tam trochę bieleje na galeziach. Kiepsko widać bo chmury na 400m.... ;-) Do bajki daleko.

Ty faktycznie teraz patrzyłem na kamerki. Z drugiej strony góry inna pogoda. Na Hali już zima na całego na solisku dopiero coś zaczyna się robic biało a pod gondola jeszcze nic. To tylko pokazuje jak trudne jest prognozowanie dla gór. Z jednej strony biało już jest pod 600m a z drugiej pod 1000m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krynicy całą noc lało nawet na szczycie Jaworzyny, dopiero od niedawna polatuje mokry śnieg w wyższych partiach.
Ze stoków w Krynicy już nic nie działa, ruszą pewnie dopiero jak będzie można podośnieżać przez kilka dni.
Ogólnie bardzo słabo a nawet fatalnie.

Sącz i okolice leje deszcz. Błotniste święta, ohyda (jak i rok temu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...