Skocz do zawartości

Jak wygląda nasza aktywność sportowa poza sezonem narciarskim?


Dany de Vino

Rekomendowane odpowiedzi

 

Moze w przyszlym roku bedzie lepiej.Ale trzeba popracowac nad sprzetem.Teraz mam kolka 90mm .czas na 100 albo 110mm.Jest tez opcja 125mm ale trzy kolka

 


Gratuluję!

1:50:32 to bardzo fajny czas. Wcale nie trzeba pracować nad sprzętem. Liczy się Twoja forma a nie to czy wyprzedzisz kolegów na większych kółkach. I tak żaden z Was nie wygra. Nie zmieniając kółek będziesz też wiedział, ile rzeczywiście się poprawiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gratuluję!

1:50:32 to bardzo fajny czas. Wcale nie trzeba pracować nad sprzętem. Liczy się Twoja forma a nie to czy wyprzedzisz kolegów na większych kółkach. I tak żaden z Was nie wygra. Nie zmieniając kółek będziesz też wiedział, ile rzeczywiście się poprawiłeś.

 

Nie do konca jest to prawda.Na wiosne zmienilem kolka z 84 a na 86a i przy tym samym wkladzie sily czas poprawil mi sie o ok.30.%

Moje buty sa zwyklymi fitness butami,ktore waza troche wiecej jak speed.Poza tym przy kolkach o wiekszej srednicy sa takze dluzsze plozy.Jest to porownywalne z nartami slalomowymi i do giganta.Na gigantach rozwija sie wieksze predkosci.Na kondycje nie moge narzekac.Jako zwykly amator zajalem co prawda 1913 miejsce,ale za soba zostawilem ok 3400....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, że dzięki większym kółkom możesz znacznie poprawić czas, może nawet bardziej niż lekko poprawiając kondycję. Czy jednak będzie to większe osiągnięcie? Jeśli przykładowo dzięki kółkom 110 zejdziesz z 1:50 na 1:30 to jak dla mnie, to nic nie znaczy. A jeśli dzięki samej kondycji zejdziesz z 1:50 na 1:45, to będę Ci szczerze gratulował. Oczywiście możesz i zmienić kółka i poprawić kondycję i/lub technikę. Trudniej jednak będzie Ci zweryfikować co było zasługą sprzętu a co pracy nad sobą.

 

Dzięki za zaproszenie. Na razie nie jeżdżę na czas/szybkość. Gdybym zaczął to też raczej na takie imprezy masowe nie będę się wybierał. Źle się czuję w tłumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Do tematu kółek w rolkach polecam przemyśleć szynę i but. Historia o 86 w dystansie to taki trochę masochizm ale co kto lubi,

Sety 3x110 to zazwyczaj pomysł na street. Większość producentów daje krótką szynę w standardzie. 4x110 lub 3x125 (są szyny obsługujące obydwa sety) brzmi jakby ciekawiej. Ale ja się nie znam - moi zawodnicy tyko z górki i czasem coś pokręcą po płaskim marudząc, że Night Skating był nudny choć towarzysko udany 🙂 .

But -> kółka -> szyna -> łożyska .... taka kolejność myślenia o sprzęcie, którą polecam. 

M.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...