Skocz do zawartości

Narty GS MASTERS


moruniek

Rekomendowane odpowiedzi

Na chwilę odbiegając od tematu głównego:
Nie wiem dlaczego, nasz "mistrzunio fredzio" kojarzy mi się z chłopcem z poniższego filmu :) :D


Witam
,,Dogadał kocioł garnkowi"


 

Jurek to było w tym wątku :). Widać że jest pieczenie u narcyza ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


A ten mu jeszcze przyklepał....

Czy wy nie widzicie, że ta piaskownica już dawno jest dla was za mała.......

Zerknąłem tu by zapytać o narty GS ????????????? Czy to jest jeszcze forum narciarskie??????
Czy to loża szyderców, bo nie wiem.
Szkoda że fajne osoby (np. miło wspominam CHEMIKA i kilku innych) zmykają z tego forum

To se ne wrati -

Postrufka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dlatego pytałem o sklepy z nartami z poprzedniego sezonu albo z przed dwóch tylko nowymi. $ nie są problemem ale wiem, że nie warto płacić teraz za nową nartę. Albo zaczekam albo znajdę coś z poprzedniego sezonu/ dwóch albo kupię sporten...

Właśnie zaczyna być dobry moment by kupić coś w dobrej cenie, jak jeszcze nic nie kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze , ze te filmy sam wstawilesc, zeby mnie osmieszyc.

Mendy sie zleca i bedzisz mial wiecej dzieksow

Coraz częściej z ubolewaniem czytam niektóe forumowe wypowiedzi.

Pal diabli merytorykę , po to forum jest by  wzajemnie uczyć się, dyskutować czy na spoko się z sobą nie zgadzać .

 

NIemniej, protestuję stanowczo  przeciwko totalnemu zaniżaniu kultury wypowiedzi poprzez używanie paskudnego słownictwa  i stanowczo prosze o powstrzymywanie się od ich używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaabe to delikatnie mówiąc bardzo. Żal mi autorów tych wypowiedzi i żałuje, że wiele osób porezygnowało z pisania tutaj właśnie przez takie akcje. Bardziej to pasuje na priv i mocno żałuje, że nie ma tu moda który po upomnieniach wysadził by delikwentów w powietrze na zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozachwalaliści te mastery, narobiliście ochoty, to teraz pomóżcie znaleść wypożyczalnie lub centrum testowe gdzie można się na nich przejechać (okolice Krakowa, Katowic, w najbliższym czasie Szczyrk) :-)

Troche już podzwoniłem ale nigdzie nie mają :-(

Ps. Ten sam problem jest z wypożyczeniem juniorskiego gs-a :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozachwalaliści te mastery, narobiliście ochoty, to teraz pomóżcie znaleść wypożyczalnie lub centrum testowe gdzie można się na nich przejechać (okolice Krakowa, Katowic, w najbliższym czasie Szczyrk) :-)

Troche już podzwoniłem ale nigdzie nie mają :-(

Ps. Ten sam problem jest z wypożyczeniem juniorskiego gs-a :-(

Z miejsc, które znam chyba najbliżej Jaworzyna Krynicka: http://treninginatyczkach.pl/

Generalnie tego typu narta to nie towar, który znajdziesz w przystokowej wypożyczalni.

W juniorskiego GS się IMHO nie baw, chyba że masz poniżej 60kg wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozachwalaliści te mastery, narobiliście ochoty, to teraz pomóżcie znaleść wypożyczalnie lub centrum testowe gdzie można się na nich przejechać (okolice Krakowa, Katowic, w najbliższym czasie Szczyrk) :-)

Troche już podzwoniłem ale nigdzie nie mają :-(

Ps. Ten sam problem jest z wypożyczeniem juniorskiego gs-a :-(

Białka, przy starej kanapie na Kotelnicę, patrząc od dołu po prawej stronie. Tam do przetestowania na FIS-ach (1 i 2) oraz czarnej w Jurgowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miejsc, które znam chyba najbliżej Jaworzyna Krynicka: http://treninginatyczkach.pl/

Generalnie tego typu narta to nie towar, który znajdziesz w przystokowej wypożyczalni.

W juniorskiego GS się IMHO nie baw, chyba że masz poniżej 60kg wagi.

Dzięki. Jutro będę dzwonił. Szukałem po "centrach testowych" ale chyba to generalnie jakaś lipa (kiedyś też chciałem się przejechać na obecnych nartach przed zakupem i też nie udało się).

 

Juniorki dla syna (42-43 kg wagi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mają w Jurgowie? I czemu tylko na czarnej?

 

 

W Białce jest centrum testowe gdzie można wypożyczyć Rossi Masterki (o nim pisałem). A w Jurgowie mają trasę na której można dać tej narcie pojechać, w Białce na płaskim i do tego miękkim śniegu to raczej ciężko będzie ją przetestować (nie wiem czy chodzą już FIS-y i jak są przygotowane).  Białka i Jurgów chodzi na tym samym karnecie, więc wypożyczając nartę, może warto byłoby przejechać się na niej na różnych stokach, w Jurgowie będzie więcej lodu i bardziej twardo (dla tej narty dobrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Białce jest centrum testowe gdzie można wypożyczyć Rossi Masterki (o nim pisałem). A w Jurgowie mają trasę na której można dać tej narcie pojechać, w Białce na płaskim i do tego miękkim śniegu to raczej ciężko będzie ją przetestować (nie wiem czy chodzą już FIS-y i jak są przygotowane).  Białka i Jurgów chodzi na tym samym karnecie, więc wypożyczając nartę, może warto byłoby przejechać się na niej na różnych stokach, w Jurgowie będzie więcej lodu i bardziej twardo (dla tej narty dobrze).

 

Czarna w Jurgowie...Moruniek błagam Cię :)

Mam też wrażenie, że zacząłeś mitologizować. Master to przyjazna narta i chodzi dobrze po wszystkim.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna w Jurgowie...Moruniek błagam Cię :)

Mam też wrażenie, że zacząłeś mitologizować. Master to przyjazna narta i chodzi dobrze po wszystkim.

Pozdrowienia

A jeździłeś czy tylko za kompa piszesz, bo mam wrażenie że ostatnio coraz częściej tylko za klawiatury a jazdy coś mało? Jak potrafisz przetestować tą nartę na miękkim śniegu, takiej wiosennej mokrej ciapie jaką mam obecnie w Szczyrku to szacun, bo ja o niej nie potrafiłbym powiedzieć nic konkretnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masterow nie mam , bo wykastrowanych nie uzywam (ha ha ha ha) - ale na normalnych FIS GS

Oj Kuba, Kuba.

Wykastrowane to są wszystkie narty  podlegające przepisom FIS.

Przez ich pomysły nie wiemy jakie narty są naprawdę najlepsze.

 

Dlaczego dziewczyna postury Shiffrin musi jeździć GS na takich samych nartach jak męskie "brojlery" ?

Zawsze panie miały w GS dopuszczony mniejszy od mężczyzn promień skrętu.

 

Nie wiesz?

 

Ja wiem :)

Bo podanie dla kobiet  logicznych 25m było by porażką dla ich ego.

Oznaczało by brak potrzeby regulacji, ponieważ dziewczyny i tak jeździły by na dechach w okolicach 27m.

Już nawet w amatorskich zawodach rangi MPA, większość ścigantów nie jeździ  poniżej 25m.

Jakoś wolą większe promienie.

Co dopiero najlepsze zawodniczki świata.

 

Jednak wesoła organizacja FIS musi ustanowić "przepisowe" narty.

Czują się wtedy bardzo ważni.

 

Mam nadzieję, że w końcu się opamiętają i odpuszczą regulację promienia w GS.

Jest bardzo blisko bo dobra zawodniczka woli czasami pojechać "stivotem" ale jechać na szybciej rozpędzającej się narcie niż na jakiejś z 20m promieniem czysto ale powoli.

 

Jestem przekonany, że dziś już bardzo mała ilość mężczyzn zeszła by do promienia ok.27m a kobiety nie jeździły by poniżej 25m.

Regulacja 30m jest do niczego nie potrzebna !!!

 

p.s. ja jestem ( na razie) na promieniu 21,2m ale mam nadzieję się podciągnąć i dojechać do 25m :)

Nie wiadomo gdzie przetną się krzywe wieku i wzrostu umiejętności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździłeś czy tylko za kompa piszesz, bo mam wrażenie że ostatnio coraz częściej tylko za klawiatury a jazdy coś mało? Jak potrafisz przetestować tą nartę na miękkim śniegu, takiej wiosennej mokrej ciapie jaką mam obecnie w Szczyrku to szacun, bo ja o niej nie potrafiłbym powiedzieć nic konkretnego. 

Cześć

Ja nie "testuję" nart - bo nie jestem testerem nart i nie mam warunków do obiektywnego testu zazwyczaj. Po prostu sobie na nich jeżdżę a że mam tylko GS - nawet nie Mastery - to jeżdżę na nich w każdych warunkach. Master idzie momentami idzie jak slalomka w porównaniu z GS, niezależnie od  śniegu.

Widzę również, że obrastasz w piórka bo na sympatyczne i żartobliwe określenia reagujesz nerwowo i oskarżycielsko.

Nieładnie - brak klasy?

Pozdr serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja nie "testuję" nart - bo nie jestem testerem nart i nie mam warunków do obiektywnego testu zazwyczaj. Po prostu sobie na nich jeżdżę a że mam tylko GS - nawet nie Mastery - to jeżdżę na nich w każdych warunkach. Master idzie momentami idzie jak slalomka w porównaniu z GS, niezależnie od  śniegu.

Widzę również, że obrastasz w piórka bo na sympatyczne i żartobliwe określenia reagujesz nerwowo i oskarżycielsko.

Nieładnie - brak klasy?

Pozdr serdeczne

 

Czarna w Jurgowie...Moruniek błagam Cię :)

Mam też wrażenie, że zacząłeś mitologizować. Master to przyjazna narta i chodzi dobrze po wszystkim.

Pozdrowienia

 

Drogi Mitku,


 

ja naprawdę bardzo Cię szanuję i jestem daleki od atakowania kogokolwiek, szczególnie na forach internetowych, bo zawsze uważam, że można sobie wszystko szybko wyjaśnić i powiedzieć prosto w oczy.

 

Ale doprawdy nie widzę nic sympatycznego i żartobliwego w określeniach, pozwolisz że zacytuję mistrza:  "Mam też wrażenie, że zacząłeś mitologizować.", "Widzę również, że obrastasz w piórka ..."

 

Jeżeli Cię uraziłem to (co rzadkie na tym forum) przepraszam.

 

Ja osobiście uważam, że ta narta nie została zaprojektowana do jazdy w "ciapie", po miękkim. Oczywiście można, dziś cały dzień tłukłem SL, czy dało się jeździć, oczywiście, czy było to przyjemne - oczywiście. Pytanie tylko czy jakbym miał cokolwiek o tej narcie napisać po dzisiejszej jeździe mając ją do tego pierwszy raz na nodze, mógłbym to zrobić. Osobiście uważam, że w nartę trzeba się czasem wjeździć, czasem pokochasz ją od pierwszego założenia ale jeżeli masz nartę przetestować (o ile to ma jakikolwiek głębszy sens) to testuj ją w warunkach w jakich pokaże swój potencjał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Mitku,


 

ja naprawdę bardzo Cię szanuję i jestem daleki od atakowania kogokolwiek, szczególnie na forach internetowych, bo zawsze uważam, że można sobie wszystko szybko wyjaśnić i powiedzieć prosto w oczy.

 

Ale doprawdy nie widzę nic sympatycznego i żartobliwego w określeniach, pozwolisz że zacytuję mistrza:  "Mam też wrażenie, że zacząłeś mitologizować.", "Widzę również, że obrastasz w piórka ..."

 

Jeżeli Cię uraziłem to (co rzadkie na tym forum) przepraszam.

 

Ja osobiście uważam, że ta narta nie została zaprojektowana do jazdy w "ciapie", po miękkim. Oczywiście można, dziś cały dzień tłukłem SL, czy dało się jeździć, oczywiście, czy było to przyjemne - oczywiście. Pytanie tylko czy jakbym miał cokolwiek o tej narcie napisać po dzisiejszej jeździe mając ją do tego pierwszy raz na nodze, mógłbym to zrobić. Osobiście uważam, że w nartę trzeba się czasem wjeździć, czasem pokochasz ją od pierwszego założenia ale jeżeli masz nartę przetestować (o ile to ma jakikolwiek głębszy sens) to testuj ją w warunkach w jakich pokaże swój potencjał. 

Widzę, że nie rozumiesz więc tłumaczę:

mitologizować - czynić z czegoś mit - określenie w tym kontekście dotyczy oczywiście mitologizowania narty Master. Mitologizować nie znaczy kłamać więc się nie unoś.

Obrastanie w piórka to już tylko reakcja na Twój post - nie manipuluj.

Twierdzenie, że Master jest jakąś wyjątkową nartą i można ją "testować" - pretensjonalne i dziecinne - tylko w jakichś specjalnych warunkach jest typowym przykładem mitologizowania.

To co Ty uważasz na temat tej narty ma taką sama wartość jak to co ja napisze na temat tej narty (każdej narty) - czyli żadną, więc nie ma o co kruszyć kopii.

Narta pokazuje potencjał tylko i wyłącznie dzięki narciarzowi.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to forum stoi gównoburzami. Dawaj :D

Walnąłem piwko to mam odwagę ;)

Na Twoim filmie widać, jakbyś za bardzo obciążał wewnętrzną. Spróbuj ją podnieść. Na początek delikatnie samą piętkę na samym początku skrętu (zanim przekroczysz linie spadku stoku!!!), później możesz spróbować ją podnieść i uniesioną położyć na krawędź. Na samym końcu możesz spróbować ją podnieść w trakcie skrętu (w fazie sterowania). Zobaczysz jak bardzo się na niej podpierasz.

 

Możesz też pojeździć skręty oszczepowe (ang. javelin turn) i popróbować krytykowanego przez wielu phantom turn'a.

Phantom w wykonaniu samej mistrzyni, panny Mikaeli.

 

 

A tu masz link do założonego przeze mnie tematu na sąsiednim forum

https://www.skionlin...rcie-jest-sens/

Kilku gości kojarzysz również z tego forum ;)

 

Pozdr i powodzenia! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...