Skocz do zawartości

Jak zacząć karwing


Veteran

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Nie da się normalnie jeździć z kijami zjazdowymi. One służą tylko jako pomoc przy wyważeniu podobnie jak tyczka u akrobaty na linie.

Pozdrowienia

Jak czytam to w zasadzie wszystkie rodzaje kijków to kijki zjazdowe. Do zjazdu od slalomowych różnią się nieco uchwytem - nie mają tego ochraniacza na kciuk.

Do GS i do zjazdu są zakrzywione, do slalomu (specjalnego) proste.

 

Również pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jak czytam to w zasadzie wszystkie rodzaje kijków to kijki zjazdowe. Do zjazdu od slalomowych różnią się nieco uchwytem - nie mają tego ochraniacza na kciuk.

Do GS i do zjazdu są zakrzywione, do slalomu (specjalnego) proste.

 

Również pozdrawiam

Współczesne kije zjazdowe mogą być gięte w różny sposób ale są gięte w dwóch płaszczyznach więc słabo się je wbija mając rączkę pod kątem 20 stopni do grota do tego do wewnątrz ale jak ktoś lubi...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesne kije zjazdowe mogą być gięte w różny sposób ale są gięte w dwóch płaszczyznach więc słabo się je wbija mając rączkę pod kątem 20 stopni do grota do tego do wewnątrz ale jak ktoś lubi...

Pozdrowienia

Trochę kosztowały te zakrzywiane Fischer'a i żal mi było by je rzucić w kąt. Ja jedynie zauważyłem że bardziej sprężynują podczas wbijania ze względu na to zakrzywienie (zresztą nie duże w porównaniu do Leki).

Pozdrawiam

Załączone miniatury

  • snowsport_165c112824_rc4_wc_rc_fischer2014_1.jpg
  • wc-racing-gs.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Wiem, że Panowie jeżdżą przygarbieni, ale nie da się ukryć, że przy "kaczym kuprze" zakres ruchu stawu biodrowego nogi wewnętrznej jest głębszy. Nie wiem tylko, czy ten dodatkowy zakres jest potrzebny.

2.

Ja jestem może przewrażliwiony na tym punkcie, bo sam się garbię i próbuję to wyeliminować.

3.

Obserwuję za to jazdę Pań, bo ich jazda jest mniej siłowa. One mają plecy bardziej proste. 

 

Pozdrawiam

Artur

Ad. 1.

Próbowałem, moim zdaniem nie jest. Czerpanie "wiedzy" z podanego przez Ciebie linku jest wysoce ryzykowne.

Ad.2.

Po diabła próbujesz wyeliminować, skoro jest to prawidłowe (na nartach oczywiście).

Ad. 3.

Złudzenie spowodowane "różnicami konstrukcyjnymi". Panie nawet jak mają ustawioną prawidłowo miednicę (a do tego się sprowadza ten prawidłowy układ ciała), to wystająca pupa to trochę maskuje... :D. To znowu filmy, na początek instruktorka z Kanady (od 1 min 36 sek do 45 sek):

 

I Miśka Shiffrin - pierwsze chwile na nartach po kontuzji:

 

I treningowy przejazd slalomu. Proszę nie marudzić, że to nie była jazda swobodna. Miśka pojechała na takim luzie, jak by tam nie było tyczek. A jak by nie było, to by pojechała identycznie!!!!!!!!!

Mimo że film od tyłu a nie z boku to dzięki temu, że jest prawie rozebrana  :)  doskonale widać układ pleców i pupy...

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kosztowały te zakrzywiane Fischer'a i żal mi było by je rzucić w kąt. Ja jedynie zauważyłem że bardziej sprężynują podczas wbijania ze względu na to zakrzywienie (zresztą nie duże w porównaniu do Leki).

Pozdrawiam

Nie pomyslalem, ze mozna je wykorzystac jako luk.

Dobry bajer ze "sprezynuja" podczas wbijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1.

Próbowałem, moim zdaniem nie jest. Czerpanie "wiedzy" z podanego przez Ciebie linku jest wysoce ryzykowne.

Ad.2.

Po diabła próbujesz wyeliminować, skoro jest to prawidłowe (na nartach oczywiście).

Ad. 3.

 

 

Ad. 2. Próbuję wyeliminować, bo mi instruktor na to zwracał uwagę

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny byś miał ten łuk - jeden koniec szerszy drugi węższy i ciekawie by wyglądał po założeniu cięciwy bo wyginał by się bardziej przy cieńszym końcu.

Luk skojarzyl mi sie ze sprezystoscia.

Nad sprezynowaniem wygietych kijkow przy wbijaniu rozwodzic sie nie bede.

Podczas jazdy smigiem, wale mocno kijkami w snieg(tak lubie) co ulatwia mi utrzymanie rytmu 3 skrety na 2 sek.

Przy wiekszych predkosciach lubisz trzymac kijki pod pachami co jest co dobre

ale mozliwe przy mniejszym zakrawedziowaniu.

Ogolnie mowiec tez mam swoje ulubione pozycje nie zawsze wzorcowe z ktorych chetnie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 2. Próbuję wyeliminować, bo mi instruktor na to zwracał uwagę

Artur

Trudno mi polemizować, bo nie widziałem Cię w czasie jazdy, a i instruktorem nie jestem.

Być może rzeczywiście garbisz się ponad wszelką miarę... :)

Ale jak pisałem parę postów wcześniej - kluczem do prawidłowego układu ciała jest pozycja miednicy - odwrotna do wypinania kaczego kupra :D . Dlatego z całą pewnością mogę Ci poradzić: nie wzoruj się na babeczce z Twojego linku, czyli nie wypinaj tyłka!!!

Jak chcesz się wzorować na dziewczynach, to na tej z mojego pierwszego linku, a najlepiej (choć jedno nie wyklucza drugiego) na tych z linków podanych w moim ostatnim poście. Ta ruda Kanadyjka ma nienaganną technikę, a cóż można powiedzieć o Michasi? Wzorzec doskonały? To 1000 razy za mało!

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I treningowy przejazd slalomu. Proszę nie marudzić, że to nie była jazda swobodna. Miśka pojechała na takim luzie, jak by tam nie było tyczek. A jak by nie było, to by pojechała identycznie!!!!!!!!!

Mimo że film od tyłu a nie z boku to dzięki temu, że jest prawie rozebrana  :)  doskonale widać układ pleców i pupy...

 

Tadek

 

Boskie  :)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi polemizować, bo nie widziałem Cię w czasie jazdy, a i instruktorem nie jestem.
Być może rzeczywiście garbisz się ponad wszelką miarę... :)
Ale jak pisałem parę postów wcześniej - kluczem do prawidłowego układu ciała jest pozycja miednicy - odwrotna do wypinania kaczego kupra :D . Dlatego z całą pewnością mogę Ci poradzić: nie wzoruj się na babeczce z Twojego linku, czyli nie wypinaj tyłka!!!
Jak chcesz się wzorować na dziewczynach, to na tej z mojego pierwszego linku, a najlepiej (choć jedno nie wyklucza drugiego) na tych z linków podanych w moim ostatnim poście. Ta ruda Kanadyjka ma nienaganną technikę, a cóż można powiedzieć o Michasi? Wzorzec doskonały? To 1000 razy za mało!
Tadek

Różnie z tym C jest. Moim zdaniem największe C robiła Marlies Schild i obecnie Veronica Vlhova. Największy kaczy kuper robiła Kathrin Zettel. Tutaj przejazd trzech pań które akurat nie robiły dużego C albo wcale.

 

Ja bym tej pani z filmu tak nie przekreślał, bo papiery narciarskie ma ;).

Examiner at PSIA AASI Rocky Mountain

Trainer Aspen Skiing Company

Part of the in-company training team, I help train Aspen's 1400 ski instructors! Specializing in Mental Performance Coaching, I also train instructors in Movement Analysis, and preparation for certification.    
  • PSIA Level 3 Certified Instructor Professional Ski Instructors of America marzec 2009 – obecnie
  • CSIA Level 3 Canadian Ski Instructors' Alliance czerwiec 2012 – obecnie
  • Level 1 DH Mountain Bike Instructor Terra Method czerwiec 2012 – obecnie
 

 

 

https://www.linkedin...iingintheshower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Polmie.

Owszem papiery ma. Ale:

Jej koledzy z Aspen np: Jonathan Ballou jeżdżą ze schowaną d...

Jej koledzy i koleżanki z Kanady wszyscy jak jeden/jedna także. Obejrzałeś film z linku "Functional Skiing"? To może obejrzyj.

Co więcej o ile pamiętam teksty Piotra Smolika to w Kanadzie bardzo zwraca się na to uwagę.

Wracając no naszej pani z papierami, podtrzymuję w całej rozciągłości moje zdanie, że wypinanie pupy to błąd. I że w tym filmie delikatnie mówiąc wprowadza widzów w błąd.

 

Jeśli chodzi o podany przez Ciebie link do filmu z zawodów.

Chyba nieuważnie czytałeś moje posty. Napisałem jak wół, że ze względu na anatomię, jak dziewczyna ma miednicę w pozycji neutralnej, to sprawia wrażenie, że wypięła pupę. Dodam jeszcze, że jak Katrin oprócz wystającej pupy ma bardzo wąską talię i kobiece biodra, to jeśli film nie jest idealnie z boku, to to też daje złudzenie, że wypina pupę.

A nie wypina!!!!

Jedzie prawie przez cały czas ze schowaną pupą (góra miednicy z tyłu, dół miednice z przodu), a tylko na moment rozluźnia mięśnie obręczy miednicznej/biodrowej co skutkuje ustawieniem miednicy w położeniu neutralnym. Neutralnym, nie z wypiętą pupą. Choć mało wprawne oko może tak to interpretować.Ten film jest za słaby, żeby "odkryć" ten mechanizm, ale od jakiegoś czasu znam go z innego filmu. Natomiast jest wystarczająco dobry, żeby było jasne, że ani Katrin, ani Tina, ani Maria pupy nie wypinają, a wręcz przeciwnie mają prawidłowo ustawioną miednicę!

 

Drogi Polmie mogę to wszystko udowodnić klatkami z filmów. Ale naprawdę nie mam na to czasu. Bądź więc łaskaw przyjąć ten tekst do akceptującej wiadomości i podziękować za informacje.

 

Przepraszam jeśli jestem nieco brutalny, ale przez jednego palanta, który nic nie potrafił zrozumieć nie byłem rok na forum. Mam nadzieję, że Ty zrozumiesz. W końcu piszę bardzo przystępnie i zrozumiale. Nie chwaląc się, wszyscy twierdzą, że mam dość wyjątkowy dar tłumaczenia...

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Polmie mogę to wszystko udowodnić klatkami z filmów. Ale naprawdę nie mam na to czasu. Bądź więc łaskaw przyjąć ten tekst do akceptującej wiadomości i podziękować za informacje.

 

Przepraszam jeśli jestem nieco brutalny, ale przez jednego palanta, który nic nie potrafił zrozumieć nie byłem rok na forum. Mam nadzieję, że Ty zrozumiesz. W końcu piszę bardzo przystępnie i zrozumiale. Nie chwaląc się, wszyscy twierdzą, że mam dość wyjątkowy dar tłumaczenia...

 

Tadek

Dowcipnis.

Tu sie pisze o nauce jazdy,  humor "leci" w Hyde Park 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Polmie.

Owszem papiery ma. Ale:

Jej koledzy z Aspen np: Jonathan Ballou jeżdżą ze schowaną d...

Jej koledzy i koleżanki z Kanady wszyscy jak jeden/jedna także. Obejrzałeś film z linku "Functional Skiing"? To może obejrzyj.

Co więcej o ile pamiętam teksty Piotra Smolika to w Kanadzie bardzo zwraca się na to uwagę.

Wracając no naszej pani z papierami, podtrzymuję w całej rozciągłości moje zdanie, że wypinanie pupy to błąd. I że w tym filmie delikatnie mówiąc wprowadza widzów w błąd.

 

Jeśli chodzi o podany przez Ciebie link do filmu z zawodów.

Chyba nieuważnie czytałeś moje posty. Napisałem jak wół, że ze względu na anatomię, jak dziewczyna ma miednicę w pozycji neutralnej, to sprawia wrażenie, że wypięła pupę. Dodam jeszcze, że jak Katrin oprócz wystającej pupy ma bardzo wąską talię i kobiece biodra, to jeśli film nie jest idealnie z boku, to to też daje złudzenie, że wypina pupę.

A nie wypina!!!!

Jedzie prawie przez cały czas ze schowaną pupą (góra miednicy z tyłu, dół miednice z przodu), a tylko na moment rozluźnia mięśnie obręczy miednicznej/biodrowej co skutkuje ustawieniem miednicy w położeniu neutralnym. Neutralnym, nie z wypiętą pupą. Choć mało wprawne oko może tak to interpretować.Ten film jest za słaby, żeby "odkryć" ten mechanizm, ale od jakiegoś czasu znam go z innego filmu. Natomiast jest wystarczająco dobry, żeby było jasne, że ani Katrin, ani Tina, ani Maria pupy nie wypinają, a wręcz przeciwnie mają prawidłowo ustawioną miednicę!

 

Drogi Polmie mogę to wszystko udowodnić klatkami z filmów. Ale naprawdę nie mam na to czasu. Bądź więc łaskaw przyjąć ten tekst do akceptującej wiadomości i podziękować za informacje.

 

Przepraszam jeśli jestem nieco brutalny, ale przez jednego palanta, który nic nie potrafił zrozumieć nie byłem rok na forum. Mam nadzieję, że Ty zrozumiesz. W końcu piszę bardzo przystępnie i zrozumiale. Nie chwaląc się, wszyscy twierdzą, że mam dość wyjątkowy dar tłumaczenia...

 

Tadek

Nie wiem po co się tak unosisz. Dla mnie jest obojętne kto jak i co wypina lub nie wypina. Wziąłem za przykład dziewczyny bo wolę oglądać kobiecy slalom niż męski. Jest bardziej dla mnie zróżnicowany. Napisałem tylko, że różnie z tym jest bo to kwestia stylu, budowy, odruchów, błędów itd.

Wiem tylko tyle, że level 3 (tak jak ta pani) to ma chyba na tym forum tylko Piotr Smolik i jeśli level 3 coś mówi to może warto się chwilę nad tym zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1.

Próbowałem, moim zdaniem nie jest. Czerpanie "wiedzy" z podanego przez Ciebie linku jest wysoce ryzykowne.

Ad.2.

Po diabła próbujesz wyeliminować, skoro jest to prawidłowe (na nartach oczywiście).

Ad. 3.

Złudzenie spowodowane "różnicami konstrukcyjnymi". Panie nawet jak mają ustawioną prawidłowo miednicę (a do tego się sprowadza ten prawidłowy układ ciała), to wystająca pupa to trochę maskuje... :D. To znowu filmy, na początek instruktorka z Kanady (od 1 min 36 sek do 45 sek):

 

I Miśka Shiffrin - pierwsze chwile na nartach po kontuzji:

 

I treningowy przejazd slalomu. Proszę nie marudzić, że to nie była jazda swobodna. Miśka pojechała na takim luzie, jak by tam nie było tyczek. A jak by nie było, to by pojechała identycznie!!!!!!!!!

Mimo że film od tyłu a nie z boku to dzięki temu, że jest prawie rozebrana  :)  doskonale widać układ pleców i pupy...

 

Tadek

pomiedzy kobietami a mezczyznami, w narciarstwie wyczynowym jest tak duza roznica,ze zadna kobieta -zawodniczka  nie miala by zadnych szans w rywalizacji z mezczyznami (przynajmniej jeszcze sie taka nie urodzila) to troche tak jak z kobieca pilka nozna

,Dla zawodnika tyczki nie sa  zadna przeszkoda wyznaczaja tylko tor jazdy ale zapewniam ,ze nikt nie jezdzi slalomu na luzie(chocaz amatorowi ,patrzacemy z boku moze sie tak wydawac) bo przejazd slalomu wymaga zawsze max. koncentracji i wysiłku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

... Wziąłem za przykład dziewczyny bo wolę oglądać kobiecy slalom niż męski. Jest bardziej dla mnie zróżnicowany. Napisałem tylko, że różnie z tym jest bo to kwestia stylu, budowy, odruchów, błędów itd.

2.

Wiem tylko tyle, że level 3 (tak jak ta pani) to ma chyba na tym forum tylko Piotr Smolik i jeśli level 3 coś mówi to może warto się chwilę nad tym zastanowić.

Ad. 1.

No właśnie nie jest różnie. Żadna nie jeździ z wypiętym tyłkiem. Trzeba tylko to umieć zobaczyć. Napisałem jak patrzeć zanim jeszcze napisałeś pierwszy post. Poza tym doskonali narciarze i narciarki, ba nawet tylko w miarę dobrzy nie jeżdżą sztywno jak kołki więc oczywiste jest, że momentami będą mieli miednicę w pozycji neutralnej. Ale nie z wypiętą pupą. Choć oczywiście wyjątki zawsze się mogą zdarzyć. W końcu najlepsza narciarka w historii - LV ma z koszmarny A-frame. I co ? I nic - jeździ wspaniale. Ale to nie znaczy, że A-frame jest poprawny...

 

Ad. 2.

Ja się nie tylko zastanawiałem. Ja zrobiłem to co pani instruktor pokazuje od 1.min 28 sek do 1 min. 50 sek.

No i wyszło na to, że pani instruktor oszukuje. Zresztą wspomniałem o tym wcześniej 2 razy.

 

Dla mnie autorytetem jest Piotr Smolik i Niko.

Natomiast jeśli ktoś mówi coś zupełnie przeciwnego, oszukuje, a przede wszystkim jest to niezgodne z jazdą najlepszych instruktorów i zawodników na świecie, to dla mnie sprawa jest oczywista.

 

Tadek

 

PS.

Wkurzyłem się bo moim zdaniem niepotrzebnie mieszasz w głowie Arturowi i innym czytelnikom, no i tracę czas na pisanie rzeczy oczywistych, o sprawach już zakończonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyłem się bo moim zdaniem niepotrzebnie mieszasz w głowie Arturowi i innym czytelnikom, no i tracę czas na pisanie rzeczy oczywistych, o sprawach już zakończonych.

 

Nie widzę sensu się wkurzać. 

Forum służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach.

To nie encyklopedia.

Forum to też nie pisma objawione aby w nie wierzyć.

Nie można nikomu mieszać w głowie kto ma trochę rozsądku a wierzę w to że większość użytkowników to rozsądni ludzie i podchodzą do tego co się tu pisze z właściwym inteligentnym ludziom dystansem.

Sprawy oczywiste i zakończone to sfera religii.

Swoją drogą uważam, że przenoszenie spraw związanych z techniką jazdy "zawodowców" na amatorów jest chyba niewłaściwe. Zawodowcy jeżdżą walcząc o setne części sekund i wyniki osiągają niekoniecznie jeżdżąc ładnie oraz najbardziej idealnie technicznie tzn. zgodnie ze schematami opracowanymi dla amatorów.

 

Miłego dnia życzę

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się nie wtrącać... ale... chyba nie tylko moim zdaniem każda sprawna i skuteczna jazda jest ładna dla oka. A ideałem sprawności zawsze będzie jazda zawodnicza a nie np. wygibasy z sąsiedniego wątku...... Uprzedzajac, zdaje sobie sprawę z przepaści pomiędzy jazda stokowa a zawodniczą ale zawsze ta ostatnia będzie wzorcem zarówno skuteczności jak i estetyki. PozdrawiamM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się nie wtrącać... ale... chyba nie tylko moim zdaniem każda sprawna i skuteczna jazda jest ładna dla oka. A ideałem sprawności zawsze będzie jazda zawodnicza a nie np. wygibasy z sąsiedniego wątku...... Uprzedzajac, zdaje sobie sprawę z przepaści pomiędzy jazda stokowa a zawodniczą ale zawsze ta ostatnia będzie wzorcem zarówno skuteczności jak i estetyki. PozdrawiamM

Z skutecznością się w pełni zgadzam odnośnie estetyki sprawa dyskusyjna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od przyjetego wzorca. ;-) Naraże się, ale ten widoczny na wszystkich stokach w PL jakoś mnie nie przekonuje swoja estetycznoscia. ;-) Ale myślę że się zgodzimy gdy chodzi o jazde wolną ( bez tyczek a nie powolna ;-) ) w wykonaniu obecnych czy dawnych mistrzów slalomu czy zjazdu. Drugi niuans. .... Nie jestem instruktorem i nie bardzo potrafię wyrazić na czym to polega -ale łatwo dostrzegam różnice między jazda cyrkowa (typu 'żółte spodnie') a jazda swobodną w wykonaniu Schiffner, Vonn czy F. Klamera. ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od przyjetego wzorca. ;-) Naraże się, ale ten widoczny na wszystkich stokach w PL jakoś mnie nie przekonuje swoja estetycznoscia. ;-) Ale myślę że się zgodzimy gdy chodzi o jazde wolną ( bez tyczek a nie powolna ;-) ) w wykonaniu obecnych czy dawnych mistrzów slalomu czy zjazdu. Drugi niuans. .... Nie jestem instruktorem i nie bardzo potrafię wyrazić na czym to polega -ale łatwo dostrzegam różnice między jazda cyrkowa (typu 'żółte spodnie') a jazda swobodną w wykonaniu Schiffner, Vonn czy F. Klamera. ...

Zwłaszcza tych dawnych mistrzów................... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...