Skocz do zawartości

VÖLKL Racetiger SL13


Przemek_1983

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Przemek_1983 napisał:

Tak czytam i czytam i cały czas się zastanawiam czy jednak nie powinienem faktycznie poszukać innej narty, póki co gaz pod butem jest a na tych moich Atomic SL9 jazda była mega 

Tomek jest wyjątkowo uprzedzony do Felków (tzn. nie umiom robić nart, prawda Tomasz?), dla niego rządzi Head, czasem Salomon. Przy takim podejściu będziesz długo szukać. Slalomki z górnej półki jakoś tam podobne będą.  Ale jak Mitek napisał, chcesz lepiej i ostrzej, to bier Pan komórę. 

Edytowane przez Chertan
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Bo Volkle się kaczą - o tym wszyscy wiedzą od przynajmniej 40 lat.

Pozdro

Mimo tego będę na nich za 10 minut jeździł a Wy sobie dyskutujcie dalej 😁. Właśnie ostro sypie więc zabieram Grizzly.

IMG_20240328_081035.thumb.jpg.7086de6c1eb47032de9f010ba393d851.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Bo Volkle się kaczą - o tym wszyscy wiedzą od przynajmniej 40 lat.

Pozdro

A co to znaczy? A skoro konstruktorzy wiedzą też, to może tak ma być? Kaczenie się to cecha naszych unikatowych nart i jesteśmy z tego dumni? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Swego czasu miały taką właściwość, że wyginały się w przedniej części i robi ł się taki jakby rocker. Było to na tyle częste, ze stało się mądrością ludową. Nawet baletki Volkla widziałem tak wygięte co już jest pewnym przedziwnym faktem uwzględniając elastyczność takiej narty.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomkly napisał:

To nie jest narta nadająca się do agresywnej jazdy a dedykowana panom po 60-tce z dużym brzuchem wyhodowanym na bawarskim piwie. Oferuje stabilność, przewidywalność i dobre trzymanie na twardym stoku ale szybkości i polotu w nich nie znajdziesz. Szukaj czegoś innego.

Zgadza się. Tu widać jakiegoś faceta, chyba po 60., z brzuszkiem wyhodowanym na... australijskim piwie, który lajtowo, niezbyt szybko, sobie freeriduje na Volklach SL. Jeszcze z UVO na przodach.

https://youtu.be/vo6WdqYHwhQ?si=aB1lhyhWgFDEwOkv

I jeszcze ten z moim rocznikiem:

https://youtu.be/vOKUkUWFmxk?si=-8gpON7OSCgHeoqI

 

Edytowane przez a_senior
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tomkly napisał:

To nie jest narta nadająca się do agresywnej jazdy a dedykowana panom po 60-tce z dużym brzuchem wyhodowanym na bawarskim piwie. Oferuje stabilność, przewidywalność i dobre trzymanie na twardym stoku ale szybkości i polotu w nich nie znajdziesz. Szukaj czegoś innego.

Volkl sl nowy?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem kilka sezonów na volkl sl. Bardziej all niz sl - takie miałem odczucie. Dość szybko się „wyklepały” (może to właśnie było owo kaczenie); tzn straciły sprężystość. 
Generalnie do sklepowego sl tej marki bym nie wrócił. 
Oczywiście może to był jakiś słabszy rocznik a aktualnie jest super.
 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jan napisał:

moze zdecydujcie sie czy dyskutujem o Völkl SL 13 sklepowej z rockerem czy normalnej bez rockera

Moje były bez rockera. Kilka sezonów nie traktuj dosłownie. To było ponad +- 10 lat wstecz.

Edytowane przez lucky_luke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bruner79 napisał:

Volkl sl nowy?

Tak. Zarówno model 2022/23 jak i 2023/24. Natomiast te narty są i tak o niebo lepsze niż poprzednie do sezonu 2021/22 włącznie, które nie miały cienia sportowego charakteru i były bardzo niespójne, nieharmonijne. Kluczowym problemem wszystkich Volkli jest bardzo wolna inicjacja skrętów, czyli coś co prywatnie określam jako wołowatość. Nowy model jest poprawiony, natomiast dalej do liderów tej kategorii daleka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mnie trochę bawi negowanie volkla 🙂 Pomijam kwestie „testowania”  - bo na to mają wpływ różne istotne czynniki tj. Serwis, warunki, możliwości fizyczne danego dnia, no i czy decha to jakiś wyklepany po 100 dniach szrot czy nówka. Druga rzecz to subiektywne odczucia. Dla jednego będzie super, dla drugiego nie. I w takim kontekście należy pisać. Akurat Felek robi przyzwoite dechy, jakość materiałów bez porównania do innych marek. Deacon master - znikają na pniu, wykupują je głównie instruktorzy. Ale co? Że rockerki? Widocznie działają. Stare volkle sl sprzed 10-12 lat? Pianie z zachwytu było tu na forum na ich temat. Każda firma ma swoją politykę budowania nart, volkl daje rocker do sl, nordica robi slr - które i tak głównie służy do średniego skrętu - czyli żadne sl. Jak jeździsz z zacięciem sportowym to bierzesz komórkę i tyle. Natomiast uważam, że nowe volkle to świetne dechy i pisząc, że to dechy dla panów po 60tce z piwnymi brzuchami - to trochę na wyrost. Dla mnie np największa pyta po obecnym sezonie to head. Posiadałem nowe erace pro 2024 i sl rd 2024 i moim skromnym zdaniem mogą takim firmom jak volkl czy fischer tornister potrzymać jak ci będą szczac 😁 ale to moje zdanie, dla innych head może być najlepszy 🙂 😁

Edytowane przez Bruner79
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bruner79 napisał:

Szczerze to mnie trochę bawi negowanie volkla 🙂 Pomijam kwestie „testowania”  - bo na to mają wpływ różne istotne czynniki tj. Serwis, warunki, możliwości fizyczne danego dnia, no i czy decha to jakiś wyklepany po 100 dniach szrot czy nówka. Druga rzecz to subiektywne odczucia. Dla jednego będzie super, dla drugiego nie. I w takim kontekście należy pisać. Akurat Felek robi przyzwoite dechy, jakość materiałów bez porównania do innych marek. Deacon master - znikają na pniu, wykupują je głównie instruktorzy. Ale co? Że rockerki? Widocznie działają. Stare volkle sl sprzed 10-12 lat? Pianie z zachwytu było tu na forum na ich temat. Każda firma ma swoją politykę budowania nart, volkl daje rocker do sl, nordica robi slr - które i tak głównie służy do średniego skrętu - czyli żadne sl. Jak jeździsz z zacięciem sportowym to bierzesz komórkę i tyle. Natomiast uważam, że nowe volkle to świetne dechy i pisząc, że to dechy dla panów po 60tce z piwnymi brzuchami - to trochę na wyrost. Dla mnie np największa pyta po obecnym sezonie to head. Posiadałem nowe erace pro 2024 i sl rd 2024 i moim skromnym zdaniem mogą takim firmom jak volkl czy fischer tornister potrzymać jak ci będą szczac 😁 ale to moje zdanie, dla innych head może być najlepszy 🙂 😁

Co to jest Head SL RD?
Znam jedynie e-SL PRO oraz e-SL FIS. 😃

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Chertan napisał:

A na Twoich nie stoi RD, czyli Race Department? Bo na moich, a raczej mojego młodego, a i owszem takowe oznaczenie jest. 

Tak było na starym modelu 2021/22 oraz 2022/23. Rocznik 2023/24 nazywa się e-SL Rebel FIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mikoski napisał:

Tomek tylko nie pierdol że to nie jest komórka bo nie ma nowego napisu fis 😁

IMG20240328154148.jpg

To jest bardzo stara narta bo z początkiem I SL. Od trzech sezonów jest nowe rozwiązanie EMC zastępujące dawne KERS, a w związku z tym zmieniono nazwę nart na e-SL. 🙂

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomkly napisał:

Tak było na starym modelu 2021/22 oraz 2022/23. Rocznik 2023/24 nazywa się e-SL Rebel FIS.

Ta i stare Gsy które były fisowe  na których się ścigali i miały kiedyś 22 chyba już nie są geesami 🤪🤣🤪🤣

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomkly napisał:

To jest bardzo stara narta bo z początkiem I SL. Od trzech sezonów jest nowe rozwiązanie EMC zastępujące dawne KERS, a w związku z tym zmieniono nazwę na e-SL. 

Ja i ty w to wierzysz 🤔 kers i inne duperele😜

Edytowane przez Mikoski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mikoski napisał:

Ja i ty w to wierzysz 🤔 Jerzy i inne duperele😜

Nie chodzi o to w co wierzę, tylko jak nazywa się obecny model nart. Ekspertom wypada to wiedzieć. 😃

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomkly napisał:

To jest bardzo stara narta bo z początkiem I SL. Od trzech sezonów jest nowe rozwiązanie EMC zastępujące dawne KERS, a w związku z tym zmieniono nazwę nart na e-SL. 🙂

Ale konkretnie są to komóry czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mikoski napisał:

Ale konkretnie są to komóry czy nie ?

Oczywiście że komórki. Na oko 2018/19. Natomiast nie ma czegoś takiego jak e-SL RD z rocznika 2024 --> a tego dotyczy dyskusja. 😃

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mikoski napisał:

Tomek tylko nie pierdol że to nie jest komórka bo nie ma nowego napisu fis 😁

IMG20240328154148.jpg

To jest właśnie rasowa komórka nie sklepowa, RD mówi  że spełnia normy na zawody,bez żadnych duperszmitów i bajerów.

A czy miałeś opisaną nartę pod względem sztywności,moje np były 36/27

Mam kapcie head RD. Nawet nie ma ich w katalogu,flex domyślny ponad 150

Edytowane przez Edwin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomkly napisał:

Oczywiście że komórki. Natomiast nie ma czegoś takiego jak e-SL RD z rocznika 2024 --> a tego dotyczy dyskusja. 😃

Sorry. Taka pyta że nawet nie doczytałem. Musiał mnie kers porazić prądem 😂 W skrócie sl rd - raczej wiadomo o co chodzi ;) miałem nawet inny napis, może lepsza nawet była 🤔

IMG_1447.png

Edytowane przez Bruner79
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...