Skocz do zawartości

Czy warto zmieniać i na jakie ?


gumis010889

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Informacje:

Wiek - 34 lat

Wzrost - 170cm

Waga - 93kg

Doświadczenie - 12 lat

Poziom - Średnio zaawansowany z aspiracjami na zaawansowany

Styl jazdy - Raczej długi skręt i większe prędkości.

Stoki - głównie tygodniowe wyjazdy w Alpy Francja/ Włochy

Buty: Atomic hawx magna 120

 

Zastanawiam się nad wymianą nart na nowsze, od jakiś 10 lat posiadam Fischer Progressor 900 z 2012 roku -165cm.  Jeździ mi się na nich całkiem dobrze, ale mają już swoje lata i pojawia mi się w głowie pomysł ze można by zmienić je na coś nowszego. 

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,fischer,progressor-900-racetrack,5846.html

 

Moje pytanie do bardziej doświadczonych i znających się na sprzęcie czy warto inwestować i wymieniać te narty na coś nowszego z podobnej grupy? 

 

W oko wpadły mi trzy poniższe modele. 

https://www.sport-conrad.com/en/products/atomic/redster-s8-revoshock-c-x12-gw.html

https://www.sport-conrad.com/en/products/head/supershape-e-magnum-prd-12-gw.html

https://www.sport-conrad.com/en/products/fischer/rc-4-the-curv-dtx-mt-rsx-z12-pr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nartkę masz fajną, w istocie kwestia oceny stanu, czy nadaje się do wymiany. Jeżeli preferujesz długie skręty, to zauważ, że te 2 pierwsze modele mają charakterystykę slalomową i do tego celu będą mało predysponowane, chociaż przy dłuższej narcie typu 170 dla Twojego wzrostu powinno być nieźle. Na takiej narcie też da się dłuższym skrętem komfortowo jechać, choć będą miały chęć pojechać węziej, również niż stary Progressor. Fischer to bardziej hybrydowa konstrukcja i do tego celu może być lepszy. Ale wszystkie to przyzwoite narty. Czy odczujesz różnicę konstrukcyjną - trudno wyrokować. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan moich Progressorów oceniłbym na bardzo dobry nadal. 

Z podanych właśnie do tych Fischer-ów mi zdecydowanie najbliżej. 

Takiej właśnie rady potrzebuje najbardziej, czy konstrukcyjnie jest sens wyłożyć te 2500zł na nową nartę? 

Czy przez te 10 lat technologia poszła do przodu na tyle ze faktycznie te nowe są "lepsze" w jakimś aspekcie niż te które mam obecnie? 

Czy będzie to tylko nowa ładna grafika i tak na prawdę zmienię w sumie na to samo tylko ładniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Narta fajna, ten progressor, ale z twojego opisu wynika, że wolisz szybsza jazdę i dłuższy skręt. Więc nartę musisz kupić dobrą konstrukcyjnie i dość sztywną - bo Twoja waga słuszna. Możesz spróbować też narty tzw. Sklepowego GS-a w długości 175cm. Maja ok 16m r i to naprawdę zwrotne narty, a jednak mają wyraźny ciąg w dół. Hybrydy, czyli dłuższe slalomki (czyli de facto podobne do Twojej obecnej) mają nieco inny charakter, są bardziej jak SL z możliwością szybszej jazdy średnim skrętem, bo są bardzo stabilne. Dla mnie to takie narty do zabawy i na każdy stok, ale ja wolę zdecydowanie skręt krótszy, więc mi takie narty pasują. Swoje masz dobre narty, jedyna sensowna przyczyna do zmiany (o ile nie są wyklepane, nie maja tendencji do słabego trzymania np. na betonie czy lodzie - a naostrzone są, a trzymać nie chcą, bo masę masz słuszną i narty nie dają rady, lub też braki w technice - jedno z dwóch) to wydłużenie narty, nie jesteś wysoki, ale to nie jest jakikolwiek warunek do wyboru długości narty dla dobrze już jeżdżącego narciarza.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia nie poszła do przodu aż tyle (no może poza kilkoma nowinkami dot. bezpieczeństwa i wygody) w wiązaniach, bardziej inflacja i wszystko co z nią związane. Te narty za 2500 10 lat temu kosztowałyby 1500 max.

Nawet nowe the curv dtx maja takie samo wycięcie jak Twoje, tylko na całej długości są o 4mm węższe. Mają niby tripleradius (cokolwiek to znaczy i jakkolwiek to działa), ale na mój gust będą podobne do Twoich w jeździe. Wiązania - prawie identyczne, tyle że nowe RSXy oficjalnie są kompatybilne z GripWalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...