Skocz do zawartości

Kompozyt czy blacha - co lepsze na trasę?


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, nikon255 napisał:

Ucięta brzeszczotem, aby zmieściła sie w koszu.

Cześć

No wiem przecież ale myślałem, że podejmiesz rękawicę i opiszesz (wymyślisz 🙂 ) sytuację w jakiej to się stało. 😉

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, star napisał:

Jakbyś czytał cudze wpisy, a nie tylko upajał się echem swoich wspomnień, to byś zobaczył, że o dźwięku nart sunących po śniegu pisali w tym wątku: Narcos i Lexi, a ja tylko się dopisałem.

Tadex, ale chyba niepotrzebny ten atak. Bo tutaj raczej chodzi o porównanie czegoś z czymś (czego nie zrobiłeś w swoim poście), a nie stricte o sam dźwięk. Przejeździłem sezon na PX-ach 66 i tego nie zauważyłem, ale też nie miałem wcześniej skali porównawczej. Być może nie jeździłem na tego rodzaju śniegu jak był w sobotę, a jeżdżąc w kasku to się mało co słyszy. I pewnie jakbym nie założył nart Żony, to bym na to nie zwrócił uwagi. Bo generalnie to w PX 71 jeździło się mi bardzo dobrze, i pewnie jakbym nart nie zmienił, to moja ocena byłaby że to narty bardzo dobre, wręcz idealne. Bo i na tych punktowych wylodzeniach trzymały bardzo dobrze (czego tępe SL nie potrafiły, wiem że to wina nart, bo skoro na 2 innych parach potrafiłem bezproblemowo jeździć ). Będąc teraz we Włoszech, miałem tylko PX 66. Zjeżdżając rano do gondoli w Folgaridzie bo betonowo lodowym stoku była walka o życie, byle dojechać. Oczywiście obwiniłem siebie, a raczej brak umiejętności. Narty po serwisie, żylety. W centrum ośrodka już był śnieg normalny i jeździło się przednie na nich. Dopiero jak pojechałem na Grapę z Piotrkiem i trafiliśmy na lodowe warunki, a miałem 2 pary (SL i PX-y), to się okazało, że narta jest do dupy, bo nie trzyma. Jest zbyt miękka dla mnie. Na SL, a Piotrek potwierdzi, że nie miałem problemów z jazdą. Wszystko było jak trzeba. A moim zdaniem jeździłem jak zawsze, bez jakiejś cudownej techniki.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Powracając do kwestii odgłosów to charakterystyczny dźwięk wydawany przez narty kompozytowe dla mnie była tak wkurzający, że wymieniłem je na kolumny głośnikowe. Narty o konstrukcji skorupowej już tego dźwięku nie wydawały. Na czym to polegało?

Pozdro

I jak się jeździło ma tych kolumnach głośnikowych? 🤪

2 godziny temu, Mikoski napisał:

Ja się nie znam co na co zapinam co jest pod ręką i alleluja ⛷️

A czasem prawie dwie różne, choć aż do tego nie doszło. Ale cośmy się naprzepinali to nasze. 

52 minuty temu, Marcos73 napisał:

 Dopiero jak pojechałem na Grapę z Piotrkiem i trafiliśmy na lodowe warunki, a miałem 2 pary (SL i PX-y), to się okazało, że narta jest do dupy, bo nie trzyma. Jest zbyt miękka dla mnie. Na SL, a Piotrek potwierdzi, że nie miałem problemów z jazdą. Wszystko było jak trzeba. A moim zdaniem jeździłem jak zawsze, bez jakiejś cudownej techniki.

No toś skromny, ja tam walczyłem o życie. A Ty na równi z instruktorami w książkowym stylu z tymi wkurwiająco równoległymi nogami 😁

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

No wiem przecież ale myślałem, że podejmiesz rękawicę i opiszesz (wymyślisz 🙂 ) sytuację w jakiej to się stało. 😉

Pozdro

Panie, ja to zgorzkniały jestem. Dopiero 4 dni na nartach, a tu już koniec stycznia... 😛 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, nikon255 napisał:

Panie, ja to zgorzkniały jestem. Dopiero 4 dni na nartach, a tu już koniec stycznia... 😛 

Cześć

O żesz... To my pięć... A byłem pewien że jesteśmy najgorsi. Wybacz. Ale pamiętaj wszystko przed Tobą!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcos73 napisał:

Tadex, ale chyba niepotrzebny ten atak. Bo tutaj raczej chodzi o porównanie czegoś z czymś (czego nie zrobiłeś w swoim poście), a nie stricte o sam dźwięk. Przejeździłem sezon na PX-ach 66 i tego nie zauważyłem, ale też nie miałem wcześniej skali porównawczej. Być może nie jeździłem na tego rodzaju śniegu jak był w sobotę, a jeżdżąc w kasku to się mało co słyszy. I pewnie jakbym nie założył nart Żony, to bym na to nie zwrócił uwagi. Bo generalnie to w PX 71 jeździło się mi bardzo dobrze, i pewnie jakbym nart nie zmienił, to moja ocena byłaby że to narty bardzo dobre, wręcz idealne. Bo i na tych punktowych wylodzeniach trzymały bardzo dobrze (czego tępe SL nie potrafiły, wiem że to wina nart, bo skoro na 2 innych parach potrafiłem bezproblemowo jeździć ). Będąc teraz we Włoszech, miałem tylko PX 66. Zjeżdżając rano do gondoli w Folgaridzie bo betonowo lodowym stoku była walka o życie, byle dojechać. Oczywiście obwiniłem siebie, a raczej brak umiejętności. Narty po serwisie, żylety. W centrum ośrodka już był śnieg normalny i jeździło się przednie na nich. Dopiero jak pojechałem na Grapę z Piotrkiem i trafiliśmy na lodowe warunki, a miałem 2 pary (SL i PX-y), to się okazało, że narta jest do dupy, bo nie trzyma. Jest zbyt miękka dla mnie. Na SL, a Piotrek potwierdzi, że nie miałem problemów z jazdą. Wszystko było jak trzeba. A moim zdaniem jeździłem jak zawsze, bez jakiejś cudownej techniki.

pozdro

To nie atak. To obrona. Wiem o czym pisałeś ty, wiem o czym pisałem ja. Skojarzenia to przekleństwo, więc możemy dziś dać głowę jakiekolwiek podobieństwo było czysto przypadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marcos73 napisał:

Ale biegówek nie liczymy Kolego.

pozdro

Cześć

Jak nie liczymy, dlaczego nie liczymy. Narty to narty, a jaki wysiłek, tym bardziej jak się na biegówkach słabo jeździ to powinno się liczyć. A jak się wygrzałem na korzeń, jakie ryzyko. Dlaczego ma się nie liczyć?

Proszę Cię weź zalicz...?

Pozdro

PS. Jak zaliczysz to przywiozę biegówki do Zwardonia i...

 

Edytowane przez Mitek
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Jak nie liczymy, dlaczego nie liczymy. Narty to narty, a jaki wysiłek, tym bardziej jak się na biegówkach słabo jeździ to powinno się liczyć. A jak się wygrzałem na korzeń, jakie ryzyko. Dlaczego ma się nie liczyć?

Proszę Cię weź zalicz...?

Pozdro

 

Jak nie było śmigiem ino na krawędziach to ok😀.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
10 minut temu, Mitek napisał:

Śmigiem na śladówkach... Ok, czyli chcesz mnie zabić albo przynajmniej posadzić na wózku. Tylko łuki oporowe.

Pozdro

Ja proponuję tylko niebanalne rozwiązania, możesz zostać prekursorem nowych technik biegowych. Myślisz że Nikon pociął narty żeby je wyrzucić? Ty myślisz że Elan sam wymyślił narty składane? Wierzysz w to? Jaki powód go zatrzymał w domu? Co robi na zdjęciu? Uczy dziecię? Otóż nie. Rozkłada swoje nowe Elany, dostał na testy, bo ludzie się skarżą na zawiasy, bo są od strony ślizgu i haczą. Ale z góry nie widać, a miało być ładnie, więc jest.

pozdrawiam

Edytowane przez Marcos73
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lexi napisał:

Nie, nie rozumiesz... polska ortografia mnie nie interesuje - to że moje wpisy są w marę ok to za sprawą google którego zatrudniłem a który czasem zawodzi - uruchomiłem ten skrypt tylko dla Waszego komfortu.. sorry 🙂

Zadedykuję ci piosenkę wiem, że na to czekałeś, cytat gratis:-)

Panowie piszcie swoje życie
Proszę jednak nie bazgrać, na margines nie włazić
Proszę pisać należycie
Oko jednak ma świadomość, że pisać jest trudno
Nie traktujcie jednak notatek jak gdyby były na brudno

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2024 o 15:53, Marcos73 napisał:

Cze

Wczoraj zabrałem na stok SL standard sklep (Kastle RX 12), GS Atomic Standard sklep - pancerna konstrukcja sprzed kilku lat oraz nowy nabytek Kastle PX 71. Na SL 2 zjazdy w czasie dnia, niestety są tak tępe, że nie. nadają się do użytku na razie. Po pierwszym zjeździe zamia nart, ale w porównaniu do nówek naostrzonych i nasmarowanych PX 71 to nie dało się w tym jeździć.

Wczoraj miałem okazję w identycznych warunkach porównać obie narty w podobnej długości (GS sklep vs PX 71), charakterystyce ale różnej budowie. Producent nawet dość rzetelny przedstawia opis na swej stronie charakterystyki tej grupy nart. Posiadam także PX 66 i faktycznie tak jak opisuje producent 66 to długa slalomka, do krótkich i średnich skrętów, 71 to charakterystyką już bardziej przypomina GS sklep. Tak jest w rzeczywistości. Pierwsze wrażenie z PX 71, dobre. Faktycznie narta stabilna, szerokość 71 nie muli narty, szybka z krawędzi na krawędź, stabilna przy tej długości. Łatwo się zacieśnia skręty, można pojechać relatywnie krótkim skrętem, ale chyba w średnim jest najlepiej. Wczoraj bez zarzutu trzymanie na tym podkładzie, twardo z kryształkami scukrzonego śniegu na wierzchu, gdzieniegdzie płyty lodowe, ale bez wpływu jakiegokolwiek na jazdę. W sumie jestem zadowolony. Narta ok. Bez jakichś braków. W południe zmiana na GS standard sklep, konstrukcja standard drewno, balach - może dwie, nie wiem. Cóż, urok PX prysł. Kosmiczna różnica. Wcześniej tego nie zauważałem, bo nie miałem porównania z niczym. Teraz to owe Narty jak PX - to zabawki. Stabilność, trzymanie, poczucie pewności, łatwe i praktycznie wszystko można na nich zrobić na trasie. Stok się wygładził do tego stopnia, że czułem się jakby w sekundzie zmieniły się warunki, z cukru na alpejski śnieg. Poczucie pewności w jeździe tak wysokie, że zastanawiam się jak te narty odzyskać ponownie. Łatwo nie będzie, bo właścicielka tanio skóry nie sprzeda.

Zalety nart bez blachy: da się na nich jeździć, łatwe w noszeniu, bo lekkie i lepsza taka narta niż żadna. Może w określonych warunkach będą lepsze niż GS-y ze względu na wagę, przy siłowej jeździe, brakach w technice, ale w warunkach jakich ja się zazwyczaj poruszam jako narciarz trasowy chyba w praktyce nie występują aż tak ekstremalne. Nigdy nie zszedłem z placu boju ze względu na warunki, a tym bardziej ze względu na posiadany sprzęt. Ale nie wiem, bo wielkich ośrodków nie znam i nie byłem, co najwyżej jakieś alpejskie czy dolomickie popierdółki, nie wspominając już o naszych rodzimych.

Jeszcze co mnie uderzyło i różnica jak była, to odgłosy podczas jazdy. Jeżdżąc na PX-ach po tym cukrze, miałem wrażenie jakby były puste w środku. Specyficzny dźwięk wydawały. W GS-ach nastała martwa, denerwująca 😉 cisza.

Wynik dla mnie jest jednoznaczny, narty typu PX są fajne, ale tylko fajne.

IMG_3297.thumb.jpg.2f7624bc4ace232c149abda3510dddda.jpg

 

 

Taki mały off , zobacz za jakie grosze można było kupić używane dubeldecki atoma w 2018 młodsze o rok od tych na Twoim zdjęciu . Kumpla zgwałciłem 😜 żeby kupił a ja sprawdzałem, były i są dobre.

DSC_0066_1.JPG

Edytowane przez Mikoski
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
23 minuty temu, Mikoski napisał:

Taki mały off , zobacz za jakie grosze można było kupić używane dubeldecki atoma w 2018 młodsze o rok od tych na Twoim zdjęciu . Kumpla zgwałciłem 😜 żeby kupił a ja sprawdzałem, były i są dobre.

DSC_0066_1.JPG

Ee, ja ma zwykłe, te są VIP. Za 70 Jurków to tylko można pomacać😉. 9-ki im z przodu poodpadały😀.

pozdro

Moje to są specjalne, białe, Armstrong miał je na księżycu. Kanty z resztek Apollo 11. Kosmiczna technologia.

Edytowane przez Marcos73
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2024 o 19:28, Chertan napisał:

No toś skromny, ja tam walczyłem o życie. A Ty na równi z instruktorami w książkowym stylu z tymi wkurwiająco równoległymi nogami 😁

Piotruś, nie pitol, bo jeździłeś normalnie. A co do równoległości tego i owego, to tylko zasługa wzrostu. Jam mały człek, wiec jak nawet jest krzywo to wydaje się prosto, u Ciebie jak jest prosto to wydaje się krzywo. Boś długi. Peunta taka: Ty jeździsz dobrze, ja ładnie a Mikoski ..... szybko 😉.

pozdro

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej słyszeliście może o czymś takim jak [url=https://esgall.com/start]obliczanie śladu węglowego[/url] lub [url=https://esgall.com/blog/raport-esg-wicej-niz-tylko-dokument]zrównoważony rozwój[/url] ??? Jeżeli nie to koniecznie wejdźcie na stronkę Esgall i dowiedzcie się więcej! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...