Skocz do zawartości

head magnum vs volkl deacon 74 vs ???


Clip

Rekomendowane odpowiedzi

o mnie:

45lat, 185 wzrostu, 95kg z planem na 88 ale to na wakacje nie na ferie

jeżdżę już z 20 lat. 

plasujac sie na skali wychodzi mi:

5 – średnio zaawansowani narciarze, którzy rozumieją zasady ruchu ciała w skrętach, jednak nie potrafią ich w pełni wprowadzić w życie. Umieją wykonać kilka skrętów równoległych, np carvingowych na średnio nachylonych stokach. Potrafią bezpiecznie zjechać każdą czarną trasą (niekoniecznie mając z tego przyjemność)

plan jest taki zeby awansowac do:

6 – dosyć dobrzy narciarze, mający opanowane kilka technik przy małych i średnich prędkościach. Dobrze opanowany skręt carvingowy. Mają problemy przy jeździe w puchu i na muldach. Nie potrafią jeździć na tyczkach.

z naciskiem na skret carvingowy bo wycinanie ladnych sladow dzisiaj mi nie wychodzi.

Co wazne jezdze moze nie jakos super intensywnie ale za to caly dzien tzn 9:30 do 15:30-16:00

dzisiaj mam heady magnumy 170cm wiec za krótkie plus buty salomony 120/130 - ustawione na 120.

Potrzebuje nart jednych na caly dzien i na wszystkie mozliwe warunki. Fajnie jakby pomogly ogarnac ladny skret carvingowy.

Moj pierwszy pomysl to magnumy tylko ze dluzsze czyli 177cm, w headach sa jeszcze rally - troche szersze pod butem co pomoze na popoludniowych stokach ale utrudni lapanie krawedzi ewentualnie cos z troche mniejszym promieniem np Volkl Deacon 74.

Wyjezdzam 25.12 a potem 20.01 wiec jak nie ogarne asap to zostane z tym co mam.

Budzet: idealnie by bylo uzywke za 2k ale czasu malo i wybor slaby wiec z bólem wydam 3k na nówki ale na pewno nie wiecej.

 

bede wdzieczny za wszelkie rady

Edytowane przez Clip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na heada - model oczko wyżej o podobnych parametrach. Ja wiek podobny, wzrost i waga w okolicy aktualnie na takiej z innego rocznika śmigam. Miałem kiedyś dawno magnumy i jest to na pewno delikatniejsza narta od przeze mnie proponowanej. Co za tym idzie poniższy race w miarę rozwoju będzie dłużej spełniał oczekiwania - moim skromnym zdaniem oczywiście. 

https://twoje-narty.pl/narty/1008-head-worldcup-rebels-e-race-pro-ff-st-14-2022.html

Pozdrawiam

 

Edytowane przez lucky_luke
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Clip said:

Moj pierwszy pomysl to magnumy tylko ze dluzsze czyli 177cm,

Przy podobnych moich rozmiarach, takie Magnum były dla mnie trochę za wiotkie, choć jeździłem dwa czy trzy sezony. Zmieniłem na dłuższe Atomic X9i jest dużo stabilniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucky_luke czy na cały dzien i niższe / południowe stoki 68mm pod butem to nie za mało?

 

@Bacek nie bije rekordow predkosci bardzo sporadycznie przekraczam 50km/h, sztywnosc magnumow wydaje mi sie ok ale tez nigdy nie mialem nic twardszego

 

to jeszcze pytanie zasadnicze czy do nauki ladnego carvingu 14m w headzie nie bedzie jednak lepsze niz 17m w podobno twardszym deaconie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Clip napisał:

@lucky_luke czy na cały dzien i niższe / południowe stoki 68mm pod butem to nie za mało?

 

Nie potrafię się odnieść. Aktualnie najszersza narta jaką dysponuję to master rossignola - ma 70 mm. Nie czuję różnicy w szerokości pod butem. W ciapie bardziej odczuwam sztywność nart. Wg mnie te heady lubią jak jest raczej twardo. Ale może to ja nie umiem w ciapie 😉.

Większość czasu spędzam na stoku w warunkach bardziej zimowych; więc pod tym kątem wybierałem sprzęt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Clip napisał:

@lucky_luke czy na cały dzien i niższe / południowe stoki 68mm pod butem to nie za mało?

 

@Bacek nie bije rekordow predkosci bardzo sporadycznie przekraczam 50km/h, sztywnosc magnumow wydaje mi sie ok ale tez nigdy nie mialem nic twardszego

 

to jeszcze pytanie zasadnicze czy do nauki ladnego carvingu 14m w headzie nie bedzie jednak lepsze niz 17m w podobno twardszym deaconie.

 

68 czy 74 mm pod butem - niewielka różnica, dopiero >80 robi się nieco inaczej. To raczej kwestia techniki, ale nie trzeba  bać się węższej narty przy przeciętnych warunkach - pojedzie.

Co do nauki jazdy na krawędzi - te 14 m będzie ok, bo nawet przy niezbyt szybkiej inicjacji skrętu zmieścisz się na jakiejś części szerokości stoku, co sprzyja bezpieczeństwu jazdy. Narty z większym promieniem wymagają także nieco większej prędkości ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Clip napisał:

@lucky_luke czy na cały dzien i niższe / południowe stoki 68mm pod butem to nie za mało?

 

@Bacek nie bije rekordow predkosci bardzo sporadycznie przekraczam 50km/h, sztywnosc magnumow wydaje mi sie ok ale tez nigdy nie mialem nic twardszego

 

to jeszcze pytanie zasadnicze czy do nauki ladnego carvingu 14m w headzie nie bedzie jednak lepsze niz 17m w podobno twardszym deaconie.

 

Słuchaj Luka @lucky_luke , bo ma 100% rację. Magnumy to narty genialne ale bardziej do zabawy, przynajmniej dla chłopów naszej postury, polecam je bardziej dziewczynom. Przy Twoich parametrach Magnum będą zbyt miękkie, rozklepiesz je w w pół sezonu. Kierunek Head jest dla faceta Twojej postury jak najbardziej optymalny, tylko to musi być narta z grupy race. Chodzi zarówno o sztywność, twardość ale i wymuszenie poprawy techniki. Poczytaj moją opowieść o postępach Ani na narcie e-SL Pro w wątku który założyła koleżanka Ewa. Tylko narta race spowoduje poprawę Twoich umiejętności technicznych. Na Magnumach (choć cudowne) będziesz się wozić. 

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bacek napisał:

Też wolno jeżdżę. Po prostu na X9 w każdych warunkach jest stabilniej.

X9 jest chyba najlepszą obecnie nartą Atomika oprócz komórkowej slalomki oczywiście. Jeździłem na sklepowych GS oraz SL i szczególnie te pierwsze mocno mnie rozczarowały. Sklepowa slalomka lepsza, ale dalej subiektywnie nie tak udana jak X9. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na magnum jeździło mi się bardzo dobrze. Jedocześnie muszę wspomnieć że był to model bez rockera; po 2 sezonach wymieniłem narty na twardsze i z perspektywy czasu lepszym i bardziej perspektywicznym wyborem moim zdaniem jest narta o tej charakterystyce jednak twardsza i z płytą.  

Edytowane przez lucky_luke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lucky_luke napisał:

Generalnie na magnum jeździło mi się bardzo dobrze. Jedocześnie muszę wspomnieć że był to model bez rockera; po 2 sezonach wymieniłem narty na twardsze i z perspektywy czasu lepszym i bardziej perspektywicznym wyborem moim zdaniem jest narta o tej charakterystyce jednak twardsza i z płytą.  

Mam identyczne preferencje, to znaczy żadnych rockerów i podobnych zamulaczy oraz im twardziej tym lepiej. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomkly napisał:

FIS Rossi jest bardzo przyjazną nartą. Jak dla mnie nawet zbyt miękką. 🙂

Sztekle same szukają kolejnego skrętu, jazda na nich to fun. Jeździłeś może? Fis rossi dają dobra stabilność i trzymanie bliżej im do przykrótkich master gs, takich kobiecych jako rzecze Mitek, które nawet łatwiej inicują skręt, bardziej elastyczne przody. Tyle moich wrażeń. Najmniej jeździłem na szteklach, bo najnowsze w kolekcji... a ja kolekcjoner, co ostatnio na skiturach prawie wyłącznie (w tym sezonie 5 do 1 na ich korzyść)

E9193189-C12D-457C-A284-A65B76E37E00.jpeg
2954047D-C6D0-42A7-8970-52E17433D013.jpeg
E4F287D0-D38E-4300-8721-885B7A023062.jpeg

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, star napisał:

Sztekle same szukają kolejnego skrętu, jazda na nich to fun. Jeździłeś może? Fis rossi dają dobra stabilność i trzymanie bliżej im do przykrótkich master gs, takich kobiecych jako rzecze Mitek, które nawet łatwiej inicują skręt, bardziej elastyczne przody. Tyle moich wrażeń. Najmniej jeździłem na szteklach, bo najnowsze w kolekcji... a ja kolekcjoner, co ostatnio na skiturach prawie wyłącznie (w tym sezonie 5 do 1 na ich korzyść)
 

Jeździłem na jednych i drugich, natomiast musiałbym zobaczyć który masz model a na czym ja jeździłem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...