Skocz do zawartości

Narty?


robertw

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Dany de Vino napisał:

Dzięki za wytłumaczenie. Nigdy nie pasjonowałem się sprzętem więc moja orientacja w tym zakresie jest nieistniejąca. A tak z ciekawości, co sądzisz o moim nowym nabytku Head Super Shape E  72 pod butem R 12 ?

takie ?

Head Supershape Team Easy + SX 7.5 GW CA | BIKER-BOARDER.DE

jaka długość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dany de Vino napisał:

Mitku, w sumie zgadzam się twoim wpisem. Do mojego nartowania podchodzę może nie tak samo jak ty ale podobnie. Co do wieku? Parę lat temu kuzyn znając moje rozmaite "zajęcia sportowe" powiedział z dezaprobatą: "...spojrzyj sobie w pesel". Spojrzałem i nic mi to nie powiedziało. W tym roku, jakoś na początku sezonu znowu sprawdziłem mój pesel. Wyobraź sobie, że mimo upływu kilku lat nic w nim nie zmieniło!!! Więc też nie zmieniam puki co trybu życia, bo dobrze mi z nim. Ile mam lat? A co to ma do rzeczy? Nastolatkiem przestałem już być jakiś czas temu, a jak się zestarzeję to... No, cóż? Nie mam jeszcze na to pomysłu. 🙂  

                                                                               Pozdrowienia

Cześć

Widzę po Waszych wpisach, a zwłaszcza po Twoim - bo Tobie odpowiadałem - że w sposobie przekazu z tym pytaniem o wiek pobłądziłem. Intencja pytania była nieco inna niż podkreślenie wieku ale chyba ta intencja pozostała u mnie w głowie. Przepraszam.

Chodziło mi o podkreślenie, że narta sportowa czy do sportowej zbliżona - w sensie idei konstrukcyjnych i parametrów - to najlepszy sprzęt jaki wymyślono do jazdy po trasach. To czy się go wykorzysta czy nie zależy tylko i wyłącznie od jadącego i żadnego obowiązku nie ma ale po co pozbawiać się możliwości na starcie.

Wiek jako taki nie ma tu nic do rzeczy - mój błąd! Raczej chodzi o definicję amatora na nartach i tak jak 5-6 letnie dziecko może być zsuwającym się po łączce bobaskiem albo samodzielnym narciarzem podobnie w każdym wieku.

Wiesz jak ktoś chce to niech jeździ na czym chce. Ja mam taką definicję potrzeb i ... koniec.

Serdecznie pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2024 o 12:40, Dany de Vino napisał:

Dzięki za wytłumaczenie. Nigdy nie pasjonowałem się sprzętem więc moja orientacja w tym zakresie jest nieistniejąca. A tak z ciekawości, co sądzisz o moim nowym nabytku Head Super Shape E  72 pod butem R 12 ?

Dobrze sądzę. Prawie sportowa narta. 🙂 Bardziej all montain (72 mm pod butem) niż slalomka (te mają pod butem 65-68 mm) i mimo wszystko krótki promień skrętu. Przedni rocker (lekkie podniesienie dziobu) ułatwia wejście w skręt. Wydaje się OK. Długość 163 cm dla ciebie też OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...