Skocz do zawartości

PŚ 23/24


mlesik

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Tak czytałem tą informację ale jakoś nie podobało mi się to lądowanie a później w siatkach tym bardziej...

A co do "stłuczenia krawędzi buta" to o co chodzi?

Pozdro

Pewnie literówka, ale przychodzi od razu ochota by sobie pożartować i napisać, że but też czuje i ma uczucia 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Tak czytałem tą informację ale jakoś nie podobało mi się to lądowanie a później w siatkach tym bardziej...

A co do "stłuczenia krawędzi buta" to o co chodzi?

Pozdro

Wrzuciłem tłumaczenie automatyczne Twittera. Pewnie chodzi o lekką kontuzję stopy.

Wg USA skiteam Shiffrin wysłała smska że kolano ok. Duży Fuks!

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oglądam jeszcze raz ten zjazd i wydaje się, że ten fragment trasy w tym roku nie zapracował. Zbyt dużo dziewczyn i to dobrych dziewczyn miało tam problemy i była to po prostu sekwencja niebezpieczna. Zwróć uwagę, że najazd na pierwszy garb był bardzo szybki (sądzę, że mógł być nieprzewidywalnie szybki dla większości) a na drugi był praktycznie równie szybki ale po kompresji, która wyrzucała zawodniczki. Tylko lekkie obranie złej linii czy też niedoszacowanie prędkości skutkowało wyrzuceniem w siatki bo w powietrzu słabo jest o korektę toru...

Myślę, że dziewczyny mogły też trochę zbagatelizować to miejsce bo później był najazd na ten fragment przy skale, który trzeba było dobrze przejechać aby zachować prędkość na płaskim...

Pozdro

PS

Teraz patrzyłem jak jechała Goggia - tylu błędów w najazdach i takiej wycofanej nigdy jej nie widziałem.

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Victor już to pisałem, że nawet w świecie dziennikarskim panuje niepisana umowa o niepokazywaniu upadków/wypadków w których zawodnik czy ktokolwiek (np kibice w sportach samochodowych) odniósł obrażenia. Nie róbmy tego - to że jakiś pajac wstawia nie zobowiązuje nas do publikowania i robienia sensacji.

Dlaczego nie wstawiacie najlepszego czystego przejazdu tylko upadki i tragedie?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Oglądam jeszcze raz ten zjazd i wydaje się, że ten fragment trasy w tym roku nie zapracował. Zbyt dużo dziewczyn i to dobrych dziewczyn miło tam problemy i była to po prostu sekwencja niebezpieczna. Zwróć uwagę, że najazd na pierwszy garb był bardzo szybki (sądzę, że mógł być nieprzewidywalnie szybki dla większości) a na drugi był praktycznie równie szybki ale to kompresji, która wyrzucała zawodniczki. Tylko lekkie obranie złej linii czy też niedoszacowanie prędkości skutkowało wyrzuceniem w siatki bo w powietrzu słabo jest o korektę toru...

Myślę, że dziewczyny mogły też trochę zbagatelizować to miejsce bo później by kl najazd na ten fragment przy skale, który trzeba było dobrze przejechać aby zachować prędkość na płaskim...

Pozdro

PS

Teraz patrzyłem jak jechał Goggia - tylu błędów w najazdach i takiej wycofanej nigdy jej nie widziałem.

Przede wszystkim był tylko jeden trening!

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Victor już to pisałem, że nawet w świecie dziennikarskim panuje niepisana umowa o niepokazywaniu upadków/wypadków w których zawodnik czy ktokolwiek (np kibice w sportach samochodowych) odniósł obrażenia. Nie róbmy tego - to że jakiś pajac wstawia nie zobowiązuje nas do publikowania i robienia sensacji.

Dlaczego nie wstawiacie najlepszego czystego przejazdu tylko upadki i tragedie?

Pozdro

Co byś czynił każdego dnia jakby na tym forum każdy był zajebistym narciarzem i do tego wszystko wiedzącym? ! 
 

Takie nasze życie w świecie informacyjnym jak spojrzeć na takie wiadomości to przez pòł godziny ich trwania,dostajemy może minutkę  miłych-dobrych informacji a reszta sama w sobie jest tragiczna 🤷‍♂️ Ponoć człowiek uczy się na błędach 😉

Edytowane przez Victor
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Victor napisał:

Co byś czynił każdego dnia jakby na tym forum każdy był zajebistym narciaezrm i do tego wszystko wiedzącym? ! 
 

Takie nasze życie w świecie informacyjnym jak spojrzeć na takie wiadomości to przez pòł godziny ich trwania,dostajemy może minutkę  miłych-dobrych informacji a reszta sama w sobie jest tragiczna 🤷‍♂️ Ponoć człowiek uczy się na błędach 😉

Cześć

Wiesz jestem na to czuły bo pracowałem swego czasu przy rajdach samochodowych - a to były lata 90 ubiegłego wieku - i już wtedy ten problem istniał a publikujący informacje dziennikarze podlegali totalnemu ostracyzmowi środowiska.

Nie ma co rozwijać tematu. Ja tylko służę informacją - każdy może ją wykorzystać jak chce przecież.

A propos sportów samochodowych... leci Monte Carlo. Warto spojrzeć na relację, zwłaszcza Ci co mądrzą się w tematach jak należy jeździć... 😉

 

Pozdro serdeczne

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Leci 2ga Cortina. 45 zawodniczek na starcie. Na koniec sezonu będzie 15 jak tak dalej pójdzie...

Ale jest i dobra informacja, że Shiffrin ma dość szybko wrócić na trasy - może przyszły tydzień, choć moim zdaniem to trochę zasłona dymna.

Kurwa paranoja!!!

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Leci 2ga Cortina. 45 zawodniczek na starcie. Na koniec sezonu będzie 15 jak tak dalej pójdzie...

Ale jest i dobra informacja, że Shiffrin ma dość szybko wrócić na trasy - może przyszły tydzień, choć moim zdaniem to trochę zasłona dymna.

Kurwa paranoja!!!

Pozdro

Cześć 

Z racji że w piątki mam nockę w robocie to żeby nie usnąć człowiek czyta lub przegląda jakieś filmy,filmiki na YT ,np dziś szukałem informacji o nartach w Nowej Zelandii czy Japonii(ciekawe kierunki szczególnie NZ I narty czerwiec-wrzesień) ale trafiłem przypadkiem na takie coś 😉 pomijam styl bo pewnie trochę beki w tym jest choć czapeczka i pleczaczek to Twoje klimaty ale wyobraź sobie dzisiejszych zawodników na tych przygotowanych trasach z nartami z ubiegłego wieku ?  
 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Hmm. Ty na to trafiłeś a ja to pamiętam. To zakończenie kariery Cuche'a i jego ostatni zjazd w ramach PŚ. Tu nie ma beki tylko walka o życie bo na takim sprzęcie nie da się pojechać po współczesnym przygotowanym do zawodów stoku.

No Goggia dała ognia. Na maksa przejazd taki w jej stylu, na granicy ale bez paniki tak jak wczoraj...

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Hmm. Ty na to trafiłeś a ja to pamiętam. To zakończenie kariery Cuche'a i jego ostatni zjazd w ramach PŚ. Tu nie ma beki tylko walka o życie bo na takim sprzęcie nie da się pojechać po współczesnym przygotowanym do zawodów stoku.

No Goggia dała ognia. Na maksa przejazd taki w jej stylu, na granicy ale bez paniki tak jak wczoraj...

Pozdro

🤣 
 

Mitku,dopiero raczkuje w temacie… 😀pamiętam Alberto T i tyle 😉 a niemieckiego nie trawie strasznie więc nic z tego szprechania nie kumam,  ale abstrahując czy dzisiejsza czołówka była by nadal na swoich pozycjach ? Czy może z dalszych miejsc ktoś miałby większe predyspozycje na pełny przejazd z dobrym czasem z takimi nartami? Jak uważasz, ciekaw jestem? 
 

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Victor napisał:

🤣 
 

Mitku,dopiero raczkuje w temacie… 😀pamiętam Alberto T i tyle 😉 a niemieckiego nie trawie strasznie więc nic z tego szprechania nie kumam,  ale abstrahując czy dzisiejsza czołówka była by nadal na swoich pozycjach ? Czy może z dalszych miejsc ktoś miałby większe predyspozycje na pełny przejazd z dobrym czasem z takimi nartami? Jak uważasz, ciekaw jestem? 
 

pozdrawiam

Cześć

Ja wiem... Raczej czysta loteria. Chyba trzeba by szukać jak najbardziej uniwersalnych i.... szalonych, wśród czołówki.

A w ogóle to chyba najlepszych trzeba szukać wśród telemarkowców a może nawet biegaczy czy turowców.

Ja pierwsze zjazdy na dorosłym sprzęcie odbywałem na takich zestawach. Zazdroszczę więc tej przyszłości bo ja raczej już zbieram na gaz do palników i woreczek na popiół...

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja wiem... Raczej czysta loteria. Chyba trzeba by szukać jak najbardziej uniwersalnych i.... szalonych, wśród czołówki.

A w ogóle to chyba najlepszych trzeba szukać wśród telemarkowców a może nawet biegaczy czy turowców.

Ja pierwsze zjazdy na dorosłym sprzęcie odbywałem na takich zestawach. Zazdroszczę więc tej przyszłości bo ja raczej już zbieram na gaz do palników i woreczek na popiół...

Pozdro

A dlaczego sam zbierasz na ten gaz i woreczek? Trzeba się dać już wtedy innym wykazać. Zgnić na powierzchni i tak nie pozwolą. 

A do meritum, to oglądam tak sobie dorywczo zawody i jestem pełen podziwu, że osoby zorientowane wychwytują tyle niuansów. Jest tylu zawodników, tyle skrętów, tyle zawodów, że wyrobienie sobie opinii o poszczególnych stylach łatwe nie jest. O ile przy kilku dużych nazwiskach daje się to zauważyć (miękkość Miśki czy Marco), wzorcowość Dave'a, o tyle na ogół to trochę jeden czort. No może Włosi mi się wyróżniali w swej stylowości ostatnio w gigancie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chertan napisał:

A dlaczego sam zbierasz na ten gaz i woreczek? Trzeba się dać już wtedy innym wykazać. Zgnić na powierzchni i tak nie pozwolą. 

A do meritum, to oglądam tak sobie dorywczo zawody i jestem pełen podziwu, że osoby zorientowane wychwytują tyle niuansów. Jest tylu zawodników, tyle skrętów, tyle zawodów, że wyrobienie sobie opinii o poszczególnych stylach łatwe nie jest. O ile przy kilku dużych nazwiskach daje się to zauważyć (miękkość Miśki czy Marco), wzorcowość Dave'a, o tyle na ogół to trochę jeden czort. No może Włosi mi się wyróżniali w swej stylowości ostatnio w gigancie. 

Cześć

Bo muszę dopilnować alby zrobili to co chcę szybko i bez śladów - żadnych pomniczków czy zmuszania kogoś by się tułał ze świeczką 01.11.

A do meritum. Myślę, że w SL stosunkowo łatwo wyrobić sobie opinię czy ocenić przejazd w DH czy nawet SG nie jest już łatwo bo wszystko dzieje się linią i niuansami prowadzenia nart. U kobiet chyba łatwiej niż u facetów. Ja pasjonuję się sportem w ogóle a narciarstwem zjazdowym od wielu lat. Pamiętam jak oglądałem na żywo Stenmarka, Thóeniego, braci Mahre czy Pierro Grossa, poza tym... można sobie przez lata wyrobić spojrzenie. Piza tym akurat ja byłem szkolony i to nie na jednym oboziku na PI...

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Bo muszę dopilnować alby zrobili to co chcę szybko i bez śladów - żadnych pomniczków czy zmuszania kogoś by się tułał ze świeczką 01.11.

A do meritum. Myślę, że w SL stosunkowo łatwo wyrobić sobie opinię czy ocenić przejazd w DH czy nawet SG nie jest już łatwo bo wszystko dzieje się linią i niuansami prowadzenia nart. U kobiet chyba łatwiej niż u facetów. Ja pasjonuję się sportem w ogóle a narciarstwem zjazdowym od wielu lat. Pamiętam jak oglądałem na żywo Stenmarka, Thóeniego, braci Mahre czy Pierro Grossa, poza tym... można sobie przez lata wyrobić spojrzenie. Piza tym akurat ja byłem szkolony i to nie na jednym oboziku na PI...

Pozdro

To lepiej bez woreczka, wiatr wtedy rozdmucha. Z woreczkiem zawsze mogą chcieć do urny włożyć i do skrzyneczki czy tam innego boxa. A tablica pamiątkowa i tak może powstać. 

Czytanie różnych relacji, m.in. tu na forum, sprzyja odmiennemu spojrzeniu na technikę zawodników, oko się powoli wyrabia. Ba, samo jeżdżenie pozwala zrozumieć sedno popełnionych błędów. I fakt, w SL jest to najbardziej widoczne. Jakoś tak mam tendencję do oglądania przejazdów najlepszych zawodników, wiele nazwisk wpada do pamięci dopiero po jakimś czasie. Na przykład jestem zdziwiony wysokim miejscem człowieka, a ten już od jakiegoś czasu bywa na podium. Spoko, z czasem przyjdzie. A potem i tak się nowy pojawi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Panna Wright na szczęście odniosła niewielkie obrażenia w upadku podczas dzisiejszego zjazdu. Podobno jeszcze w trakcie trwania zawodów wróciła do strefy. Nie wiem jak z tą dziewczyną z Andory. Słabe te zawody strasznie były pod względem koncepcji trasy. Ustawiał ją nijaki Alberto Senigagliesi, który jeździł w latach 90. Moim zdaniem to, że nie było reakcji na rozpierdalające się zawodniczki podczas pierwszego zjazdu to jednak spory błąd. Ja rozumiem, że trasa jest stała zatwierdzona a miejsca wbicia tyczek są satelitarnie identyfikowane ale chłopaki powinni reagować na specyfikę pogodową czy też terenową. Moim zdaniem bardzo słabe zachowanie całości łącznie, a może przede wszystkim z nijakim Ericsonem - delegat FIS na imprezę.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcos73 napisał:

@Mitek, sorry taki off, ale mistrzowski. Tramwajarz w finale Australian Open.

pozdro

Cześć

Czyli podjął dobrą decyzję, prawda? W nartach by tyle nie zarobił przez całą karierę.

No ale startuje SG Pań i jest już Tina, którą od zawsze uwielbiam.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zwróćcie uwagę jak w tym SG ustawiono. Już dwie Panie wypadły bo niebieskiej nie widać w ogóle jest nieco odstawiona w lewo i trzeba dobrze najechać bo jak nie to jest się w powietrzu i na korektę nie ma możliwości. Bardzo podobna sytuacja jak na zjeździe w sensie idei rozwiązania ale... w wypadku błędu jest całkowicie bezpiecznie, jest miejsce na swobodny odjazd.

W każdym razie bardzo solidny, długi SG ale wydaje się naprawdę bezpieczny.

Pozdro

 

No Gut po takim przejeździe już z pewnością jest na podium a ja bym postawił, że wygrała.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...